Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2013., 23:49   #7561
Quote:
Soundy kaže: Pogledaj post
Ovako mene zanima:

1. Koliko se dugo tamponi nose, na stranicama od nekih poliklinika piše 3-5 dana, negdje čak dva dana (dr. Glušac) i sl., pa me zanima koliko ste dugo tampone nosili i kod koga ste bili. To ovisi radi li se o otvorenoj ili zatvorenoj tehnici, pretpostavljam....

2. Kad se izvade tamponi, može li se disati, naravno da znam da je u nosu još sluzi i rane, ali zanima me može li se koliko toliko prodisati, ili nos kao da je totalno zatvoren. I što se toga tiče, netko je napisao da se nos ne smije čistiti, to mi je i razumljivo, ali zanima me može li se barem malo očistiti, i to vrlo pažljivo i osjetljivo (ne mislim na klasično ispuhivanje nosa i samim time diranje nosa, nego da se uštrca tekućina, fiz. otopina i onda lagano puhne da se sadržaj nosa očisti i izbaci van)


Jel može netko malo detaljnije opisati kako je bilo u etapama:

a.) prvih par dana nakon operacije: ljudi kažu da bol nije toliko jaka, dobiju se osim toga tablete protiv boli koje su više manje djelotvorne, jel ih potrebno piti, znači problem je što je neposredno nakon operacije nos natečen, i svo tkivo je natečeno unutar nosa i krvavo, osim toga imaš tampone, pa ne možeš disati na nos tijekom tih 3- 5 dana i dok spavaš - jel to veliki problem.

b.) i zanima me nakon tri dana do 7 dana od operacije kakva je bol i kako se spava u odnosu na a.)

c. ) nos je čak nekoliko mjeseci do pola godine natečen, to me uplašilo, ali onda je većina nataknula da nije tako strašno, pa me zanima da se to opet konkretnije napiše, koliko se to vizualno vidi i koliko se boli osjeća od 2 tjedna do mj. od operacije, bol je jaka na dodir, sad teško je reći koliko jaka, znači jel te u tom periodu to ometalo tijekom spavanja kako čovjek spava na boku, pa nosom dodiruje malčice jastuk - može li se spavati na boku, pa makar ne dodirujući nosom jastuk na kojem glava leži

Znači kada se od operacije prestaje osjećati bilo kakva bol što se tiče nosa. Jel se može očekivati da nakon tri tjedna od operacije možeš normalno spavati i ne osjećati nikakvu ili relativno malu i podnošljivu bol na dodir.

Eto hvala puno na svim info.
Ajme koliko pitanja Evo kako je proslo kod mene. Nacitala sam se stvarno svega i svaceg a pola tog nije bilo tako strasno.
Uspavali su me stvarno odlicno, nisam imala nikakve mucnine nakon op. Nos mi je poravnan, skracen, po cijeloj duzini snizen i One kosti uz nos spustane. Mogu i da nadjem strucni naziv kog zanima detaljnije. Probudila sam se s onom gumom i flasterima preko. Nije bilo bas nikakvih bolova. Samo sam ukus izgubila i grlo mi se susilo jer cijeli zivot vec disem nesmetano na nos. Podljevi su bili stvarno minimalni.Kad su skinuli gumu vec sam vidjela da je savrsen. Vadjenje tampona je neugodno ali ne traje dugo. Nakon toga se moze normalno disati. Neki su se zalili ali meni nos nije kasnije niti curio niti Bio zacepljen. Ja sam vec Dan nakon operacije isla tamo u ZG van. Ljudi su buljili ali meni je u klinici dosadno e da, otok nije Bio strasan. Nakon 10 dana sve je vec bilo na svom mjestu. Neki imaju problema s spavanjem, ja sam tamo uzela tabletu za svaki slucaj. Nista mi nije proslo lose. Eto, sliku saljem na privat.
mladenka-opet is offline  
Old 22.02.2013., 16:10   #7562
Quote:
mladenka-opet kaže: Pogledaj post
Eto, sliku saljem na privat.
Može i meni tako slika??

