Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2012., 19:28   #381
Pitala sam liječnicu da li je to nešto hitno za odraditi? Liječnica mi je rekla da nije ništa hitno, da je to nešto što će trebati uraditi , e sad hoće li operirati to za mjesec ili pola godine ili godinu...ovisi kada se odluci ...
Napisala sam u prošlom post-u nalaz puncije , pa me zanima da li je nalaz punkije uredu? Ima li možda nekih stanica koje nisu uredu?
Čitajući ovaj forum zaključila sam da se kod dosta operiranih fibroadenoma, ponovo pojave novi fibroadenomi. Da li je moguće doći kod Vas na pregled ?
Gerta, hvala Vam na odgovoru.
mirnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 21:26   #382
Quote:
Sothys kaže: Pogledaj post
pozdrav,

evo, da se i ja uključim...ja već godinama pratim razvoj svojih fibroadenoma u obje dojke...nažalost, onaj veći (cca 2 cm) moram operirati iz razloga planiranja trudnoće, dojenja... (položaj baš ispod bradavice). Naručena sam za operaciju za mjesec dana u KB Dubrava kod doktora Vlajčića. Molim ako netko ima iskustva s njime neka napiše. Hvala.
Tazza- baš me iznenadilo kako si bila samo jednu noć u bolnici...meni je rekao barem 4-5 dana pa mi sad ništa nije jasno.
ja sam operirala fibroadenom prije 5 god kod dr.Staneca u KB Dubrava i bila dvije noći u bolnici,jednu prije i jednu poslije operacije...ne kužim zašto bi morala ostati tak dugo...
LucijaV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 15:34   #383
e ovako, 2008. godine opipala sam si na dojci kvržicu veličine zrna graška(možda malo manja) točni ispod kože bradavice, tvrda je, da se pomicati, nije bolna na dodir, išla sam odma doktorici koja me poslala na ultrazvuk, nalaz ultrazvuka uredan, dijagnosticirana mi je mastopatija, ništa opasno kao, godinu dana sam pila neke biljne kapi Mastodynon, nakon godinu i pol opet sam išla na ultrazvuk i opet sve ok na nalazu ultrazvuka.... sad je već prošlo 4 godine od toga, meni je ta kvržica još uvijek na mjestu, nije narasla, ista kao i prije 4 god. ove godine idem na kontrolu opet, možda da tražim punkciju da se vidi kakav je sadržaj toga jer je mene strah da se možda na ultrazvuku nije vidlo sve kako treba...da li neko ima slična iskustva?? savjet?
rum_rum_hop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 09:56   #384
Evo ja upravo u bolnici cekam operaciju da se rijem i ja tog nametnika od 2,5 cm zanima me boli li puno kad se probudite iz anestezije?
KimmyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 20:00   #385
ja imam 23 godine, fibroadenom imam već 5godina. zadnji put sam na ultrazvuku bila prije godinu i pol, tad je bilo veličine 37mm. pretpostavljam da je sad i veći. nisam čitala baš sve postove, pa ne znam da li vas koji imate isti problem, boli taj fibroadenom? mene boli čim malo dotaknem tu dojku na kojoj se on nalazi
nan21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 00:36   #386
Bok svima! Imam 20 godina, donedavno (2 tjedna) sam pila kontracepcijske tablete s kojima sam i prestala, uredno dobila mengu i sve to kako već ide.
Sinoć sam slučajno nabasala na kvrgetinu u gornjem unutrašnjem dijelu lijeve dojke (promjera oko 2 cm, možda i više), odmah sam otišla doktoru koji nije na vanjskoj strani dojke uočio nikakve promjene, dakle nema iscjedaka, crvenila itd - dakle sve je normalno. Napisao mi je uputnicu za ultrazvuk.
No kako me hvata panika, želim što prije saznati (ili barem dobiti nekakvu ideju) o čemu bi mogla biti riječ -

