Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Želim diskutirati u chat klubu pdf-a Parlamentarni izbori 2016
Klub neopredijeljenih neutralnih i ostalih 59 26.70%
Lijevo-progresivno-građanski klub 57 25.79%
Desno-konzervativno-nacionalni klub 105 47.51%
Glasovatelji: 221. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2016., 20:23   #1
Chat - Recepcija - Klub neopredijeljenih, neutralnih i ostalih

Do okončanja izbora (Konstituiranja novog Sabora) na ovom pdf-u nudimo 3 chat teme, gdje forumaši mogu diskutirati prvenstveno sa vlastitim "srodnim dušama" i to uz uvjet prethodne registracije u jednom od ponuđenih chat klubova u kojem žele sudjelovati. Svaki forumaš moći će sudjelovati u chat diskusiji na samo jednoj chat temi koju je prethodno sam odabrao. Taj odabir svakog pojedinog forumaša ujedno podrazumijeva i da na ostale dvije chat teme neće ostavljati svoje upise.

Forumaši biraju vlastiti klub sukladno pretežitoj komponenti svoga političkog opredijeljenja, kao i slijedom dosada stečene reputacije na pdf Politika.

U ponudi su klubovi:

Izborni chat - Recepcija i kub neopredijeljenih, neutralnih i ostalih (ova tema)

Izborni chat - Lijevo-progresivno-građanski klub

Izborni chat - Desno-konzervativno-nacionalni klub

Svrha pokretanja ove 3 chat diskusije je stvoriti prostor unutar pdf-a Parlamentarni izbori 2016 koji će biti oslobođen mega-konfrotacija na liniji "ljevičari" vs "desničari" koje dominiraju glavninom forumskih diskusija i zbog kojih se prečesto gube racionalni i analitički elementi političkog diskutiranja.

Preporuka je da se Forumaši unutar svojih idejno-svjetonazorskih klubova bave isključivo kandidatima i političkim programima vlastitih političkih opcija za koje namjeravaju glasovati i onih koje su im najsličnije (najsrodnije), da ih u tome trolanjima i drugim oblicima sabotiranja diskusije ne ometaju simpatizeri suprotstavljenog "tabora", i da se istovremeno unutar istog idejno-svjetonazorskog kluba potiče detaljnija analiza i bistrenje nijansi među ponuđenim opcijama (npr zašto Orah a ne SDP u ljevom klubu ili zašto HSP a ne HDZ u desnom).

Registracija (učlanjivanje) u klub se obavlja na ovoj temi koja će ujedno biti i klub svih Forumaša koji sebe ne vide kao izrazite simpatizere bilo ljeve ili desne političke opcije.

Svatko se je slobodan učlaniti u koji god klub poželi, no ukoliko iz kasnijih diskusija u tom klubu i reakcije ostalih članova bude razvidno kako ne pripada klubu koji je odabrao, to jest kako se pojedini forumaš u određeni klub učlanio ne da bi doprinosio diskusiji tog kluba nego primarno radi konfrotiranja sa članovima tog kluba temeljem idejno-svjetonazorsko-političkih razlika u gledištima, moderatori će takvom članu uskratiti daljni pristup odabranom klubu i preporučiti mu učlanjivanje u neki drugi, a moguće promjene u članstvu objavljivati će se kao mod upute na samoj chat-temi.

Učlanjivanje u određeni klub se obavlja odabirom jedne od 3 ponuđene opcije u anketi koja je postavljena samo na ovoj temi. Korisnici koji se nisu registrirali na anketi ne mogu sudjelovati u diskusiji ni na jednoj od 3 chat-klub teme, a oni koji se jesu registrirali mogu diskutirati jedno na temi za koju su se registrirali.

Moderatori će na sve 3 chat diskusije primjenjivati blaži kriterij moderiranja, nastojati će se izbjegavati kartoniranja - ali samo u odnosu na Forumaše koji se pridržavaju ovdje iznijetih pravila, dakle koji diskutiraju unutar svojeg političkog svjetonazora, opušteno i bez ideoloških konfrotacija.

