Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2017., 04:00   #1761
https://m.facebook.com/XinhuaNewsAge...4479783912790/


https://m.facebook.com/story.php?sto...38109312883186


Neki komentar?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:59   #1762
Kako se sprovodi cenzura interneta u Kini? Čitao sam nešto da imaju vlastire verzije yutubea i facebooka ako se dobro sjećam..Zna li netko detaljnije kako je moguća kontrola toga svega kada je internet toliko globalno proširen i još se radi o toliko mnogoljudnoj zemlji..?
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:55   #1763
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Kako se sprovodi cenzura interneta u Kini? Čitao sam nešto da imaju vlastire verzije yutubea i facebooka ako se dobro sjećam..Zna li netko detaljnije kako je moguća kontrola toga svega kada je internet toliko globalno proširen i još se radi o toliko mnogoljudnoj zemlji..?
Jednostavno se naredi svim internet providerima da blokiraju određene IP adrese (znači ako stigne zahtjev za jednu od tih adresa, server providera vrača odgovor browseru da ta adresa ne postoji ili da je blokirana, kako god) ili da na zahtjev za IP adresu X (američki Youtube) daje sadržaj sa IP adrese Y (kineski Youtube). Nikakva umjetnost.

Veoma slično je kod nas recimo za neke sajtove online pokera.
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 19:36   #1764
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
Jednostavno se naredi svim internet providerima da blokiraju određene IP adrese (znači ako stigne zahtjev za jednu od tih adresa, server providera vrača odgovor browseru da ta adresa ne postoji ili da je blokirana, kako god) ili da na zahtjev za IP adresu X (američki Youtube) daje sadržaj sa IP adrese Y (kineski Youtube). Nikakva umjetnost.

Veoma slično je kod nas recimo za neke sajtove online pokera.
Hvala! Ma zanimalo me jeli to moguće tako nešto napraviti u modernoj zemlji. (ipak ne govorimo o Sjevernoj Koreji). Bizarno mi je nekako da je milijardu ljudi pod nekakvom takvom "internet cenzurom".
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 19:56   #1765
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Hvala! Ma zanimalo me jeli to moguće tako nešto napraviti u modernoj zemlji. (ipak ne govorimo o Sjevernoj Koreji). Bizarno mi je nekako da je milijardu ljudi pod nekakvom takvom "internet cenzurom".
Zapravo je to vrlo jednostavno, jer svaki domači kompjuter dobija sadržaj sa interneta preko jednog od internet providera, kojih je mnogo mnogo manje od milijarde, i sasvim dovoljno je blokirati zabranjene adrese na serverima tih providera. Kad se može u EU unatoč svim njezinim regulativima, može se i u Kini.

Nisam 100%, ali mislim da bi se ovakvu blokadu moglo zaobići putem satelitskog interneta, ali pitanje je koliko je neki prosječni Kinez u mogučnosti, da dobija dostup do toga.
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 20:18   #1766
Kineski BDP drugo tromjesečje zaredom raste po stopi 6,9 %. Prošle godine je bio 6,7% dakle, čak se i ubrzao, a prognoze su bile da će usporiti na 6,5 %
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 22:48   #1767
Nego kako vam se čini ovogodišnja parada kineske vojske na poligonu u Unutrašnjoj Mongoliji?

https://www.youtube.com/watch?v=VePoNEQHedU Ima i varijanta sa komentatorima na engleskom jeziku.

Na paradi je sudjelovalo 12000 vojnika, otprilike toliko ima RH aktivnih vojnih lica koja nisu kancelarijski miševi.

Naoružanje koje je prodefiliralo je nekoliko puta brojnije od naoružanja naše vojske, a vatrena moć se nada usporediti.

Ima tu zanimljivih stvari za vidjeti i pogledati.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 17:33   #1768
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Nego kako vam se čini ovogodišnja parada kineske vojske na po-goligonu u Unutrašnjoj Mongoliji?

https://www.youtube.com/watch?v=VePoNEQHedU Ima i varijanta sa komentatorima na engleskom jeziku.

Na paradi je sudjelovalo 12000 vojnika, otprilike toliko ima RH aktivnih vojnih lica koja nisu kancelarijski miševi.

Naoružanje koje je prodefiliralo je nekoliko puta brojnije od naoružanja naše vojske, a vatrena moć se nada usporediti.

Ima tu zanimljivih stvari za vidjeti i pogledati.
Parada je bila u čast 90-godišnjice vojske, što je i razlog zašto nitko od stranih novinskih agencija nije pozvan.
Uzmeš li u obzir da u paradu nije uključeno niti 1% ljudstva i tehnike, to samo govori kolika im je snaga vojske.

A usporedba s našom vojskom... Pa švicarski lovački savez je jača vojna sila od HV.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 10:41   #1769
https://www.nytimes.com/2017/08/04/w...-tensions.html
https://www.theguardian.com/world/20...uted-territory

Čudno da ovdje nije bilo riječi o mogućem novom sukobu s Indijom.

