Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Koji nadzvučni zrakoplov očekujete u HRZu?
F-16 (Izrael) 85 36.64%
F-16 (SAD) 68 29.31%
JAS 39 Gripen 53 22.84%
FA-50 11 4.74%
Neki drugi 15 6.47%
Glasovatelji: 232. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 13:19   #2061
Quote:
Miki Pirs kaže: Pogledaj post
Ja stvarno ne kapiram kakve veze ima dolazak Mig-ova u Srbiju sa vasom nabavkom aviona..
nema nikakve, niti ste vi dobili migove niti smo mi nabavili nesto drugo...ali eto ljudi raspravljaju.

a sto se Defendera tice iduci clanak ocekujem u stilu f-16 pljuvačine....
...stvarno su jadni. valjda ce se ugasit kad zavrsi ako ikada zavrsi taj natjecaj i gripen ne bude odabran.
Sfinx113 is offline  
Old 17.07.2017., 13:21   #2062
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Pa sad da sam igdje dozivljavao prelete vojnih aviona kao "siguran sam", definitivno ne, vise kao "vrag vas odnio s tom nesnosnom bukom".
Hrvatska trenutno profitira od toga da ljudi ne idu na africku stranu Mediterana iz sigurnosnih razloga, pa eto, trpi se i lopovske cijene na Ultri i taxi prevarante i hvarske hohstaplere, ali da ce ljudi zavolit Hrvatsku radi takvih iskustava, nece. Danas su radi jeftinih avio-karata mogucnosti izbora puno vece nego 1950-e
Samo pojašnjenja radi....
Jesu to oni koji jedu, seru, povraćaju, prolijevaju, pišaju di stignu
ili oni koji su postavili table da tako nešto nije prihvatljivo u gradu
koji slavi 150 godina turizma a ne kojekakvih "ultri" i "joe bašića" ?!
9aplus is offline  
Old 17.07.2017., 13:59   #2063
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
Filipinski FA-50 već drugi put pogodio vlastite vojnike na tlu


bome nam netreba avion koji sam svoje gađa



Glavni pokrovitelji gube natjecaje, pa je nervoza ocekivana i razumljiva.

Dno dna, ali to smo znali i otprije.
Nachtjager is offline  
Old 17.07.2017., 14:02   #2064
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Jeftin i gađa svoje
a ima skupih koji gađa isključivo neprijatelje:klap:
A ne..
Ima i skupih koji gadjaju svoje.
Recimo f15 u Iraku koji su srusili svoja dva Black hawka sa 26 ljudi...
Sva sreca da ne kupujemo tu kantu.
Tko zna koliko smo vlastitih zivota spasili...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 17.07.2017., 14:07   #2065
Kakva komedija...gdje se to prijavljuje da pišem gluposti ovakvih razmjera i da me za to plaćaju?

Pa sad bi već rađe da uzmemo kosooke nego Gripene.
usercas is offline  
Old 17.07.2017., 14:33   #2066
Filipinci su povukli FA-50 iz misija zračne podrške, radi incidenta koji se dogodio, dok se ne utvrde razlozi zašto je jedna bomba promašila metu i pogodila zgradu u kojoj su bili Filipinski vojnici.


Quote:
The FA-50 will momentarily be pulled out from deployment as close-air (support) aircraft until the investigation has been conducted and once we have ascertained whatever reason was behind one of the bombs falling short of target," he added.

The AFP, through the Air Force, has 12 FA-50 jet fighters currently in service. The aircraft were acquired in 2015.

Deliveries started on December of that year and were completed in 2017.

However, Padilla clarified that use of other AFP air assets like the SIAI-Marchetti SF-260s, Rockwell OV-10 "Bronco" and various types of attack helicopters will continue.

The above-mentioned aircraft, which is capable of flying up to Mach 1.5 speed, has successfully performed 70 close-air support missions prior Wednesday's incident.

"Again as I mentioned the high success rate of the aircraft in previous missions is indicative of its efficiency and effectivity as a platform that supports our troops, however the accident yesterday (July 12) will require us to look closely and what caused the failure of one of the bombs and once we determine that remedial measures will have to be undertaken to correct it," Padilla pointed out.

link
Dakle do sada je FA-50 izvršio 70 misija zračne podrške, prije događaja u Srijedu.

Valja još jednom naglasiti, da su Filipini prve FA-50 primili 2015, a već ih koriste u operacijama potpore kopnenim snagama.

