Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 20:14   #201
The shape of cat



__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 20:50   #202
Nije stvar toliko u tome ima li voda granicu, nego kakve konotacije tu ima voda, odnosno njezin "oblik", i je li to metafora, i ako jest, kakva. Ja se slažem s mogućom interpretacijom u smislu religijsko-mistične metafore i da bi kao takva eventualno mogla poslužiti (npr. onaj citat na kraju to isto sugerira). Del Toro je navodno to pročitao kod jednog islamskog pjesnika i mistika sufizma. Protagonistkinja se na kraju nedvojbeno ujedinjuje zajedno s "bogom" (ponovimo, nekoliko puta se u filmu aludira na biće kao na "boga"), a i završni citat očigledno govori o tom metafizičkom odnosu. Ona dakle nalazi ujedno i "boga" i ljubav, u suštini sinonim. Premda je tu primarno romansa u pitanju, ima i potencijalnih religijsko-mističnih tonova, pri čemu se voda može interpretirati kao metafora kvazi transcendentalnog sjedinjenja.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 20:52   #203
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
The shape of cat
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:20   #204
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
The shape of cat



još samo da se javi neko s analizom onog gnjusnog mačkoubojstva i onda smo finiširali psihoanalizu ovog djela
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:28   #205
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
još samo da se javi neko s analizom onog gnjusnog mačkoubojstva i onda smo finiširali psihoanalizu ovog djela
Čuj, da citiram Freuda, cigareta je ponekad samo cigareta. ;-)
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 23:55   #206
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
još samo da se javi neko s analizom onog gnjusnog mačkoubojstva i onda smo finiširali psihoanalizu ovog djela
Možda zajebancija na Hellboya jer škampa ista takva mora živjeti s crvenim i njegovih 200 mačaka.
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:32   #207
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je glavno svojstvo vode da se za potrebe ovog filma prilagođava svakoj metafori koja je u tom trenutku potrebna ne bi li se dokazalo da ovaj film nije tipični del Torov kič.
ne vidim zašto del toro ne bi bio svjestan svih ovih konotacija. pa čak i njegov prvi film, relativno primitivni 'cronos', uzima žanrovski temelj jednog horor podžanra i simbolički ga nadograđuje u vidu religijske parabole. očito je vrlo svjestan značenjskog potencijala određenih priča i motiva.

da se razumijemo, 'tsow' se može gledati i kao kič, ako uzmeš da su standard nekakvi estetski osjećaji umjerenosti i harmonije. film je barokan i groteskan, čak i neukusan, simbolički kompleksan i interpretativno višedimenzionalan. u isto vrijeme je i sladak(kako sudden sid kaže) i lako gledljiv. ovakve ekscentrične, 'nekanonske', anti-klasične mješavine obično i izazivaju oprečne reakcije kod publike.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 14:47   #208
Nisam oduševljen, ali nije ni takvo sranje kao što ga neki ovdje predstavljaju. Baš kao što je netko rekao, bajka s par neprimjerenih dijelova, inače bi ga klinci mogli gledati. Ako ništa nije mi bio dosadan, no da klišeja ima na bacanje, bogami ima. Isto političkih poruka na bacanje, puna kapa mi je toga. I totalno mi nije jasno zašto je Rus na kraju rekao gdje se nalaze, ono umire i nema što za izgubiti i sada da tako vrijednu informaciju, uvjerljivo najgluplji dio fimla.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 14:14   #209
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
spoiler

pa spominje se da su stvora štovali kao boga u amazoniji, od kuda su ga dovukli. potom imaš scenu gdje strickland raspravlja o tome. na kraju kada ucmeka stvora, a ovaj oživi, kaže kako je zaista bog.

tu je i završni citat, koji je meni zvučao u religijskom tonu, iako ne znam od kuda je.
Ali to je samo usputni komentar a ne tema filma u bilo kojem smislu.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 23:08   #210
Ja sam mozda staromodan, ali meni je pun k filmova nastalih u zadnjih x godina, u kojima nakon prvih 10 minuta vidis kako im je cilj osvojiti Oscara, i kao takvi su puni kliseja koji u određenom razdoblju prolaze. Daj mi film kojeg cu i za 10, 20, 50 godina pogledati opet.

