Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2010., 00:29   #1001
Nije mi jasno zašto jednostavno ne uvedu neke smart kartice za HRT, i ko želi gledati HRT nek plaća pretplatu i dobiva smart karticu, barem sada to nebi trebal biti problem dok dolazi digitalno doba.

Prije koju godinu sam čital da je neko dobil sud sa HRT-om, i da ne mora plaćati pretplatu jer ima slabi signal HRT-a.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 01:00   #1002
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zašto jednostavno ne uvedu neke smart kartice za HRT, i ko želi gledati HRT nek plaća pretplatu i dobiva smart karticu, barem sada to nebi trebal biti problem dok dolazi digitalno doba.

Prije koju godinu sam čital da je neko dobil sud sa HRT-om, i da ne mora plaćati pretplatu jer ima slabi signal HRT-a.
Zato jer oni zele maksimalnu dobit, a fer play. Njima smeta sto 800.000 kucanstva ne placa. Sta mislis, koliko nonica sa penzijom ispod 2000 bi placalo ako mogu gledati rtl i novu i regionalne besplatno? A da ne govorim sta bi bilo sa paketima na kablovskoj. 30 kn 50 programa bez htv-a i to je to sto moras placati.

Propali bi samo tako.
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 01:24   #1003
Quote:
A7ibaba kaže: Pogledaj post
Najnovije vijesti.Jedino mjerilo za plaćanje pretplate bit će imate li struju u kući i tvrtki ili ne....
No krasno, ja u spremištu žita imam zaseban priključak struje (duga priča kako je do toga došlo...) i sad će mi đubrad nakalemiti pretplatu na to
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 02:34   #1004
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Zato jer oni zele maksimalnu dobit, a fer play. Njima smeta sto 800.000 kucanstva ne placa. Sta mislis, koliko nonica sa penzijom ispod 2000 bi placalo ako mogu gledati rtl i novu i regionalne besplatno? A da ne govorim sta bi bilo sa paketima na kablovskoj. 30 kn 50 programa bez htv-a i to je to sto moras placati.

Propali bi samo tako.
Da ali to je po meni protu ustavno, zašto bi mene neko tjeral da plaćam za nešto što negledam???

U HRT-u vele da je to kao porez za TV prijemnik, ali kolko ja znam porez se ne plaća televiziji, nego državi, županiji, općini.

To je jednostavno gamad, a i ljudi su si sami krivi, trebali bi svi potpisivati neku peticiju protiv te pretplate, a ovako svi šute i sve pet.

Oni traže 80 kn. za pretplatu, dok za dosta manju lovu moreš birati između opti, maxa ili digija..., sramotno je da za 2 programa uzimaju 80 kn., i ja osobno je ne plaćam niti ću je ikad plaćati.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 13:19   #1005
Hoće li HRT uvažiti odjavu ako im vratim kupon za digitalni prijamnik koji nisam iskoristila? Hoće li im to biti dovoljan dokaz s obzirom da program bez toga ne mogu pratiti pa mi TV služi samo kao mjesto na kojem držim tabletić?
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 14:43   #1006
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Hoće li HRT uvažiti odjavu ako im vratim kupon za digitalni prijamnik koji nisam iskoristila? Hoće li im to biti dovoljan dokaz s obzirom da program bez toga ne mogu pratiti pa mi TV služi samo kao mjesto na kojem držim tabletić?
mislim da to nije dokaz i da to neće uvažiti
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 15:08   #1007
A ja se ponadala.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 15:12   #1008
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
A ja se ponadala.
sad kad prelazi tvoja regija na digitalno fino pustiš HTV-ovce u kuću i pokažeš TV i problem riješen
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 15:17   #1009
Ma već smo prešli, zato i pitam, sad bih odjavila, vratila im kupon, neka zapečate TV i mir. Ali očito ne ide kako sam mislila.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 20:04   #1010
Quote:
Pollux kaže: Pogledaj post
Meni je navjerojatno koliko su ljudi zastrašeni i neinformirani.

Nevjerojatno je i to da svakoga puštaju u kuću da im njuška po kući. To je totalno nevjerojatno... jedan od najjačih zakona (o nepovredivosti doma) i kotam da bi morala biti kaznena prijava u razini i težini sudjelovanja u oružanoj pljački, posjedovanju droge, i počinjenju nekih težih djela da vam mogu ići "sa sudskim nalogom" u kuću.

