Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2017., 15:20   #121
Iznimno plodan pisac i ga cijenim..Ne mogu razumjeti njegovu političku zaguljenost, ali isti takav je i Dobrica Ćosić preko rijeke.
No, da se vratim g.Aralici.

Ja bih mu preporučio da načini set djela o svom porijeklu, o porijeklu svog naroda - Vlaha.
Vlasi su najvećim dijelom bili martalozi turskoj vojsci u 16.stoljeću i oni su naseljavani na opustošene prostore Hrvatske.
Danas se većina Hrvata sa područja Vojne i Ne-Vojne Krajine može smatrati Vlasima, što se nigdje ne bilježi, ali je činjenica da je tome tako.

Stoga, pozivam g.Aralicu da napiše djelo o doseljavanju Vlaha pa sve do vremana kada Vlasi ( i rimokatolici i pravoslavni ) zajedno djeluju kao kolaboracionisti u MVAC-u.
Mislim da je fer objasniti perom g.Aralice tu nikad zapisanu povijest asimiliranog naroda Vlaha, čiji se jezik može čuti u vlaškim selima u Istri, poput Žejana..
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 17:27   #122
Čovjek ima 88 godina, a ti mu na forumu preporučuješ da napiše ni manje ni više nego „set djela“? Alal ti vera

Možda bi najbolje bilo da se sam latiš pisanja kakvog petoknjižja, kad si već tako dobro upućen u vlašku genealogiju.
Pepys is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:20   #123
Quote:
Pepys kaže: Pogledaj post
Čovjek ima 88 godina, a ti mu na forumu preporučuješ da napiše ni manje ni više nego „set djela“? Alal ti vera

Možda bi najbolje bilo da se sam latiš pisanja kakvog petoknjižja, kad si već tako dobro upućen u vlašku genealogiju.
Čovjek se svako malo pojavi u nekom tvrdoukoričenom dnevniku desnijeg shvaćanja i onda oplete po svima koji nisu njegovi..Naravno, prvi nadrapaju komunisti, iako je on oduvijek bio državnosponzoirani pisac koji je naposljetku služio HDZ.

Uglavnom, mislim da bi bilo fer prema svom porijeklu, prema svojim precima da objavi djelo Vlaško vrelo u kojem bio bilo slobodan priznati kako su današnji stanovnici dobrog dijela Vojne Krajine zapravo etnički Vlasi asimilirani u Hrvate ili Srbe..Mogao bi pristojno ispričati priču o mjestima vlaškog naseljavanja, popu Vrane gdje domicilno hrvatsko stanovništvo bježi na otoke dok u njihove domove doseljavaju martalozi Vlasi tijekom 16.stoljeća..

Povijest Vlaha bi mogao ispričati prije nego ode s ovog svijeta..Toliko duguje sebi. I on to mora učiniti u ime povijesti koja je dopustila da se ime Vlaha prometne tek u imenicu nepristojne upotrebe.
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.