Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2016., 00:06   #61
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ne znam možda ste čuli knjiga se naziva novi zavjet,uzmite pa čitajte pažljivo pa se javite s komentarima.
Preveć nam to poglavlja za čitati k tome još i pa-žlji-vo, de radije neko drugo štivo.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:41   #62
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post


"A sad vam napisah, da se ne miješate, ako je jedan, koji se brat zove, bludnik, ili lakomac, ili idolopoklonik, ili psovač, ili pijanica, ili razbojnik; s takvima da i ne jedete!
Jer što je meni stalo da sudim one, koji su izvan Ne sudite li vi one, koji su unutra?
A one, koji su izvan, sudit će Bog. Uklonite zločinca između sebe!"
(1. Korinćanima 5,11-13)

Dakle Pavao se jednostavno rečeno žesti na licemjerje i zahtjeva reakciju same zajednice. Reklo bi se da je možda i više ljut na zajednicu što ne reagira, nego na sam čin bluda. To je najvidljivije u ovom podcrtanom dijelu. I traži nemiješanje s takvima tj. izopćenje takvih.
Generalni uvod u 6.poglavlje stavak 3. "Ne znate li da ćemo suditi anđelima?".

Zamisli odvažnog Pavla! To što je napisao u stvari je dvostruko proročanstvo, a vezano za Otkrivenje.

E brate Pavle, ko je reko da te se ne može pronaći u futuri taj je fulo na kubnu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:08   #63
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
A zar ne sudi Bog? Ili je riječ o načinu izražavanja?
Da, o prenesenom smislu, htio je reći da će na koncu dobro presuditi zlu.
Vidljivo stavcima 5.i 6. "Je li istina da među vama nema niti jednog mudrog koji bi bio u stanju suditi među svojom braćom, nego se brat sudi s bratom, i to pred nevjernicima?"
(tu im je spočitnuo njihove tužbe/parnice, npr. dužan si mi kunu a nisi vratio pa ću te tužit sudu tek tolko da se s tobom javno posvađam)

Ali, detalj... Naime, izgleda da je Pavao moguće o sebi mislio da spada u skupinu 144 tisuće, navedenih u Otkrivenju.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:19   #64
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Da, o prenesenom smislu, htio je reći da će na koncu dobro presuditi zlu.
Vidljivo stavcima 5.i 6. "Je li istina da među vama nema niti jednog mudrog koji bi bio u stanju suditi među svojom braćom, nego se brat sudi s bratom, i to pred nevjernicima?"
(tu im je spočitnuo njihove tužbe/parnice, npr. dužan si mi kunu a nisi vratio pa ću te tužit sudu tek tolko da se s tobom javno posvađam)

Ali, detalj... Naime, izgleda da je Pavao moguće o sebi mislio da spada u skupinu 144 tisuće, navedenih u Otkrivenju.
Aha suditi kao, u toj mjeri biti sitničav i držati sebe za nekog "iznad" drugih pa i anđela... Sad ima smisla.

A što je dalje Pavao mislio... ionako će se vidjeti sve na kraju .
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 22:13   #65
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Aha suditi kao, u toj mjeri biti sitničav i držati sebe za nekog "iznad" drugih pa i anđela... Sad ima smisla.
Pričekala vidjeti krivu vagu ćeš posložiti.

Pavlove poslanice su prezahtjevne nekom ko misli samo usputno čitkati.

On je govorio o sudu drugih anđela. Otpalih anđela. Anđela koji to više nisu.



Ima li ti sad smisla.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:46   #66
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Pričekala vidjeti krivu vagu ćeš posložiti.

Pavlove poslanice su prezahtjevne nekom ko misli samo usputno čitkati.

On je govorio o sudu drugih anđela. Otpalih anđela. Anđela koji to više nisu.



Ima li ti sad smisla.
Vidiš da sam prvi put ipak dobro shvatio.

Naravno imam i svoje vjerovanje o tome, ali to nije tema.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:26   #67
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Pričekala vidjeti krivu vagu ćeš posložiti.

Pavlove poslanice su prezahtjevne nekom ko misli samo usputno čitkati.

On je govorio o sudu drugih anđela. Otpalih anđela. Anđela koji to više nisu.



Ima li ti sad smisla.
Nema smisla jer evandjelje kaze drugacije.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:50   #68
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Vidiš da sam prvi put ipak dobro shvatio.