Drukčije NEMA... N E M A šanse

Lijepo odjavite TV radi kvara (svaki RTV servis vam može izdati potvrdu).
Kopirajte si potvrdu.
Skinite onaj obrazac sa neta (samo ga prepišite i izostavite onaj dio o dopuštanju ulaska u kuću inkasatora) iako i sa tim ne mogu ući ali još bolje.
potpišite se na taj obrazac.

Odnesite ga kod javnog bilježnika i ovjerite (mislim da je 46 kn)

Pošaljite poštom preporučeno sa povratnicom obrazac, potvrdu od RTV servisa i to je to. Neće Vam više nitko ništa ni tražiti ni napraviti...
dal je nekome uspjela ta procedura? pollux, štemajzl kako kod vas dal plaćate još uvijek?
sam se dosta o tome informirao i isto tako sam mislio sastaviti kako je pollux napisao pa da krenem u bitku s hrtovcima.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 20:58   #1011
Zašto bih plaćao nešto što nisam dužan plaćati i što sam odjavio?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 21:31   #1012
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
a sto znaci vlasnik tv-a? ja sam tv dobila od prijatelja. tko je vlasnik? ja npr tvrdim da je posiden pa ga vracam vlasniku...

Kasnim mjesec dana - pa u tome jest stvar - tko je vlasnik, kako to dokazati? Valjda onaj tko ga je kupio, a ako ga je darovao tebi onda si ti vlasnik. Previše toga je nejasno po puno stvari.

Quote:
Sandi kaže: Pogledaj post
jeli? ja sam podstanar i kad je meni inkasator banuo na vrata i uvalio pretplatu uvjeravao me da nema veze čiji su stan i tv nego da je bitno tko živi u njemu, odnosno koristi tv. a vlasnik mi je rekao da on u svom drugom stanu gdje živi plaća pretplatu.

a onda imamo primjer moga tate koji ima kuću (gdje živi) i stan u drugom gradu u koji povremeno dolazi ako ima što za obaviti. ispočetka je plaćao pretplatu za oboje, a onda je saznao da svako kućanstvo plaća jednu pretplatu. ja neznam jeli to točno, to je bilo 90-tih godina. ja zapravo mislim da mu je to sam inkasator rekao. i onda je rekao inkasatoru da ga odjavi, on ga odjavio i uplatnice više nisu stizale. znači nije ništa ni ovjeravao ni slao, niti je tv zapečaćen.

jeli ja tu mogu nešto po zakonu (what a joke) napraviti?
U zakonu piše kako piše. U praksi, boli njih briga tko će plaćati pretplatu, podstanar, vlasnik stana, vlasnik TV-a( što mogu biti tri različite osobe). Oni svašta govore - ljudima pokušavaju uvaliti foru da se za laptope plaća pretplata. I ljudi vjeruju.
Kao što sam govorila, razlika između vlasništva televizora i kućanstava je nejasna. Nije jasno plaća li kućanstvo ili vlasnik ako oni tvrde da plaća onaj koji živi tamo gdje je TV iako ta osoba ne mora biti vlasnik TV-a. Da ne ulazim opet u začarani krug...

Ja nikog ne puštam u stan, uopće ne otvaram vrata i što mi mogu? Kako će dokazati da sam u stanu, da imam TV i da je prošlo više od 30 dana odkad je taj TV - u stanu?

Zadnje uređivanje Katrin : 20.06.2010. at 10:03.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 03.07.2010., 22:39   #1013
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
dal je nekome uspjela ta procedura? pollux, štemajzl kako kod vas dal plaćate još uvijek?
sam se dosta o tome informirao i isto tako sam mislio sastaviti kako je pollux napisao pa da krenem u bitku s hrtovcima.
Nitko ništa mjesec dana

A pazite ovo Vezivanje HRT pretplate sa strujom - nezakonito?

