Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2007., 13:38   #1
Arrow Stari Zagreb

U mom malom životu posebno mjesto zauzima Zagreb, sa svim svojim ljepotama i ružnoćama. S vremenom sam sakupio izvjestan broj starih razglednica, pjesama o Zagrebu, kao i raznih knjiga. Međutim, još uvijek u mojoj zbirci mnogo toga nedostaje.

Zato bih volio stupiti u kontakt s ljudima koji također posjeduju slične materijale, te su voljni na neki način ih mijenjati.

Na ovim prostorima svojedobno je bio Thread o pjesmama vezanim uz Zagreb, ali se sve to raspalo, pa eto, pokrećem ponovno tu temu.




Rene
renegadeAKAerotico is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 18:23   #2
evo mene!
ja sakupljam svasta.. slike,imam bunt knjiga doma..a najbitnije od svega je to da sam ja prava purgerica(ono,s kolena na koleno) i to je vise nego sav materijal,he he..razglednice sam isto imala u zg..nazalost,netko drugi je u mojoj staroj kuci i ne mogu do stvari..a bilo je toliko materijala od par starih zagrepcancof koji su tamo nekad zivjeli i sa kojima sam bila bliska..no njih vise nema na ovome svijetu iako iz mog srceka nigdar nebuju presli jer me za njih i to vrijeme vezu najlepse uspomene..
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 18:31   #3
pa nis..postaj sve i sva kaj ti padne na pamet..kaj ti se dopadne..kaj ti predstavlja nekaj pa makar bilo grdo.kadkad su i grde stvari lepe,ovisno ko ih gleda i kaj ih veze za to.ajmo napraviti jedan malo zagrebacki leksikon...usput,si si nabavil te knjige?JA JESAM..bas su izasle zadnji dan mog dopusta v zagrebu lani..kaj sam bezala po to..
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 03:30   #4
ja si sve nekak mislim da bu ova tema zamrla...evo malo razglednica...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 21:33   #5
Vjerojatno bu zamrla, čist zato kaj nema puno ljudi kaj bi ih to zanimalo no ja vjerujem u čuda pa možda se i tu zgodi kakvo
Mrs.M is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 10:02   #6
Cool Materijali

Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
pa nis..postaj sve i sva kaj ti padne na pamet..kaj ti se dopadne..kaj ti predstavlja nekaj pa makar bilo grdo.kadkad su i grde stvari lepe,ovisno ko ih gleda i kaj ih veze za to.ajmo napraviti jedan malo zagrebacki leksikon...usput,si si nabavil te knjige?JA JESAM..bas su izasle zadnji dan mog dopusta v zagrebu lani..kaj sam bezala po to..
Znas kaj, Afro, i ja sam ti jedan od onih starih ... Zato me jako boli kaj imamo gradonacelnika hercegovca, dogradonacelnika hercegovca, procelnike ureda hercegovce (osim casnih iznimaka)! Pa kaj se o Zagrebu nemreju zagrepcani brinut'? Kaj god! Kad ga (Banderasa) cujem kak veli "KAJ" mam me potera na sekret!

No, imamo si kaj smo si izabrali! Naime, mi smo si sami krivi jer si pustamo da divlji istjeruju pitome. Jos malo i vec nas ne bu!

Nego, kada si rekla knjige, na koje si mislila? I ja imam neke, cak i iz doba socijalizma. Na kraju i to je dio zagrebacke povijesti. No sto se pak tice razglednica, fotografija i slicno, rado bih stvorio neki portal s tim. Na zalost, sve bi moglo propasti poradi autorskih prava, pa ce nam preostati samo direktni kontakti i mjenjanje materijala. Na srecu, danas se mogu slike poskenirati pa time postaju i predmet lake zamjene, ne gubivsi pritom nista.