Mutava ruzna glavna junakinja koja se zaljubljuje u "ilegal aliena", dva kliseja vec tu imamo, najbolji prijatelj peder koji se pali na tipa koji bi ga prebio, a usput je i rasist, dodaj i dobrog Rusa koji cijeni zivot kao kontru zlom Amerikancu i imas film koji puca na Oscara.


I, cemu toliko cekanje 10og za kisu koja ce napunit kanal? Tesko ga je odvesti 100 metara dalje u ocean?
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 23:29   #211
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
I, cemu toliko cekanje 10og za kisu koja ce napunit kanal? Tesko ga je odvesti 100 metara dalje u ocean?
Radi se o slatkovodnom biću...
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 23:35   #212
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Radi se o slatkovodnom biću...
Taj dio mi je jasan s obzirom kako je ulovljen negdje u Amazoni, ali sto je namjera, da ostane u tom kanalu zauvijek? Taj kanal ce se ionako ispraznit a i ide u ocean sva ta voda, kao i kod svih kanala. cilj je da on ode u more, kamo, doma? A i posto ga je solila, valjda moze i u more
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 23:49   #213
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
Taj dio mi je jasan s obzirom kako je ulovljen negdje u Amazoni, ali sto je namjera, da ostane u tom kanalu zauvijek? Taj kanal ce se ionako ispraznit a i ide u ocean sva ta voda, kao i kod svih kanala. cilj je da on ode u more, kamo, doma? A i posto ga je solila, valjda moze i u more
To mi nije neki previše bitan detalj koji mi stvara ili kvari film, može bit da je kanal bio tek prvo prikladno odredište, a krajnji cilj ocean do kojeg će onda doći sam.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:15   #214
Pa dobro kaj je ovo? Po čemu je ovo zaslužilo tolko nominacija? Malo je falilo da ne umrem od dosade na fotelji?!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:05   #215
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa dobro kaj je ovo? Po čemu je ovo zaslužilo tolko nominacija? Malo je falilo da ne umrem od dosade na fotelji?!
Jesi ti siguran da misliš na ovaj film?
Jer ima sigurno najmanje dva filma nominirana u istoj kategoriji koji su bili totalni snooze fest. Ovaj nije jedan od njih.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:02   #216
"Oblik vode" je katalog politički korektnih tema.
Gavna junakinja je hendikepirana osoba koja se osjeća usamljeno radi toga.
Drugi bitan lik,njen frend je gay koji proživljava odbacivanje na ljubavnom planu, a on je usto i tankoćutni umjetnik- i na tom polju doživljava odbacivanje, jer svijet "normalnh" je okrutan.
Kroz cijeli film imamo provlačenje rasizma i muškog šovinizma i toga kako je ekologija super. Citat iz filma:"Zeleno je boja budućnosti."
A s druge strane, mainstream su redom klišeizirana WASPovska đubrad.
Glavni negativac mrzi ne samo sve što je drugačije, nego i zelenu boju- ali voli boju petroleja.
Priča se vrti oko drugih i drugačijih i o tome kako su njihove emocije čišće od muških bijelih gadova koji vladaju svijetom.
Morali su spomenuti baš sve klišeje o kojima pričaju urbani liberali.
Film se zato doima jako kalkulirano... i naivno- sve se servira na tanjuru, bez ikakve suptilnosti.
Ali ono što iskupljuje film je to što je on čisti vizualni užitak.
Dugo nisam gledao film koji je ovako lijep za gledati na velikom platnu.
Obavezno pogledati u kinu.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:17   #217
Film je KATASTROFALNO LOŠ..u tajnoj američkoj bazi čistačice švrljaju kako žele, kao i ruski agenti, a osiguranje od jednog ruskog agenta misli da je u otmici 'stvorenja' sudjelovala valjda elitna divizija ruskih specijalaca. Kad ono, 'stvorenje' maznula obična čistačica koja ga hrani kuhanim jajima Čista dosada .
tedybear is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 19:41   #218
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
"Oblik vode" je katalog politički korektnih tema.
Gavna junakinja je hendikepirana osoba koja se osjeća usamljeno radi toga.
Drugi bitan lik,njen frend je gay koji proživljava odbacivanje na ljubavnom planu, a on je usto i tankoćutni umjetnik- i na tom polju doživljava odbacivanje, jer svijet "normalnh" je okrutan.
Kroz cijeli film imamo provlačenje rasizma i muškog šovinizma i toga kako je ekologija super. Citat iz filma:"Zeleno je boja budućnosti."
A s druge strane, mainstream su redom klišeizirana WASPovska đubrad.
Glavni negativac mrzi ne samo sve što je drugačije, nego i zelenu boju- ali voli boju petroleja.
Priča se vrti oko drugih i drugačijih i o tome kako su njihove emocije čišće od muških bijelih gadova koji vladaju svijetom.
Još više razloga koje ovaj film čine dobrim.