Kopiranje citata i linkova na postove u druge dvije chat-teme nije dopušteno, kao ni općenito komentiranje bilo čega što se događa u ostalim chat-klubovima.

Svima želim ugodan chat u izbornim klubovima PDF-a Parlamentarni izbori 2016
DJTcro is offline  
Old 17.07.2016., 20:33   #2
Pozdravljam svu napacenu bracu i sestre koja nije u dva tora..Mozda nas dijele oceani razlika u svjetonazorima,ideologijama,stavovima,ukusima raznim..Ali imamo morala za izvoz "domoljubima" i "progresivnima"..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 17.07.2016., 20:58   #3
ruši bagru
rosi is offline  
Old 17.07.2016., 21:43   #4
Quote:
rosi kaže: Pogledaj post
ruši bagru
tesko..isao sam malo skicnuti par upisa ovih satro ljevicara i progresivaca..nakon toliko godina davljenja od satro desnicara sa jeftinom patetikom i domoljubnim frazetinama sto je dostiglo vrhunac zadnjh godina,sad su dobili dostojnu konkurenciju..

izjasnis se da si progresivac i odmah si pametniji i biras zdravim razumom,a vrh izbora i inteligencije im je Milanovic

U medjuvremenu gledam Cibalia-Hajduk i istok poluprazan..nekada ljetni derbi je bio pun ljudi,sad ih pola prati iz Njemacke..Posljedice progresivne i domoljubne politike u simbiozi
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 17.07.2016., 22:14   #5
Paralelno Cilic i Hajduk, vise hrvatskih navijaca u SAD-u nego u Vinkovcima
rosi is offline  
Old 17.07.2016., 23:26   #6
Hrvatska politička scena od subote je bogatija za još dvije stranke.

Prvu su osnovali bivši članovi zadarskog HSP-a dr. Ante Starčević, koji su stranku napustili zbog neslaganja s čelnim ljudima Ivanom Tepešom i Perom Ćorićem. Nova stranka nosi naziv MODES - Moderna demokratska snaga.

Drugu su stranku osnovali članovi udruge "Blokirani", koja se protekle tri godine zauzimala za rješavanje problema 330.000 blokiranih hrvatskih obitelji. Ciljevi stranke "Blokirani - Deblokirajmo Hrvatsku" su moratorij na ovrhe, deblokada imovine i računa građana te novi Ovršni zakon.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 18.07.2016., 05:30   #7
Dosta nam je dreke lijevih i desnih kao i loših rezultata iza toga. Oni su su svoje odradili. Ako išta bude pozitivno,onda je to nemogućnost sastavljanja Vlade jer do 76 mandata trećih će biti teško doći,to je samo matematički moguće. Manji troškovi.
Detektor is offline  
Old 18.07.2016., 13:25   #8
Upala Ruška s Cameronom u njegov MEP klub i nekako joj sinulo da je ona politika koju ona predstavlja konzervativna.

Ostatak je legenda, polakomila se bratija s obe strane na nazvati HDZ konzervativnom opcijom a SDP, Bože me dragi prosti, naprednom.

Kao prvo (i jedino...) od prve godine mandata trećesiječanjske Vlade, a naroćito od mandata Ive Sanadera, konzervativno u RH predstavlja ta neki oksimoroniš socijalno-liberalna opcija (da ne kažem lijevo-desna), odnosno centristička opcija. To je toliko konzervativno da se praktički ne dopušta niti jednoj drugačijoj opciji pristup mainstream medijima osim u svrhu redikulizacije takvih.

Konzervativno nije lijevo, desno, liberalno, ili što već, konzervativno je izraz koji je uvijek i samo relativan pojam. Znači konzervativno ne može biti apsolutno u naravi u odnosu na nešto imaginarno, konzervativno je egzaktno u odnosu na poziciju i smjer državnog aparata, koji je u RH dokazano centristički s liberalnim ekonomskim elementom i socijalnim populizmom doslovno svih aktera na političkoj sceni.

