Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Koji nadzvučni zrakoplov očekujete u HRZu?
F-16 (Izrael) 85 36.64%
F-16 (SAD) 68 29.31%
JAS 39 Gripen 53 22.84%
FA-50 11 4.74%
Neki drugi 15 6.47%
Glasovatelji: 232. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 13:02   #10061
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Na to sam im ja već pokušao odgovoriti pozivajući se na znanstvene studije o korelaciji pesimizma i smanjene potencije...



Kad ste se već odlučili ovdje politizirati, možeš li mi objasniti kako će država uništiti budućnost moje djece? Spriječit će ih da završe fakultete? Srušiti im legalno izgrađene turističke apartmane?
Evo tvoje dijete završi fakultet s odličnim ocjenama, drugo dijete jedva završi fakultet. Drugo dijete ima stranačku iskaznicu trenutnog vladajuće partije. Oba djeteta se jave na oglas za državnu službu. Što misliš koje će dijete dobiti posao a koje će se dijete iseliti recimo u Irsku. Kad već pišeš o korelacijama, što misliš kakva je korelacija između udjela turizma u BDP-u i razvijenosti zemlje. Hint, proguglaj koliki je udio turizma u BDP-u u npr. Francuskoj, Italiji, Španjolskoj.
__________________
#TOTAL PACKAGE 999 mil., #DO DESET GODINA, #AESA, #OSF, #DDM, #METEOR, #SCALP, #EXOCET
fishfinder is offline  
Old 17.12.2017., 13:03   #10062
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
S ove teme je ocito da je visina "domoljublja" obrnuto proporcionalna kolicini IQa....
Hdz moze otvoriti sampanjac.
Njihovo glasacko tijelo je i dalje postojano i bistro ko Taft.
A jbg, kad smo već toliko odlutali od teme: jel ti znaš što pokazuju znanstvene studije o korelaciji pesimizma i muške impontencije?
Sinji strijač is offline  
Old 17.12.2017., 13:06   #10063
Quote:
fishfinder kaže: Pogledaj post
Evo tvoje dijete završi fakultet s odličnim ocjenama, drugo dijete jedva završi fakultet. Drugo dijete ima stranačku iskaznicu trenutnog vladajuće partije. Oba djeteta se jave na oglas za državnu službu. Što misliš koje će dijete dobiti posao a koje će se dijete iseliti recimo u Irsku. Kad već pišeš o korelacijama, što misliš kakva je korelacija između udjela turizma u BDP-u i razvijenosti zemlje. Hint, proguglaj koliki je udio turizma u BDP-u u npr. Francuskoj, Italiji, Španjolskoj.
Dobro, ima toga.. takve stvari samo iz drugih razloga susreću i iseljenici u Njemačku i Irsku.

Međuti, pogledaj malo vozni park oko sebe, je li te mercedese i terence koje viđaš voze državni službenici i uhljebi ili neki drugi soj ljudi?
Sinji strijač is offline  
Old 17.12.2017., 13:06   #10064
Quote:
fishfinder kaže: Pogledaj post
Jebote, ovo je arhetip HDZ-ovskog birača, može ga 'Država' pljačkati ko mulca i uništavati budućnost njegove djece ali njegovo kao poreznog obveznika je da plača i da ne propituje odluke raznih povjerenstva, komisija, ministarstva, vlada...Tamo rade genijalci koji misle na našu dobrobit, a propitivanje odluka istih je blaćenje Hrvatske. Sva sreća da je njegova krajina (sinjska) jedan od najrazvijenijih dijelova Hrvatske, nezaposlenost je mala, škole su pune dječice a iseljavanja gotovo i da nema. Bravo majstore, keep on.
Vidi miško..ne bih omalovažavao ni jednog čovika,odnosno birača sa stavom,kako livog tako i desnog ili možda srednjeg!
Znam samo ako ne zaradim da moja obitelj neće imati šta za obid,neće mi kruv kupit ni adeze ni sdepe a ni most ili ko već..Triba radit a ti politiziraš dakle ne voliš radit,moj savjet kandidiraj se na idućim izborima pa javi kako ide prodaja magle...
ColdSteel is offline  
Old 17.12.2017., 13:06   #10065
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Na to sam im ja već pokušao odgovoriti pozivajući se na znanstvene studije o korelaciji pesimizma i smanjene potencije...

Kad ste se već odlučili ovdje politizirati, možeš li mi objasniti kako će država uništiti budućnost moje djece? Spriječit će ih da završe fakultete? Srušiti im legalno izgrađene turističke apartmane?
Dobro vam ide, nema šta:
Rođenih 30.627, Umrlih 45.870, Iseljenih 36.436, Javni dug 287.755.544.749,03 kn

Fakultete, kojih nema nigdje na top 500 globalno, misliš?!

