Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2011., 09:39   #321
koji aparat za zavarivanje?

kgrozni kaže: Pogledaj post
Pošto mi treba klasični DC inverter za REL zavarivanje, a htio bih kupiti kvalitetniji aparat koji će me služiti duži period, u nedoumici sam koji aparat izabrati od slijedećih:
1. KEMPPI MINARC 150 cijena oko 4350,00 kn

2. FRONIUS TRANSPOCKET 1500 cijena oko 4200,00 kn

3. EWM PICO 162 cijena oko 4700,00 kn

4. TELWIN TECHNOLOGY 210 HD cijena oko 3600,00 kn

Molim Vaše mišljenje!


Pozdrav svima!

Evo jedno mišljenje na ova četiri prikazana uređaja.Jedini koji se mogu uspoređivati ovdje su FRONIUS TRANSPOCKET 1500 I EWM PICO 162 jer ova ostala dva uređaja nisu u rangu ovoj dvojki po tehničkim karakteristikama,a i samoj kvaliteti.
Inače,EWM je najstariji njemački proizvođač aparata za zavarivanje,a oni stariji će ga prepoznati i po imenu MESSER EWM.
Inače radio sam analizu ovih uređaja pa znam malo više o njima.
Razlika između TRANSPOCKETA I PICO-a 162 je u sljedećem:
Kompenzacija primarnog napona ( to je jedna od najvažnijih karakteristika ) na TRANSPOCKETU je +/- 10% ,
dok je kod PICO-a 162 -40% do +15% !!!
Intermitencija na 40°C je kod TRANSPOCKETA 80A/100% dok je
intermitencija na 40°C kod PICO-a 162 100A/100% .
I ako vam još šta znači,garancija na TRANSPOCKET je 2godine dok je na PICO 162 garancija 3 godine!
Nemojmo se zavaravati,oba aparata su profesionalana i sigurno ćete biti zadovoljni sa njima,ali ono za što se koriste ( rad na terenu itd.) tu je sigurno u prednosti PICO 162 zbog svoje velike kompenzacije primarnog napona.

Lijep pozdrav,
mrav82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 22:55   #322
Quote:
mrav82 kaže: Pogledaj post
kgrozni kaže: Pogledaj post
Pošto mi treba klasični DC inverter za REL zavarivanje, a htio bih kupiti kvalitetniji aparat koji će me služiti duži period, u nedoumici sam koji aparat izabrati od slijedećih:
1. KEMPPI MINARC 150 cijena oko 4350,00 kn

2. FRONIUS TRANSPOCKET 1500 cijena oko 4200,00 kn

3. EWM PICO 162 cijena oko 4700,00 kn

4. TELWIN TECHNOLOGY 210 HD cijena oko 3600,00 kn

Molim Vaše mišljenje!


Pozdrav svima!

Evo jedno mišljenje na ova četiri prikazana uređaja.Jedini koji se mogu uspoređivati ovdje su FRONIUS TRANSPOCKET 1500 I EWM PICO 162 jer ova ostala dva uređaja nisu u rangu ovoj dvojki po tehničkim karakteristikama,a i samoj kvaliteti.
Inače,EWM je najstariji njemački proizvođač aparata za zavarivanje,a oni stariji će ga prepoznati i po imenu MESSER EWM.
Inače radio sam analizu ovih uređaja pa znam malo više o njima.
Razlika između TRANSPOCKETA I PICO-a 162 je u sljedećem:
Kompenzacija primarnog napona ( to je jedna od najvažnijih karakteristika ) na TRANSPOCKETU je +/- 10% ,
dok je kod PICO-a 162 -40% do +15% !!!
Intermitencija na 40°C je kod TRANSPOCKETA 80A/100% dok je
intermitencija na 40°C kod PICO-a 162 100A/100% .
I ako vam još šta znači,garancija na TRANSPOCKET je 2godine dok je na PICO 162 garancija 3 godine!
Nemojmo se zavaravati,oba aparata su profesionalana i sigurno ćete biti zadovoljni sa njima,ali ono za što se koriste ( rad na terenu itd.) tu je sigurno u prednosti PICO 162 zbog svoje velike kompenzacije primarnog napona.

