Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2015., 17:24   #5461
jak mlaz vode (u kadi) usmjeri u rodnicu, tako izadje. ubuduce cesnjak privezi koncem
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 20:40   #5462
Cure! Moze pliz preporuka neke dobre kreme, a da nije canesten? Ovaj put su mi se jako namnozile jer sam jela slatko kao luda i prvi put imam bas onako sirasto i toliko mi je iziritirano da mi je dosla ranica.. Kantarion ne pomaze :/
__________________
Kill all my demons, and my angels might die too.
Pixie-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 21:10   #5463
Uzmi vaginalete, kremu ti ne možeš strpati toliko duboko ko vaginalete. A osim vanestena ništa se ne može dobiti bez recepta, tako da koristila kremu ili vaginalete ako ne želiš canesten morat ćeš ginu po recept.

Probaj za prvu ruku tampon umočiti u lgg jogurt i to držati po 2-3 sata i tako par dana zaredom, trebalo bi pomoći.

Quote:
MoroO kaže: Pogledaj post
JUčer sam bila kod ginekologice pogledala me i rekla da je sve u redu osim da imam pojačani iscjedak(bijeli)(prije par dana mi se počeo tek pojavljivati i to u malim količinama) i dala mi difulcan i 3 plymicol vaginalete... i uzela je papu te me odpilila... Sad ja cu to staviti dole i popiti taj Difulcan ali ne znam iskreno hoce li to pomoci. Mene zanima dok provodim terapiju ( jednu tabletu Difulcana) i navecer stavljam te vaginalete da li se smijem tokom dana namazati kantarionovim uljem dole? Čitala sam da se kantarionovo ulje nesmije koristiti u nekim slučajevima al nemogu naci da li bi to škodilo, ako bi se koristilo paralelno s plymicolom i difulcanom. Inače mi kantarionovo ulje pomogne- bude mi puno bolje(manje peče)također dok se krećem tj. šećem vani po zraku.
Pa ako su gljivice trebalo bi, pogotovo jer si oralno dobila i Diflucan. Ja ne bi miješala lijekove sa ovim prirodnim stvarima.

Možda ti ne bi bilo loše da si kupiš probiotike ili nekakve vaginalete koje obnavljaju floru pa nakon plimicola to stavljati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 21:21   #5464
Pozdrav zanima me da li se candida može pojaviti samo jednom tj da li je nužno da se uvijek vraća. Naime, prije par dana, nakon odnosa sa partnerom ( nije nam bio prvi) prvo sam imala bolove u desnom jajniku, trajali su dva dana. Nakon toga se pojavila infekcija. Neugodan osjećaj, peckanje, crvenilo i sirasti iscjedak. Posto nisam u svojoj drzavi, nisam posjetila doktora nego sam malo guglala svi simptomi ukazivali su na candidu. Citajuci iskustva, pokusala sam ovo sa bijelim lukom i jogurtom. S tiim da nisam ostavila luk da prenoci, nego kratko drzala. Nakon dva dana prestalo je ali sam ja drufi dan uvece za svaki slucaj trknula do apoteke i kupila diflucan 150 mg ,popila u sve ok. Sutradan malo se pijavilo svraba ali je brzo proslo. Kupila sam canesten 20mg te namazala jednom. Sada nema nikakvih simptoma. Jedem slatkise i sve normalno. Zanima me da li je nuzno da ce se vratiti jer citajuci koliko je gadna ne bih to zeljela nikako. Sa odnosima sam od tad prestala jer se bojim da ce se vratiti sorry na dugom postu
zaido is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 21:24   #5465
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Uzmi vaginalete, kremu ti ne možeš strpati toliko duboko ko vaginalete. A osim vanestena ništa se ne može dobiti bez recepta, tako da koristila kremu ili vaginalete ako ne želiš canesten morat ćeš ginu po recept.

