Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 10:40   #9201
Pozdrav,
Čitala sam vaše savjete ovdje o lakiranju trajnim lakovima i naručila sve potrebno preko e-baya i sada nestrpljivo čekam da sve stigne i nadam se da će biti lako kao što vi opisujete.
Dakle postupak kako sam shvatila je sljedeći: izrašpam nokat, prođem alkoholom, stavim base coat i osušim u lampi, onda jedan ili dva sloja laka u boji sa sušenjem u lampi nakon svakog i obavezno prođem rub nokta i onda top coat i opet prođem alkoholom? Kod skidanja, natopim blazinice acetonom, ostavim 15 min i onda postružem lak sa onim štapićima i izrašpam ako je što ostalo i mogu ponoviti postupak? A da li se trajni lakovi stavljaju u debljem ili tanjem sloju nego obični? Pretpostavljam u tanjem, a ja inače sa običnima volim pretjerivati pa da prvi pokušaj ne bude skroz bezuspješan radi toga.
I zanima me da li je koja cura probala staviti base coat trajni lak, sušenje pod uv lampom, pa običan lak sušen na zraku i preko top coat sušen u uv lampi?
sasanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 13:30   #9202
Molila bi neku dobru dušu da mi odgovori na moje pitanje.
Naručila sam s ebaya born pretty basu, lakove i non wipe top coat. Probala sam nalakirati samo jedan nokat za probu, nakon dugog sušenja u lampi, basa je i dalje bila ljepljiva, nakon toga sam nanijela 2 tanka sloja laka, međutim, ni oni se nisu osušili (sigurna sam da je lampa ispravna), top coat nisam testirala. Pa me zanima jesam li možda trebala odmastiti negdje u procesu? Ili se samo odmašćuje na kraju kad se stavi top (ako nije non wipe kao moj). Prijateljica kaže da sam možda trebala staviti i top coat, da bi se onda u lampi sve posušilo.
Bila bi jako zahvalna kad bi netko tko ima ove lakove s ebaya napisao postupak kako radi i mora li svaki sloj laka biti potpuno suh prije nanosa idućeg.

Hvala i pozdrav.
castella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:10   #9203
Quote:
castella kaže: Pogledaj post
Molila bi neku dobru dušu da mi odgovori na moje pitanje.
Naručila sam s ebaya born pretty basu, lakove i non wipe top coat. Probala sam nalakirati samo jedan nokat za probu, nakon dugog sušenja u lampi, basa je i dalje bila ljepljiva, nakon toga sam nanijela 2 tanka sloja laka, međutim, ni oni se nisu osušili (sigurna sam da je lampa ispravna), top coat nisam testirala. Pa me zanima jesam li možda trebala odmastiti negdje u procesu? Ili se samo odmašćuje na kraju kad se stavi top (ako nije non wipe kao moj). Prijateljica kaže da sam možda trebala staviti i top coat, da bi se onda u lampi sve posušilo.
Bila bi jako zahvalna kad bi netko tko ima ove lakove s ebaya napisao postupak kako radi i mora li svaki sloj laka biti potpuno suh prije nanosa idućeg.

Hvala i pozdrav.
Slojevi su ljepljivi, ne treba ih odmašćivati, pretpostavljam da ti je zbog te ljepljivosti izgledalo kao da se nisu posušili.
Ne znam kako drugačije testirati jel sloj suh nego da sloj koji želiš provjeriti prebrišeš alkoholom i onda pipaš jel suh.
Slojeve moraš stavljati tanko i ako neki sloj ne posušiš ostatak slojeva će plivati na tom sloju i odulit će se brzo.
Koje jačine je lampa i koliko sušiš svaki sloj?
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 19:45   #9204
Hvala ti na odgovoru
U pravu si, bilo je ljepljivo, vjerojatno sam zbog toga mislila da se nije dobro posušilo.
Imam ovu lampu https://www.aliexpress.com/item/Gena...311.0.0.xlzH6e
Sušila sam i po 2 minuta.
castella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:20   #9205
Quote:
castella kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru
U pravu si, bilo je ljepljivo, vjerojatno sam zbog toga mislila da se nije dobro posušilo.
Imam ovu lampu https://www.aliexpress.com/item/Gena...311.0.0.xlzH6e
Sušila sam i po 2 minuta.
Sušila si i više nego dovoljno. Istu imam ja, sušim 60-90sec.
Ne diraj slojeve dok ih radiš jer gdje takneš nokat ostane masnoća i tu se ne zalijepi dobro idući sloj.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:41   #9206
Meni je ova žena gdje sam prvi puta kupila trajni lak rekla da ako hoću mogu svaki sloj odmastiti sa cleanerom.Ja umjesto cleanera koristim alkohol obični iz ljekarne.Nekad odmastim svaki,nekad ne...ovisi kako sam s vremenom ...
Zadnji sloj uvijek odmastim sa nekim gloss cleanerom za završni sjaj. i bude ok.
Nego ja htjedoh pitati kako vama ide skidanje trajnog laka??!!
Ja mislim da ću više poluditi...natopim vatu pa stavim ispod onih štipaljki desetak minuta i jako se slabo otopi,ja mislim skoro ništa.Moram ga još opet rašpat i rašpat...izludih...Koristim aceton Aveo od lubenice.
Imate li kakvu bolju ideju možda molim vas.
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:55   #9207
Nažalost nemam bolju ideju.
Ja izrašpam tako da se djelomično počinje nazirati moj nokat pa aceton pod kvačice i 20min. tad ga mogu lijepo zgulit dolje.
Sjednem pred tv, porašpam, naacetoniram i gledam seriju
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:26   #9208
Zato sam si ja kupila električnu brusilicu i lijepo u par minuta sve skinem. Tj. Uvijek ostavim uvijek bar malo baze da ne uništavam previše svoj nokat.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 08:20   #9209
A gdje si kupila tu brusilicu iliti bušilicu?
I koliko si platila?
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 14:13   #9210
G
Ovaj sam aparat našla kod kuće,dobila ga na poklon prije desetak godina i nema upute ��.
Znate li jel to može poslužiti kao brusilica za skidanje laka?Meni tako izgleda ...