Lijep pozdrav,
Sve što si napisao je potpuno točno

Ja imam PICOmig več dulje vremena i mogu reći da doista kompenzacija napona je upravo ono što ga stavlja na sam vrh

Navodno imaju najbrže fetove od sve konkurencije, tehničku potporu itd....
Izdržljivi su ko sam vrag, nemožeš ih pregrijati (ja bar nisam uspio)

Ako su i nešto skuplji od konkurencije vjeruj da vrijede svaku kunu
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 09:47   #323
Čuj MRAV!
Ako hočeš aparat sve u jednom (TIG+MIG+REL) i jednom za svagda, onda uzmi EWM PICOMIG (dexdu ga ima i zna što priča, a ja sam isti "ogledavao i brusio se na njega", ali kako imam Fronius TIG1700 i nedavno kupio EWM MIG, dok EWM PICOMIG još nije izašao....)
To je prenosni inverter od 15 kg (bez boce), ali košta oko 2000 €
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 17:02   #324
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Čuj MRAV!
Ako hočeš aparat sve u jednom (TIG+MIG+REL) i jednom za svagda, onda uzmi EWM PICOMIG (dexdu ga ima i zna što priča, a ja sam isti "ogledavao i brusio se na njega", ali kako imam Fronius TIG1700 i nedavno kupio EWM MIG, dok EWM PICOMIG još nije izašao....)
To je prenosni inverter od 15 kg (bez boce), ali košta oko 2000 €
Neznam jesam li ti pričao, imao sam ja raznih co2, a zadnji je bio Varmig 1600 i vario ti ja doma kovanu ogradu, kako imam slab napon u mreži, još slab aparat koji se stalno pregrijava a željezo puno - debelo

Vario ti ja 15 dana, i nakon nekog vremena na mjestima (kada sam postavio ogradu) malo-malo neki komad otpadne sa ograde (jer nije bio dobro zavaren)

Kada sam kupio ovaj picomig, sva loša mjesta sam sprevario sam za jedno prijepodne, a ograda jaka kao što mora i biti

Ovo govorim svima onima kaj vele (pa netreba mi nikakav jaki aparat, tek neka jeftinjača za po doma) e pa gospodo kada naiđe nešto deblje od pleha plakati ćete od muke kao i ja, i shvatiti da ste za neku jeftinjaču samo bacili novac
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 17:59   #325
Dexdu, možeš li usporediti Picomiga i Waltera (TIG/MMA iz BG-a) po lakoći korištenja i kavaliteti zavara (u REL i TIG modu)? Pretpostavljam da su oba DC TIG-ovi.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 06:44   #326
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Dexdu, možeš li usporediti Picomiga i Waltera (TIG/MMA iz BG-a) po lakoći korištenja i kavaliteti zavara (u REL i TIG modu)? Pretpostavljam da su oba DC TIG-ovi.
Gle Zvon Walter je Rel i solidno može odraditi posao, ako imaš kako tako mrežu recimo bar 200V Walter topi sve ispod sebe (mali se zbilja ne šali), ali sve ispod 200V gubi snagu, jer fetovi mu nisu dosta brzi, ali cijena mu je dosta pristupačna

Picomig je viša klasa i nemože se uspoređivati čak ni sa Kempijem ili Froniusom itd..., navodno EWM sam proizvodi elektroniku i fetove, i tu su došli korak ispred konkurencije
Jer zbilja Picomigu je svejedno jel mu je mreža 250 ili 160V on praši jednako
Konkurencija mu može jedino biti Miller, ali to je več program sa 300A i naviše, ali mi ne varimo brodove tako da nam nije zanimljivo

Ali naravno Picomig ima svoju cijenu i bolje ti je sakupljti lovu za tako nešto nego bacati novce za neke jeftinjače
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 11:59   #327
Hvala
Ja sam se kompletiral za moje (SSM) potrebe:
- napravil sam si REL 200+A (nisam imal dovoljno debelu elektrodu za testiranje, pa neznam koliko može dati), 230/400V, AC/DC i taj me bude nadživil. Nije prenosiv (60+ kg). Intermitencija: valjda 180A/100%. Ima i ventilator, po potrebi.
- Varmig 230A, 3-fazni.
Netreba mi profesionalno, no, svaka ideja je dobrodošla.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 12:11   #328
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Hvala
Ja sam se kompletiral za moje (SSM) potrebe:
- napravil sam si REL 200+A (nisam imal dovoljno debelu elektrodu za testiranje, pa neznam koliko može dati), 230/400V, AC/DC i taj me bude nadživil. Nije prenosiv (60+ kg). Intermitencija: valjda 180A/100%. Ima i ventilator, po potrebi.
- Varmig 230A, 3-fazni.
Netreba mi profesionalno, no, svaka ideja je dobrodošla.
Ma sve je to ok
Za po doma nemaš brige

Baš sam ti prošli tjedan bio kod šogora na selu za pripomoć oko traverze za jedan kokošinjac

