Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: David Icke je:
lud 82 28.57%
u pravu 45 15.68%
ima istine, ali ne vjerujem u sve 119 41.46%
svaka čast, ima muda izaći u javnost 41 14.29%
Glasovatelji: 287. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2008., 22:32   #501
Čital sam samo članke i ulomke iz knjiga s njegovog sajta - ima zanimljivih priča, a u svakoj bar malo istine.

Ipak on ima posebno mjesto kod mene - na njegov me je sajt odvel link iz jednog spam-like maila od neopznatog pošiljatelja i time je započela moja avantura online duhovnosti koja mi je promijenila pogled na svijet.

Naime, u to je doba bila popularna teorija o planetu X (i vezanim urotama), pa me to odvelo na neke čudne stranice i mailing liste, od kojih je jedna imala podgrupu o duhovnoj strani bliskog susreta predviđanog za 2003. To je bil tek početak, naravno.

Nego, jednom sam pričal o koječemu s jednom od autorica one knjige o E brojevima i spomenul sam neke stvari o AIDS-u koje sam saznal od Ickea, pa je bila oduševljena kak ja znam za to.

Prije manje od godinu dana je bil "na rubu znanosti", pa sam malo opet pogledal sajt i zainteresiralo me ono monatomsko zlato, možda ima nekaj u tome. Ak niš drugo, vezano objašnjenje postanka, razvoja i budućnosti ljudskog roda svakako zavrijeđuje ući u anale, bilo istinito ili ne.
__________________
I’m not saying let’s go kill all the stupid people … I’m just saying let’s remove all the warning labels and let the problem sort itself out.
rip is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 12:14   #502
David Icke je vješt prodavač magle. Lijepo je zaradio.
Recept za njegovu maglu je par litara teških pizdarija, ali uz obveznu žlicu mogućnosti i prstohvat čvrstih činjenica. Onda neki ne mogu razaznati da se radi uglavnom o pizdarijama, nego im sve ima okus po mogućnosti, a ako su stvarno loši kušači, sve su im činjenice.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 13:46   #503
Pročitala sam sve njegove knjige. Interesantne su mi neke njegove pretpostavke i postavke. Kao što mi je interesantan i Arthur C. Clark.
Volim SF!

No, posebno me se dojmila Ickeova knjiga CHILDREN OF THE MATRIX.
(povijesno izrazito dobro obrađena)
Iskreno je preporučam svim njegovim kritičarima ali i obožavateljima.
Voljela bih o toj knjizi popričati s nekim!
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 20:48   #504
Quote:
milbo kaže: Pogledaj post
Zanimljiva stvar je da je danas vijest kako su Obama i Bush u krvnom srodstvu. I ne samo oni nego ima toga još (a to se uklapa u Davidovu teoriju)
Ima li tko kakvih saznanja o tome.
i ja sam im u krvnom srodstvu, rh neg, 0. a i siva boja ociju nam je zajednicka.

najstarija krvna grupa je 0. sve ostale krvne grupe nastale su kasnije.
a rh neg ima samo 7% covjecanstva (uglavnom su to indijanci, i baski u evropi - pa se povezuju sa atlantidom). razlika je u tome, sto pozitivni imaju taj jedan protein (mislim da se zove antigen) kao i u majmuna, zato se i zove po majmunu...rezus faktor. negativni uopce nemaju taj protein. imamo bolju zastitu od bakterija..
za smedju, zelenu i plavu boju ociju postoji tocno odredjeni gen.
a za sivu nije pronadjen i medicina nema objasnjenja.

da, ima toga jos..
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 21:05   #505
Type 'O' Negative

Osim što mi je to krvna grupa to mi je jedna i od omiljenih grupa

Icke je zanimljiv, istina je da u knjigama iznosi neke netočnosti ali je i puno toga predvidio. Bez obzira na istinitost njegovih iskaza meni je osobno zanimljiv jer u svojim knjigama iznosi teoriju koja obuhvaća sve moguće stvari na svijetu, počevši od ekonomije pa do crne magije.

"Children of Matrix" je prva njegova knjiga koju sam pročitao.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 14:05   #506
Quote:
markomania kaže: Pogledaj post
procitao sam knjigu i vjerujem 70% toga što kaže. Al neke stvari stvarno lupeta npr. napisao je da je Noa bio hibridni gmaz -_-

Ako gledaš američke izbore, predizborne kampanje i emisije možeš vidjeti kako je cool - novi crnački kandidat je u rodu sa velikim svjetskim licima... glumcima, politicarima, plavokrvcima i to sve zna i iznosi u javnom nastupu do 9-tog koljena - pa ono što mi je kod Ickea bilo poluglupo sve mi je manje glupo. Možda se svi furaju na Ickea da budu u trendu.
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 01:02   #507
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
Ako gledaš američke izbore, predizborne kampanje i emisije možeš vidjeti kako je cool - novi crnački kandidat je u rodu sa velikim svjetskim licima... glumcima, politicarima, plavokrvcima i to sve zna i iznosi u javnom nastupu do 9-tog koljena - pa ono što mi je kod Ickea bilo poluglupo sve mi je manje glupo. Možda se svi furaju na Ickea da budu u trendu.
da svi usa predsjednici imaju poveznice i dolaze iz iste misje rupe tj. tajnih društava je odavno poznato. sablažnjavaju me stvari kakvim sve okultnim ritualima prisustvuju, preporučam pogledati:

Alex Jones - Dark Secrets Inside Bohemian Grove - Directors Cut

lik se uspio uvući na taj "summit" i sa skrivenom kamerom snimiti dosta kontraverznog materijala. ima gornji film po torrentima, zajedno sa jos 2-3 novija filma koja u medjuvremenu izdao, radio je sa Icke-om na nekim stvarima.
hrc385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 01:08   #508
Quote:
Throatcutter kaže: Pogledaj post
Realno gledajući Icke nas je sve potaknuo da razmislimo malo, ili shvatimo neke stvari ako ih nismo nali do sad.
Za pocetak je i to dovoljno. Mislim da je cilj da se sto vise razvije "svijest" kod ljudi te da imaju na umu i druge mogucnosti i vidjenja stvarnosti. Religija donosi pogled na jedan nacin, znanost na drugi, Budha na treci, pa Icke itd.
Sve zajedno te moze samo upotpuniti, dok slijepo vjerovanje samo u jedno poprilicno osiromasiti.

Tamo neki lovac prije par tisuca godina je znao da moze umrijeti od gladi, hladnoce, zvijeri, drugih ljudi itd ali nije znao zast se netko razboli i umre.
Danas imamo to stanje svijesti da znamo otprilike zasto se to desava i ne moze nam doci neki vrac i reci da je to ucinio zloduh Maslacak jer mu nije zrtvovao svoju kozu

Da ne duljim previse, treba imati otvoren um za nove cinjenice i bajke jer je i elektricna energija nekada bila nesto nepojmljivo. Takodjer smatram da treba postojati i skepticizam u vezi mnogih tih novih cinjenica jer povijest je pokazala koliko su ljudi skloni manipulaciji kada se bezupitno priklone nekoj ideji.
Mozaic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 20:21   #509
Quote:
Mozaic kaže: Pogledaj post
Takodjer smatram da treba postojati i skepticizam u vezi mnogih tih novih cinjenica jer povijest je pokazala koliko su ljudi skloni manipulaciji kada se bezupitno priklone nekoj ideji.
Dokazalo se kroz povijest da ljudi sa jakom vjerom u krive stvari, vjerovanjem i skloni slušati i gledati oko sebe bivaju izmanipulirani jer djeluju bez raznišljanja - pa na kraju kažu: "Mi smo prevareni, jer smo vjerovali".

Danas čovjek mora slušati, gledati i misliti, a djelovati samo kad je siguran da mu to nije na štetu.
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 17:58   #510
prosli vikend je bilo Icke-ovo predavanja u Londonu. tematikom je bilo slicno onima prije, ali vise zaokruzeno i argumentirano + upotpunjeno novim informacijama i saznanjima iz istrazivanja. predavanje je trajalo skoro 8 sati (ukljucene 3x polasatne pauze), imam osjecaj da bi Icke mogao pricati min. jos toliko da mu prilike i tjelo dopustaju

karte su bile rasprodane, dvorana dupkom puna a atmosfera odlicna, evo par slika:



ispred dvorane i za vrijeme pauze se moglo uzivo popricati sa g. Daniel Obachike-om, kako mu pise na letku i vizitki: bus bomb witness/surviror te autorom knjige "Tavistock square". Njegov web:

http://www.the4thbomb.com/






ispred dvorane je bilo zastupljeno i dosta aktivistickih grupa/udruga, koje su djelile svoje letke, trenutno mi nisu pri ruci, prepisem adrese naknadno.

clanak o samom predavanju ce izaci uskoro u casopisu "Svjetlost".

pozdrav,
hrc385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 21:14   #511
Dakle, kao što rekoh. Komercijalizacija. Velika pogreška
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 09:40   #512
David dolazi u Zagreb 30. kolovoza.
tnw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 22:12   #513
Quote:
tnw kaže: Pogledaj post
David dolazi u Zagreb 30. kolovoza.
tocno, potvrdjeno je: David is speaking in Zagreb, Croatia, on Saturday, August 30th

u sklopu:
http://www.zagrebi.com/
hrc385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 22:58   #514
Šta mislite koliko će ga ljudi posjetiti?
tnw is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 09:18   #515
lud covjek, kreten
__________________
Živjela Majka Rusija
Russian Tsar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 21:27   #516
Quote:
tnw kaže: Pogledaj post
Šta mislite koliko će ga ljudi posjetiti?
koja je tocno tematika tog "festivala", neznam kojoj je publici namjenjen (ekologija, aktivizam?) ?

bez obzira, mislim da ce se bez beda sakupiti fina brojka ljudi za njegovo predavanje, pošto postoji velika zainteresiranost.
hrc385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 23:08   #517
Koliko sam ja uspio shvatiti misao tog festivala, riječ je o nemalom kulturnom događaju kojeg sačinjavaju umjetničke (film, slikarstvo, glazba), gospodarske i političke teme, a u srcu svega je - ekologija.

Vjerujem da David neće biti usamljen, no isto tako vjerujem da će nemali broj nazočnih doći zabave radi, a ozbiljno razmatranje argumenata ostaviti za neki drugi život.

Bilo bi dobro da progovori koju o besmislenoj propagandi koja u srcu i na jeziku ima poruku kako je ljudsko djelovanje više-manje-više taj uzrok (nejasnih) klimatskih promjena (na kratke i duge staze).
tnw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.