Pa ne da mi ne mogu to naplatiti nego nema šanse!
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 23:04   #1014
Tko je lud neka plaća. Ja svog starog nikako da nagovorim da odustane od plaćanja. a kaže on kad sam do sad plaćo i kad svi plaćaju kako da ja sad ne plaćam.

fino , idući put kad dođe baba da pokupi 8okn fino joj reci da nemaš i da ne želiš više koristit tv i da ti odmah da tu papirologiju za odjavit tv i da ga odmah nose ako žele. neka im da stari tv sa tavana ili ovaj što sad koristi. sutra mu sve spojim ponovo, oće na novi tv, oće na laptop, oće na desktop, nek bira...
a ovo što im piše na odjavnom formularu da im se dozvoljava ulazak u kuću nek si dupe stim obrišu
__________________
:-)
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 23:14   #1015
Samo prati isprobanu proceduru (koja je btw u skladu sa zakonima )
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 21:38   #1016
Evo, ja sam prije 20ak dana odjavio po datim uputama, nakon par dana stigao formular, odmah u smece, povratnica je tu, sad slijedi cekanje. Javim svima cim bude nekih novosti
ShinobiU is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 22:00   #1017
Quote:
Pollux kaže: Pogledaj post
I meni je upitna legalnost te metode da se polazi od pretpostavke da ljudi imaju TV i da onda oni moraju "dokazivat" da ga nemaju. No taj mehanizam vec postoji u nekim zemljama a vjerujem da se time uspara mnogo love koja inace odlazi na birokraciju, tako da je zakonodavac vjerojatno "na silu" progurao neku formu koja prolazi.
No za obicnog gradjanina koliko vidim se ionako ne bi nista mjenjalo jer sada ce samo doci do toga da ce svi koji ne "zele" placat pretplatu morat potpisat onu izjavu, a ne samo oni koji su vec prije bili evidentirani (sto je bio slucaj do sada). K tome naravno ova velika glupost da se ta izjava mora platit. Ispada da moras platit da dokazes svoju "nevinost" i onda kad si nevin.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 00:20   #1018
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post


"Jos neke drzave"???
Halo, europske drzave u kojima se ne placa "naknada" su samo:

Madjarska
Portugal
Spain
Estonia

i ove tri mini-drzave:

Andorra
Liechtenstein
Luxembourg
Monaco

Drzava u Europi ima 50 pa ti racunaj.

Da, ali nije uzeto u obzir da u nekim državama u kojima se plaća pretplata, to plaćanje nije obavezno, nego je opcionalno.

Primjerice, ne znam kako danas, ali do pred desetak godina Italija je imala opcionalno plaćanje tv pretplate, s tim da osobe koje su odabrale ne plaćati pretplatu, nisu imale pravo sudjelovanja u televizijskim nagradnim igrama i sl.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 00:24   #1019
Recimo, primjer. Moj djed ima štalu u kojoj ima struju. I treba plaćati HRT-u naknadu za posjedovanje prijamnika jer u štali ima struju. Jer krave moraju gledati TV kako bi davale bolje mlijeko.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 00:25   #1020
pozdrav svima!

Ma mora san se ukljucit u temu nisan moga izdrzat. Kazu neki tako pise u zakonu.
Ko je pisa te zakone i za koga. Sutra da nan drzava bankrotira i da se donese zakon po kojem svakom gradaninu ove zemlje se mjesecno izvadi po litre krvi (oni bi i vise vrlo vjerovatno) da drzava to moze prodat na trzistu da prezivi isplati mirovine isl. Ocete li na to pristat?
Kako to je HRT javna kad velika vecina njih ima place od 20 000 i vise kuna!!!!!! Kako to da je ta ekipa od javne napravila privatni biznis?
Koliko privatnik mora imati zaposlenih da ima cistu dobit od 20000 i vise kuna? I uz to se svaki misec trest sta ce bit sutra.
ovo je najobicnija legalna pljacka i nista vise! Na te odgovore ovi iz HRT kazu da bi im onda novinari otisli na konkurentne TV. Interesantno kako to da isto pravilo ne vazi i kad ides u doktora neko moras ic u privatrnika jer ces inace doc na red kad odapnes.
To je jedna velika velika neradnicka mafija koja je navikla na sisu. Tu sisu triba prikinit! Sta prije to bolje neka se komercijaliziraju i od reklama zive jer ionako samo puste sapunice reprize repriza itd.
Pokazali su da in je komunizam jos pri srcu i da je super zivit na tudoj grbaci neko radi a ti samo doneses zakon i rjeseno sve.
Svugdi dvostruka mjerila tih smradova koji su nas i doveli do ovoga. Neka in je sa sricon!

Zivili!
anja_st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.