Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2006., 22:25   #1
Indigo dijete?

Sorry ako je tema već bila, ali zanima me što vi o tome mislite?
Nisam vjerovala u to, ali kad mi je defektolog rekao da je
moje dijete vjerojatno indigo, počela sam o tome više
razmišljati.
jona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 22:26   #2
To sam negdje čula, no ne mogu se sjetiti o čemu se radi. Možeš pojasniti?
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 22:40   #3
Mnoga današnja djeca su Indigo djeca, u indijanskoj kulturi su poznata pod nazivom Djeca Sunca, dok ih neki autori nazivaju Djecom Milenija.Prema tvrdnjama nekih stručnjaka smatra se da se oko 90% djece, u dobi do 9 godina starosti, može okarakterizirati kao Indigo dijete. Isto tako,mali dio odraslih također pripada Indigo generacijama. Indigo djecu mozemo prepoznati po njihovim jedinstvenim karakteristikama.Vrlo su inteligentna i kreativna, ali i buntovna prema autoritetima i društvenim sustavima.Vrlo često im se dijagnosticira poremećaj koncentracije ili hiperaktivnost, te im se preporučuju razne terapije u svrhu ispravljanja i prevladavanja takvog ponašanja.Na fizičkoj razini su često osjetljiva i krhka, no na emocinalnoj razini njihova osjetljivost dolazi do ekstrema. Imaju razvijen osjećaj brižnosti i empatije, no isto tako mogu razviti nesjetljivost ukoliko ih se emocionalno zlostavlja u mladosti.

Indigo djeca mogu izražavati veliki bijes i njima je potrebna sigurno mjesto u kojem će biti prihvaćen i otpušten taj bijes. Indigo djeca mogu iskusiti veliku egzistencijalnu depresiju u ranim godinama, ukoliko se ne sjete tko su i zašto su došli.
jona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 22:55   #4
Quote:
aycarmela kaže:
Mnoga današnja djeca su Indigo djeca, u indijanskoj kulturi su poznata pod nazivom Djeca Sunca, dok ih neki autori nazivaju Djecom Milenija.Prema tvrdnjama nekih stručnjaka smatra se da se oko 90% djece, u dobi do 9 godina starosti, može okarakterizirati kao Indigo dijete. Isto tako,mali dio odraslih također pripada Indigo generacijama. Indigo djecu mozemo prepoznati po njihovim jedinstvenim karakteristikama.Vrlo su inteligentna i kreativna, ali i buntovna prema autoritetima i društvenim sustavima.Vrlo često im se dijagnosticira poremećaj koncentracije ili hiperaktivnost, te im se preporučuju razne terapije u svrhu ispravljanja i prevladavanja takvog ponašanja.Na fizičkoj razini su često osjetljiva i krhka, no na emocinalnoj razini njihova osjetljivost dolazi do ekstrema. Imaju razvijen osjećaj brižnosti i empatije, no isto tako mogu razviti nesjetljivost ukoliko ih se emocionalno zlostavlja u mladosti.

Indigo djeca mogu izražavati veliki bijes i njima je potrebna sigurno mjesto u kojem će biti prihvaćen i otpušten taj bijes. Indigo djeca mogu iskusiti veliku egzistencijalnu depresiju u ranim godinama, ukoliko se ne sjete tko su i zašto su došli.
Ima i dobrih i loših strana (kao i sve u životu). Nisam neki stručnjak na tom polju, ali sam jako osjetljiva na djecu i sve u svezi s njima.
Ti bar znaš s čime se moraš nositi, na što se treba obratiti pažnju. Ukoliko živite u stabilnoj obitelji ne smatram da bi trebao biti neki veliki probem.
Možda da potražiš neke www stranice, na njima neka iskustva....
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 23:12   #5
ova tema je već bila poodavno a otvorila sam ju ja jer mi je isto tako netko rekao riječ 'indigo'
paz' vako:

Quote:
aycarmela kaže:
Prema tvrdnjama nekih stručnjaka smatra se da se oko 90% djece, u dobi do 9 godina starosti, može okarakterizirati kao Indigo dijete.
čak 90% ?
Znači da su skoro sva djeca indigo
moš mislit

Quote:
aycarmela kaže:
Vrlo su inteligentna i kreativna, ali i buntovna prema autoritetima i društvenim sustavima.
Na fizičkoj razini su često osjetljiva i krhka, no na emocinalnoj razini njihova osjetljivost dolazi do ekstrema.
sva su današnja djeca vrlo inteligentna a njihova kreativnost ne ovisi o tome jel indigo ili ne, kao ni emocionalna razina

