Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2006., 11:34   #41
Quote:
Optically they work great, however with most cameras you'll have no metering or automation
aha. hmm... vidiš vraga! to već otvara nove mogućnosti. znam da si tak skoro ne bi više kupila ovakva stakla kakva sad imam. budem pregledala što kažu dobri ljudi.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 11:45   #42
Quote:
Ljelja kaže:
aha. hmm... vidiš vraga! to već otvara nove mogućnosti. znam da si tak skoro ne bi više kupila ovakva stakla kakva sad imam. budem pregledala što kažu dobri ljudi.
iako, neki upozoravaju ak imash neke pre-AI lece.

kak sam ja skuzil je da ti valjda i svetlomjer ne radi, pa morash sve sama..no ovdi vidish rezultat odma, a imash i histogram koji ti lijepo pokazuje dal je prevec ili premalo svetla, pa vec prema tome nastimash ekxpoziciju ili blendu.

ja sam jenput slikal s manualnom kamerom kojoj svetlomjer nije delal, i super je ispalo hazy, bash kak volim. imam te slike i na netu. tura s bikeom po Zagorju
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 13:21   #43
čini mi se da bi onda trebalo bit okej, moje su većinom s AI ili AI-S oznakom:

Ova

Ove

i tak dalje...
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 16:20   #44
kakve su ti to lece? za kaj?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 18:27   #45
pa vidiš po speksama! 50mm je tzv. normalka, moja je stvarno brza, 1.4. 55mm mi je micro, ergo - za makro snimanje i zadovoljna sam sa 2.8. nikon ima čudnovat sustav koji se kod leća za makro snimanje naziva micro. whatever. imam još jedan blago široki od 28mm i jedan mali telić od 135mm. i vivitarov telekonverter od 2.5x. i set cockinovih filtera. i motor MD-12 koji nikad nisam koristila (za premotavanje filma, koristan kod burst moda).
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 11:34   #46
pa dobro za kaj koristish to sve?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 16:03   #47
kakva je to fora da je d80etica isto kaj i d200tica, samo u plastičnom kućištu? neam vremena ulaziti iza scene, pa se pitam što stoji iza te tvrdnje? koliko tu ima istine? mislim, razlika u cijeni je skoro dupla, pa se pitam, wtf?! anyone?
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 13:18   #48
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
kakva je to fora da je d80etica isto kaj i d200tica, samo u plastičnom kućištu? neam vremena ulaziti iza scene, pa se pitam što stoji iza te tvrdnje? koliko tu ima istine? mislim, razlika u cijeni je skoro dupla, pa se pitam, wtf?! anyone?
ako pop photo tako kaze tko smo mi da proturjecimo ;-)
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 13:21   #49
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
kakva je to fora da je d80etica isto kaj i d200tica, samo u plastičnom kućištu? neam vremena ulaziti iza scene, pa se pitam što stoji iza te tvrdnje? koliko tu ima istine? mislim, razlika u cijeni je skoro dupla, pa se pitam, wtf?! anyone?
nije ista, al mozda isti senzor? d200 je profesionalna, ima vodonepropusno kuciste(mislim od magnezija, al treba ti i vodonepropusni objektiv), a valjda drugacije jednostavnije vodjenje kontrola.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 20:58   #50
znači, bolje d200 za svaki slučaj kad idem roniti.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 21:34   #51
kad potonesh u pljusku
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 15:51   #52
D80

Ajde, sad mi je lakše, ništa loše nisam pročitala za D80, nedavno kupila.

Inače, odličan site http://www.dpreview.com/

Već je bio spomenut negdje...

Čitam
LadyBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 21:17   #53
D80, super stvarcica, iako mozda malo vishe trebah fotke postobradjivati od D50. ja sve zadovoljniji s D50, koje opce ne obradjujem, zasad je cak i JPG fine dosta, a to je tocno ono kaj sam stel! :S

josh kad zemem Sigmicu 17-70,koja vec zalazi u shiroki kut :jumpdanceturnaround:

ah, divote!

inace ta Sigma mi daje bolje fotke na D50, iako je ima jako puno i na canonovom D350...al nije to to!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 21:23   #54
ah, ta Sigma
uskoro bezhim po nju..u svakom slucaju prije prvog boljeg treka

ovdi isto ta, u bad light conditions, a nesmesh koristiti flash, jer zeznesh atmosferu. aparatcik nije nikon, al to i je nedostatak.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 00:37   #55
jako dobri (vjerovatno najbolji) prikaz D80

http://www.bythom.com/d80review.htm
Gosn. kotlokrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 15:36   #56
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
ah, ta Sigma
uskoro bezhim po nju..u svakom slucaju prije prvog boljeg treka

ovdi isto ta, u bad light conditions, a nesmesh koristiti flash, jer zeznesh atmosferu. aparatcik nije nikon, al to i je nedostatak.
pa ta sigma ima i makro!!! ludnica...a tih 17-70 tek treba pretvoriti u film ekvivalent? lijena sam tražiti.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 10:52   #57
paa...da, iako ne sasvim onaj pravi kak mi se cini.

evo kratki opis te sigme preuzet iz pera jednog korisnika(fotografa):

Ovu Sigmu 17-70/2,8-4,5 imam gotovo stalno na aparatu. Samo je ponekad u posebnim okolnostima zamijenim s Nikonovim fiksnim 50/1,8.

Na f2,8 kontrast je loš ali zato su sve ostale postavke prilično dobre za zoom objektiv te cijene. U usporedbi s prilično cijenjenim Nikonovim 18-70 AF-S dotična Sigma je bolja u svim segmentima osim u brzini fokusiranja (oštrija, manje kromatskih aberacija, bolji bokeh, puuuuno bolji macro, bolji raspon zooma itd).

Ono što mi se kod te Sigme najviše dopalo je da su iskoristivi svi otvori blende (osobno jedino izbjegavam f2,8 zbog slabijeg kontrasta) što do sada nisam sreo ni kod jednog zoom objektiva tog cjenovnog razreda. Za bolju kvalitetu trebalo bi dosta dublje posegnuti u džep i kupiti nešto u rangu 1000€ ili više.

Macro u nazivu ovog objektiva ima smisla (max 1:2,3 - premda nije jednak pravim macro objektivima čiji je odnos 1:1) jer fokusira već na nekih 20-25cm od senzora. Kada se stavi na 70mm to znači da se mora dobro paziti kako se objektivom ne bi udarilo u predmet koji se slika budući da je tada minimalan fokus već na samo par centimetra od prednjeg stakla. Sigma inače na gotovo svaki svoj objektiv stavlja naziv macro i većina objektiva doista ne opravdava taj naziv.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 16:57   #58
a neeee, 1:2,3 je daleko od makra. ja sam nategnuto zadovoljna i sa 1:1! a niš...teško nać kvalitetan sve-u-1 za sitnu paru.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 09:24   #59
eh, nije bash tak daleko, za 1:1 dajesh za Sigmu od oko 400€ pa na dalje!
ja radje dam 300€ za 17-70 wide ancle f2.8!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 04:21   #60
17 * (1.5) nije bas neki wide angle

za to ljudi kupuju posebne objektive, kao npr 10-22 itd itd

a sto se tice macro objektiva, najbolji je Sigma 150 f/2.8 HSM EX
dodje 4000 kuna u austriji (to je bagatela za tako kvalitetni objektiv,
da je od Nikona kostao bi 12000 kuna)

evo je na nikonu d200:

camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.