By the way, posebno mi je drag Vladimir Kirin i njegove vedute starog Zagreba. I takvih imam ponesto. Nadam se da ce se ipak (unatoc sumnji nase frendice iz posta iznad ovoga) stvoriti neka grupisa zaljubljenika u Zagreb, koji ce uspjeti u komunikaciji i drzanju skupa!
renegadeAKAerotico is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 21:01   #7
ali zakaj bi postali ovde samo stare razglednicce???ko opce to jos ima???ja velim,ja imam doma u zg stare albume,kaj je vrednije neg razglednica..ali nemrem do njih.sad tu babu deloziraju van pa bum vidla jel jos kaj ostalo da mi frend posalje..jer cmoljim za tim vec godinama..makar,vjerujem da je ona to vec davno zbacala...
knjige sam mislila,zadnji tzv zagrebacki leksikon(dve knjige)kaj je izasel lani u petom mesecu????zagreb od a-do-z...imam i ja knjiga iz davnih socijalistickih dana..i kak velis,sva ona sranja kaj su se dogadala su dio zagreba,jedna era..zakaj to izbaciti,kad sam bas onda k vragu rodena.

a ovo za teranje f sekret na necije kajkanje..to mi je poznato.
ak se sme znati,iz kojeg si frtalja i koje si godiste? moze i na pm,ak te bas sram!

cuj,si videl onaj topik kaj sam otvorila svojevremeno tu..sa slikama starog zagreba?
ak si mislil na tak nekaj delati ovde,onda bu to dupljak..
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 23:21   #8
Quote:
renegadeAKAerotico kaže: Pogledaj post
Znas kaj, Afro, i ja sam ti jedan od onih starih ... Zato me jako boli kaj imamo gradonacelnika hercegovca, dogradonacelnika hercegovca, procelnike ureda hercegovce (osim casnih iznimaka)! Pa kaj se o Zagrebu nemreju zagrepcani brinut'? Kaj god! Kad ga (Banderasa) cujem kak veli "KAJ" mam me potera na sekret!

No, imamo si kaj smo si izabrali! Naime, mi smo si sami krivi jer si pustamo da divlji istjeruju pitome. Jos malo i vec nas ne bu!



!
Neznam ko ih je biral ,al ja ih nis zaokružila na listiću,a obzirom da nas je jako jako malo, mislim da su ih njihovi izabrali i svi oni dojdeki
A sumnja moja...godinama se bunim kaj Grk u apsu, lajem kaj pes pod i na stolu,pokušavala sam terat pravdu i nekaj zmenjat, niš mi ni uspjelo (iz moje perspektive, sem kaj sam neke ljude naučila kak se jedu špageti i da se ne veli "kesa"(ah dalmoši) neg vrećica...pa sam već postala malodušna...al je osvježenje i toplo oko srca kad sam zalutala na ove forume i pročitala nekaj i na zagrebačkom
Mrs.M is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 11:55   #9
Cool

Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
a ovo za teranje f sekret na necije kajkanje..to mi je poznato.
ak se sme znati,iz kojeg si frtalja i koje si godiste? moze i na pm,ak te bas sram!

cuj,si videl onaj topik kaj sam otvorila svojevremeno tu..sa slikama starog zagreba?
ak si mislil na tak nekaj delati ovde,onda bu to dupljak..
Ma kaj bi me bilo sram. moj ti je mbg 2805961 (mislim da ti ostali brojevi niš nebuju značili ali ak baš hočeš to su 330063. Inače sam ti rođen v centru (Marulićev trg) tj rošen sam v Petrovoj bolnici, al sam tam dole živil prvih dvajst let. Nakon toga se oženih na Šalatu (ne udah! neg oženih) a sad sem si na Trešnjevki, gdi sam čak i neki (fuckin) vijećnik u Vijeću gradske četvrti (no kak je SDP tam full prejak - "Crvena trešnjevka"; uz dužno poštovanje svakome na političkom izboru; moj glas se čuje samo zato kaj sam najškolovaniji od svih u Vijeću).

