Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 23:01   #21
@Alerija može u PM koji su shopovi i lampice pretty please

Naravno da će oni naći zaobilazne puteve...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 03:25   #22
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
@Alerija može u PM koji su shopovi i lampice pretty please

Naravno da će oni naći zaobilazne puteve...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
meni također
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 15:26   #23
Tiluriumm a ti onda šalji meni
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 17:09   #24
Proslijeđeno
Inače ovih dana nam stiže dosta pošiljki, poslali su dva zahtjeva za računom za skuplje narudžbe (60 i 80$), ostalo uredno stiže uz povremene 4,5kn poštaru...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:01   #25
može i meni u inbox?
franjo17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 23:16   #26
Quote:
ag007 kaže: Pogledaj post
To je inicijativa Europske unije jer EU godišnje izgubi 5 milijardi eura na pošiljkama iz Kine.
Gostovali su na Novoj tv neki ljudi koji kažu da kinezi deklariraju npr mobitel ispod 20 eura (iako nitko ne kaže da naša carina 99% paketa i tako poslanih carini tj naplati pdv).
Da će jednostavno PDV i na pošiljke od 10kn naplaćivati, da i naši trgovci naplaćuju pdv na sve što se proda te onda nisu konkurentni.

Ne znam je li istina no rekli su da to počinje od 2019.
Navodno nagodinu, dakle 2019.

Ovo će bit malo žešći cirkus, čekat ćemo na robu da dođe s carine najmanje mjesec dana, jer realno malih paketa je svake godine sve više i više, a uhljebi na carinarnici ne spadaju u radišnije face, nisu to japanci. Osim zaiebavanja sa čekanjem na carinjenje robe, mislim da je ovaj potez unije strahovit vjetar u leđa malim trgovcima koji su izvan sustava PDV-a, budući su oni u povlaštenom položaju (imaju pravo na povrat cijelog PDV-a kojeg plate pri uvozu). Dok jednom ne smrkne drugom ne svane.
blasfemicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 12:05   #27
Quote:
blasfemicar kaže: Pogledaj post
Navodno nagodinu, dakle 2019.
Trebalo bi do 2021.
Do 2019. treba doći do pojednostavljenja kupnje elektroničkih usluga na razini EU.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:03   #28
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Trebalo bi do 2021.
Do 2019. treba doći do pojednostavljenja kupnje elektroničkih usluga na razini EU.
hoćeš reći da će plaćanje PDV-a na svaki paket, neovisno o vrijedosti, započeti od 1.01.2021. ??

p.s. Mislim da je intencija EU prvenstveno usmjerena na blokadu kupnje malih paketa na webu. Hoću reći, nitko neće kupiti futrolu za mob ili drugu jeftinu stvarčicu ako na nju mora platiti PDV + poštanske manipulativne troškove (cca 55 Kn).
blasfemicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2018., 16:06   #29
Oko ovoga muk već dugo vremena, da li se odustalo ili je ovo samo zatišje pred buru?
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 12:54   #30
dobro imam dva pitanja jel se ono točno zna kad će krenuti sa naplatom pdva na pakete iz kine i SAD-a (osobno mislim da to neće biti 2019. jer premalo je to vremena za prilagodbu) i da li netko od vas ztna do kada se može naručivati iz Velike Britanije? (bez pdva i carine). Čudno je da su to razglasili na sva zvona, a sada ni riječi o tome...
Ivan skeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 13:52   #31
Quote:
Ivan skeka kaže: Pogledaj post
dobro imam dva pitanja jel se ono točno zna kad će krenuti sa naplatom pdva na pakete iz kine i SAD-a (osobno mislim da to neće biti 2019. jer premalo je to vremena za prilagodbu) i da li netko od vas ztna do kada se može naručivati iz Velike Britanije? (bez pdva i carine). Čudno je da su to razglasili na sva zvona, a sada ni riječi o tome...
Prvo - PDV se odavno naplaćuje, u točno određenim uvjetima. Za prebacivanje u naplatu na svim paketima dovoljna je izmjena jednog pravilnika, to čak ni ne ide u Sabor.
Drugo - kad VB izađe iz EU, kreće naplata.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 16:04   #32
ok pdv ja kužim da se naplaćuje ako je vrijednost iznad 160 kn a ovo za Britaniju jel se točno zna kada izlaze datum'
Ivan skeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 16:32   #33
Quote:
Ivan skeka kaže: Pogledaj post
ok pdv ja kužim da se naplaćuje ako je vrijednost iznad 160 kn a ovo za Britaniju jel se točno zna kada izlaze datum'
Predloženi datum je 29.3.2019.
No ne znam je li definitivno i pod kojim još uvjetima, još su pregovori u toku.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 00:33   #34
Quote:
Ivan skeka kaže: Pogledaj post
dobro imam dva pitanja jel se ono točno zna kad će krenuti sa naplatom pdva na pakete iz kine i SAD-a.

da, nista o tome...koliko sma uspjela pohvatati po forumima (najvise ebay i etsy), do sada su ga uvele Francuska i Svedska.tako pise i na stranicama eu.za Svedsku ima dosta info, paketi sada trebaju minimum 2 tjedna do najcesce mjesec dana da budu obradeni inace je kod njih bilo prije onak 1 dan...takoder sam nasla da ipak postoje izuzeci ali nikakvih detalja oko toga, valjda ipak ono osobni paketi ali kako se oni odreduju i do koje sume, nista ne mogu naci...uglavnom sve onak mutno...i jako jako puno paketa se vraca posiljaocima jer ekipa jos nije shvatila da se naplacuje pdv i bas sam i ja primjetila, puno sellera iz USA vise ne salje u EU....bas koma sve
__________________
"I have no special talent. I am only passionately curious." - Albert Einstein
Jessica Lange : Gods And Monsters Socìetas Raffaello Sanzio
Alerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 16:16   #35
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Predloženi datum je 29.3.2019.
No ne znam je li definitivno i pod kojim još uvjetima, još su pregovori u toku.
oprosti što ti smetam ali imam pitanje našao sam na e bay jeftine a dobre minijature iz Rusije e sad ako ja naručujem često te minijature ali od različitih prodavača jel bi mogla carina zezati?
Ivan skeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 16:21   #36
Quote:
Ivan skeka kaže: Pogledaj post
oprosti što ti smetam ali imam pitanje našao sam na e bay jeftine a dobre minijature iz Rusije e sad ako ja naručujem često te minijature ali od različitih prodavača jel bi mogla carina zezati?
Što su to minijature i koliko je to često?
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 16:35   #37
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Što su to minijature i koliko je to često?
to su ti kao minifigure za igre na ploči poput Rizika... Pod često mislim naručivanje u razmaku od nekoliko dana tjedan ili dva
Ivan skeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 16:58   #38
Quote:
Ivan skeka kaže: Pogledaj post
to su ti kao minifigure za igre na ploči poput Rizika... Pod često mislim naručivanje u razmaku od nekoliko dana tjedan ili dva
Mislim da te nitko neće previše gnjaviti oko toga, osim ako stvarno ne naručuješ kutije toga.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 17:34   #39
A sta je s proizvodima iz kine koji se nalaze u EU slladistu?
__________________
.
Videonadzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2018., 07:27   #40
Quote:
Videonadzor kaže: Pogledaj post
A sta je s proizvodima iz kine koji se nalaze u EU slladistu?
Ovisno je jesu li ocarinjeni u EU ili ne, kao i do sada.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.