Apartmani & turizam su čudna biljka, pristup turizmu je stihija...
Dlaka fali da se i to raspadne/izostane na par godina.
Politka, klima, opća razina usluge....
A di's unda?
9aplus is offline  
Old 17.12.2017., 13:07   #10066
Ne vidim problem da se propituje odluka da se izabere izraelski avion, mozda bi bilo uputnije sacekati da se javno objave detalji sve 4 ponude. Ovako smo culi samo trolanja o super stedljivom i povoljnom gripenu, i glasine kako je u stvari cijena gripena bila tik do americke ponude, sa oskudnim naoruzanjem i slabim ofsetom. Na temelju toga ne znamo nista, jer su sve samo glasine.
Zapravo i ovo da je preporucen barak su jos uvijek samo glasine. Cak i da se preporuka zna, opet vlada moze odlucit drugacije?

Quote:
el commadante kaže: Pogledaj post
Neće prestati NIKAD ukoliko mi budemo šutjeli i trpili i/ili se nadali da će prestati samo od sebe ili će netko izvana uvesti red, kao što to sugeriraju forumaši koji se vole deklarirati kao veliki domoljubi.
To se na mene odnosi da sam ja rekao da treba sutit pred partitokracijom, uhljebnistvom, korupcijom i lopovlukom? Nađi da sam to ikad igdje rekao/napisao.
Pa upravo je vrlo cesto da "domoljubi" se takvim rabotama bave, i onda to pojedinci koriste kao izliku da govore kako danas nista ne valja nego je cvece cvetalo u vrijeme komunisticke SFRJ. A zapravo korijeni svemu tome su upravo iz doba Juge cijeg se mi naslijeđa nikad nismo rjesili kako treba.


Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Dobro vam ide, nema šta:
Rođenih 30.627, Umrlih 45.870, Iseljenih 36.436, Javni dug 287.755.544.749,03 kn

Fakultete, kojih nema nigdje na top 500 globalno, misliš?!

Apartmani & turizam su čudna biljka, pristup turizmu je stihija...
Dlaka fali da se i to raspadne/izostane na par godina.
Politka, klima, opća razina usluge....
A di's unda?
Od zadnjih 17 godina, 10 je predsjednik bio Stipe, 5 Ivo. Premijeri: (m)Racan, Sanader, Kosorica, Milanovic (koji je Vesnu drzao za ministricu vanjskih) Oreskovic koji nije znao hrvatski jezik. Dobro da nas ikako ima.
Uz to ni ekipa koja je danas nije presjajna, ali u odnosu na ovo sve pobrojano...
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 17.12.2017., 13:09   #10067
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Jedan mlad i perspektivan časnik kažeš... Po tebi taj pojedinac predstavlja pokazatelj da svi i sve iznad njega ne valja,čudno neko mjerilo moram priznati..
Držim da se radi o nemotiviranom pojedincu koji se našao u sustavu kakav nije očekivao,nizak standard dakle,male plaće itd..skupija prnje i pokupija se,dobro za njega,dobro za sustav
Možeš ti držati i misliti što god želiš (i stavljati smajliće za pojačavanje argumentacije i dojma) ali si u krivu. Imena neću razvlačiti, nije ni bitno a uz to imam i sam višegodišnji staž iz HVa pa uz dužno poštovanje znam (a i drugi) o čemu govorim.

Inače s obzirom da ne pratim baš sve možeš napisati koliko si proveo vremena u HV?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 17.12.2017., 13:09   #10068
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
A jbg, kad smo već toliko odlutali od teme: jel ti znaš što pokazuju znanstvene studije o korelaciji pesimizma i muške impontencije?
Vidim da ti je tematika izrazito zanimljiva al ovo ti nije "taj podforum". Pomoć potraži drugdje.
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Old 17.12.2017., 13:10   #10069
Majku mu ni sanjao nisan da bi nedužno navijanje za izraelski F16 moglo završiti,na holokaustu,ustaštvu,adezeu,esdepeu..
Za sve vas čiji uradak ne će proći..prizor koji ćete često gledati na hrvatskom nebu idućih godina!

https://www.youtube.com/watch?v=OySOOidAGDs
ColdSteel is offline  
Old 17.12.2017., 13:15   #10070
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Vidi miško..ne bih omalovažavao ni jednog čovika,odnosno birača sa stavom,kako livog tako i desnog ili možda srednjeg!
Znam samo ako ne zaradim da moja obitelj neće imati šta za obid,neće mi kruv kupit ni adeze ni sdepe a ni most ili ko već..Triba radit a ti politiziraš dakle ne voliš radit,moj savjet kandidiraj se na idućim izborima pa javi kako ide prodaja magle...
Tebi nije problem da ti država uzima više od polovice tvoje zarade a usluge koje za uzvrat dobiješ od države ne vrijede ni pola onog što su ti uzeli?
Glede videa, možda ćemo ga gledati ali teško da će mo ga gledati često.
__________________
#TOTAL PACKAGE 999 mil., #DO DESET GODINA, #AESA, #OSF, #DDM, #METEOR, #SCALP, #EXOCET
fishfinder is offline  
Old 17.12.2017., 13:15   #10071
Mole se državotvorna ,te nadasve operetno-domoljubna gospoda ..,da njihovo mišljenje odlože ili naslone...,evo tamo...,hvala!
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!