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 23.02.2013. at 13:05. Reason: Q
dalinda mica is offline  
Old 23.02.2013., 08:30   #7563
Quote:
vee0vee kaže: Pogledaj post
Mnogi idu privatno jer ne mogu to riješiti u bolnici i usput, privatno nekad stvarno znači bolje.
Slažem se!! Znam puno više ljudi koji su iz bolnice izašli nezadovoljni, nego iz privatnih poliklinika
Marija993 is offline  
Old 23.02.2013., 16:36   #7564
Quote:
majus kaže: Pogledaj post
Hvala i ja se nadam...Marija je sve napisala,i ja sam bila kod dr.Dinka Toncica,sve je isto kao sto je i ona napisala,jos samo budem jednako zadovoljna rezultatom.Sutra skidam kalup...drzite mi fige ))
Aha oprosti, nisam vidjela
Jooooj želim uspješan rezultat i naravno slikice! ))
Što sam duže na ovom forumu, češće mijenjam mišljenje, što možda i nije tako dobro , a trenutno se dvoumim između dr.Glumičića i dr.Tončića pa me zato jako, jako zanimaju rezutati onih koji su operirani kod njih, zato molim, pohvalite nam se
Pozdrav555 is offline  
Old 24.02.2013., 12:55   #7565
Thumbs up

Quote:
Pozdrav555 kaže: Pogledaj post
Aha oprosti, nisam vidjela
Jooooj želim uspješan rezultat i naravno slikice! ))
Što sam duže na ovom forumu, češće mijenjam mišljenje, što možda i nije tako dobro , a trenutno se dvoumim između dr.Glumičića i dr.Tončića pa me zato jako, jako zanimaju rezutati onih koji su operirani kod njih, zato molim, pohvalite nam se
Meni danas 12 dan od operacije, nisam vise zuta a otok mi je minimalan-i nos malo jos boli na dodir tamo gdje je suzavan, prezadovoljna sam
Marija993 is offline  
Old 24.02.2013., 14:16   #7566
Quote:
Marija993 kaže: Pogledaj post
Meni danas 12 dan od operacije, nisam vise zuta a otok mi je minimalan-i nos malo jos boli na dodir tamo gdje je suzavan, prezadovoljna sam
Jeeej! Znači vrijedilo je!
Još samo malo strpljenja i ubrzo će biti, nadam se, još i bolje
Pozdrav555 is offline  
Old 24.02.2013., 19:56   #7567
Marija993,ajde mi molim te opisi malo taj otok jer meni je nos bio savrsen samo taj dan nakon skidanja kalupa,a sada je malo izoblicen.Mislim nije tako strasno,ali ponovo imam naznake grbice i sa strane je otecen,tj nadam se da je to samo natecenost jer me i dalje nista ne boli,nisam plava...kako taj otok izgleda,je li mekan ili tvrd?
Doktor je rekao da se moram strpiti 2mj jer ce se on sada mjenjati iz dana u dan,ali moram priznati da sam nestrpljiva i pomalo zabrinuta,pa vas molim za iskustva?

I da,spomenula sam da cu staviti slikice,ali moje odusevljenje novim nosom malo je splasnulo,a i ovo sad nije realna slika,tako da ce fotkice ipak malo pricekati....
majus is offline  
Old 24.02.2013., 21:38   #7568
Da li je netko operirao nos na Rebru? Ja imam zakazanu operaciju devijacije septuma na Rebru i tražila sam da mi odmah naprave rinoplastiku ali su rekli da bi to bilo odjednom previše. Ne znam da li ozbiljno tako misle ili ne žele to napraviti.
tia301 is offline  
Old 24.02.2013., 23:44   #7569
Quote:
tia301 kaže: Pogledaj post
Da li je netko operirao nos na Rebru? Ja imam zakazanu operaciju devijacije septuma na Rebru i tražila sam da mi odmah naprave rinoplastiku ali su rekli da bi to bilo odjednom previše. Ne znam da li ozbiljno tako misle ili ne žele to napraviti.
zar nisi bila na pregledu kod još nekoga? potražila drugo mišljenje? nitko ti to neće moći pouzdano reći dok te ne pregleda.

prije takvog zahvata trebaš imati dovoljno povjerenja u svog liječnika, i dovoljno informacija. ovo mi ne zvuči tako.