Zadnje uređivanje LOVELY DIANA : 28.01.2018. at 14:20. Reason: NEZNAM ZAŠTO SE SLIKA ULOGIRALA NAOPAKO !?
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 14:18   #9211
Quote:
LOVELY DIANA kaže: Pogledaj post
A gdje si kupila tu brusilicu iliti bušilicu?
I koliko si platila?
Ebay, Aliexpress.. ja imam ovu
Mini Electric Nail Drill Machine Pedicure Manicure Tools Sanding Polishing Grinding Nail Machine Tools 20000RPM For Acrylic Gel
http://s.aliexpress.com/IRRzMfya?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 13:15   #9212
Question

pozdrav! kupila sam set za izradu trajnog laga s lampom kombinacija uv/led jačina 6w. Točnije komplet je bio ovaj https://www.aliexpress.com/item/new-...311.0.0.17pGFy

Radila sam nokte s tim kompletom i dobivenim lakovima i sve je trajalo i držalo se na notkima preko 2 tjedna.....

Naručila sam si nove lakove - do sada probala s Rosalind i Elite99 (baze, top, boje) - međutim sada se lak počinje skidati i odizati već prvi dan.....

Pitanje... je li stvar do novih lakova ili do lampe koja je dosta slaba? Ako je do lakova, onda je moje pitanje znate li neke lakove koji su gušći? to je bila razlika lakove koje sam dobila u setu i ovih novih kupljenih.... (inače ovi lakovi iz seta se ne mogu kupiti pojedinačno već samo u setu)

Unaprijed vam hvala... ne bi htjela odustati od ovog hobija
icanfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:03   #9213
koji su najkvalitetniji trajni lakovi i gel?
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:05   #9214
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
koji su najkvalitetniji trajni lakovi i gel?
Gel IBD,Brillbird,Clarissa Nails,iako su se meni najbolji pokazali Brillbird,IBD i Crystal Nails.Trajni su CND najpoznatiji,makar dosta njih vidjela sam koriste i Gelish u zadnje vrijeme ali ne bi mogla o kvaliteti .

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
wannaiphone4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 07:57   #9215
A kakav je trajni shellach i opi?

Poslano sa mog F8331 koristeći Tapatalk
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:08   #9216
Shellac nisam imala, ali koliko su mi cure rekle nije neka sreća.
Opi je meni trajao mjesec dana netaknut, trajao bi i dalje ali mi je previše nokta naraslo. Pred kraj sam lakirala obični lak preko da se ne vidi prijelaz.

To je bilo moje jedino iskustvo s trajnim lakom, nisam osjećala potrebu ponoviti.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:56   #9217
Ok hvala, jos jedno pitanje. Tko daje najbolje i najkvalitetnije individualne tecajeve za gel i akril u Hrvatskoj?

Poslano sa mog F8331 koristeći Tapatalk
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:45   #9218
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
A kakav je trajni shellach i opi?

Poslano sa mog F8331 koristeći Tapatalk
Shellac je inace jako hvaljen iako nisam ga direkt koristila niti imala na svojim noktima kada sam imala trajni pa ne bi znala

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
wannaiphone4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:46   #9219
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
Ok hvala, jos jedno pitanje. Tko daje najbolje i najkvalitetnije individualne tecajeve za gel i akril u Hrvatskoj?

Poslano sa mog F8331 koristeći Tapatalk
Brillbird i Crystal Nails

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
wannaiphone4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:26   #9220
Quote:
wannaiphone4 kaže: Pogledaj post
Brillbird i Crystal Nails

Poslano sa mog SM-A320FL koristeći Tapatalk
Ja bi dodala osim Crystal nails i Juliana nails.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.