Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 20:14   #81
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Meni je taj Hammer bio ljigav u filmu
možda je taj lik takav trebao i biti?
ne znam
I meni je bio totalno ljigav, i nisam mogla ne misliti na odvratne šlape koje je nosio i kako mu sigurno smrde noge u onim espadrilama I djelovao mi je nekako vulgarno, lik nije znao pojesti meko kuhano jaje kako spada, a srkao je onaj sok od marelice kao nespašen

Nego... Fascinantno je to da taj Guadagnino ne zna snimat film ako mu likovi nisu iz neke "više klase", kao da za njega obični šljakeri ne postoje. Možda mi zato djeluje isforsano. Kad će početi snimat po stanovima, a ne po dekadentnim kućama krcatim umjetninama i knjigama, možda mi tada bude realniji i bliži, ovako je samo pretenciozan talijanski kenjator.

Što reći o samom filmu... Niš posebno, osim što mi je Oliver kao lik skroz iritantan, Elio mi je još i simpa, nekako naivan i neiskusan, zanesen i pun iluzija i nade.
Malo mi je smiješno ispalo pred kraj kad su Eliovi roditelji praktičkim planirali njihovo romantično opraštanje - ok, liberalni ste, kužite što se dešava, ali njihov odlazak u nekakvo ljubavno gnijezdo prije rastanka uz blagoslov staraca mi je too much.

Uopće nisam osjetila neku kemiju, napetost i strast, više mi je djelovalo da im je nezgodno i neugodno.

Što se tiče breskve, nisam se mogla oteti dojmu da je malom ljigavo biti onako zmazan i ljepljiv.

Zadnja scena mi je neki prosjek, nakon dva sata filma sam očekivala buru emocija, kad ono ništa posebno. Ono, malo plače, škilji i bulji u vatru dok iza njega spremaju stol. Kada je u Dallas Buyers Club Matthew McConaughey zacendrao u autu, prošli su me trnici, ovdje je reakcija bila "To je to?". Nakon hvalospjeva, definitivno sam očekivala više. Mnogo više.

Sve u svemu, ide se u lov na nagrade zbog Moonlight efekta, nadam se da neće dobit ništa. Ali slabe su nominacije, pa možda nešto i pokupe.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 20:46   #82
Sumnjam da će osvojiti, mislim da će ti se želja ostvariti. Što se tiče zadnje scene, i meni se znalo dogoditi da me ne dotakne emocionalna scena ako bih je unaprijed očekivala zbog pozitivnih reakcija koje bih pročitala. Najbolje je izbjegavati komentare i spoilere, tada je efekt pogledanog filma intenzivniji.
Pink Day is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:47   #83
Pa najbolje da je tulio ko nespašen, onda bi tek bilo patetično. Ovo je baš lijepo izvedeno, taman. I u razgovoru s njim nije htio dati naslutiti da ga je povrijedilo što mu je ovaj rekao, možda si ni sam nije odmah osvijestio, pa su ga emocije naknadno šupile. Ono, gotovo je. Znao je to već prije, ali ovo je sad gotovo da ne može bit gotovije.
Sjetih se da ne znam čemu su točno služile ona scena krvarenja iz nosa i povraćanja
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:09   #84
meni taj Hammer u svakom filmu izgleda isto, tj. ponasa se isto, koji god bio zanr... jos od onog filma Drustvena mreza
__________________
sto ne platis na mostu, platis na cupriji
amalka33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:50   #85
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Pa najbolje da je tulio ko nespašen, onda bi tek bilo patetično. Ovo je baš lijepo izvedeno, taman. I u razgovoru s njim nije htio dati naslutiti da ga je povrijedilo što mu je ovaj rekao, možda si ni sam nije odmah osvijestio, pa su ga emocije naknadno šupile. Ono, gotovo je. Znao je to već prije, ali ovo je sad gotovo da ne može bit gotovije.
Sjetih se da ne znam čemu su točno služile ona scena krvarenja iz nosa i povraćanja
Ma ne kažem da je morao zavijati kao sirena Ono, jedan duboki uzdah, jedna riječ, išta...

Ne znam za krvarenje, ali kad je bljuvao mislim da su bili pijani
Ili mu je možda bilo slabo zbog siline emocija, ono, znao je da im preostaje malo vremena i tako to.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:10   #86
U svakom slučaju, sviđa mi se kad u ljubavnom filmu ima izlučevina A ne da je sve ko dezinficirano.