Što se knjiga tiče, ja ti imam od Marije Jurić Zagorke, MIlana Begovića, Lelje Dobronić, Gjure Szabe, Milčeca i drugih dragih i domačih autorof, kao i one naveden soc. ...

Stare razglednice i fotke (skenirane i ne baš u prevelikoj rezoluciji) moreš najti na:

http://www.pinta.hr/stari_zagreb/Stari_Zagreb.html

tak da nema smisla sve to metati na net na nekom drugom mjestu. A što se dotikavle replikacije tema, uprav' zato sam te i kontaktiral da se dogovorimo, pa da se ne dupliciramo.

Eto, ostavljam ti i poljubac, draga purgerice!
renegadeAKAerotico is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 12:00   #10
Wink Hello

Quote:
Mrs.M kaže: Pogledaj post
...al je osvježenje i toplo oko srca kad sam zalutala na ove forume i pročitala nekaj i na zagrebačkom
Ehej, Draga "M".

Viš da se ipak ponekad najde i poneki nostalgik, koji se iz priča svojih baka i dedov dobro seća nekih drugih vremena. Žal mi je čuti da moraš biti korektor dalmušima (čije krvi ima i u mojim venama), jer su ti oni fest pretvrdi da to primiju za ozbiljno. Mogli bi se tu smijati do preksutra na temu njihovih izraza (koji, by the way, uopće nisu njihovi: patike, juva, saksija, ...), ali mislim da je na njima mijenjati to, ili ponosno prihvatiti da je to njihov prirodni izričaj, pa ak se hočeju sa srbima poistovetit, nek im bu, am nek ne pričaju da govore hrvatski.

Unaprijed se veselim nekom budućem susretu s tobom i Afroditom ....


Rene
__________________
Puno je lakše načiniti lovorov vijenac nego naći glavu vrijednu da ga nosi.
renegadeAKAerotico is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 10:20   #11
Ehej i Tebi Dragi Rene
nek ti ne bu žal,ja to nemoram delati, al nemam vuho za izraze toga tipa,digne mi se tlak kad tak nekaj čujem(i slavonci imaju takvih izraza,dalmeki nisu jedini)
delam to čist zato jer ak neko oče il mora bit v mojoj blizini, hočem ga "razmeti" kaj priča.
Jenput sam čak onak kakti naivno pitala dalmeka da koji jezik njima predaju na satu hrvatskog, pa me prvo bledo pogledal i rekel : književni hrvatski
Mrs.M is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 12:55   #12
Quote:
Mrs.M kaže: Pogledaj post
Ehej i Tebi Dragi Rene
nek ti ne bu žal,ja to nemoram delati, al nemam vuho za izraze toga tipa,digne mi se tlak kad tak nekaj čujem(i slavonci imaju takvih izraza,dalmeki nisu jedini)
delam to čist zato jer ak neko oče il mora bit v mojoj blizini, hočem ga "razmeti" kaj priča.
Jenput sam čak onak kakti naivno pitala dalmeka da koji jezik njima predaju na satu hrvatskog, pa me prvo bledo pogledal i rekel : književni hrvatski
Imaš prav, draga, preveč je tega za menjati, ali nesmemo se predati. Moramo u najmanju ruku čuvati ono kaj su nam naši stari ostavili v nasleđe. I moramo o temu naše klince i klinceze stalno podučavati, tak da barem oni ne zaboraviju. A svi oni kaj se dosele, poželimo im dobrodošlicu, ampak nedajmo im da nametnu svoju "kulturu" i stime zatru našu!
__________________
Puno je lakše načiniti lovorov vijenac nego naći glavu vrijednu da ga nosi.
renegadeAKAerotico is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 15:34   #13
Joj znače matični brojevi itekak...se ženske rođene v Zagrebu imaju 335, a muški 330...je, kak i ti 330 063
LadyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 13:19   #14
Quote:
LadyZg kaže: Pogledaj post
Joj znače matični brojevi itekak...se ženske rođene v Zagrebu imaju 335, a muški 330...je, kak i ti 330 063
Ma naravno da imaju veze, pa eto, zato sam to i napisal!
__________________
Puno je lakše načiniti lovorov vijenac nego naći glavu vrijednu da ga nosi.
renegadeAKAerotico is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 13:21   #15
Lightbulb POZIV !!!!