Imao ti on varstroj 160A radimo mi a elektrode se lijepe i lijepe...........jeb.....smo se mi jedno sat vremena, kad sjetih se pa ponio sam ja svoj inverter i krenuli mi a šogi se smije kaj bum ja sa tom igračkicom, nafrljim ja na 200A, kad je iskra skočila................ završili ti mi posao za 20 minuta, a moj šogi skuplja novce (da žena nezna) za inverter
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 13:00   #329
Koji bi bil dobar, a jeftin aparat koji nije pretezak (inverter) s kojim se mogu koristiti 3,25 mm elektrode?
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 13:48   #330
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Koji bi bil dobar, a jeftin aparat koji nije pretezak (inverter) s kojim se mogu koristiti 3,25 mm elektrode?
Vrati se dvije stranice unatrag, pisalo se je o Rhino invereterima, koje uvozi Sigmat iz Sl. Broda

http://www.sigmat.hr/industrijska_op...e/default.aspx

Ja sam kupio onoga od 200 A, taj može raditi i sa elektrodama 4 mm. Za elektrode promjera 3,25 treba ti cca. 120 A, do sada sam ih potrošio oko 2 kg, imam osjećaj da se aparat nije pošteno ni zagrijao.

Vjerojatno bi ti bio dovoljan i model od 160 A, osim ako ne planiraš raditi više i ozbiljnije stvari, tad je rezerva snage uvijek dobro došla.

Sam aparat je inače lagan, ima ti LCD display za pokazivanje trenutne struje, regulaciju amperaže i regulaciju tvrdoće luka.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 13:59   #331
Koliko te kostal 200A?
Inace imam 140A (klasicni trafo) koji bez problema daje 120A i nikak ne mogu raditi s 3,25 elektrodama, pa sam malo u nedoumici da li bude 160 dosta (ne da se muci). 120 A bi preskocil. Nije da imam love, ali bi ipak htel imati nekakvu laganu rezervu.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:12   #332
Skupa sa dostavom, cijena tog aparata bila je 2.077 kn. Ako ti cijena nije problem, onda uzmi taj model - 200 A. Inače, 120 A je struja koja je namještena za elektrode 3,25, naravno da tu struju možeš podešavati po potrebi, i vrsti materijala kojeg zavaruješ.

Preporučam ti korištenje Elektroda Zagreb, meni su se pokazale dosta bolje od Jesenica, koje gore pucketavo i više prskaju naokolo..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:16   #333
Upravo razgovarao sa Sigmatom, 200 trenutno nema, a 160 moze koristiti 3,25 elektrode, ali ne cijelo vrijeme.
Vjerujem da sam sve bliza 200A, samo treba jos obraditi bolju polovicu
Ako netko ima nekaj povoljnije, a kvalitetom tu negdje ili bolje slobodno se javi
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 20:18   #334
[QUOTE=rib@;32045596]Upravo razgovarao sa Sigmatom, 200 trenutno nema, a 160 moze koristiti 3,25 elektrode, ali ne cijelo vrijeme.
Vjerujem da sam sve bliza 200A, samo treba jos obraditi bolju polovicu
Ako netko ima nekaj povoljnije, a kvalitetom tu negdje ili bolje slobodno se javi [/Q

povoljno i kvalitetno neidu skupa,u to sam se uvjerio.
Zašto ovaj Rhino nema napisanu karakteristiku kompenzacije primarnog napona i intermitenciju na 100%?????
Preporučujem ti da si pogledaš ili Froniusov transpocket 1500 ili EWM-ov PICO 162. Tu sigurno nečeš pogriješiti ako tražiš kvalitetu,a što se tiče cijene,napisane su ti dvije,tri strane iza,mislim da su negdje oko 4500kn.
Vjeruj mi,isplati se uzeti oba dva,ali ti ovaj PICO 162 ima malo više prednosti.

pozzz...
mrav82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 11:29   #335
Da li neko ima iskustva sa Deca Star aparatom i kakvi su naspram Varstroja jer su tu negdje u cijeni?
maki-sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 05:32   #336
Quote:
mrav82 kaže: Pogledaj post
kgrozni kaže: Pogledaj post
Pošto mi treba klasični DC inverter za REL zavarivanje, a htio bih kupiti kvalitetniji aparat koji će me služiti duži period, u nedoumici sam koji aparat izabrati od slijedećih:
1. KEMPPI MINARC 150 cijena oko 4350,00 kn

2. FRONIUS TRANSPOCKET 1500 cijena oko 4200,00 kn

3. EWM PICO 162 cijena oko 4700,00 kn

4. TELWIN TECHNOLOGY 210 HD cijena oko 3600,00 kn

Molim Vaše mišljenje!