A onda još i ovo "progresivno" kao izraz... Zbog čega se boje reći "napredno"? Zbog onog prije stotinjak godina ili zbog onog što napredno predstavlja u Srbiji?
kradem is offline  
Old 18.07.2016., 20:02   #9
U koju grupu spadaju glasači Živog Zida, lijevu ili neutralnu? U nedoumici sam.

Po logici stvari trebali bi biti lijevi, ali čini mi se da je grupa "lijevi" rezervirana samo za glasače SDP-a što je svetogrđe jer oni nisu ni L od ljevice.
Marina Fiume is offline  
Old 18.07.2016., 20:04   #10
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
U koju grupu spadaju glasači Živog Zida, lijevu ili neutralnu? U nedoumici sam.

Po logici stvari trebali bi biti lijevi, ali čini mi se da je grupa "lijevi" rezervirana samo za glasače SDP-a što je svetogrđe jer oni nisu ni L od ljevice.
Vi ste nasi..Svi smo nasi koji nismo lobotomizirani..Ovo lijevo-desno i sitne tricarije su rezervirane za zna se koje opcije..Zivi zid je vise desno od cijele domoljubne koalicije
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 18.07.2016., 20:07   #11
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Vi ste nasi..Svi smo nasi koji nismo lobotomizirani..Ovo lijevo-desno i sitne tricarije su rezervirane za zna se koje opcije..Zivi zid je vise desno od cijele domoljubne koalicije
Eto koliko su naši političari poremetili odnose u društvu da više ni ne znamo što je ljevica a što desnica... sad ti kažeš da je Živi Zid desno a meni se ne čini tako... ili bar formalno ne bi trebao biti.

Znam da su tričarije ali ne znam u koju grupu da se prijavim, a grupa "anarhisti" ne postoji, a još manje postoji grupa "anarhisti koji su desnije od cijele domoljubne koalicije".
Marina Fiume is offline  
Old 18.07.2016., 20:11   #12
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Eto koliko su naši političari poremetili odnose u društvu da više ni ne znamo što je ljevica a što desnica... sad ti kažeš da je Živi Zid desno a meni se ne čini tako... ili bar formalno ne bi trebao biti.

Znam da su tričarije ali ne znam u koju grupu da se prijavim. (zbunjena)
Ma nisam rekao sad sto su oni sustinski,nego u odnosu na one koji se proklamiraju kao desni..dobro to kad na i nije tesko postici kad skuzis tko sve kao stiti nacionalne interese
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 18.07.2016., 20:13   #13
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Ma nisam rekao sad sto su oni sustinski,nego u odnosu na one koji se proklamiraju kao desni..dobro to kad na i nije tesko postici kad skuzis tko sve kao stiti nacionalne interese
Zvuči logično. Ustvari bi trebali imati izbor između ovih 3 grupa:

- oni koji štite nacionalne interese
- oni koji ne štite nacionalne interese
- neopredjeljeni, neutralni i ostali

Ali to bi ružno izgledalo.
Marina Fiume is offline  
Old 18.07.2016., 20:20   #14
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Znam da su tričarije ali ne znam u koju grupu da se prijavim
Hoćeš li glasati za Domoljubnu koaliciju ako Brad Pitt/Dalaj lama/... umetni po izboru bude na njihovoj listi?

Hoćeš li glasati za Narodnu koaliciju ako Brad Pitt/Dalaj lama/... umetni po izboru bude na njihovoj listi?

Ako je u oba slučaja odgovor ne, onda pripadaš ovdje.
kradem is offline  
Old 18.07.2016., 20:15   #15
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
U koju grupu spadaju glasači Živog Zida, lijevu ili neutralnu? U nedoumici sam.