Pozivam sve ehte-purgere, Zagrepčane i šire da se udruže u stvaranje jedne prave "open source" biblioteke sa starim fotografijama, pjesmama o Zagrebu, napisima o Zagrebu i slično.

Baš me zanima kakav će biti odziv na ovaj apel ....
__________________
Puno je lakše načiniti lovorov vijenac nego naći glavu vrijednu da ga nosi.
renegadeAKAerotico is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 14:36   #16
Quote:
LadyZg kaže: Pogledaj post
Ja bi jako rado, ali se uopće više bojim igdje pokazati da sam zagrepčanka i doprinijeti promociji svega što je autohtono zagrebačko jer me pljuju od svuda i svakuda na ovim zagrebačkim topicima...vjerujem da me i zbog ovog budu.
pa vjerojatno bu se neko naso tu kom ne odgovara ova tema
meni je na jednom topiku receno da sam iz ludnice itd tak da se ne brini,nisi jedina .
inace imam dosta starih slika i razglednica,knjiga starog,polupraznog i oku ugodnog za videt zagreba,al na zalost nemam skener da posaljem koju sliku.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 15:08   #17
Quote:
mrkvich kaže: Pogledaj post
pa vjerojatno bu se neko naso tu kom ne odgovara ova tema
meni je na jednom topiku receno da sam iz ludnice itd tak da se ne brini,nisi jedina .
inace imam dosta starih slika i razglednica,knjiga starog,polupraznog i oku ugodnog za videt zagreba,al na zalost nemam skener da posaljem koju sliku.
Nema frke! Napravi listu i nju objavi. Na taj način će se možda pronaći i kakva rijetka dokumentacija. A u slučaju da nekome treba dio nečijeg dokumenta ili slika, dogovoriti ćemo se za scan i druge obrade!

Isto vrijedi i za pjesme. npr. nikako ne mogu nabaviti niti jednu pjesmu od Jadranka Črnka, a čovjek ima super šansona o Zagrebu!
__________________
Puno je lakše načiniti lovorov vijenac nego naći glavu vrijednu da ga nosi.
renegadeAKAerotico is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 15:19   #18
Iako ne slušam Radio Sljeme sviđaju mi se zapisi Branimira Špoljarića o nazivima ulica i o povijesti grada, pa evo linka...moj mali doprinos razvoju ideje
http://www.hrt.hr/hr/audio/zgbzapisi.html
LadyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 15:21   #19
Quote:
LadyZg kaže: Pogledaj post
Iako ne slušam Radio Sljeme sviđaju mi se zapisi Branimira Špoljarića o nazivima ulica i o povijesti grada, pa evo linka...moj mali doprinos razvoju ideje
http://www.hrt.hr/hr/audio/zgbzapisi.html
Eto viš! Tak se to radi. Mislim da bi se konačno trebali uzdignuti iznad mediokritetskih svađa i nekreativnih rasprava, te krenuti dalje.

Ovo ti je dobra informacija. Ja imam jedan odgovor za tebe i sve koji bi hteli imati neku staru fotku Zagreba:

http://www.pinta.hr/stari_zagreb/Stari_Zagreb.html
__________________
Puno je lakše načiniti lovorov vijenac nego naći glavu vrijednu da ga nosi.
renegadeAKAerotico is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 15:26   #20
Joj kak su super ove fotke....svaki dan ću si na desktopu metnuti drugu
LadyZg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.