Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2003., 23:57   #21
Svaki dan koristim sjenila. Sve neke boje, koje nemos nazvat postenom bojom. Uglavnom dosta neutralne, "izmedju boja", dosta suptilne.

Cesto nosim lancome-ovo - sivkasto smedje. Ili kombinaciju: boja bjelokosti, ovo sivkasto smedje (zapravo zatamnjena boja koze), u kombinaciji sa tamno smedjim ili s tamno zelenim (loavacki zelena).

Onda volim nositi pojedinacne boje: svjetlucava krem, svjetlucava njezno zlatno krem, svjetlucava njezno boje vina, skoro prozirna, tamno sivo-ljubicasta, ugljen crna - samo za rub, volim lajnere u puderu, vise nego u tusu. (ovi su clinique)

Volim i one pastelno zelene, ali skoro prozirne. Te boje su mi vise za proljece i ljeto. I plavu. Neku dosta neutralnu, tamniju.

Onda neka L'Orealova kombinacija: svjetlucava podloga, sivkasto smedja (jako neutralno, ali pretezu hladni tonovi, pa pase uz moju put hladnih tonova). na to slicna boja, ali intenzivnija, mat, samo za kapke. Ova kombinacija mi je univerzalna, jer moze biti strasno opustena i jako elegantna.

Ne volim da su sjenila ocita. Ali niti ne volim hodati "golog" kapka. Iako, vidjeti neciji goli kapak mi je nesto strasno seksi. Nekad se odlucim na taj "look": goli kapak i samo maskara. U tom slucaju moze biti neka dramaticnija i ocitija maskara, cak za dan.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 11:55   #22
Ja sebi s 'golim kapkom' i maskarom izgledam k'o Liza MInelli

Zato radije NE maskari, ali DA 'banani' na preklopu kapka u nekoj neutralnozemljanoj boji.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 13:13   #23
Quote:
Shtefitza kaže:
Svaki dan koristim sjenila. Sve neke boje, koje nemos nazvat postenom bojom. Uglavnom dosta neutralne, "izmedju boja", dosta suptilne.
koju npr.?
bas me interesuje nesto takvo za dan.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 13:17   #24
Pogledaj u paleti Margaret Astor - cijena povoljna, boje divne.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 13:27   #25
ciglasta, ciglasto ružičasta.. povučem i po donjem rubu oka i onda razmrljam da se jedva vidi.. zatople mi oči izgledam dobroćudno

samo mat. sjajna i kremasta su mi bljak
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 13:33   #26
Quote:
magic kaže:
Pogledaj u paleti Margaret Astor - cijena povoljna, boje divne.
nema ovdje margaret astor.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 13:49   #27
Quote:
traxdata kaže:
kaj su vam ta kremasta sjenila dobra? ja sam imala jedno, ali nisam bila zadovoljna..mislim,dok ga stavis, izgleda super, ali se jako brzo razmaze i ostane crta..
u principu ne. ovo mi je prvo kremasto sjenilo koje sam kupila. inace su mi uvijek bila bljak...
ovo sam kupila jer mi je boja bila super, pa sam ga isprobavala i na kraju kupila. i vrlo sam zadovoljna
(i dalje se bojim kremastih, a za ovo racunam da je nekakav mutant ).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 18:57   #28
Koje boje?

Lancome color focus
daylight - bjelkasto sjenilo za podlugu i eventualno za pod obrvu, malo "svjetla"
horizon - "taupe", sivkasto smedjkasta boja, skoro boja puti, malo tamnija od kapka, stavim ju na cijeli kapak, do u "bananu" ( )
blink - koristim ga kao eyeliner u prahu, a moze i u bananu, u jako tankom sloju
focus - tamno zelena metalik boja, samo kao eyeliner, preteska za u "bananu" (haha, koji izraz!! )

Sad sam vidjela da horizon vise ne prodaju.
Ma bit ce nekih tih neutralnih boja. SAmo je vazno gledati da nadjes neku neutralnu boju koja pase uz ostale, i da pase uz ten.

L'Orealov duo Mocha Buff je malo manje jednostavan, mrvicu manje elegantan, ali mozda malo vise "Zabava", jer svijetla nijansa ima dosta svjetlucavih (ali ne metalik!!) cestica, pa se moze nositi i na traperice i na skroz otkaceni luk, a moze i na elegantni. To mi je stvarno predivno sjenilokoje nosim vec godinama.

I j sam jednom naisla na nekog kremastog "mutanta" ( ) (mislim da je bio Eduard Pinaud, ali nisam sigurna) i bio mi je jako, jako dobar, nanijela bih ga prstom, onda malo maskara i mozes van u zivot!!

Sad imam Revlon skinlights, boja je odlicna, ali ja ne znam s tim remastima raditi. Skupi mi se grudica, onda noktom grebem po kapku, ne bi li maknula grudu, dotle skinem sjenilo...