Probaj za prvu ruku tampon umočiti u lgg jogurt i to držati po 2-3 sata i tako par dana zaredom, trebalo bi pomoci.
Bila sam kod ginekologa, on mi je standardno dao rojazol, ali mislila sam nesto da se mogu izvana mazat, a da nije canesten.. Mislila sam gynofit ili nesto slicno? Krenula sam i s dijetom i umirem od gladi
__________________
Kill all my demons, and my angels might die too.
Pixie-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:09   #5466
Pozdrav, evo da opišem i svoju situaciju.. prije 3, 4 dana me počelo jako svrbiti tamo dolje, i primjetila sam sirast, bijeli iscjedak, u obliku grudica....a jučer mi se pored toga počeo pojavljivati i žuti iscjedak....jel bi to bila Candida ili? Sumnjam da bi bila neka baš spolna bolest, uvijek imam odnose sa zaštitom, a zadnji sam imala prije 3 mjeseca.... ?
sandraa23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 23:41   #5467
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Uzmi vaginalete, kremu ti ne možeš strpati toliko duboko ko vaginalete. A osim vanestena ništa se ne može dobiti bez recepta, tako da koristila kremu ili vaginalete ako ne želiš canesten morat ćeš ginu po recept.

Probaj za prvu ruku tampon umočiti u lgg jogurt i to držati po 2-3 sata i tako par dana zaredom, trebalo bi pomoći.



Pa ako su gljivice trebalo bi, pogotovo jer si oralno dobila i Diflucan. Ja ne bi miješala lijekove sa ovim prirodnim stvarima.

Možda ti ne bi bilo loše da si kupiš probiotike ili nekakve vaginalete koje obnavljaju floru pa nakon plimicola to stavljati.
Popila sam ja to stavila vaginalete nije nista pomoglo, pomogne mi kantarionovo ulje samo da smanji simpotome pečenja... Ne razumijem imam kao jako malo gljivica po doktorici ali mene to dole vec mjesec i pol peče nekad slabije nekad jače(navecer obicno jace). Nista za sad ne pomaze da prođe skoz...poludit cu cure
Osim tog malo pojačanog bijelog iscjetka i pečenja nemam drugih simpotoma jakog svrbeža. Danas se desilo isto da mi je tokom cijelog dana krv isla dole...ne kuzim zašto (menstroacija mi je bila prije 2 tjedna bila...)
Sad sam otisla na dijetu koja SKOZ izbacuje ugljikohidrate(nema riza,ni mlijcnih prozvoda) ..ja bi samo neku nadu, neki izlaz da znam da ce to fkt proc uskoro jer se ovako tesko mogu smirit...Logično gledano imam simptome pečenja koji se smanje kada sam na otvrenom, ili u pokretu, imala sam bijeli iscjedak pojačan al ne u tolkim grudvicama kolko inace opisuju(valjda varira od osobe do osobe), doktorica mi je dala antifungalne ljekove(taj plimicol i difulcan) nazalost nije pomoglo. Znam da mi nemozete dat tocnu dijagnozu al bi neko iskustvo preporuka neka, bile utješne.
MoroO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 00:45   #5468
Nisam imala problema s candidom, ali me ipak zanimaju mjere prevencije.
Ne koristim nikakva posebna sredstva za pranje. Bih li trebala početi?
Znam da to ima veze s ph vrijednostima, a koristim dječja sredstva za tuširanje pa si mislim da mi to nije prelužnato

Puno hvala unaprijed
winter1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 09:03   #5469
Kupi si gel za intimnu njegu, bez obzira što je ovo dječji gel ph kože je drugačiji od ph rodnice.

Izbjegavaj parfimirane wc papire, uloške, koristi pamučne gaće i tak.