Pozdrav svima!

Evo jedno mišljenje na ova četiri prikazana uređaja.Jedini koji se mogu uspoređivati ovdje su FRONIUS TRANSPOCKET 1500 I EWM PICO 162 jer ova ostala dva uređaja nisu u rangu ovoj dvojki po tehničkim karakteristikama,a i samoj kvaliteti.
Inače,EWM je najstariji njemački proizvođač aparata za zavarivanje,a oni stariji će ga prepoznati i po imenu MESSER EWM.
Inače radio sam analizu ovih uređaja pa znam malo više o njima.
Razlika između TRANSPOCKETA I PICO-a 162 je u sljedećem:
Kompenzacija primarnog napona ( to je jedna od najvažnijih karakteristika ) na TRANSPOCKETU je +/- 10% ,
dok je kod PICO-a 162 -40% do +15% !!!
Intermitencija na 40°C je kod TRANSPOCKETA 80A/100% dok je
intermitencija na 40°C kod PICO-a 162 100A/100% .
I ako vam još šta znači,garancija na TRANSPOCKET je 2godine dok je na PICO 162 garancija 3 godine!
Nemojmo se zavaravati,oba aparata su profesionalana i sigurno ćete biti zadovoljni sa njima,ali ono za što se koriste ( rad na terenu itd.) tu je sigurno u prednosti PICO 162 zbog svoje velike kompenzacije primarnog napona.

Lijep pozdrav,
Zanimljivo, razmisljao sam kupiti ovaj prvi Kemppi Minarc 150 zato jer je lagan (4kg) i navodno da je ot izvrsna tvrtka i kvaliteta a sad nakon citanja cijelog posta imam opet nedoumice koji stroj za zavarivanje kupiti...

Nakon stare polstoljetne Iskrine hrge za moje potrebe odlucio sam da stroj mora moci zavarivati aluminij, inox i legure te je pozeljno da ima TIG. Zato sam mislio uzeti neki inverterski od ovdje pobrojanih ali primjetio sam tu na forumu da se cesto spominje i Rhino TIG 200A i TIG 160A pa se sad pitam koji je najbolji za moje potrebe zavarivanja limova, profila i rama/okvira debljine 1/1,25/1,5mm do kojih 3mm buduci da je ovaj kineski cak dvioje tisuce kuna jeftiniji od Kemppi-ja kojeg sam namjeravao kupiti. Imam nekog iskustva s zavarivanjem i ne treba mi za cesti rad s velikim plocevinama nego za fino i precizno zavarivanje, jel moguce da su ovi pobrojani TOLIKO bolji da je cijena skoro dvostruka..?

Molio bih jos jedno objasnjenje ako netko zna, naime, Kemppi Miniarc 220

http://web-trgovina.metal-kovis.hr/k...za-zavarivanje

ima REL, MIG/MAG i TIG zavarivanje a kosta malo vise pa me zanima jel ta njegova mogucnost opravdava tu cijenu, jel MIG/MAg toliko znacajan buduci da nikad nisam zavarivao na taj nacin..? Meni je potrebna izuzetna cvrstoca zbog velikih naprezanja tih zavarenih djelova pa se pitam koji bi bio najbolji stroj za moje potrebe tih tankih varova izuzetne cvrstoce..? Prijatelj mi sugerira da uzmem Rhino zbog cijene i kaze da je taj isto toliko dobar kao i svi ovi renomirani proizvodjaci i da var ovisi ponajvise o elektrodi i mojem umijecu koliko cu dobro zavariti. Koji od ovih strojeva da uzmem i gdje ima Rhino TIG 160/200 za kupiti u Zagrebu..? Koliko je garancija i koji djelovi se kvare na tim strojevima..?

Pozdrav svima i zahvaljujem unaprijed na odgovoru...

Eh da, u susjednoj Sloveniji ima ovakvih aparata za manje od 350 Eura, jel moguce da su kod njih ti aparati toliko puno jeftiniji..?

http://www.hrvatskioglasi.com/oglasi...Alati-Strojevi

Zadnje uređivanje dangerz0ne : 24.03.2011. at 05:47.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 08:59   #337
Ako misliš zavarivati aluminij REL postupkom (obloženim elektrodama) onda ti nabrojeni aparati dolaze u obzir.
Inaće za TIG zavarivanje aluminija (AC/DC) moraš "pljunuti" 20-tak tisiča kuna!
MIG/MAG postupak se sve više koristi, a na konstrukcijama je, čini mi se, obavezan!
I opet za zavarivanje aluminija moraš kupiti onaj MIG/MAG koji radi sa AL žicom (obično ima 4 pogonska kotačića).

