Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2012., 09:20   #21
Evo...mala referenca. Jučer na sastanku planinarskog društva u Zadru priča oko transporta materijala na Velebit helikopterom. Za 4 naleta za prijevoz građevisnkog materijala na cca 1000 metara nadmorske MORH traži nešto preko 90 000 kuna. Toliko od mene...
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 10:36   #22
Posebna je prica sto je to u neskladu sa EU navadama.... jedan od razloga
sto smo zavrsili tako nisko sa ljudskim i materijalnim resursima je evo ovih
15 godina fusharenja koje je sada izgleda "ozakonjeno".....

Vojska to "legalno" naplacuje, mora biti da je u sustavu obracuna PDVa?!

Placa PDV na kerozin?

Placa li primjereno posade koje rade komercijalni posao?

Sto ako taj teret opali nekoga po glavi ili napravi stetu trecoj strani?

66 pukovnija RULZ.... koji NATO koja EDA.eu
Welcome to r'uvati_sto_ko_moze_stan
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 10:46   #23
Tko je kriv? Ministri.
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 12:15   #24
Ministri, generali, brigadiri i ostala prateća svita.

Ne zaboravimo tu i Vrhovne zapovjednike OS (sve od reda da ne bude zabune), kao i njihove savjetnike ...

Gotovo svi redom gledaju svoje debele guzice, lažu, poneki kradu i drhtulje nad svojim položajima ...
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 13:23   #25
Quote:
MORH dobio 30 milijuna kn za rezervne dijelove

Vlada je na zatvorenom dijelu sjednice dala suglasnost Ministarstvu obrane "za preuzimanje obveza na teret sredstava državnog proračuna RH u 2013. godini za nabavu roba i usluga". Iza te odluke krije se odobrenje otprilike 30 milijuna kuna – novca kojeg nema za tu namjenu iz ovogodišnjeg vojnog budžeta – za nabavu rezervnih dijelova za helikoptere. ...
http://www.vecernji.hr/vijesti/morh-...-clanak-465296
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 13:38   #26
http://i212.photobucket.com/albums/c...ps7f69baad.jpg

Česi su svoje Mi 171sh malo modernizirali prije odlaska za Afganistan, komunikacija, senzori, avionika...

Zadnje uređivanje Hollow Point : 19.10.2012. at 15:59.
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 14:14   #27
Cesi za razliku od nas vode racuna o onome za sto su potpisali pristupanjem u NATO, najneralfastanci misle "ko ih hebe".....

Ovo gore - 30 M kn, je niti 20% potrebnog iznosa..... sluzi samo za vratiti natrag u funkciju 3 kanibalizirane 171 Sh te da odrzi ostalih
5-6 u zraku u 2013.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 16:00   #28
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Ovo gore - 30 M kn, je niti 20% potrebnog iznosa..... sluzi samo za vratiti natrag u funkciju 3 kanibalizirane 171 Sh te da odrzi ostalih
5-6 u zraku u 2013.
Teatar apsurda.

Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:18   #29
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Cesi za razliku od nas vode racuna o onome za sto su potpisali pristupanjem u NATO, najneralfastanci misle "ko ih hebe".....

Ovo gore - 30 M kn, je niti 20% potrebnog iznosa..... sluzi samo za vratiti natrag u funkciju 3 kanibalizirane 171 Sh te da odrzi ostalih
5-6 u zraku u 2013.
E ovo ne vjerujem da je takvo stanje u helikopterskim eskadrilama. Bio sam jučer iznad Divulja i stalno su naši Milovi uzlijetali. Ovo ljeto sam ih snimio 7 spremnih na stajanci, jedan do drugoga
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:50   #30
Quote:
Razgovaralo se o mogućnosti nabave ruskih helikoptera po sistemu 'staro za novo', pri čemu bi 14 starih ruskih letjelica u Hrvatskoj bilo vraćeno u zamjenu za deset novih helikoptera. 'O tome, naravno, treba još razgovarati, ali je ministar Lavrov dao naputke da se to ispita i da se požuri s time', rekla je Vesna Pusić
Da nisu to ti "ispravni" i u resursu, čemu žurba.....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:53   #31
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Da nisu to ti "ispravni" i u resursu, čemu žurba.....
hehe, Rusi požuruju, jeli. Sigurno im je pusićka rekla da ako nedaju helikoptere neće im biti pemzija.