Quote:
MoroO kaže: Pogledaj post
Popila sam ja to stavila vaginalete nije nista pomoglo, pomogne mi kantarionovo ulje samo da smanji simpotome pečenja... Ne razumijem imam kao jako malo gljivica po doktorici ali mene to dole vec mjesec i pol peče nekad slabije nekad jače(navecer obicno jace). Nista za sad ne pomaze da prođe skoz...poludit cu cure
Osim tog malo pojačanog bijelog iscjetka i pečenja nemam drugih simpotoma jakog svrbeža. Danas se desilo isto da mi je tokom cijelog dana krv isla dole...ne kuzim zašto (menstroacija mi je bila prije 2 tjedna bila...)
Sad sam otisla na dijetu koja SKOZ izbacuje ugljikohidrate(nema riza,ni mlijcnih prozvoda) ..ja bi samo neku nadu, neki izlaz da znam da ce to fkt proc uskoro jer se ovako tesko mogu smirit...Logično gledano imam simptome pečenja koji se smanje kada sam na otvrenom, ili u pokretu, imala sam bijeli iscjedak pojačan al ne u tolkim grudvicama kolko inace opisuju(valjda varira od osobe do osobe), doktorica mi je dala antifungalne ljekove(taj plimicol i difulcan) nazalost nije pomoglo. Znam da mi nemozete dat tocnu dijagnozu al bi neko iskustvo preporuka neka, bile utješne.
Jesu 100 posto gljivice? Da nije neka upala? I kod upala može biti bijeli iscjedak, doduše ne izlazi u grudicama ko sir kao kod gljivica.

Ne znam, probaj sa jogurtom ili si kupi neke vaginalete za obnavljanje flore. Možda si ih poubijala, ali sada treba vratiti dobre bakterije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 10:50   #5470
Bok svima!

Prošli tjedan sam počela uzimati Klavocin i počeo mi je svrbež koji nisam povezala sa Candidom i u nedjelju mi je doslovno buknulo crvenilo, svrbež i pečenje iznutra i izvana. U pon navečer sam završila sa antibiotikom i počela uzimati Canesten vaginalete. Mazal kremom, crvenilo se povuklo no ostala je otečenost. No mene i dalje peče rodnica iznutra, pa me zanima iako još nisam završila sa vaginaletama, nakon koliko mogu očekivati poboljšanje? Ne jedem slatko danima ni ugljikohidrate, uzimam lactogyn kapsule, češnjak,jogurt,ulje origana...nisam inače sklona candidi, a ovakav napad nisam imala nikad plus što me čeka menga za par dana
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 21:40   #5471
Thumbs up

Quote:
winter1212 kaže: Pogledaj post
Nisam imala problema s candidom, ali me ipak zanimaju mjere prevencije.
Ne koristim nikakva posebna sredstva za pranje. Bih li trebala početi?
Znam da to ima veze s ph vrijednostima, a koristim dječja sredstva za tuširanje pa si mislim da mi to nije prelužnato

Puno hvala unaprijed
najbolje za candidu, da se prestanes prati i time cime se peres i da izbacis ikakve preparate za intimnu higijenu, meni je doktor rekao da se dolje samo vodom perem, i da se svaka zdrava vagina sama odrzava. tak da, ak nemas problema s candidom, ne diraj nista dole, samo budes zeznula sa sredstvima i kemijom.
ježurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 20:50   #5472
Da, čula sam i to više puta - da najbolje ništa (ako nemaš problema), samo obična voda.
winter1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 00:21   #5473
Thumbs up

