Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 15:18   #41
posalji anonimni mail

navijam da dijete ima 3cu krvnu grupu
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:21   #42
Quote:
Jo_Munja kaže: Pogledaj post
posalji anonimni mail

navijam da dijete ima 3cu krvnu grupu
ali pitanje je dal se on dovoljno kuži u krvne grupe
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:23   #43
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Upravo tako!
Ne mijesaj se !
Njoj reci svoje misljenje dalje od toga nije na tebi
"Frend mi se povjerio da mlati zenu. Rekao sam mu svoje misljenje i dalje od toga nije na meni, necu se mijesati."
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:27   #44
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Meni se čini da ipak jest utuživo
7 godina je rok.
Nije utuzivo jer laziranje ocinstva nije ni kazneno djelo, ni prekrsaj. Moze se osporiti ocinstvo (ako se skuzi na vrijeme), ali ne i dobiti povrat novca ulozenog u uzdrzavanje tog djeteta.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:28   #45
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li je utuživo kad nakon ohoho godina shvatiš da uzdržavaš dijete koje nije tvoje?
Nije. Imala slučaj u obitelji. 😀 Čak je zakonski morao plaćati alimentacije za dvoje tuđe djece.

Mislim, možda bi s vremenom nekog vraga i istjerao, ali čovjek je lijepo s bivšom dogovorio da ne da ni lipe, našao novu ženu i napravio svoje dijete (mislim, valjda je provjerio &#128512.

S klincima je ostao ok.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:30   #46
A čl. 287 Obiteljskog zakona?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:37   #47
Platit dobrog odvjetnika i dici tuzbe po svim mogucim zakonima pa bi mi fino doticna dozivotno isplacivala naknadu za pretrpljenu stetu i dusevne boli.

Ideja podmetanja djeteta je gnjusna i moras biti ljudski sljam i zadnje dno da to nekome napravis.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:41   #48
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
A čl. 287 Obiteljskog zakona?
Ne, zato jer DNA nalaz ne znaci automatizmom da ocinstva tj. obaveze prema djetetu nikad nije ni bilo. On je samo argument za ukidanje obaveze u buducnosti.

Mislim da taj clanak ide za situacije kad netko treci uzdrzava dijete, pa kasnije moze za placeno tuziti roditelje.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:45   #49
Ne razumijem ove koji kažu da se ne bi miješali. Ako ti netko tako nešto prizna ili ti saznaš, onda si već ionako umiješan, pa od tog trenutka ili od krajnje nemoralne osobe očekuješ da sama postupi ispravno ili pristaješ da budeš pomagač u uništavanju tuđeg života. Tako to barem ja vidim, ali rado bih čuo kontraargumente osim "nije na meni da se miješam". Kaj vi ne bi htjeli znati da vam netko tako okrutno nabija rogove? Ja bi svakako volio da mi netko kaže jer onda barem imam pravo izbora da li ću prihvatiti takvo dijete, oprostiti toj osobi itd.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:46   #50
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Ne, zato jer DNA nalaz ne znaci automatizmom da ocinstva tj. obaveze prema djetetu nikad nije ni bilo. On je samo argument za ukidanje obaveze u buducnosti.

Mislim da taj clanak ide za situacije kad netko treci uzdrzava dijete, pa kasnije moze za placeno tuziti roditelje.
Taj članak bi se trebao odnositi na sve, i to baš na plaćanje u prošlosti
Kako može i dalje ostati ta prijašnja obveza prema djetetu?
Pa nije on i dalje otac za onih prethodnih npr. 6 godina.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:50   #51
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
"Frend mi se povjerio da mlati zenu. Rekao sam mu svoje misljenje i dalje od toga nije na meni, necu se mijesati."

I, sta bi ti zaista učinio?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:51   #52
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Još da na kraju ispadne prvi bezperspektivni dobar ko kruh i nije otac i još se obogati za koju godinu.