Quote:
aycarmela kaže:
Vrlo često im se dijagnosticira poremećaj koncentracije ili hiperaktivnost, te im se preporučuju razne terapije u svrhu ispravljanja i prevladavanja takvog ponašanja.
razne terapije bi ja preporučila svoj djeci, ne u svrhu ispravljanja koječega nego poradi usmjeravanja i razvijanja raznih vještina ili čemu li su već skloni

Quote:
aycarmela kaže:
Indigo djeca mogu izražavati veliki bijes i njima je potrebna sigurno mjesto u kojem će biti prihvaćen i otpušten taj bijes.
svako dijete i svaki čovjek može, a bome i treba izražavati bijes a i svima nama je potrebno mjesto pod Suncem

Zaključak , nekad su se življa djeca nazivala zločestima, pa je došao termin hiperaktivan, sad su avansali u indigo. Čujem da postoje i kristalna djeca
Moj savjet ti je da se ne zanosiš nikakvim usputnim 'dijagnozama', svoje dijete poznaješ najbolje, nađi ono najbolje u njemu i usmjeravaj, bio on indigo, kristalni ili stakleni i daj mu ljubavi, niš drugo djeci ne treba
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 23:16   #6
Quote:
Tija kaže:
i daj mu ljubavi, niš drugo djeci ne treba
Kratko i jasno!
Bravo Tija
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 23:25   #7
Hiperaktivnost nema veze sa zločestočom u djece

Ne radi se o usputnoj dijagnozi već kako je napisla o defektologu - čovjeku koju radi s djecom koja imaju poteškoća

Slažem se jedino da svako dijete treba dobiti ljubav i da mi sami trebamo pronaći i izvući ono najbolje u njima
A da im ništa drugo ne treba ???? zaista to misliš
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 23:27   #8
ajde procitaj Tijin post jos jednom pa onda komentiraj

a to se odnosi na ovo
Quote:
A da im ništa drugo ne treba ???? zaista to misliš
 
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 23:47   #9
ajmo ispočetka

Quote:
Lavica02 kaže:
Hiperaktivnost nema veze sa zločestočom u djece
Nema zločeste djece! Amen! Roditelja ima svakakvih i zbog toga djeca ispoljavaju svoj bjes, strahove, frustracije itd zbog čega ih se nazivaju zločestima.

Quote:
Lavica02 kaže:
Ne radi se o usputnoj dijagnozi već kako je napisla o defektologu - čovjeku koju radi s djecom koja imaju poteškoća
Da prostiš, a koliko puta je defektolog 'odradio' sat sa djetetom pa je došao do takvog zaključka?
Moje dijete ima dva puta tjedno individualan rad sa defektologom i tek nakon 3mjeseca mi je napisala opservaciju, mogla je i nakon dva tjedna ali da li bi to bilo to? I don't think so

Quote:
Lavica02 kaže:
A da im ništa drugo ne treba ???? zaista to misliš
Da mislim. Ljubav je najvažnija i sve što radiš s njima i za njih valjda radiš iz ljubavi?
A ako si baš bukvalac, onda ću napisati da im pored toga treba dati jesti, piti bla bla

