Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2013., 21:50   #1
Papa Franjo

Jorge Mario Bergoglio je i 2005. skoro izabran za Papu. On je u svojoj Argentini postao simbol borbe protiv troškova koje globalizacija može nametnuti siromašnom svijetu


http://www.24sata.hr/svijet/bergogli...kta-xvi-306129

Sretno Ti bilo Franjo!

Zadnje uređivanje Qarwa Yaku : 13.03.2013. at 23:07.
Qarwa Yaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 21:54   #2
Sretno novom Papi.
Neka mu Bog podari dug život i puno zdravlja.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:23   #3
malo komunistički diše
Desnica Teskera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:26   #4
blagoslovio bog našeg papu franju!

drag neki čovjek, toplog osmjeha i blag... jako sam sretan zbog ovog pape

hvala svim kardinalima i vodstvu duha svetoga na izboru našeg pape!
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 01:02   #5
Question Ma daaaaj....

Quote:
Desnica Teskera kaže: Pogledaj post
malo komunistički diše
Ne ulivaj nam lažnu nadu! Imali smo već jedan sličan slučaj, nedavno, 1846... Revolucija izbila, cijela frka nastala po cijeloj Europi...
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 01:05   #6
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Ne ulivaj nam lažnu nadu! Imali smo već jedan sličan slučaj, nedavno, 1846... Revolucija izbila, cijela frka nastala po cijeloj Europi...
pa kaj si i ti prešao u vjernike... o tempora... o mores
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 01:06   #7


morote is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 01:39   #8
Cool Ma nisam!

Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
pa kaj si i ti prešao u vjernike... o tempora... o mores
A da slučajno i jesam, ne bih izabrao katolicizam, on mi je bio na posljednjem mjestu na Belief System Selector. Osobno bi mi bilo drago da se nakon skoro 50 godina pojavi papa koji nije tvrdi konzervativac. Ali nema šanse, gore spomenuti Pio IX je bio najavio razmjerno radikalne reforme na početku svog mandata (1846.) i doprinijeo revolucionarnim gibanjima koja će dovesti do "proljeća naroda" 1848.. Onda je Ivan XXIII napravio gomilu problema sazivom II. Vatikanskog koncila, izmiljeli sve nekakvi liberali i radikali sa svih strana, pa se svi slijedeći pape do danas trude da duha vrate u bocu. Ovaj će to nastaviti.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?

Zadnje uređivanje Zoran Oštrić : 14.03.2013. at 01:54.
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:25   #9
.

Hrvati za svog vođu još jednom dobiju Franceka...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:27   #10
Djeluje simpatično, sviđa mi se što je skroman i što je izabrao ime Franjo.

I drago mi je zbog svih koji su "popušili" na kladionicama.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 11:40   #11
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Djeluje simpatično, sviđa mi se što je skroman i što je izabrao ime Franjo.
...


izabrao ime francisco.

veliki hrvati sve žele prisvojiti.
ovaj papa nije njihov.
ni franjin
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 00:49   #12
Unhappy

Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
.

Hrvati za svog vođu još jednom dobiju Franceka...
Ali ne navija za SVETINJU!
http://www.index.hr/sport/clanak/ovaj-franjo-ne-navija-za-dinamo-znate-li-ciji-sal-nosi-novi-papa/667319.aspx
__________________
Goodbye
Žuti tis@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:36   #13
Ne znam kako Argentinac nije razmišljao da je on zapravo Franjo II
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:40   #14
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ne znam kako Argentinac nije razmišljao da je on zapravo Franjo II
i nakon Franje Franjo
patak360 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:49   #15
Papa Franjo ne ce imati lagan posao, a pretpostavljam kako ce naglasak (vezano za politiku) biti na ekonomskim pitanjima .

Antiteisti su trenutno malo dezorijentirani i povrijedeni (skrenuta je privremeno pozornost s njih*), ali brzo ce se regrupirati, pa ce nas dodatno uveseljavati sa svojim doskocicama.


*prekid emisije Danijele Trbovic o reinkarnaciji i raznim guruima, mu vjerojatno nikada ne ce oprostiti.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:38   #16
Izgleda dosti simpatično, nadam se da će donjeti velike nove reforme u crkvi.

Da li je proročanstvo pogođeno? Rečeno je kako će biti Petar Rimljanin - on je jest Rimljanin (Talijan). Sad još moramo otkriti što znači to ime Petar i na što se nadovezuje ostalo njegovo proročanstvo.

Zadnje uređivanje patak360 : 13.03.2013. at 22:43.
patak360 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:38   #17
Šteta što Franjo Tuđman i kardinal Franjo Kuharić nisu više među nama, imali bismo sveto Trofranjstvo kao nitko drugi
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:43   #18
Prvi dojam? S toliko godina možda je ipak prestar za tu funkciju, tako bar mislim po Benediktu. Ima cca 10 godina fizičke snage da obavi svoju misiju.
Kao čovjeku želim mu dug i sretan pontifikat, a kao papi... Teško da će se išta mijenjati prema pobačaju, gay brakovima i kontracepciji, stoga ostajem ravnodušan.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:46   #19
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Teško da će se išta mijenjati prema pobačaju, gay brakovima i kontracepciji, stoga ostajem ravnodušan.
Pa kaj je vama ljudi? Pa nije RKC ovdje sa misijom da udovolji kvazi liberalima i njihovim propalim idejama.
__________________
"Smiješno mi je kad me Maja Sever proziva zbog mojih desnih svjetonazora a zaposlena je na televiziji na izravnu intervenciju Gojka Šuška."
Tigera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 22:50   #20
Evo tog proročanstva:

Quote:
Petrus Romanus, qui pascet oues in multis tribulationibus: quibus transactis ciuitas septicollis diruetur, & Iudex tremẽdus iudicabit populum suum. Finis.

'Petar Rimljanin će napasati svoje stado tijekom mnogih stradanja, nakon čega će grad sedam brda biti uništen, i strašni Sudac će suditi svome narodu. Kraj.'


Izvor: http://www.jutarnji.hr/prorocanstvo-...jeta-/1084603/
patak360 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.