...
tanveer is offline  
Old 25.02.2013., 02:29   #7570
Ja se ispricavam svima koji su mi poslali privatnu poruku,a nisu dobili odgovor.Nova sam na forumu,tako da nisam ni primjetila da to postoji.Odgovorila sam na poruke nadam se da vam nije prekasno.Sad kad sam vidjela da to postoji ubuduće ću bolje paziti.izvinjavam se ponovo
Pinky pinky is offline  
Old 26.02.2013., 07:43   #7571
pipl, kako stojite sa cinjenicom da zelite samo vrsak nosa promjeniti i smanjiti nosnice?
jel znate nekoga tko je to radio..? iskustva su pozeljna
mari_2011 is offline  
Old 26.02.2013., 07:58   #7572
Quote:
majus kaže: Pogledaj post
Marija993,ajde mi molim te opisi malo taj otok jer meni je nos bio savrsen samo taj dan nakon skidanja kalupa,a sada je malo izoblicen.Mislim nije tako strasno,ali ponovo imam naznake grbice i sa strane je otecen,tj nadam se da je to samo natecenost jer me i dalje nista ne boli,nisam plava...kako taj otok izgleda,je li mekan ili tvrd?
Doktor je rekao da se moram strpiti 2mj jer ce se on sada mjenjati iz dana u dan,ali moram priznati da sam nestrpljiva i pomalo zabrinuta,pa vas molim za iskustva?

I da,spomenula sam da cu staviti slikice,ali moje odusevljenje novim nosom malo je splasnulo,a i ovo sad nije realna slika,tako da ce fotkice ipak malo pricekati....
:O Jako mi je zao sto to cujem, meni je nakon skidanja kalupa taj dan isto bio drukciji, podignut pa se nakon par dana spustio, ali nije se izoblicio.. Otok imam na samom vrhu skoro prema sredini cela, sa lijeve strane mi se pojavio onaj luk prema obrvi a sa desne mi je jos dosta ravan i tvrd, ne vidi se okom ali se osjeti pod prstima, posto mi je nos i suzavan boli sa strane na dodir i meni se cini da je otecen al jos doslovno mrvicu. Oni koji neznaju da sam operirana ni ne kuze, cak mi i mama svaki dan kaze kako se vidi da sve splasnjava i suzava se. Nego, kako mislis izoblicio? Nemoj panicarit nek ti prodje jos bar tjedan dana..

Zadnje uređivanje Marija993 : 26.02.2013. at 07:58. Reason: Missing word
Marija993 is offline  
Old 26.02.2013., 21:59   #7573
Quote:
Marija993 kaže: Pogledaj post
:O Jako mi je zao sto to cujem, meni je nakon skidanja kalupa taj dan isto bio drukciji, podignut pa se nakon par dana spustio, ali nije se izoblicio.. Otok imam na samom vrhu skoro prema sredini cela, sa lijeve strane mi se pojavio onaj luk prema obrvi a sa desne mi je jos dosta ravan i tvrd, ne vidi se okom ali se osjeti pod prstima, posto mi je nos i suzavan boli sa strane na dodir i meni se cini da je otecen al jos doslovno mrvicu. Oni koji neznaju da sam operirana ni ne kuze, cak mi i mama svaki dan kaze kako se vidi da sve splasnjava i suzava se. Nego, kako mislis izoblicio? Nemoj panicarit nek ti prodje jos bar tjedan dana..
Znaci taj dan kad sam skinla kalup,nos je bio savrsen,bez grbice,isto je suzen,vrh je ostao normalan jer nije ni radjeno nista na njemu.Dan poslije,nateceno,tvrdo pod prstima sa strane,grbica se opet nazire,naravno puno manje nego prije...i neka kao kvrzica u gornjem djelu...uglavnom profil i dalje super ,ali en face...i dalje kruska umjesto nosa e sad,ja se stvarno nadam da je to nateceno ,ipak je lupano po tom nosu i da ce se kroz ta 2mj povuci,ne zelim panicariti,sutra mi je 2tjedna od operac.Isto tako znam da je sve to individualno,ali
majus is offline  
Old 26.02.2013., 23:29   #7574
Quote:
krunac_5 kaže: Pogledaj post
planiram ići na operaciju nosa u KB Dubrava, zanima me koji odjel odabrati? želim da mi naprave funkcionalnu i estetsku korekciju nosa.
Maksilofacijalna
Whisper is offline  
Old 27.02.2013., 16:06   #7575
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
Maksilofacijalna