Btw, meni je Elio imao dobre šlape tijekom filma, primijetila sam par zgodnih obuvala
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:39   #87
pozitivna kratka recenzija inačeg oštrog poluprofesionalnog kritičara, bez spojlera i sa slikicama
http://cultofghoul.blogspot.hr/2017/...name-2017.html
Patak15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 08:31   #88
odlična recenzija, samo mi je ovaj dio zapeo za oko, vezano uz Eliov razgovor s ocem:
"U toj sceni tata prvo implicira da je i sam prišao tome da doživi nešto slično ovome kroz šta mu je sinak prošao, ali ipak NIJE (što će reći, „Ja s tvojom mamom za ovih 20 godina braka nisam imao to što si ti imao s Oliverom za ovih mesec i po!“). Još gore, kad ga Elio pita: „Da li mama zna (za mene i Olivera)?“ – tata kaže: „I don't think she does.“"

ja sam uvjerena da je Elio mislio na tatinu neostvarenu romansu za koju majka ne zna.

i dodala bih da ne smatram nedostatkom to što nema nekakvog sudbinskog razloga za raskid - od početka mi se činilo evidentnim da ta priča ima rok trajanja i da su ju svi akteri tako prihvatili. bilo bi mi nerealno i posve promašeno da ima happily ever after kraj. zaboga, pa on ima 17 godina i to mu je prvo pravo ljeto.
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 08:46   #89
Ovaj film mi je odličan jer nema nekih glupih konflikta ili nesporazuma, nema neke scene gdje ih starci uhvate u aktu pa bude velika svađa i slično, ili ona cura da ih uhvati pa isto pravi scene, sve nekako prirodno i jednostavno i kako mora biti. I nema osuđivanja
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:29   #90
Slažem se s vama koji ste rekli da kemija između likova odnosno između glavnih glumaca nije onako dobra kao između Lee Seydoux i Adele Exarchopolous u La vie d'Adele ali film mi je unatoč toj i još ponekoj mani lijep, nostalgičan, 80te su mi savršeno dočarane a Timothee Chalamet mi je jako talentiran i super mi je odglumio. Super mi je onaj monolog kojeg mu je otac održao na kraju.
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:43   #91
Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
odlična recenzija, samo mi je ovaj dio zapeo za oko, vezano uz Eliov razgovor s ocem:
"U toj sceni tata prvo implicira da je i sam prišao tome da doživi nešto slično ovome kroz šta mu je sinak prošao, ali ipak NIJE (što će reći, „Ja s tvojom mamom za ovih 20 godina braka nisam imao to što si ti imao s Oliverom za ovih mesec i po!“). Još gore, kad ga Elio pita: „Da li mama zna (za mene i Olivera)?“ – tata kaže: „I don't think she does.“"

ja sam uvjerena da je Elio mislio na tatinu neostvarenu romansu za koju majka ne zna.
Slažem se s tobom ovdje. Ovaj kritičar je totalno falio poantu. Nije Elio oca pitao jel mama zna za njega i Olivera (ona to itekako zna) nego ga je pitao zna li mama da tata nikad nije doživio neostvarenu filmsku romansu s nekim, jer iako s mamom ima lijep brak, nije to očito za njega nikad bilo nešto out of this world.
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 11:02   #92
Mama je za njih znala već na pola filma. Pogledom je sve rekla.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:42   #93
https://youtu.be/Tz-o_MpTJ2o

Moj kratki osvrt na film. Ono, ok je, ali da nije nominiran za naj film, čisto sumnjam da bi ga pogledao...
__________________
Osvrtnik - Filmski osvrti
Ammadeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 23:01   #94
Ma prosječan film u najboljem slučaju. Da nije gej tematike, ne bi vidio oskara, niti bi itko čuo za njega a kamoli što drugo.
Sličnih filmova ima na lopate.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 23:20   #95
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
Ma prosječan film u najboljem slučaju. Da nije gej tematike, ne bi vidio oskara, niti bi itko čuo za njega a kamoli što drugo.
Sličnih filmova ima na lopate.
Pa gej tematika je bitan sastojak filma, kako misliš "da nije"? Kao da kažeš da Goodfellas ne bi privukao ničiju pažnju da nema mafijašku tematiku...
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 00:18   #96
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Pa gej tematika je bitan sastojak filma, kako misliš "da nije"? Kao da kažeš da Goodfellas ne bi privukao ničiju pažnju da nema mafijašku tematiku...


Kako nisi čuo dosad da se tu na forumu zna da filmovi dobivaju nominacije i nagrade zbog gej tematike ili crnaca ili žena.
Ako film nema ništa od navedenog, onda je stvarno zaslužio.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 00:52   #97
Pa sumnjam da mu gay tematika nešto puno ide u prilog. Da je premijera na Sundanceu bila kojim slučajem nakon Spacyeve priče, vjerujem da bi bilo sve malo drugačije.
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 02:38   #98
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
Ma prosječan film u najboljem slučaju.
Potpis.
Medunjav, nostalgičnog tona, prosek.
Evribadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 03:12   #99
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Pa gej tematika je bitan sastojak filma, kako misliš "da nije"? Kao da kažeš da Goodfellas ne bi privukao ničiju pažnju da nema mafijašku tematiku...
Pa da je ovo film o muško-ženskoj ljetnoj avanturi ne bi nitko ni čuo za njega. Umjesto toga su se dva muška izljubila i poseksala i eto, imaš materijal za oskara.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 09:24   #100
To je ograničeno mišljenje, da je romansa između stolca i vaze za cvijeće bi isto bilo nebitno, dok je dobro odglumljeno i dok ima kemije i dok te natjera da nešto osjećaš. Kao što je Blue is the warmest color nebitno što su lezbijke.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.