Quote:
tedybear kaže: Pogledaj post
...u tajnoj američkoj bazi čistačice švrljaju kako žele, kao i ruski agenti
Film se ne odigrava u sadašnjici, nego početkom 60-ih godina prošlog stoljeća. Postoje primjerice iskazi "običnih vojnika" i medicinskih sestara iz 1947. u slučaju Roswell koji su bili svjedoci tadašnjem čuvenom događaju u tamošnjoj američkoj vojnoj bazi. O tome je pisao istraživač i nuklearni fizičar Stanton Friedman ujedno u jednoj od svojih knjiga na tu temu. To da je neka "sasvim obična" osoba svjedočila nečemu iznimnom, neobičnom i tajnom nije toliko neobično, posebno ne za ono vrijeme. A špijuna je uvijek bilo, to je i vrijeme Hladnog rata.

Quote:
a osiguranje od jednog ruskog agenta misli da je u otmici 'stvorenja' sudjelovala valjda elitna divizija ruskih specijalaca. Kad ono, 'stvorenje' maznula obična čistačica koja ga hrani kuhanim jajima Čista dosada .
Pa baš taj nepredvidivi obrat - otmica spremačice - doprinosi tome da nije "čista dosada". Bilo bi valjda dosadno i predvidljivo da su to bili "elitni ruski specijalci".
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:17   #219
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
"Oblik vode" je katalog politički korektnih tema.
Gavna junakinja je hendikepirana osoba koja se osjeća usamljeno radi toga.
Drugi bitan lik,njen frend je gay koji proživljava odbacivanje na ljubavnom planu, a on je usto i tankoćutni umjetnik- i na tom polju doživljava odbacivanje, jer svijet "normalnh" je okrutan.
Kroz cijeli film imamo provlačenje rasizma i muškog šovinizma i toga kako je ekologija super. Citat iz filma:"Zeleno je boja budućnosti."
A s druge strane, mainstream su redom klišeizirana WASPovska đubrad.
Glavni negativac mrzi ne samo sve što je drugačije, nego i zelenu boju- ali voli boju petroleja.
Priča se vrti oko drugih i drugačijih i o tome kako su njihove emocije čišće od muških bijelih gadova koji vladaju svijetom.
Morali su spomenuti baš sve klišeje o kojima pričaju urbani liberali.
Film se zato doima jako kalkulirano... i naivno- sve se servira na tanjuru, bez ikakve suptilnosti.
Ali ono što iskupljuje film je to što je on čisti vizualni užitak.
Dugo nisam gledao film koji je ovako lijep za gledati na velikom platnu.
Obavezno pogledati u kinu.
Da, meni su sve ove stvari koje si pobrojao bile neizdrživo, uvredljivo dosadne, iritantne, neurotično blesave. Uvredljive prema ikakvoj publici.
Vizualni užitak mi nije bio uopće. Vizualna sjena sjenine sjene. 16. referenca na reference - lijepih filmova.

Film je starudija, nešto kao družba Goonies samo za "odrasle, urbane" trolove i nemoguće nepismene smorove u 2018.godini.
Hollywood u kolapsu.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:34   #220
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Još više razloga koje ovaj film čine dobrim.
Da, valjda si u pravu.

Danas je konzervativizam u uzletu, posebno u Americi otjelovljen u alt- rightu koji pretjerano idealizira 50-e, (a alt rightovci čini se da kao poželjan model ponašanja smatraju način na koji se ponaša i misli Pukovnik Strickland), tako da se čak ponekad čini, barem na Internetu, da je desničarsko- konzervativni svjetonazor u stvari mainstream.
Pa je možda u redu da se neke stvari prikažu ne baš suptilno.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.