Hvala, može još preporuka za doktora?
krunac_5 is offline  
Old 27.02.2013., 16:56   #7576
dakle u petom mjesecu idem na operaciju kod dr. Bilića na Rebro, dr. je inače stvarno simpa i pohvale za sve. Danas sam dobila papir sa terminom i sve i piše da je zahvat submukozna rekonstrukcija nosnog septuma. to bi seljački rečeno bilo što?
i koliko traje oporavak? s obzirom da mi je operacija usred semestra na faksu da znam rasporedit vrijeme,imam li udlagu neku,tampone ili?
__________________
Sve što sam o životu naučila može se svesti na tri riječi: život ide dalje. sugar
Serena is offline  
Old 27.02.2013., 18:28   #7577
Quote:
Serena kaže: Pogledaj post
dakle u petom mjesecu idem na operaciju kod dr. Bilića na Rebro, dr. je inače stvarno simpa i pohvale za sve. Danas sam dobila papir sa terminom i sve i piše da je zahvat submukozna rekonstrukcija nosnog septuma. to bi seljački rečeno bilo što?
i koliko traje oporavak? s obzirom da mi je operacija usred semestra na faksu da znam rasporedit vrijeme,imam li udlagu neku,tampone ili?
Moj brat je operirao kod njega, ali je imao par puta lomljen nos i probleme sa sinusima, uz estetski problem (grbu, krivi nos) sa disanjem je sad sve ok, ali estetski bas nije zadovoljan nos mu i dalje ide malo u stranu, a vrsak mu je previse stisnut ko da je kvacicu imao na vrhu pa je tako ostalo :/

Zadnje uređivanje Marija993 : 27.02.2013. at 18:30. Reason: Missing word
Marija993 is offline  
Old 28.02.2013., 12:24   #7578
Quote:
vee0vee kaže: Pogledaj post
Mnogi idu privatno jer ne mogu to riješiti u bolnici i usput, privatno nekad stvarno znači bolje.
Quote:
Marija993 kaže: Pogledaj post
Slažem se!! Znam puno više ljudi koji su iz bolnice izašli nezadovoljni, nego iz privatnih poliklinika
Bolnice su pametniji izbor za funkcionalne probleme dok su prvatnici u pravilu bolji za estetiku jer zato i jesu esteticari a da ti dobro ucini funkciju ipak je najbitnije da je Otorinolaringolog te da time ujedno i poznaje materiju.

Ja sam iz KB Dubrava izasla prezadovoljna jer napokon dišem i imam savrsen nos na kojem se ni ne kuze korekcije jer ne izgledam kao velika vecina njih sa copy/paste nosevima a i kad se samo sjetim razgovora sa nekim plasticarima muka mi dodje + ona kakanja oko duzine operacije, hebate pa po njima svaka operacija traje bar 2-3 sata a mene je totalna rekonstrukcija nosa + estetika trajala nesto manje od sat i pol sa time da se i to smatra dugackom operacijom kada je nos u pitanju.

BTW: za estetiku odite privatnicima ali za funkciju NIkako jer su bolnice pune reoperacija koje se rade nakon igrarija od poznatih nam imena.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 28.02.2013., 13:46   #7579
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Bolnice su pametniji izbor za funkcionalne probleme dok su prvatnici u pravilu bolji za estetiku jer zato i jesu esteticari a da ti dobro ucini funkciju ipak je najbitnije da je Otorinolaringolog te da time ujedno i poznaje materiju.

Ja sam iz KB Dubrava izasla prezadovoljna jer napokon dišem i imam savrsen nos na kojem se ni ne kuze korekcije jer ne izgledam kao velika vecina njih sa copy/paste nosevima a i kad se samo sjetim razgovora sa nekim plasticarima muka mi dodje + ona kakanja oko duzine operacije, hebate pa po njima svaka operacija traje bar 2-3 sata a mene je totalna rekonstrukcija nosa + estetika trajala nesto manje od sat i pol sa time da se i to smatra dugackom operacijom kada je nos u pitanju.

BTW: za estetiku odite privatnicima ali za funkciju NIkako jer su bolnice pune reoperacija koje se rade nakon igrarija od poznatih nam imena.
Kod kojeg doktora si bila na operaciji?
krunac_5 is offline  
Old 28.02.2013., 14:40   #7580
Quote:
krunac_5 kaže: Pogledaj post
Kod kojeg doktora si bila na operaciji?
evo odgovaram i ovdje dr. Ožegović
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.