Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2018., 22:06   #801
Quote:
ivyblue1 kaže: Pogledaj post
Mi smo već prošle godine rezervirali salu, benda, sve jer računamo da će nam ipak odobrit željeni datum 90 dana ranije, jer su nam u matučnom uredu uvijek iznova ponavljali da si računamo unazad tih 90 dana, i točno nam je 90.dan zapravo dan vjenčanja. Ne bi se smjelo dogoditi da taj datum bude zauzet jer želimo da matičar dođe na teren, ali 30-45 dana ranije mi ne jamči ništa, kako ćemo pozivnice rješit i sve ostalo? Ako smo već spremni platit izlazak na teren, onda bi nam trebali omogućiti da dođemo 90.dana ranije, bez obzira jel imamo opravdan razlog ili ne....zar je to bitno uopće ili sve ovisi o matičaru 😑☹️ čini mi se kao da im se ne da radit subotom a što je još bolje, nama je datum poslije 22.6,vjerojatno si žele spojit godišnji i ne žele doći s mora obavit vjenčanje 🤣🤣🤣🤣
opet ponavljam ako imate maticara na terenu ne brinite i da je na godisnjem poslat ce nekoga drugoga , nije samo jedan maticar. Mi smo čak i kasnili pola sata od dogovorenog i svejedno nas je cekal . samo bez panike bit ce sve okej 😀
PawPaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 05:35   #802
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
I mi smo imali taj problem, ruke su nam bile vezane do 7mj ,a vjenčanje je bilo u 9 mj
Upravo radi toga smo odlučili ne raditi nikakvu feštu ,nego pozvati samo najbliže ljude jer nismo imali vremena naći lokal , pa tiskati pozivnice ,pa bend i sve ostalo što na kraju nikad nisam prošla i što je nemoguće izvesti u mjesec dana.

Dobro , mi živimo u zg pa možda zato nisu htjeli napraviti NIKAKVU predbilježbu datuma vjenčanja ,nego su se strogo držali zakonskih rokova
Navodno je izvan zg ipak lakše sve dogovoriti, a to puno znači.

Kako god bilo , sretno svima i pripremite živce jer možda na datum kad ste rezervirali salu za svadbu , svi termini kod matičara budu zauzeti. .
Teško da će vam termin biti zauzet.

Ako dođete tih 45 dana prije vjenčanja(što je najranije moguće po zakonu), onda termin mora biti slobodan jer nitko nije mogao prije vas rezervirati.

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 19:32   #803
U koji matični ured trebam otići ako želim da vjenčanje bude u Gornjogradskoj vijećnici?
@nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 20:01   #804
Quote:
@nchi kaže: Pogledaj post
U koji matični ured trebam otići ako želim da vjenčanje bude u Gornjogradskoj vijećnici?
Ja sam se prije tjedan dana vjencala u Gornjogradskoj vijecnici a prijavili smo se u Opcini Crnomerec, zgrada kraj velikog parkiralista na Reljkovicevoj....
Tatjana3333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 09:53   #805
Smile