Kao što sam i rekla, kvrga je dosta tvrda, miče mi se pod prstima i lagano me boli (vjerojatno zato što sam je sinoć jako puno pipkala). U obitelji hvala Bogu nije bilo raka dojke (koliko sam upoznata s poviješću), ali svejedno se brinem.
Zanima me jesu li ovo odlike fibroadenoma?
I postoji li ikakva mogućnost da mi je nastao zbog toga što sam prestala piti pilule (neka hormonska promjena itd.)?
Hvala na odgovorima
__________________
And may I add, 'Muahaha!'
Vodenbuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 22:43   #387
ej! ja mislim da je u pitanju fibroadenom, imaš sve "simptome". moj se nalazi na istom mjestu ko i tvoj, tako da mislim da ne moraš paničariti
nan21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 12:57   #388
Bok svima! Imam samo jedno pitanje oko fibroadenoma. Postoji li kod fibroadenoma smeđi iscjedak? Ako netko zna zahvaljujem na odgovoru.
modra prašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 21:07   #389
Quote:
mirnik kaže: Pogledaj post
Pitala sam liječnicu da li je to nešto hitno za odraditi? Liječnica mi je rekla da nije ništa hitno, da je to nešto što će trebati uraditi , e sad hoće li operirati to za mjesec ili pola godine ili godinu...ovisi kada se odluci ...
Napisala sam u prošlom post-u nalaz puncije , pa me zanima da li je nalaz punkije uredu? Ima li možda nekih stanica koje nisu uredu?
Čitajući ovaj forum zaključila sam da se kod dosta operiranih fibroadenoma, ponovo pojave novi fibroadenomi. Da li je moguće doći kod Vas na pregled ?
Gerta, hvala Vam na odgovoru.
Uredan je nalaz punkcije, tj. odgovara fibroadenomu. nema sumnjivih stanica.
Istina je da se nakon operacije (osobito kod mlađih žena) često nanovo jave - ne zna se zašto.
Ja sam neki dan imala pacijenticu od 22 g. kojoj su prije godinu dana odstranjena 3 FA iz jedne dojke i sad se pojavio opet novi.
Naravno da se može doći kod mene, ali bolnica u kojoj radim je dosta daleko od Zg, a i nerado ostavljam privatne podatke na netu.

Quote:
rum_rum_hop kaže: Pogledaj post
e ovako, 2008. godine opipala sam si na dojci kvržicu veličine zrna graška(možda malo manja) točni ispod kože bradavice, tvrda je, da se pomicati, nije bolna na dodir, išla sam odma doktorici koja me poslala na ultrazvuk, nalaz ultrazvuka uredan, dijagnosticirana mi je mastopatija, ništa opasno kao, godinu dana sam pila neke biljne kapi Mastodynon, nakon godinu i pol opet sam išla na ultrazvuk i opet sve ok na nalazu ultrazvuka.... sad je već prošlo 4 godine od toga, meni je ta kvržica još uvijek na mjestu, nije narasla, ista kao i prije 4 god. ove godine idem na kontrolu opet, možda da tražim punkciju da se vidi kakav je sadržaj toga jer je mene strah da se možda na ultrazvuku nije vidlo sve kako treba...da li neko ima slična iskustva?? savjet?
Samim time što je prošlo 4 godine od pojave kvržice koja se ne mijenja je dobar znak benignosti.
Vjerojatno si napipala dio žljezdanog tkiva, to je grudičaste strukture.
Naravno da se može napraviti kontrolni UZV, ali ako se ne vidi patologija nema se što punktirati, osim eventualno na odjelu za citologiju "na slijepo", tj. opipom bez ultrazvučne kontrole.

Quote:
Vodenbuha kaže: Pogledaj post
Bok svima! Imam 20 godina, donedavno (2 tjedna) sam pila kontracepcijske tablete s kojima sam i prestala, uredno dobila mengu i sve to kako već ide.
Sinoć sam slučajno nabasala na kvrgetinu u gornjem unutrašnjem dijelu lijeve dojke (promjera oko 2 cm, možda i više), odmah sam otišla doktoru koji nije na vanjskoj strani dojke uočio nikakve promjene, dakle nema iscjedaka, crvenila itd - dakle sve je normalno. Napisao mi je uputnicu za ultrazvuk.
No kako me hvata panika, želim što prije saznati (ili barem dobiti nekakvu ideju) o čemu bi mogla biti riječ -

Kao što sam i rekla, kvrga je dosta tvrda, miče mi se pod prstima i lagano me boli (vjerojatno zato što sam je sinoć jako puno pipkala). U obitelji hvala Bogu nije bilo raka dojke (koliko sam upoznata s poviješću), ali svejedno se brinem.
Zanima me jesu li ovo odlike fibroadenoma?
I postoji li ikakva mogućnost da mi je nastao zbog toga što sam prestala piti pilule (neka hormonska promjena itd.)?
Hvala na odgovorima
Po opisu najvjerojatnije cista, možda čak lagano uopaljena ako postoji bol.
Može naravno biti i fibroadenom - bez UZV pregleda se može samo nagađati.
Pijenje kontraceptiva povećava vjerojatnost nastanka fibroadenoma, sam prestanak ne bi trebao (iako nije isključeno).