Ovo nije Defender prenija, da je FA-50 izvršija više od 70 uspješnih misija potpore kopnenim snagama, niti pozitivno mišljenje da je FA-50 efikasan i djelotvoran kao platforma koja podupire trupe.

Dakle ovo je prvi incident koji se dogodio FA-50, prvi incident u kojem je poginulo 11 vojnika, zrakoplov u pitanju je bio s-260, a ne FA-50 kako prenosi Defender.

Quote:
The first incident of friendly fire happened on May 31, when a bomb dropped by an Air Force SF260 aircraft hit a flank of soldiers. Eleven were killed.

The SF260s were grounded after that but have since been redeployed to conduct bombing runs.

link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 17.07.2017., 14:37   #2067
Meni je najače kada se nekog proziva hejterom samo zato jer prenosi istinu koju pojedinci ne žele čuti. Sram bilo defendera koji je prenio vijest iz svih međunarodnih medija....gdje im je etika majku im,pazi ovo: prenose istinu....u ovom osjetljivom trenutku
Havoc123 is offline  
Old 17.07.2017., 14:42   #2068
Quote:
Havoc123 kaže: Pogledaj post
Meni je najače kada se nekog proziva hejterom samo zato jer prenosi istinu koju pojedinci ne žele čuti. Sram bilo defendera koji je prenio vijest iz svih međunarodnih medija....gdje im je etika majku im,pazi ovo: prenose istinu....u ovom osjetljivom trenutku
dal je tebi vjest
auto zgazio pješaka
ili
autom zgazio pješaka
JoZ@ is offline  
Old 17.07.2017., 14:45   #2069
Autom zgazio pješaka. Što ako je auto Lexus/Toyota iz 2006. koji nije opozvan a još vozi našim cestama?

I tako možemo u nedogled. Ostaje činjenica da se to dogodilo. Treba se vidjeti zašto. Prikrivanje istine nije riješenje.
Havoc123 is offline  
Old 17.07.2017., 14:45   #2070
Quote:
Havoc123 kaže: Pogledaj post
Meni je najače kada se nekog proziva hejterom samo zato jer prenosi istinu koju pojedinci ne žele čuti. Sram bilo defendera koji je prenio vijest iz svih međunarodnih medija....bar u ovom trenutku
Defender nije prenija cijelu vijest, nego samo ono šta njima odgovara, prvo je po njima ispalo da avion uopće nema pilota, nego da sam leti i kosi Filipinske snage, nisu naveli da se takve operacije vrše uz navođenje sa zemlje, nisu naveli da je ovo prvi incident nakon više od 70 uspješnih misija potpore, uz to još je Defender smrt 11 Filipinskih vojnika u prijašnjem incidentu priljepija FA-50, kad su svi ostali pa i Filipinska vlada rekli da je u tome incidentu sudjelova SF 260, koji je zbog toga bio prizemljen pa vraćen u aktivnu službu.

I još je Defender zaboravio napomenuti da je standardna praksa prizemljiti zrakoplove nakon incidenta, iz predostrožnosti.

Inače u tom incidentu u kojem je nastradalo dva vojnika a ozlijeđeno jedanaest, od četiri (4) bačene bombe, tri (3) su pogodile svoje mete a jedna (1) je falila metu.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 17.07.2017., 14:47   #2071
eto promjena naslova ( nije prvi put nakon pljuvačine na forumu )

Filipinski FA-50 prizemljen zbog pogibije i ranjavanja filipinskih vojnika

JoZ@ is offline  
Old 17.07.2017., 14:48   #2072
Sve to ok,ali ostaje činjenica da je u zadnjem incidentu taj tip zrakoplova izvršio krivo gađanje.

To šta je defender zaboravio napomenuti da je to standardna praksa je možda bitno mojoj majci,koja ionako čita index a ne defender. Meni nije.

A mogli su prenjet i ovo,ali nisu:

Quote:
Shortly after President Rodrigo Duterte took power last year, he questioned the country’s decision to buy more technically advanced FA-50 supersonic fighter jets from South Korea.

“What a waste of money,” he said. “You cannot use them for anti-insurgency, which is the problem at the moment. You can only use these for ceremonial flyby.”
Da sam netko ko naginje određenoj strani,ovo bi tetovirao na ljude,krave i konje na pašnjacima,umjesto onih kućica sa aviokarte.hr bi pisao ovaj quote,na headeru početne stranice bi mi stajao ovaj quote itd itd
Havoc123 is offline  
Old 17.07.2017., 14:58   #2073
Quote:
Havoc123 kaže: Pogledaj post
Sve to ok,ali ostaje činjenica da je u zadnjem incidentu taj tip zrakoplova izvršio krivo gađanje.

