Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2004., 12:35   #1
Kredit za dovrsenje kuce...

Bok...

Zanima me jel netko imao slican slucaj kao sto je moj...

Naime, trebao bih dici kredit za dovrsenje obiteljske kuce. Kucu su roditelji poceli graditi jos '87, no zbog rata nikada nije zavrsena. Kuca je velika i trebalo bi nam oko 20 000 eura da se zavrsi samo prizemlje.

Problem je sto kuca glasi na roditelje i ja se ne spominjem nigdje niti kao suvlasnik, niti na projektu, jer sam u vrijeme kada se kuca pocela graditi imao 10 godina. Zbog cinjenice da ja nisam vlasnik ni suvlasnik kuce ne mogu dobiti kredit za dovrsenje iste, iako je to obiteljska kuca, tj. kuca mojih roditelja.

Neki dan smo bas bili u banci i zena na kreditima mi je davala neka debilna objasnjenja zasto ja bas moram biti vlasnik ili suvlasnik kuce i da nije dovoljno sto su vlasnici moji roditelji.

Naravno rjesenje je da se ja upisem kao suvlasnik kuce, ali to traje i jos se naravno placa, a stvarno mi je glupo sada cekati na sva ta upisivanja u gruntovnice, vlasničke listove, itd.

Eto, zanima me jel itko imao takav "problem" i kako ga je rijesio. Opcenito, bilo kakav savjet bi bio OK.
LeoNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 12:41   #2
Quote:
Neki dan smo bas bili u banci i zena na kreditima mi je davala neka debilna objasnjenja zasto ja bas moram biti vlasnik ili suvlasnik kuce i da nije dovoljno sto su vlasnici moji roditelji.
koja debilna objašnjenja?

vjerojatno bi vam onda bila manja kamata?
inaće to se ne zove kredit za dovršenje, nego kredit za adaptaciju..

i možeš bez problema stavit hipoteku na kuću od staraca.. ako ispunjava uvjet da je 1.3-1.5 puta vrijednija od iznosa kredita..

aj ti malo pogledaj po drugim bankama..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 12:58   #3
Citiram dokument doticne banke:

"Namjene kreditiranja:
...
dogradnja, dovrsenje, nadogradnja, rekonstrukcija, adaptacija stana ili obiteljske kuce
..."


Citiram zenu na kreditima:

"Zasto bi vi uopce isli obnavljati kucu koja nije vasa? To nema logike jel da?"

Ja: "Ali to je obiteljska kuca, kuca mojih roditelja."

Ona: "Ne, to nema veze, vi morate biti vlasnik ili suvlasnik te kuce"

Eto, meni je prilicno glupo sto uopce nema veze sto je to kuca mojih roditelja.

Ma nikakvih drugih problema i zapreka nema. Financijski mogu bez problema otplacivati kredit, placati zivotno osiguranje, roditelji i brat se slazu da dignem kredit za dovrsenje kuce i sada banka pravi problem oko ovoga.

Da, naravno da cu ici u druge banke, ali me zanima jel netko imao takav slucaj i kako ga je rijesio.
LeoNT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.