Počinje cirkus hrz v.2.0/2012- poglavlje resurs nuklearne zime na Hrvatski način
jedan2345678910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 10:18   #32
Da se nadovežem na prijašnji post o Česima. Dakle dok mi našu flotu jedva održavamo u zraku pa se zbog nedostatka rezernih dijelova pribjegava i kanibalizaciji, naši dragi prijatelji sa kojima veoma dobro surađujemo upravo po pitanju obuke na milovima u skolopu smart defence programa na svojima provode već drugu fazu modernizacije...
3 aparata koja su prošla kroz spomenutu fafu prije odlaska u Avganistan dobila su novi interkom za komunikaciju posade, u cargo dijelu je ugrađena radio stanica, metalni oklop spremnika goriva i kabine pilota je zamjenjen keramičkim, ugrađeni su filteri protiv prašine na motorima i poboljšana avionika i senzori, ugrađen je novi

meteoradar Rockwell Collins TWR-850
http://rockwellcollins.com/sitecore/...r_Systems.aspx

FLIR sustav Star Safire III
http://gs.flir.com/surveillance-prod...ar-safire-III/

radioaltimetar FreeFlight RA-4500....

kad bi se naši malo ugledali na njih pa se i naša flota ne tako starih milova malo osuvremenila...
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 11:30   #33
Quote:
krunch kaže: Pogledaj post

kad bi se naši malo ugledali na njih pa se i naša flota ne tako starih milova malo osuvremenila...
?
Pa mi smo si sami skalapli helikoptere. Bili su novi ( i još uvijek jesu) i u tvornici su nam stavili točno što smo tražili (tako to valjda logički ide). E sad, ako zoveš tipa iz Zastave da ti skonstruira Ferrari, onda imaš problem.

FLIR, moderne radio stanice, keramički oklop, klima uređaj, zaštite spremnika goriva i sve to je postojalo i prije 4-5 godina gad su dolazili helikopteri.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 11:52   #34
Sve štima, znamo to i ti i ja, opremu sa kojom su 171sh došli i propuste prilikom dogovaranja konfiguracije smo pretresli već dosta puta, referirao sam se na Čehe jer su njihovi došli iz Ulan-Udea sa sličnom opremom odnosno bez iste, samo ih oni pametno tokom eksploatacije nadograđuju i time im značajno poboljšavaju sposobnosti... sumljam da je našima nužan keramički oklop ili filteri za prašinu koje ugrađuju zbog odlaska u Avganistan, ali što se tiće avionike i senzora mogli bi se ugledati...
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 16:08   #35
Nasima za vozit "babe", ne triba nista, pa ni IFR za se vozat u bijelo.....
Sta je to za r'vackog pilota i casnika..... ma njemu ne triba ni onaj kapitalisticki GPS....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 12:11   #36
Jel ovo nova kamuflaža na MI-8 ili se samo tako čini iz ovog profila snimke ?

http://www.osrh.hr/novosti_slike/20121024-5-1.jpg


Quote:
Posada Eskadrile transportnih helikoptera (ETH) 93. zrakoplovne baze HRZ-a i PZO-a s helikopterom MI-8 MTV 24. listopada 2012. godine angažirana je u akciji traganja za nestalim pastirom s benkovačkog područja u Zadarskoj županiji.
Zahtjev za uključivanjem posade HRZ-a i PZO-a stigao je preko Županijskog centra 112 Zadar.
http://www.osrh.hr/default_hr_news.asp?id=1091
Sd.Kfz.Panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 14:00   #37
Quote:
Sd.Kfz.Panther kaže: Pogledaj post
Jel ovo nova kamuflaža na MI-8 ili se samo tako čini iz ovog profila snimke ?

http://www.osrh.hr/novosti_slike/20121024-5-1.jpg
Stara
http://en.wikipedia.org/wiki/File:MI...1_111209_3.jpg
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 00:11   #38
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
E ovo ne vjerujem da je takvo stanje u helikopterskim eskadrilama. Bio sam jučer iznad Divulja i stalno su naši Milovi uzlijetali. Ovo ljeto sam ih snimio 7 spremnih na stajanci, jedan do drugoga
Ovaj tjedan su dva sparkana MTV-a bez rotora ispred hangara na Plesu, prošli tjedan je bio jedan. Postoji nešto što se zove resurs. Kad istekne, nema letenja.

Osim za samoubojice.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 00:32   #39
Hoće li ocjena bit prolazna?

Quote:
"Ocjenjivanje deklariranih snaga u vojarni "Lučko"

U vojarni "Lučko" u razdoblju od 5. do 8. studenog 2012. provest će se ocjenjivanje sposobnosti transportnih helikoptera HRZ i PZO deklariranih za NATO, sukladno planu obuke i ocjenjivanja u OS RH.

Ocjenjivanje će provoditi NATO tim, a pored letačkih aktivnosti, provedba aktivnosti uključuje i uporabu pirotehničkih sredstava (topovskih udara/dimnih bombi) i manevarskog streljiva.

Navedena aktivnost nije otvorena za javnost, te na istoj nije predviđena nazočnost medija.
http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave...rni-lucko.html
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 15:24   #40
Naravno da hoće, samo što će onda tih 4-6 komada biti na raspolaganju savezu

2008 je u planu bila modernizacija 2 Mi 8 mtv-1, jel zna itko išta o tom programu?! provedena?! nije?! što se trabalo ugrađivati?! Flir, meteoradar,?! nešto slično česima, slovacima, pa da se njima radi SAR ili kaj...
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.