Quote:
Tatjana3333 kaže: Pogledaj post
Ja sam se prije tjedan dana vjencala u Gornjogradskoj vijecnici a prijavili smo se u Opcini Crnomerec, zgrada kraj velikog parkiralista na Reljkovicevoj....
Jel bi mogla napisati vise info? Koliko ranije si se prijavila, sta je sve trebalo (mladenci,kumovi), kako je izgledalo, koliko je trajalo?
Mi planiramo u 5.mj.tamo...
Hvala
SandraMiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 15:43   #806
Quote:
SandraMiki kaže: Pogledaj post
Jel bi mogla napisati vise info? Koliko ranije si se prijavila, sta je sve trebalo (mladenci,kumovi), kako je izgledalo, koliko je trajalo?
Mi planiramo u 5.mj.tamo...
Hvala
Mi smo se isli prijaviti oko 4.1. i dobili smo termin 24.2., dovoljno je da ti i buduci muz odete tamo sa svojom osobnom, kumovi netrebaju biti nazocni kod prijave nego je dovoljno da ponesete njihove kopije osobne isprave. Tamo odmah placas oko 100 kuna (biljezi 70 kn, oko 20 kn za vjencani list) te dobijes uplatnicu na iznos od 140 kn (za troskove maticara) koju kada platis (kazu ti do kada da platis) odneses njima natrag u opcinu. Ispred Gornjogradske vijecnice ima parking gdje se moze parkirati i s jedne i s druge strane ulice (parking se ne placa) no moze se dogoditi da nema mjesta no u tom slucaju dovoljno je napraviti krug pa se vratiti jer ce se koje parkirno mjesto osloboditi (vrlo vjerojatno ce se dogoditi da prije vas ima koje vjencanje pa iz tog razloga nema mjesta). Kad udete u vijecnicu dolazi vam njihov fotograf koji ce vas poslikati u predvorju, kao i kod samog obreda, naravno i posnimiti. Gosti zatim odlaze u salu, a ti i mladozenje cekate ispred velikih vrata te vam tamo njihov portir, zastitar ili sta vec daje znak kad da udete. Nakon sto obred zavrsi u dogovoru s fotografom odlucujete da li zelite slike, video, jedno i drugo ili nista od toga. Sam obred traje oko 10-ak minuta, vrlo intimno a i sama vijecnica meni je izgledala prekrasno, ni malo kicasto kako su neki ovdje napisali. Nas je bilo oko 20 i svi smo stali unutra...ima oko 10-ak sjedecih mjesta, a ostali stoje iza. Ako ste planirali vjencanje u 5. mjesecu mislim da je dovoljno da se idete prijaviti pocetkom 4.mjeseca jer oni imaju rokove 35-45 dana prije vjencanja ili da nazoves pa da cisto informativno pitas...to je to otprilike....
Tatjana3333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 12:37   #807
Quote:
Tatjana3333 kaže: Pogledaj post
Mi smo se isli prijaviti oko 4.1. i dobili smo termin 24.2., dovoljno je da ti i buduci muz odete tamo sa svojom osobnom, kumovi netrebaju biti nazocni kod prijave nego je dovoljno da ponesete njihove kopije osobne isprave. Tamo odmah placas oko 100 kuna (biljezi 70 kn, oko 20 kn za vjencani list) te dobijes uplatnicu na iznos od 140 kn (za troskove maticara) koju kada platis (kazu ti do kada da platis) odneses njima natrag u opcinu. Ispred Gornjogradske vijecnice ima parking gdje se moze parkirati i s jedne i s druge strane ulice (parking se ne placa) no moze se dogoditi da nema mjesta no u tom slucaju dovoljno je napraviti krug pa se vratiti jer ce se koje parkirno mjesto osloboditi (vrlo vjerojatno ce se dogoditi da prije vas ima koje vjencanje pa iz tog razloga nema mjesta). Kad udete