Zadnje uređivanje Bark : 17.12.2017. at 13:38.
Bark is offline  
Old 17.12.2017., 13:17   #10072
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Možeš ti držati i misliti što god želiš (i stavljati smajliće za pojačavanje argumentacije i dojma) ali si u krivu. Imena neću razvlačiti, nije ni bitno a uz to imam i sam višegodišnji staž iz HVa pa uz dužno poštovanje znam (a i drugi) o čemu govorim.

Inače s obzirom da ne pratim baš sve možeš napisati koliko si proveo vremena u HV?
Nisam ratoboran,pacifist u duši,umjetnik netolerancije..
ColdSteel is offline  
Old 17.12.2017., 13:18   #10073
Quote:
Bark kaže: Pogledaj post
Mole se državotvorna ,te nadasve operetno-domoljubna gospoda ..,da njihovo mišljenje odlože ili naslone...,evo tamo...,hvala!
Još pamtim tvoju definiciju nekih domoljuba kao osoba kojima je papir poderan na dva dijela puzzle koji ne mogu sastaviti.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 17.12.2017., 13:24   #10074
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Nisam ratoboran,pacifist u duši,umjetnik netolerancije..
Sve pet, samo moraš biti svjestan da onda sudiš o stvarima o kojima znaš jako malo i iz druge ruke. Ako ima dobra duša nek objasni čovjeku priću koja je iza pitanja kako to da gume na Pilatusu traju dva tjedna a na Tamiću dvije godine.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 17.12.2017., 13:24   #10075
Quote:
fishfinder kaže: Pogledaj post
Tebi nije problem da ti država uzima više od polovice tvoje zarade a usluge koje za uzvrat dobiješ od države ne vrijede ni pola onog što su ti uzeli?
Glede videa, možda ćemo ga gledati ali teško da će mo ga gledati često.
Političari i političke stranke za mene nisu država..Nisam politički obojen..Najveće zlo i kriminal trenutno nad građanima provodi se pod formom ovršnog zakona..Pljačkaju ih tzv ugledni odvjetnici,fina,zločinačke kamatarske organizacije...Dakle tzv elita koja bi u nekim drugim vremenima bila kazneno gonjena i u pržunu.
Al opet kažem Nedilja je al ja sam i danas radio bez obzira na sve nedostatke i pojave u državi,druga opcija je da ovdi plačen i lijen suze nad sudbinom.
ColdSteel is offline  
Old 17.12.2017., 13:29   #10076
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Majku mu ni sanjao nisan da bi nedužno navijanje za izraelski F16 moglo završiti,na holokaustu,ustaštvu,adezeu,esdepeu..
Za sve vas čiji uradak ne će proći..prizor koji ćete često gledati na hrvatskom nebu idućih godina!

https://www.youtube.com/watch?v=OySOOidAGDs
Osobno priželjkujem da odabir bude upravo Izrael. Poprilično puno možemo naučiti od njih da ne kažem da treba kopirati. Geopolitička sličnost naših država te njihova izuzetnost sustava koji spriječava ugroze je fantastična.
Nema dvojbe za mene i tu želim biti iskren.
__________________
Tuđman: "Ako izgubimo rat, svi idemo izginuti na prvu liniju. Ako nećemo imati Hrvatsku, imati ćemo nove Zrinske"
Black Point is offline  
Old 17.12.2017., 13:34   #10077
Quote:
Black Point kaže: Pogledaj post
Geopolitička sličnost naših država.
Nigdje veze. Hrvatsku unistavaju i prijete joj postojanjem Hrvati, iznutra.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 17.12.2017., 13:35   #10078
Quote:
Black Point kaže: Pogledaj post
Geopolitička sličnost naših država
Dok kad će se ove pizdarije ponavljati.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Old 17.12.2017., 13:38   #10079
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Dok kad će se ove pizdarije ponavljati.
To je toliko smijesna tvrdnja da se ni Monti Pajton ne bi posramio snimiti neki skec o geostrateskoj slicnosti vjekovnih saveznika i prijatelja Hrvata i Izraelaca.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 17.12.2017., 13:39   #10080
Mene ne zanima da li će biti Švedska, Izrael, USA ili nekaj drugo. Vrijeme je za zapadne avione, vrijeme je za mlađu ekipu školovanu kak se školuje vani. Dosta je bilo RV i PVO i Istoka.Zapad smo bili i u Zapad smo se 1991 vratili. Nova krila i nova HV. A treba pitati Sirijce i ostale što misle o izraelskim igračkama. Što god da dođe više je nego dobrodošlo i otvoriti će put svježoj krvi u cijelom HV, a nadam se i drugdje. Nova generacija ����

Zadnje uređivanje Hogs : 17.12.2017. at 13:40. Reason: Pravopis
Hogs is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.