Moja preporuka: kupi jedan pošteni za svagda. Pregrmit ćeš tu lovu - hoću reći ostat ćeš živ iako ti teža polovica sazna!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 10:08   #338
Kod REL zavarivanja, kolika je u praksi min debljina lima koji se može zavariti. Za nekog hobi majstora?
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 10:32   #339
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ako misliš zavarivati aluminij REL postupkom (obloženim elektrodama) onda ti nabrojeni aparati dolaze u obzir.
Inaće za TIG zavarivanje aluminija (AC/DC) moraš "pljunuti" 20-tak tisiča kuna!
MIG/MAG postupak se sve više koristi, a na konstrukcijama je, čini mi se, obavezan!
I opet za zavarivanje aluminija moraš kupiti onaj MIG/MAG koji radi sa AL žicom (obično ima 4 pogonska kotačića).

Moja preporuka: kupi jedan pošteni za svagda. Pregrmit ćeš tu lovu - hoću reći ostat ćeš živ iako ti teža polovica sazna!
Nemam teze polovice pa gledam nes da bude cim vise glazbe za cim manje novaca kao i svi drugi...

I sad opet ne znam koji to sve aparati imaju svo troje REL/MIGMAG/TIG, zasad sam nasao samo ovaj gore spomenuti od Kemppi Miniarc 220 i ove neke slovenske aparate:

http://www.varez.si/catalog.html#3

Jel mi treba uopce tako jak i velik stroj za zavarivati spojeve od kojih 1mm do 3mm stijenki..? Zar je toliko slabiji spoj s ovim manjim aparatima od ovih velikih..?
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 11:56   #340
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Inaće za TIG zavarivanje aluminija (AC/DC) moraš "pljunuti" 20-tak tisiča kuna!
MIG/MAG postupak se sve više koristi, a na konstrukcijama je, čini mi se, obavezan!
I opet za zavarivanje aluminija moraš kupiti onaj MIG/MAG koji radi sa AL žicom (obično ima 4 pogonska kotačića).

Moja preporuka: kupi jedan pošteni za svagda. Pregrmit ćeš tu lovu - hoću reći ostat ćeš živ iako ti teža polovica sazna!
Evo opet. Postoji ac/dc aparat za manje od 20000kn i radi dobro. Postoji također nešto što se zove impulsni mig aparat i taj isto zavaruje aluminij jednako fino kao tig i može zavariti tanki lim što kod klasičnog, neimpulsnog aparata nije slučaj. Dalje, mig/mag aparata ima čudo jedno na tržištu i postoji dosta razlike u njima u zavarljivosti, jel, ne rade svi isto iako je i deklarirana intermitencija ista npr.
Ista stvar je i stim malim inverterskim relićima, ovi kineski nisu baš nešto bajnih karakteristika za zavarivanje unatoč deklariranom čudu od snage.
Konstrukcije se i dalje masovno rade relom, npr, muzej suvremene umjetnosti i avenue mall recimo su zavareni bazičnom elektrodom.
Mag je brži postupak, međutim ako prostor nije štićen svaki nedostatak plina će izazvati poroznost zavara. Nije sve za sve.
Čvrstoća spoja ipak na kraju ovisi o dodatnom materijalu.
Još nešto, nije ewm pico mv jedini koji podnosi niski napon bez utjecaja na zavarljivost, postoji na našem tržištu još barem jedan i može raditi od 95-265v. Nadalje, niski napon i nije neki problem, pogotovo na aparatima na žgance, u praksi rijetko napon ide ispod 180V, a to manje više trpe svi. Veći su problem agregati s nereguliranim izlazom koji su popularni jer su jeftini i puna su ih gradilišta.
Ima puno rel inverterića koji su tu negdje po zavarljivosti, nisu ni fronius ni kemppi ni ewm( usput rečeno, ti se rade u kini jer im je tamo tvornica) ništa specijalno bolji od ostatka europe, međutim od tih kineskih jeftikanera ( i telvina) još uvijek jesu. To će se brzo promijeniti jer kinezi grabe prema kvaliteti.
Što se mig/mag aparata tiče, nitko od vas nije ni rječju spomenuo premium proizvođača br. 1 po naprednoj tehnologiji i kvaliteti s kojima se trenutno niko nemože mjeriti a to je Cloos.
ruka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.