Quote:
modra prašina kaže: Pogledaj post
Bok svima! Imam samo jedno pitanje oko fibroadenoma. Postoji li kod fibroadenoma smeđi iscjedak? Ako netko zna zahvaljujem na odgovoru.
Ne.
Svaki iscjedak (osim ev. obostranih mliječnih ili prozirnih) zahtjeva citološku analizu - dakle 3 dana za redom se odlazi na citologiji gdje se uzima uzorak iscjetka.
Najčešće je iscjedak povezan sa fibrocističnim promjenama, no može biti posljedica intraduktalnog papiloma - svakako treba napraviti analizu.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 11:26   #390
Gerta zahvaljujem na vašem odgovoru. Punkciju sam radila nakon ultrazvuka koji je pokazao "na granici lateralnih kvadranata LD 4 cm od mamile hipoehogena, horizontalno položena tvorba dimenzija 21x15 mm koja prema UZV karakteristikama odgovara FA." Nalaz punkcije bio je slijedeći "u razmazu nalazimo tračke i nakupine degeneriranih stanica duktalnog epitela, po koju golu jezgru mioepitelnih stanica, elemente periferne krvi. Elementi fibroadenoma. Konzultacije kirurga. " Kod kirurga bila sad uskoro operativni zahvat. Međutim, meni i dalje nije jasno imam li fibroadenom ili nešto drugo. Ukoliko mi vi Gerta prema ovim nalazima možete reći o čemu se radi zahvljujem.
modra prašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 18:37   #391
Evo me laganini počinjem paničariti od jutros..jednom godišnje idem na ultrazvuk dojki radi fibroadenoma,sad naručena 16.05 na kontolu i ko za vraga jutros tokom tuširanja uočim u toj dojci promjenu..i cili dan o tom mislim..uglavnom vidim dosta veće udubljenje kože koje prije nisam uočavala,gonji vanjski kvadrant mislim..nikakve promjene boje kože ili slično,jedino me zateže ta dojka jel zabrinjavajuće???
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 19:54   #392
Molim vas odgovorite!!!!
Prije 5 dana operiran mi je fibroadenom na dojci velicine cca 3 cm,u bolnici sam zadrzana 4 dana zbog temperature,receno mi je da pratim temperaturu i popenje se do 36,8 pa za 5min 36,4..i tako stalno???i primjetila sam da mi je oko reza sve pozelenilo..sto da radim???
KimmyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 13:30   #393
Quote:
Sothys kaže: Pogledaj post
pozdrav,

evo, da se i ja uključim...ja već godinama pratim razvoj svojih fibroadenoma u obje dojke...nažalost, onaj veći (cca 2 cm) moram operirati iz razloga planiranja trudnoće, dojenja... (položaj baš ispod bradavice). Naručena sam za operaciju za mjesec dana u KB Dubrava kod doktora Vlajčića. Molim ako netko ima iskustva s njime neka napiše. Hvala.
Tazza- baš me iznenadilo kako si bila samo jednu noć u bolnici...meni je rekao barem 4-5 dana pa mi sad ništa nije jasno.
Ja sam svoj operirala 16.3. u KB Dubravi isto kod dr. Vlajčića. Pretrage sam radila dan prije operacije, a nalazi su bili gotovi tek sutradan pa su me taj dan poslli doma. Operirana sam 16.3. u pola 2 i sutradan oko 10 ujutro su me pustili doma.Dimenzija je bila 2 x 3 cm + odstranjeno je i okolno tkivo. Probudila sam se oko pola 5 s blagim bolovima (rana).

Dr. Vlajčić je odličan!