Quote:
China has demanded the withdrawal of Indian troops from a scrap of disputed territory to end an escalating border row between the two Asian powers that has drawn in tiny Bhutan.

Beijing claims the Indian troops are occupying its soil, but both Bhutan and India maintain the area in question is Bhutanese territory.

Analysts maintain that armed conflict between the two Asian powers is unlikely, but say the harsh language and scale of the mobilisation in the remote but strategically important area, where the borders of China, India and Bhutan intersect, is unprecedented in recent years.

One former Indian foreign secretary said the impasse, now in its third week, also marked the first time India and China had squared off on the soil of a third country, an overt display of the escalating regional rivalry between the pair.

The current standoff began on 16 June when a column of Chinese troops accompanied by construction vehicles and road-building equipment began moving south into what Bhutan considers its territory.

Bhutan, a small Himalayan kingdom with close military and economic ties to India, requested assistance from Delhi, which sent forces to resist the Chinese advance.

To avoid escalation, frontline troops in the area do not generally carry weapons, and the Chinese and Indian troops reportedly clashed by “jostling”: bumping chests, without punching or kicking, in order to force the other side backwards.

At the heart of the dispute are different interpretations of where the “trijunction” – the point where the three countries’ borders meet – precisely lies. China argues its territory extends south to an area called Gamochen, while India says Chinese control ends at Batanga La, further to the north.

About 3,000 troops from both countries are reportedly stationed near Doka La , an area initial media reports said was about 15km from Gamochen, but which satellite imagery shows could be as close as two to three kilometres away.
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 16:43   #1770
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post

Sto je babi milo to joj se snilo.
Vec dvije godine nagovaraju Indiju da uuvede sankcije Rusiji, a kako ce je nagovoriti da napadne Kinu.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:16   #1771
Kina je osnovala internetski sud vezano za internet poslovanje http://economictimes.indiatimes.com/...w/60120713.cms
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 17:32   #1772
Šuška se da su Kinezi usavršili način lociranja podmornica (do 6 km umjesto dosadašnjih par sto m).
https://www.newscientist.com/article...uth-china-sea/
Neće Ameri još dugo tamo haračiti.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 23:18   #1773
Generalno-može li se kineska i ruska vojna tehnika mjeriti s NATO-m, tj. američkom? Jest da Kinezi brzo napreduju i razvijaju se, ali ipak zna se tko je još uvijek glavna vojna sila. Iako mi pomalo smeta američka vojna ( a i gospodarska ) dominacija u svijetu, objektivno su još uvijek No.1 superpower.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 14:28   #1774
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Generalno-može li se kineska i ruska vojna tehnika mjeriti s NATO-m, tj. američkom? Jest da Kinezi brzo napreduju i razvijaju se, ali ipak zna se tko je još uvijek glavna vojna sila. Iako mi pomalo smeta američka vojna ( a i gospodarska ) dominacija u svijetu, objektivno su još uvijek No.1 superpower.
Pitanje je konkretno, ali odgovor ne može tako jednostavan.

Kinezi su jako napredovali u zadnjih 30 godina, ali najveći problem je što nemaju iskustva, i posljedično tome nisu bili u prilici testirati razne taktike ni oružje.Koliko je to bitno vidimo u Siriji, gdje su Rusi uz minimalna ulaganja obrisali pod s Amerima i njihovom koalicijom 60+ zemalja - ljubitelja kozojeba.
Kinezi su svjesni svojih nedostataka, ali njima se nigdje ne žuri jer vrijeme radi za njih.Uz to, njihov cilj nije korištenje oružja nego ekonomsko ratovanje, što im jako dobro ide.

Rusija nije i nikad više neće biti na razini SSSR-a, ali slično kao i Kinezi svjesni su svojih limita.Stoga su se orijentirali na svoje jake strane.Obnovili su nuklearni arsenal i fantastično brzo i efikasno modernizirali vojsku, praktički od nule.Sudeći po nedavnim sukobima imaju i odličan zapovjedan kadar, jer su i u Gruziji i u Siriji ostvarili svoje ciljeve uz minimalna ulaganja.Posebo impresivna operacija bila je zauzimanje Krima, što su postigli bez žrtava na bilo kojoj strani.