A zamisli tek da dijete ima lijepo djetinjstvo i dobrog oca!
Uuuu... Koja steta, ha?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:52   #53
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Mogući scenarij:
tip ne povjeruje u to, ne napravi dnk test ili odluči svejedno priznati dijete.
Frendica sve sazna i autorica ispadne glavna negativka u cijeloj priči.
Sad je na autorici dal se može nositi s time.
Ja bi ipak rekla.
takva osoba mi ni ne bi mogla biti prijateljica, bože me sačuvaj imati takve lažljive luđakinje u životu, tako da bi rekla, i to s guštom

vjerojatno bi organizirala neku finu večeru i započela tu temu za desertom, nakon što smo se fino najeli..
šteta hrane da propadne..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:55   #54
Treba javiti i tom drugom da je u konkurenciji za oca. To bi dobra frendica napravila
__________________
Poput lopova zgrabim trenutak i učinim ga svojim.
''Facta, facta, non verba!''
Mme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:57   #55
Quote:
Mme kaže: Pogledaj post
Treba javiti i tom drugom da je u konkurenciji za oca. To bi dobra frendica napravila
Javit će mu frendica sama, kad ovaj prvi otpadne
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:57   #56
Autorice, stvar uopće ne ovisi o tebi. Nema te opcije da frendica odabere muža, nekretninu i lijepo sa djetetom žive skupa sretno zauvijek, a ti samo moraš držati gubicu zatvorenu. Ne bira ručak i prilog iz menija. Situacija je kaos, a prava sranja tek dolaze.

Ti si frendicu ionako izgubila. Barem meni netko tko tako nešto ispriča više ne bi bio frend. Na tebi je da kažeš tom čovjeku da ga je cura prevarila.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:57   #57
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Taj članak bi se trebao odnositi na sve, i to baš na plaćanje u prošlosti
Kako može i dalje ostati ta prijašnja obveza prema djetetu?
Pa nije on i dalje otac za onih prethodnih npr. 6 godina.
Pravno, jest. Upravo zato je i mijenjan zakon i razdvojen bioloski i pravni aspekt ocinstva, jer su prevareni "ocevi" imali temelj za financijske tuzbe protiv samohranih majki.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:58   #58
Quote:
wadle kaže: Pogledaj post
Ostaje trudna. Odlučuje zadržati dijete. Po njenoj računici dijete je od drugog tipa, ali je u dovoljno kratkom vremenu spavala i sa prvim da mu može 'podvaliti dijete' bez da on skuži istinu. Odlučuje to i napraviti.

Reći mu ili ne da dijete nije njegovo? Što bi ste vi napravili?
Možda se dao/ne dao, bog, prevarila u računici?
Ne zna se čije je dijete. Ševi se sa obojicom.

Reći mu ili ne da se ševi sa još nekim?
Ja bih voljela znati gorku istinu.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:58   #59
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Ne razumijem ove koji kažu da se ne bi miješali. Ako ti netko tako nešto prizna ili ti saznaš, onda si već ionako umiješan, pa od tog trenutka ili od krajnje nemoralne osobe očekuješ da sama postupi ispravno ili pristaješ da budeš pomagač u uništavanju tuđeg života. Tako to barem ja vidim, ali rado bih čuo kontraargumente osim "nije na meni da se miješam". Kaj vi ne bi htjeli znati da vam netko tako okrutno nabija rogove? Ja bi svakako volio da mi netko kaže jer onda barem imam pravo izbora da li ću prihvatiti takvo dijete, oprostiti toj osobi itd.
Moja mama je imala prijateljicu.
Muz je prijateljicu varao.
Moja mama se bas mucila, osjecaj pravde ju je tjerao da kaze prijateljici

Ispostavilo se da prijateljica zna da je muz vara.ali se pravila da ne zna jer ga je voljela.
Ugl, prijateljica je odj... moju mamu , ljuta sto se mijesa gdje ne treba

To je 1 slucaj.
I nije pravilo!
Svaki odnos je prica za sebe!

U ovoj prici, autorica moze utjecati na svoju frendicu da bude iskrena prema decku. A ova nek se nosi sa svojom odlukom. Ako ima savjesti...
Jos trudna, hormoni, ... Nece joj biti lako
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:59   #60
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
I, sta bi ti zaista učinio?
Zvao policiju, kao sto vec jesam.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.