Naravno imam i svoje vjerovanje o tome, ali to nije tema.
Ima jedna interesantnost pod rubrikom 'jeste li znali?' - naime, čak ni kršćani ne pričaju o Pavlu kolko pričaju muslimani.

Pretpostavimo razlog tome je "Savle" okorjeli protivnik kršćanstva, ma vidi njega, preobratio se u samo jednom danu, o njemu misle sam se uzdizao do neba, a kad ono skromniji od svojih čitača. Kažu, danas je na Nebu. Živ i zdrav.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 21:02   #69
Savao Pavao je teoloski trik da se privuku Zidovi no Zidovi nisu toliko naivni kao neki.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 22:52   #70
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ima jedna interesantnost pod rubrikom 'jeste li znali?' - naime, čak ni kršćani ne pričaju o Pavlu kolko pričaju muslimani.

Pretpostavimo razlog tome je "Savle" okorjeli protivnik kršćanstva, ma vidi njega, preobratio se u samo jednom danu, o njemu misle sam se uzdizao do neba, a kad ono skromniji od svojih čitača. Kažu, danas je na Nebu. Živ i zdrav.
Može se steći dojam da muslimani često spominju Pavla kad je riječ o kršćanstvu. To je logična posljedica vjerskih razlika, no baš zato ih sad ne spominjem. Poanta je prići temi konstruktivno. Jest da se sa nekima to ne može, ali s kojima se može - odlično.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 23:07   #71
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Može se steći dojam da muslimani često spominju Pavla kad je riječ o kršćanstvu. To je logična posljedica vjerskih razlika, no baš zato ih sad ne spominjem. Poanta je prići temi konstruktivno. Jest da se sa nekima to ne može, ali s kojima se može - odlično.
Pavao, čovjek pod posredstvom svetog duha... jer samo jedan takav može napisati :

"Ali ovo kažem, braćo, da tijelo i krv ne mogu naslijediti Božje kraljevstvo, niti raspadljivost nasljeđuje neraspadljivost."
1.Korinćanima 15:50

Prezagonetno? U slučaju da Pavlu nisu dorasli.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 06:52   #72
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ima jedna interesantnost pod rubrikom 'jeste li znali?'
- naime, čak ni kršćani ne pričaju o Pavlu kolko pričaju muslimani.
kršćani uglavnom o pavlu i pričaju. malo manje o isusu, a najmanje o Tvorcu. a ta rubnlika, je u kuli stražari?

po meni, pavle je isusu bio ono što je salijeri bio mocartu.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
o njemu misle sam se uzdizao do neba, a kad ono skromniji od svojih čitača.
pa... baš skroman i nije. hvali sve na svakoj stranici. "ja znam", "meni je javljeno", bla, bla.. non-stop! nije li tako? btw, jesi li čula za njegovu poslanicu o putovanju nebom, u kojem se opisuju njegove dogodovštine na nebesima, susret sa drevnim prorocima, s anđelima, čak i sa sotonom? za sreću, ta je poslanica proglašena apokrifom.. ko bi ih tvrpio da je i to umetnuto u bibliju?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:29   #73
Što je Luka napisao o slučaju s Pavlom? Luka kaže:

" A kad su Židovi iz Soluna saznali da Pavao i u Bereji objavljuje Božju riječ, došli su i tamo da huškaju i uznemiruju mase." Al nisu ga mogli uloviti.
(Djela 17:13,14)

Židovi su s vremenom odustali, al zato danas protiv njega imaju muslimani. I oni će odustati u svoje vrijeme. Sve po prilici kad napokon shvate da se Pavao nije pravio bogom.

Pavao ne spada u kategoriju navedenu u Matej 12:31,32
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 19:56   #74
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Što je Luka napisao o slučaju s Pavlom? Luka kaže:

" A kad su Židovi iz Soluna saznali da Pavao i u Bereji objavljuje Božju riječ, došli su i tamo da huškaju i uznemiruju mase." Al nisu ga mogli uloviti.
(Djela 17:13,14)

Židovi su s vremenom odustali, al zato danas protiv njega imaju muslimani. I oni će odustati u svoje vrijeme. Sve po prilici kad napokon shvate da se Pavao nije pravio bogom.

Pavao ne spada u kategoriju navedenu u Matej 12:31,32
Čisti Božji sluga se dobrovoljno rađa i u paklu, samo zato da spasi koju dušu!!
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.