Zadnje uređivanje Sashica : 03.05.2012. at 17:14. Reason: spajanje postova
Tazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 15:33   #394
Quote:
Tazza kaže: Pogledaj post
Dr. Vlajčić je odličan!
A recite mi jeli vas bolilo kad su vam skidali savove?mene je operirao plasticni kirurg pa iman unutarnje savove a preko reza su mi zalijepljeni ko neki mali flasterici pa me zanima boli li to puno kad se odlijepljuje?Hvala
KimmyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 23:57   #395
Quote:
KimmyK kaže: Pogledaj post
A recite mi jeli vas bolilo kad su vam skidali savove?mene je operirao plasticni kirurg pa iman unutarnje savove a preko reza su mi zalijepljeni ko neki mali flasterici pa me zanima boli li to puno kad se odlijepljuje?Hvala
Mene je isto operirao plastični kirurg i skidanje šavova sam imala nakon 5 dana. Skidanje flastericica i šavova apsolutno ništa ne boli. Neugodan je osjecaj ali nista strašno i riješeno je u sekundi tako da se nista ne trebate plasiti.
Tazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 15:59   #396
Quote:
Tazza kaže: Pogledaj post
Mene je isto operirao plastični kirurg i skidanje šavova sam imala nakon 5 dana. Skidanje flastericica i šavova apsolutno ništa ne boli. Neugodan je osjecaj ali nista strašno i riješeno je u sekundi tako da se nista ne trebate plasiti.
Evo dobro je proslo,ali opet su mi stavljeni flasterici a savove mi jos nije skinuo..ne kuzim zasto,operirana sam prije 10 dana..
KimmyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 18:56   #397
ja imam 2 fibroad. u desnoj dojci.jedan 14x9mm i jedan 6x4mm. kaze doktor netreba to vadit ak nesmeta a meni fakat nesmeta nit boli,nis neosjecam to.samo kad pipam tvrda kvrzica.receno mi je da samo to kontroliram.zasto ja vidim tu da zene idu to vadit ak neboli ni nista?imam 28 god.skuzila sam to s 26 tak nesto. naravno moja kontrola nije onak kak pise da trebam jer mi je blago nemoguce se narucit svakih 9 mj il pol godine.. nego cekam preko god dana..sad bi trebala ponovo ic do ljeta..
takođe me zanima zasto mi se to pojavilo no kolko sam svatila to niko nezna zasto se pojavljuje...nikad u zivotu nisam pila kontracep. e i koja je rezlika ak pise na uput. UZV dojki ili UZV dojki i aksila...pa kaj nece sve pogledat kad vec radi to? msilim obujam grudi mi je 80,da hoce nemre nes izostavit
JaneDoe125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 20:34   #398
Quote:
JaneDoe125 kaže: Pogledaj post
ja imam 2 fibroad. u desnoj dojci.jedan 14x9mm i jedan 6x4mm. kaze doktor netreba to vadit ak nesmeta a meni fakat nesmeta nit boli,nis neosjecam to.samo kad pipam tvrda kvrzica.receno mi je da samo to kontroliram.zasto ja vidim tu da zene idu to vadit ak neboli ni nista?imam 28 god.skuzila sam to s 26 tak nesto. naravno moja kontrola nije onak kak pise da trebam jer mi je blago nemoguce se narucit svakih 9 mj il pol godine.. nego cekam preko god dana..sad bi trebala ponovo ic do ljeta..
takođe me zanima zasto mi se to pojavilo no kolko sam svatila to niko nezna zasto se pojavljuje...nikad u zivotu nisam pila kontracep. e i koja je rezlika ak pise na uput. UZV dojki ili UZV dojki i aksila...pa kaj nece sve pogledat kad vec radi to? msilim obujam grudi mi je 80,da hoce nemre nes izostavit
Ja imam 20 godina,takoder nisam nikad pila kontracepcijske pilule i receno mi je da je to nakupina hormona!Operirana sam prije tjedan dana jer je moj finroadenom bio oko 3 cm zato sto san premlafa i nisan ni rodila ni nista a nalazio se ispod bradavice!kazu da se Fa ne operira uopce ako je manji od 2cm i zato se mora redovito pratiti u slucaju da naraste..a iskreno,meni je sana cinjenica da imam nesto u sebi bila grozna i puno mi je bolje sad kad znam da je izvadeno,samo moram cekati nalaz da se vidi sta je tocno..ni mene nije ni bolilo ni smetalo mi al je bilo opipljivo!
KimmyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 20:57   #399
Quote:
KimmyK kaže: Pogledaj post
Evo dobro je proslo,ali opet su mi stavljeni flasterici a savove mi jos nije skinuo..ne kuzim zasto,operirana sam prije 10 dana..
Niti ja ne kužim. Meni su nakon 5 dana maknuli šavove i zalijepili flasterčiće (prozirne) te su mi rekli da ih nakon 2 dana sama odlijepim i to je bilo to. Tek za godinu dana sam naručena na kontrolu. Ja sam operirana u Dubravi, možda nemaju svi isti način rada. Nalazi su mi bili za 10 dana i samo sam još špo njih otišla premda ih pošalju još naknadno na kućnu adresu.
Tazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 21:10   #400
Quote:
Tazza kaže: Pogledaj post
Niti ja ne kužim. Meni su nakon 5 dana maknuli šavove i zalijepili flasterčiće (prozirne) te su mi rekli da ih nakon 2 dana sama odlijepim i to je bilo to. Tek za godinu dana sam naručena na kontrolu. Ja sam operirana u Dubravi, možda nemaju svi isti način rada. Nalazi su mi bili za 10 dana i samo sam još špo njih otišla premda ih pošalju još naknadno na kućnu adresu.
A neman pojma..ja sam iz Splita,operirao me doktor Utrobičić i prezadovoljna san,nista mi se ne vidi rez nema uopce oziljka izgleda..a rez je bio ogroman tako da mozda zbog toga mi nije skinuo danas..rekao je da dodem kad mi stignu nalazi a flastercice isto da skinem sama za 2 dana..
KimmyK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.