u vijecnicu dolazi vam njihov fotograf koji ce vas poslikati u predvorju, kao i kod samog obreda, naravno i posnimiti. Gosti zatim odlaze u salu, a ti i mladozenje cekate ispred velikih vrata te vam tamo njihov portir, zastitar ili sta vec daje znak kad da udete. Nakon sto obred zavrsi u dogovoru s fotografom odlucujete da li zelite slike, video, jedno i drugo ili nista od toga. Sam obred traje oko 10-ak minuta, vrlo intimno a i sama vijecnica meni je izgledala prekrasno, ni malo kicasto kako su neki ovdje napisali. Nas je bilo oko 20 i svi smo stali unutra...ima oko 10-ak sjedecih mjesta, a ostali stoje iza. Ako ste planirali vjencanje u 5. mjesecu mislim da je dovoljno da se idete prijaviti pocetkom 4.mjeseca jer oni imaju rokove 35-45 dana prije vjencanja ili da nazoves pa da cisto informativno pitas...to je to otprilike....
Hvala puno!
SandraMiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 15:15   #808
Dali se netko nedavno vjenčao u matičara u Splitu. Može dojmove?
Mi planiramo krajem 9.mjeseca.
tirkizna ruza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 16:15   #809
Quote:
Tatjana3333 kaže: Pogledaj post
Mi smo se isli prijaviti oko 4.1. i dobili smo termin 24.2., dovoljno je da ti i buduci muz odete tamo sa svojom osobnom, kumovi netrebaju biti nazocni kod prijave nego je dovoljno da ponesete njihove kopije osobne isprave. Tamo odmah placas oko 100 kuna (biljezi 70 kn, oko 20 kn za vjencani list) te dobijes uplatnicu na iznos od 140 kn (za troskove maticara) koju kada platis (kazu ti do kada da platis) odneses njima natrag u opcinu. Ispred Gornjogradske vijecnice ima parking gdje se moze parkirati i s jedne i s druge strane ulice (parking se ne placa) no moze se dogoditi da nema mjesta no u tom slucaju dovoljno je napraviti krug pa se vratiti jer ce se koje parkirno mjesto osloboditi (vrlo vjerojatno ce se dogoditi da prije vas ima koje vjencanje pa iz tog razloga nema mjesta). Kad udete u vijecnicu dolazi vam njihov fotograf koji ce vas poslikati u predvorju, kao i kod samog obreda, naravno i posnimiti. Gosti zatim odlaze u salu, a ti i mladozenje cekate ispred velikih vrata te vam tamo njihov portir, zastitar ili sta vec daje znak kad da udete. Nakon sto obred zavrsi u dogovoru s fotografom odlucujete da li zelite slike, video, jedno i drugo ili nista od toga. Sam obred traje oko 10-ak minuta, vrlo intimno a i sama vijecnica meni je izgledala prekrasno, ni malo kicasto kako su neki ovdje napisali. Nas je bilo oko 20 i svi smo stali unutra...ima oko 10-ak sjedecih mjesta, a ostali stoje iza. Ako ste planirali vjencanje u 5. mjesecu mislim da je dovoljno da se idete prijaviti pocetkom 4.mjeseca jer oni imaju rokove 35-45 dana prije vjencanja ili da nazoves pa da cisto informativno pitas...to je to otprilike....
Nas nisu tražili 20 kn za vjenčani list i evo sada sam malo zbunjena. Također, nisu tražili ni kopije osobnih od svjedoka, već samo adrese prebivališta, odnosno one koje su na osobnim doukumentima Inače sve isto - 70 kn biljezi te uplatnica na 140 kn te smo dokaz o uplati poslali mailom.
Emilyyy Kokic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 17:57   #810
Ponavljam si post s "Dokumenti itd." teme, mozda tu netko zna.

Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Samo info za prijavu kod maticara onih 45 dana prije datuma vjencanja. Iz svega sto sam procitala sam shvatila da prije toga ne mogu prijaviti datum i termin i tocka. No, bila sam u krivu. Primaju se predbiljezbe i ranije, za moj termin (01.09.) je vec dio popodneva bio zauzet, pa sam brze bolje rezervirala sad i ja onaj koji mi pase . 45 dana prije se mora doci s dokumentima kada se to i sluzbeno potvrdi.


I napomena ako je netko od partnera stranac, svakako nazovite provjeriti unaprijed sto tocno trebate od dokumenata. Meni je sad ispalo da maticna zemlja mog dragog ima nekakva drugaciji ugovor s Hrvatskom nego druge zemlje i da treba jedan drugi papir od onog koji je zapravo naveden online.


Iiii, imam pitanje. Dragi ce imati kuma koji nije iz Hrvatske, pa me pitala maticarka da li govori hrvatski (ne govori), pa mi je rekla da bi trebali uzeti sudskog tumaca da bude uz njega? To mi vec unaprijed zvuci skupo . Ima tko iskustva mozda? Sta to pitaju kuma da mora razumjeti, budemo ga poducili unaprijed .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 12:25   #811
Znam da ću ti sad vjerojatno zvučati grubo pa se unaprijed ispričavam, nije mi to namjera. Međutim, kum (svjedok) na vjenčanju nije samo najbolji frend mladoženje koji će mu organizirati momačku i smišljati nepodopštine, već važan dio procedure i zato, kako kaže Obiteljski zakon, mora biti punoljetan i poslovno sposoban. Matičar ga neće ništa konkretno pitati, ali kako stavlja svoj potpis i uloga mu je svjedočiti sklapanju braka, rekla bih da je važno da shvaća što se tu zbiva. Čemu imati kuma koji neće razumjeti prilično lijep govor matičara o ljubavi, braku, poštovanju i zavjete koje ćete razmijeniti?
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 12:57   #812
Quote:
mpoo kaže: Pogledaj post
Znam da ću ti sad vjerojatno zvučati grubo pa se unaprijed ispričavam, nije mi to namjera. Međutim, kum (svjedok) na vjenčanju nije samo najbolji frend mladoženje koji će mu organizirati momačku i smišljati nepodopštine, već važan dio procedure i zato, kako kaže Obiteljski zakon, mora biti punoljetan i poslovno sposoban. Matičar ga neće ništa konkretno pitati, ali kako stavlja svoj potpis i uloga mu je svjedočiti sklapanju braka, rekla bih da je važno da shvaća što se tu zbiva. Čemu imati kuma koji neće razumjeti prilično lijep govor matičara o ljubavi, braku, poštovanju i zavjete koje ćete razmijeniti?
Jučer sam bila na jednom vjenčanju, samo u matičnome, i matičarka nije imala nikakav lijepi govor o ljubavi, braku i sl., nego je sama pročitala dio Obiteljskog zakona koji nitko baš nije pozorno slušao. Tako da, što se tog dijela tiče, nije uopće potrebno da kum razumije hrvatski, odnosno ako ga baš zanima, netko mu može i prije prevesti taj dio zakona.
Mislim da je daleko bitnija uloga kuma u organizaciji i podrški mladencima, nego u razumijevanju suhoparnih riječi zakona, tim više što cijeli obred ne traje dulje od 10-15 minuta. Ako Obiteljski zakon kaže da kum mora biti punoljetan i poslovno sposoban, mislim da tumač nije potreban jer se to nigdje ne navodi (ovo sad pišem temeljem ovog posta i navoda iz zakona, ja zakon nisam čitala pa se ispričavam ako je negdje napisano nešto o kumu strancu).
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 13:16   #813
Cemu imati kuma koji razumije govor, ali ti nije prijatelj i nista ti ne znaci u zivotu? Ne kuzim pitanje zapravo, pa bitno je za kuma imati osobu koja ti je netko i nesto valjda? Stranac je, ne idiot, pa ce shvatiti sto se u zbiva i bez da razumije govor .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 13:29   #814
Pa dobro, ako ti misliš da nije važno da čovjek razumije ceremoniju nakon koje se potpisuje, objasni to tako matičaru kad dođete na sklapanje braka pa ćeš vidjeti što će ti reći.
Odgovor na tvoje pitanje jest - matičar svjedoka ništa službeno ne pita.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 13:54   #815
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Cemu imati kuma koji razumije govor, ali ti nije prijatelj i nista ti ne znaci u zivotu? Ne kuzim pitanje zapravo, pa bitno je za kuma imati osobu koja ti je netko i nesto valjda? Stranac je, ne idiot, pa ce shvatiti sto se u zbiva i bez da razumije govor .
Kum je zakonski svjedok vašem vjenčanju Pred zakonom je nebitno kakvi su vaši odnosi i poznajete li se uopće.

Što misliš koliku bi tezinu na sudu imalo svjedočenje osobe koja je stranac i nije razmjena ništa što se pričalo? Ako baš želite tu osobu za kuma, uzmite prevoditelja. Ako vam je to skupo, uzmite nekog drugog. Neće oni manje biti prijatelji ako se ovaj ne potpiše kao svjedok.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 21:36   #816
Ne znam kako je kod nas ali kada se sestrična udavala u Italiji traženo je da svjedoci razumiju osnove talijanskog. Ako ne, potreban je bio prevoditelj.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 10:19   #817
Tako je i u De.
postaricamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 13:54   #818
Poslala sam upit na prevoditeljsku agenciju da saznam cijenu, pa da od toga krenemo dalje i odgovorili su mi da trenutno nemaju nikoga za usmeni prijevod s jezika koji mi treba . Pa cemo vidjeti, imamo jos par mjesece za smislit se .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 22:51   #819
Zna li netko postoje li dopodnevni termini u staroj gradskoj vijećnici subotom?
BINko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 19:23   #820
Alternativa

Imate kakvu ideju za ovaj moj nazovimo problem? Naime, imam vjencanje u crkvi u 15:00 h ali samo kumovi i roditelji s nama i onda se ide na imanje za vjencanja i tamo bi trebao bit obred sa maticarom. Ali posto ovdje citam da se to sve odraduje u crkvi, malo mi je glupo bacit 6000 kn na maticara kad sam to vec "odradila" u crkvi... Ako izbacim maticara, onda mi gosti na svadbi nece imat nikakav obred kojem mogu prisustvovat sta je isto malo bez veze...
plava90 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.