to ti je to.. nosi pamucne gacice, izbjegavaj dnevne uloske ako ikako mozes i nekad, ja to uvijek radim preko ljeta, spavaj bez gacica, ne pretjeruj sa slatkisima i ugljikohidratima i budi happy sto nemas s njom problema, jer kada te se jednom to zakaci, napast se stalno vraca..uzas..
ježurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 00:23   #5474
Quote:
Pixie-L kaže: Pogledaj post
Cure! Moze pliz preporuka neke dobre kreme, a da nije canesten? Ovaj put su mi se jako namnozile jer sam jela slatko kao luda i prvi put imam bas onako sirasto i toliko mi je iziritirano da mi je dosla ranica.. Kantarion ne pomaze :/
nistatin mast, meni bolja od canestena :klap:
ježurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 11:57   #5475
Bok cure., imam problem, dakle zadnjih par dana mi se javlja zrnati iscjedaki malko pecka me kada se obrišem, ili operem. E sada koliko sam skužila očito je neka gljivična infekcija. Trenutno ne mogu u ova 3 dana ići do ginekologa, pa se u Pon ne radi, dakle teku uto/sri mogu ootići. Imate koji savjet kako da to malo smirim?
Rosse is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 13:12   #5476
drage cure, već sam i prije pisala, ali evo opet ću budući da vidim da se neke vrte u krug... gljivicu candidu imamo svi, problem nastaje kada se ona previše "razmnoži" jer tada počinju problemi i to ne samo na genitalnim područjima. meni osobno se očitala kroz opadanje kose, kronični umor, problemi s probavom i ,naravno, na intimnim područjima kao kod većine. candida se nalazi u crijevima i tu sve počinje, a uzrok njenog povećanog širenja je kao što znamo prehrana stoga sve te tabletice i kremice mogu samo malo i nakratko pripomoći, ali time niste candidu uopće smanjili, a kamoli izbacili iz tijela jer vam se ona nalazi u čitavom organizmu pa i u krvi kada podivlja. Dok god ne promijenite prehranu stalno ćete imati problema s njom (najgori je šećer i bijelo brašno). ako imate želju za slatkim bolje pojedite neko voće ili ako volite grožđice. prehrana koja je mene spasila je alkalna prehrana i jedna mješavina čaja koju uzimam u biljnim ljekarnama za manje od 30 kn (ne smijem reklamirati pa ako nekoga zanima neka mi se javi, ali već se on spominjao i počinje na E ). jedino ako joj uskratite te štetne namirnice ona će lagano nestajati jer neće imati svoju hranu (isti je slučaj i sa rakom, tumorom, virusima i ostalim gljivicama), oni su kao živa bića, ako ih ne hranite umrijeti će!! što više alkalnih namirnica, a što manje kiselih (evo vam link za kraće objašnjene alkalne prehrane: http://balkanija.info/istina-otkrive...o-ga-lijeciti/ ). naravno da ovo većina zna, ali svejedno zanemaruje te informacije jer bi išli linijom manjeg otpora, ali toga nema ovdje, barem ne na duže staze. imajte na umu da candida može izazvati puno gore stvari u organizmu, a ne samo svrbeže i peckanja. općenito izbjegavanje tih loših namirnica napraviti će jako puno dobrih stvari za vaše tijelo. alkalne namirnice i čajevi su jedino riješenje!!! pozz i sretno!
anaroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 15:41   #5477
Drage cure, evo da vam i ja napišem svoje iskustvo sa stalnim infekcijama.
duugo godina sam svako malo dobivala vaginalne infekcije. najčešće nakon antibiotika, nakon prvog popijenog infekcija bi mi došla. onda bi čim već uzimam antibiotike u ljekarni odmah uzela i canesten kremu jer sam znala da ću dobiti infekciju. vjerojatno sam tisuću canestena potrošila u ovih par godina. i kad mi je jednom to sve već lagano dopi*dilo jel, malo sam guglala i kopala i našla jednu super stvar. Aromara Gyno Pro, i evo- zadnja infekcija je bila prije nove godine znači oko 4 mjeseca ništa. stvarno preporučam svima
spektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 16:49   #5478
Ne sjecam se vise kad sam imala upalu zadnji put otkad svakodnevno pijem kefir od kefirnih zrnaca. Spasio me!
__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 22:21   #5479
Evo i mog problema..

jučer sam počela osjećati svrab rodnice. Sjetila sam se da mi je prijateljica pričala za candidu, izguglala i eto me tu. Iscjedak nemam, svrab je uzasan i ne znam kako ga kontrolirat. Kupila sam vaginalete i večeras ću ih koristit. Canestenom sam namazala iziritirano područje, sad ne znam da li je crvenilo sam simptom ili je nastalo od silnog češanja. Gin me može primit u srijedu, što znači da moram izdržati sutrašnji dan pa ako tko ima savjet kako smanjit svrab, bila bih zahvalna
Gleegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 23:49   #5480
Vec sam pisala ovdje..i bila mi se sama malo povukla candida..ali opet se vratila..ovaj mjesec nisam ni stvari dobila..zanima me mogu li i jedne vaginalete uzeti bez recepta? I da li stvarno vecini pomaze cesnjak? Dosta sam toga ovdje procitala,ali sva sam se pogubila.. hvala unaprijed na odgovorima
LoveIsAlliNeed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.