Ameri su i dalje najveća vojna sila svijeta, ali razlika u odnosu na Kinu i Rusiju brzo se smanjuje, s tim da Rusi imaju moderniji nuklearni arsenal.
3 velika problema SAD-a su njihovi 1. ciljevi - žele sve, 2. razne struje(Pentagon, CIA, State Department) od kojih svaka radi svoje, te najbitnije od svega 3. ovisnost o dolaru.Kako se smanjuje udio dolara u svjetskoj trgovini, tako se smanjuje utjecaj SAD-a, a posljedično će biti i smanjenje izdvajanja za vojsku.Vezano na dolar i izdvajanje, podatak o godišnjem vojnom proračunu nije realan pokazatelj.Kod Amera je radna snaga, uključujuči vojnike i privatnike/tvrtke puno skuplja nego kod Rusa ili Kineza.Potonji imaju najveće kapacitete i isplativost proizvodnje, dok Rusi imaju najniže cijene sirovina.
Njihova najveća prednost do sada bila je tzv. "međunarodna zajednica", gdje se zapravo radi o EU + Kanada i Japan, a koja je formalno davala legitimitet raznim invazijama.Zadnjih 15-tak godina i to opada, jer je većini ljudi postalo jasno kako se ne radi o Tarzan sindromu "Mi = demokracija" nego o sustavnom pokoravanju i uništavanju zemalja, uz milijunske žrtve.Kada se tome pridodaju metode "stone-age" bombardiranja, tj. financiranja, obučavanja i naoružavanja jihadističkih terorističkih skupina, jasno je da takve metode u budućnosti više neće prolaziti.
Zemlje Južne Amerike na vlastitoj koži su iskusile metode "uvođenja demokracije", Kina drži Afriku, a Azija im se pomalo otima iz ruku.Bliski Istok kao njima najbitnija regija, sve više je pod kontrolom Irana.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.

Zadnje uređivanje Hrvojeee : 28.08.2017. at 14:53.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:36   #1775
Kina podiže 75 metarski bakreni kip Bude težak 600 tona(sa interesantnim simbolom na prsima)

https://web.facebook.com/RTvids/vide...eZdvT9WRbqzrZ0

https://imgur.com/bz5mfNi

Naravno, nepatriotska tijela će odmah spomenut cijenu kipa i reć nešto tipa "Bolje da te novce daju sirotinji" il nešto slično, šta treba ignorirat.
UjakCreepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 18:04   #1776
Samo pro-američki isprani mozgovi će reći da je to bacanje para u komunističkoj Kini di ima puno sirotinje.
Isti oni isprani mozgovi koji će na svakoj ekonomskoj temi reći da je davanje novca sirotinji ne samo bacanje para već štetno po tu sirotinju.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:32   #1777
Quote:
Hrvojeee kaže: Pogledaj post

Ameri su i dalje najveća vojna sila svijeta, ali razlika u odnosu na Kinu i Rusiju brzo se smanjuje, s tim da Rusi imaju moderniji nuklearni arsenal.
3 velika problema SAD-a su njihovi 1. ciljevi - žele sve, 2. razne struje(Pentagon, CIA, State Department) od kojih svaka radi svoje, te najbitnije od svega 3. ovisnost o dolaru.Kako se smanjuje udio dolara u svjetskoj trgovini, tako se smanjuje utjecaj SAD-a, a posljedično će biti i smanjenje izdvajanja za vojsku.Vezano na dolar i izdvajanje, podatak o godišnjem vojnom proračunu nije realan pokazatelj.Kod Amera je radna snaga, uključujuči vojnike i privatnike/tvrtke puno skuplja nego kod Rusa ili Kineza.Potonji imaju najveće kapacitete i isplativost proizvodnje, dok Rusi imaju najniže cijene sirovina.
Sviđa mi se tvoja 'analiza', a posebno ovaj dio.
Definitivno utjecaj SAD-a slabi u mnogim poljima, što je i OK, jer niti su najveća zemlja po površini, niti po stanovništvu, niti imaju najbolji političko-ekonomski sustav. Ne kažem da netko drugi treba zavladati svijetom, već je svijetu potrebna ravnoteža, veća jednakost kako među zemljama, tako i među ljudima u pojedinim zemljama.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 19:32   #1778
Kina od Izraela kupuje laboratorijski uzgojeno meso u vrijednosti 300m$
https://www.juancole.com/2017/09/chi...edium=facebook

elem, laboratorijski uzgojeno meso!!
jadni mi svi s "napretkom" civilizacije.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:54   #1779
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Kina od Izraela kupuje laboratorijski uzgojeno meso u vrijednosti 300m$
https://www.juancole.com/2017/09/chi...edium=facebook

elem, laboratorijski uzgojeno meso!!
jadni mi svi s "napretkom" civilizacije.
Koja je razlika između ovog i onog uzgojenog industrijski? Ovo može biti samo čišće jer kad uzmeš čime sve šopaju životinje po farmama dođe ti zlo. Zato i jedem samo meso koje sam uzgojim i ubijem.
__________________
Dr.Phil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 14:20   #1780
Kina održala prve prekomorske vojne vježbe u svojoj prvoj prekomorskoj bazi u afričkoj državi Džibuti

http://presstv.com/Detail/2017/09/26...rills-Djibouti
UjakCreepy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.