Ne da mi se nabrajati ostala sjenila, ako nekog zanima mogu drugi put. Ta ostala su mozda manje klasicna, vise zabavna, ali stvarno moras paziti uz sto ih stavljas, uz koji ruz, uz koju majicu... ZAbavno, ali malo vise zahtjevno i malo manje elegantno (i manje profesionalno).
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 19:01   #29
Quote:
Shtefitza kaže:
Sad sam vidjela da horizon vise ne prodaju.
Ma bit ce nekih tih neutralnih boja. SAmo je vazno gledati da nadjes neku neutralnu boju koja pase uz ostale, i da pase uz ten.
Aha, druga stvar sto covjek mora paziti je da je sjenilo "kvalitetno". To znaci da su cestice sitno mljevene, prije nego sto ih stvrdnu u "kolacic" sjenila. Ako su cestice sitne, poslije ce se, dok sjenilo nanosis, lijepo razvuci u tanki sloj. (to provjeris kad nanosis sjenilo na ruku, da ga mozes razvuci u skoro neprimjetan sloj) Vecinom se za to mora dati malo vise novaca, rijetko koja kompanija ima jeftina i kvalitetna sjenila. Dok se ruzevi mogu naci jeftini i kvalitetni.

Kistom se to najbolje postize. (kozmeticke kompanije prodaju kistove koji mogu biti preskupi). Moze se kupiti i slikarski kist, sa mekanim, ali ne predugim dlakama. Mora biti i dobro oblikovane da mozes kontrolirati gdje nanosis sjenilo. Ispod sjenila mora biti neka podloga. Ili prava podloga, ili svjetilje sjenilo ili barem puder, tako da sjenilo moze kliziti i lijepo se razvuci.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 19:51   #30
ja se uvijek sjencam srednjim prstom
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 21:33   #31
ha bih pitala sto to tocno znaci prava podloga ? Sto cu, neuka sam.

Hvala

( ja mislila cijelo vrijeme da je podloga kad se namazem tekucim puderom pa na to sjenilo ali vidim da je to tek jedna od opcija )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 23:39   #32
meni ni jedna boja sjenila ne paše, izgledam grozno...
lady a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 23:42   #33
Quote:
lady a kaže:
meni ni jedna boja sjenila ne paše, izgledam grozno...
Tak si i ja mislim. Samo kaj mi se cini da je to tako zato kaj se ne znam pravilno nasminkat i ne znam odabrat dobre boje.
__________________
Most people are other people. Their thoughts are someone else's opinions, their lives a mimicry, their passions a quotation.
Principess@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 23:46   #34
To sam si i ja mislila, dok mi nisu otkrili 'bananu' - onaj pregib oka.

Pokushajte neko neutralno sjenilo tamo izsjenchati i zachudit cete se efektu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 23:54   #35
ovo kako vizažisti (artisti ) šminkaju, ja zovem trodimenzionalno šminkanje.. lice dobiva treću dimenziju..
bila sam par puta na šminkanju kod profesionalaca i učim..
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 03:34   #36
Sto se tice podloga za sjenila, postoji "nekoliko struja" i svaka krvavo podrzava svoju. Evo samo da nabacim nekoliko ideja:

1) tekuci puder, puder u prahu, pa odmah sjenilo

ili

2) tekuci puder, puder u prahu, podloga za oci (ima ih npr. Clinique, ali i druge firme)

ili

3) tekuci puder, puder u prahu, svijetlo sjenilo umjesto podloge (samo zato da boja koju nanosis bude razmaziva, da se ne nakuplja na mjestima po kozi gdje se mozda zadrzalo malo vise masnoce - krema ili ulje iz lojnica), pa onda sjenilo koje zelis staviti
ili

4)gola koza, puder u prahu, podloga, sjenilo

5) gola koza, puder u prahu, svijetlo sjenilo, sjenilo

6) gola koza, podloga, sjenilo

7) gola koza, svijetlo sjenilo, sjenilo

8) vjerojatno sam nesto preskocila

Ako koristis tekuca ili kremasta sjenila, onda sve ove podloge mozes preskociti, koristiti prst i lijepo se natrackati u sekundi. I sto je najvaznije, kremasta sjenila (ako su dobra ) izgledaju jako jako prirodno (jer su lagano razmaziva po kozi), pa ih mozes koristiti za izlazak u kojem ti se ne da stavljati nista drugo od sminke.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 16:56   #37
kavo vam je od maybelline-a ono u tubici (zaboravila sam kak se zove)? htjela bih si ga kupiti, al imam jako osjetljive oči, pa od svega (osim od Burjois) dobijem nekakav osip ili mi oko natekne, a ne želim ga kupit pa da ispadne da sam bezveze potrošila pare... ili ako znate neko drugo dobro kremasto sjenilo
feeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 18:32   #38
cekaj, sta nije toi u tubici od maybelline sjajilo??? ili postoji i sjenilo u tubici?? opcenito sam nepovjerljiva prema kremastim sjenilima jer se brzo razmazu
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 20:32   #39
Hvala Stefitze

Kako izgleda ta podloga od Clinique recimo ? Mislim po teksturu ( tekuca , u prahu itd. ) i po boji ( boja koze, neka prozirna ? )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 20:37   #40
fala cure na novom nazivu-BANANA-nisam imala pojma kak se to zove kad sam htjela nekom objasniti kak metnuti tri boje na oci..sad kuzim da je crease-banana...malo blesasto zvusi ali ak to tak zovete onda ok da taj efekt sa smeckastim(taupe)na banani za one koji se jako malo mazu je super..ja obicno tako postizem mackast izgled sa tamno plavom ili crnom ili zelenom-na sebi
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.