P.S. ako si već otvorila temu onda budi spremna i na suprotna mišljenja od tvog, i to po mogućnosti bez svađe
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 05:44   #10
Malo sam citala o tome imam i knjigu ali je jos nisam stigla ni otvorit od svog "indigo " djeteta. Ima nesto a naj zanimljivije mi je da su indigo djeca tu da poboljsaju svijet.To mi je nekak bas super,ako je.LAko nama ako ih je 90% nema da brinemo
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 13:52   #11
Quote:
aycarmela kaže:
Sorry ako je tema već bila, ali zanima me što vi o tome mislite?
Nisam vjerovala u to, ali kad mi je defektolog rekao da je
moje dijete vjerojatno indigo, počela sam o tome više
razmišljati.
Kreativnost, hiperaktivnost/povucenost, buntovni stav prema autoritetima su sve samo popratne nazovimo to nuspojave indigo djece. Glavni problem je njihova preosjetljivost. Ne bih se slozila s onim da preko 90% danasnje djece dobi od 9 godina spada u indigo skupinu, nego samo djeca te dobi imaju fazu upoznavanja svijeta i postaju svjesniji svega sto se desava oko njih, pa imaju neke od indigo karakteristika. No, kako god da je, najveci problem indigo djece je njihova preosjetljivost na okolinu. Ona su gotovo bez iznimke natprosjecno inteligentna, njihova razmisljanja su primjerenija odraslima nego djeci i imaju posebno jako izrazeno suosjecanje s drugima. Naprimjer, indigo dijete se moze staviti u kozu covjeka na umoru i prolaziti sve osjecaje koje prolazi taj covjek. sto nije ni malo ugodno iskustvo za nekog tko je tek na pocetku svog zivota. Indigo stupnjeva ima vise, ovisno o aurama, ali tog materijala ima dovoljno da se nekoliko knjiga napise o tome, pa necu ni pocinjati.
Aycarmela, nemoj olako uzimati cinjenicu da bi tvoje dijete moglo biti indigo. Pregledaj malo po internetu, raspitaj se i potrazi dovoljno strucnu osobu koja ce ti moci tocnije reci koliko je defektolog bio u pravu.
__________________
Do I look like someone who cares what God thinks?
simonne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 14:03   #12
Ili odvedi dijete na slikanje aure pa češ biti ziher
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 14:06   #13
Ma kakva indigo djeca, ljubavi i pogotovo slobode u odlučivanju mu daj, pa da vidiš
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 14:27   #14
Puno ljubavi i sloboda u odlucivanju se podrazumjevaju. Cinjenica je da indigo djeca postoje. Jest da su malo prenapuhali taj pojam u posljednjih par godina, ali takva djeca postoje i zahtjevaju ipak malo vise paznje i brige nego normalna djeca. Ja sam naprimjer petnaest godina isla psihologu jer moji roditelji nisu bili svjesni toga da spadam u indigo skupinu i da njihovo petogodisnje dijete moze osjetiti bol koju osjeca njena baka koja je ostala bez muza.
__________________
Do I look like someone who cares what God thinks?
simonne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 16:46   #15
Quote:
Tija kaže:

Nema zločeste djece! Amen! Roditelja ima svakakvih i zbog toga djeca ispoljavaju svoj bjes, strahove, frustracije itd zbog čega ih se nazivaju zločestima.
Itetako ih ima- no to na to veeeliki utjecaj imaju (naravno) roditelji i okolina u kojoj djete odrasta i geni --- ali to nije tema

Quote:
Tija kaže:
Da prostiš, a koliko puta je defektolog 'odradio' sat sa djetetom pa je došao do takvog zaključka?
Moje dijete ima dva puta tjedno individualan rad sa defektologom i tek nakon 3mjeseca mi je napisala opservaciju, mogla je i nakon dva tjedna ali da li bi to bilo to? I don't think so
To što si Ti imala loših iskustava ne znači da ih imamo svi, ali se slažem da treba potražiti drugo mišljenje

Quote:
Tija kaže:
Da mislim. Ljubav je najvažnija i sve što radiš s njima i za njih valjda radiš iz ljubavi?
A ako si baš bukvalac, onda ću napisati da im pored toga treba dati jesti, piti bla bla
Ne budi cinična ; ljubav je jedno a zadovoljavanje osnovnih ljudskih potreba nešto drugo. Jedno ne mora biti nužno povezano s drugim

Quote:
Tija kaže:
P.S. ako si već otvorila temu onda budi spremna i na suprotna mišljenja od tvog, i to po mogućnosti bez svađe
Primjeni na sebi. Ti poradi na tome da i drugi imaju svoja mišljenja koja možeš izmijeti na lijep ili ružan način, ali nemamo pravo nametati svoje mišljenje
Svađati se ne mislim, samo iznosim svoje mišljenje
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 17:28   #16
to ti je bilo prije još u na rubu znanosti, fora mi ta indigo djeca, ali sumnjam da je 90%
diona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 17:39   #17
Quote:
Tija kaže:
P.S. ako si već otvorila temu ....
ispričavam se jer sam ovo uputila lavici a tek sad sam skužila da je otvorila aycarmela
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 17:41   #18
Quote:
Lavica02 kaže:
To što si Ti imala loših iskustava ne znači da ih imamo svi,
gdje si ovo uspjela pročitati? Ni spomenula nisam da imam loša iskustva sa defektologom, dapače.
Al samo ti daj ako te veseli
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 17:41   #19
Isprika prihvaćena ( ako je išla mene )
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 18:08   #20
Ja sam odrasla indigo osoba i ako netko kaže da nisam kaznit cu ga napadom zraka svjetlosti, u obliku srceka, oblacaka i zeceka, iz trbuha.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:50.