To šta je defender zaboravio napomenuti da je to standardna praksa je možda bitno mojoj majci,koja ionako čita index a ne defender. Meni nije.

A mogli su prenjet i ovo,ali nisu:



Da sam netko ko naginje određenoj strani,ovo bi tetovirao na ljude,krave i konje na pašnjacima,umjesto onih kućica sa aviokarte.hr bi pisao ovaj quote,na headeru početne stranice bi mi stajao ovaj quote itd itd
je....Rodrigo Duterte je poznati avio stručnjak...on se u sve kuži
Sfinx113 is offline  
Old 17.07.2017., 14:59   #2074
Aha,sad smo došli na to da se propituju načelnici država i vojski samo zato jer nisu obučeni piloti,šta sve majka može iznjest na svit
Havoc123 is offline  
Old 17.07.2017., 14:59   #2075
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Samo pojašnjenja radi....
Jesu to oni koji jedu, seru, povraćaju, prolijevaju, pišaju di stignu
ili oni koji su postavili table da tako nešto nije prihvatljivo u gradu
koji slavi 150 godina turizma a ne kojekakvih "ultri" i "joe bašića" ?!


to su ti ove linčine i neradnici

https://www.agroklub.com/agrogalerij...i-posip/17069/



znate li kako i koliko do 1l ulja lavande? kad se ženje lavanda?

@FA-50 i zajeb sa gađanje svojih

sa aviona FA 50 je ispucano streljivo/bombe tamo di je označija čovik i to je napravija čovik. kalibražu i mjerenja radi čovik. pješke ili strojno - svejedno. najslabija karika u svemu je ljudski faktor. bar u ovom slučaju je tako.

i dok će talijanski EF nadzirat zračni prostor Republike Bugarske, misli li još neko da će to oni radit mukte?
karabin is offline  
Old 17.07.2017., 15:38   #2076
Nije prvi put u povijesti da se događa friendly fire, u ovom slučaju nije kriv avion već ljudi koji su doveli do djelovanja po cilju sa prijateljskim trupama. Ne razumijem one koji pokušavaju ocrniti sredstvo kojim je izveden taj napad, to se moglo dogoditi s bilo kakvim avionom. Kako kaže kolega, to je napravio čovik, isto kao što bi glup čovik ili plaćen čovik blatio određen avion, čudi me da defender na kraju nije napisao da se Gripenu to ne može desiti jer Gripen prepoznaje prijateljske trupe. xD
domeass is offline  
Old 17.07.2017., 15:50   #2077
Slatka je to mala zvijer. Za nas dušu dala. Može letat okolo, izviđat, preletat na mitinzima, plašit zrakoplove zalutate, mlatit dušame moguće po gudurama..., a malo košta i još će nam žuti uložiti hrpe novaca :-).
Loxhr is offline  
Old 17.07.2017., 15:57   #2078
Quote:
Loxhr kaže: Pogledaj post
Slatka je to mala zvijer. Za nas dušu dala. Može letat okolo, izviđat, preletat na mitinzima, plašit zrakoplove zalutate, mlatit dušame moguće po gudurama..., a malo košta i još će nam žuti uložiti hrpe novaca :-).
Po meni sta god kupe dobro su kupili, nemam nista protiv novog FA 50.
Bitno je da imamo zrakoplovstvo, da nam je svaki rod vojske na rangu FA 50 ja bi bio super zadovoljan.

Previse smo se kao drustvo i drzava opustili, sve unistii i popljackali a vojsku razguzili.

Kostat ce nas to debelo kao i puno puta kroz povijest.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 17.07.2017., 17:38   #2079
Quote:
Havoc123 kaže: Pogledaj post
Aha,sad smo došli na to da se propituju načelnici država i vojski samo zato jer nisu obučeni piloti,šta sve majka može iznjest na svit
A zašto ga se to ne bi moglo iskoristiti za udare po pobunjenicima?
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 17.07.2017., 17:41   #2080
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
od četiri (4) bačene bombe, .
Zna li se kakve bombe su koristili? Obične glupe ili navođene?

Obzirom da su to Filipini koji baš i ne obiluju novcima, nekako mi izgleda realnije da su glupe...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.