Po logici stvari trebali bi biti lijevi, ali čini mi se da je grupa "lijevi" rezervirana samo za glasače SDP-a što je svetogrđe jer oni nisu ni L od ljevice.
Kolegica građevino, i ja sam građevina. Mi spadamo tu nit vrit nit mimo kako bi se reklo. No, uvijek možeš ući u lijevi čet i špijunirati na koji način misle potkupiti Sinčića da se domognu vlasti ako im neće biti dosta. Taktiziranje itd

Davno se kod nas izgubio smisao ljevice i desnice. Praktički se određuju po afinitetu prema glavnim strankama, što je glupost.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Old 18.07.2016., 20:17   #16
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Kolegica građevino, i ja sam građevina. Mi spadamo tu nit vrit nit mimo kako bi se reklo. No, uvijek možeš ući u lijevi čet i špijunirati na koji način misle potkupiti Sinčića da se domognu vlasti ako im neće biti dosta. Taktiziranje itd
To sam i htjela napraviti, kolega građevino.

Ali malo me je pokolebalo to što se oni tamo vesele da će moći raspravljati bez smetnje, a ne želim im kvariti zabavu.
Marina Fiume is offline  
Old 18.07.2016., 20:16   #17
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
U koju grupu spadaju glasači Živog Zida, lijevu ili neutralnu? U nedoumici sam.

Po logici stvari trebali bi biti lijevi, ali čini mi se da je grupa "lijevi" rezervirana samo za glasače SDP-a što je svetogrđe jer oni nisu ni L od ljevice.
Po meni je Živi zid prava ljevica, a ne oni klaunovi iz Radničke fronte. A i ova ekipa salonskih mlatimudana koja se svrstala pod ljevo, nisam siguran dali su to stranački agitatori ili najobičniji trolovi koji samo kradu Bogu dane pred kompom.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Old 18.07.2016., 20:23   #18
Quote:
Jack Hammer kaže: Pogledaj post
Po meni je Živi zid prava ljevica, a ne oni klaunovi iz Radničke fronte. A i ova ekipa salonskih mlatimudana koja se svrstala pod ljevo, nisam siguran dali su to stranački agitatori ili najobičniji trolovi koji samo kradu Bogu dane pred kompom.
I po meni je ŽZ prava ljevica, iako neki misle da ih činjenica što se bore za nacionalne interese svrstava u desnicu... ali ja bi rekla da je to usko gledanje onih koji su uvjereni da ljevičari ne mogu imati nacionalne interese pri srcu, što je naravno pogrešno.

A Radnička Fronta je moj prirodni saveznik samim time što se bori za prava radnika (iako se možda u realnosti ne bori nego je to deklarativno, ne bih znala nisam toliko upućena)

Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Hoćeš li glasati za Domoljubnu koaliciju ako Brad Pitt/Dalaj lama/... umetni po izboru bude na njihovoj listi?

Hoćeš li glasati za Narodnu koaliciju ako Brad Pitt/Dalaj lama/... umetni po izboru bude na njihovoj listi?

Ako je u oba slučaja odgovor ne, onda pripadaš ovdje.
Neću ni za jedne ni za druge, ali mi je muka od toga što se SDP kiti tuđim perjem (tj. perjem ljevičara) pa sam zato postavila ovo pitanje.
Marina Fiume is offline  
Old 18.07.2016., 20:32   #19
Izgleda da je samo u Hrvatskoj samozvanoj ljevici nezamislivo biti ljevičar, komunist ili socijalist svejedno i patriota.
Znamo svi kako su prošli Andrija Hebrang st., Savka Dabčević Kučar, Mika Tripalo i ostali.
Ja mislim da u njima još uvijek čuči Lenjinov zloduh.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Old 18.07.2016., 20:39   #20
Quote:
Jack Hammer kaže: Pogledaj post
Izgleda da je samo u Hrvatskoj samozvanoj ljevici nezamislivo biti ljevičar, komunist ili socijalist svejedno i patriota.
Znamo svi kako su prošli Andrija Hebrang st., Savka Dabčević Kučar, Mika Tripalo i ostali.
Ja mislim da u njima još uvijek čuči Lenjinov zloduh.
Citao sam da se i Bruno Busic druzio u Parizu sa filozofima ljevicarima i sam se smatrao takvim..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.