Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2007., 12:10   #41
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Jel se mi poznamo?
a jesi pizda
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 12:34   #42
Mozak je čudnovata biljka, al sumnjam da baš možemo puno više izvuć od njega. Slažem se da je ovo nategnuto s tim postocima pošto su očito različiti segmenti zaslužni za različite stvari, a kad bi sve radilo istovremeno brijem da bi bilo jako veselo u glavi

A btw, da je to istina - strah me koje bi pizdarije radili po Zemlji kad smo već sve živo sjebali sa samo 10%
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 13:23   #43
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Jel se mi poznamo?
Je, skupa smo pasli ovce.
__________________
And the thing that freaks me out
Is I'll always be in doubt
Talidomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 15:00   #44
Sve je moguće. 100% korištenja mozga bi nam vjerojatno omogućio telekinetičke sposobnosti i još štošta drugo.

Sve je moguće
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 15:13   #45
Quote:
PhoeNiX_ReMinD kaže: Pogledaj post
Sve je moguće. 100% korištenja mozga bi nam vjerojatno omogućio telekinetičke sposobnosti i još štošta drugo.

Sve je moguće
100% aktivnosti mozga ti bi omogucilo prijevremen posjet mrtvozorniku
Scar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 15:32   #46
Quote:
Scar kaže:
100% aktivnosti mozga ti bi omogucilo prijevremen posjet mrtvozorniku
exactly
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 01:04   #47
A jel ko cuo da postoji onaj jedan matematicr (ili je postojao) kojem od rodjenja nedostaje citava jedna mozdana polutka, umjesto nje ima samo mozdanu tekucinu nekakvu?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 01:42   #48
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
jos jedan,

svaki covjek koristi 100% mozga


zivjeli urbani mitovi, zivjele naifcine koje padaju na njih
Živio ti pod bannom. Živio.

Btw, kako evolucija ide dalje tako mislim da se čovjeku otvaraju nove mogućnosti i aktiviraju uspavana osjetila. Možda nisu uspavana bila, možda se nova rađaju s vremenom. Mislim, da ne koristimo 100% mozga, ali da su neki ljudi istrenirani i mogu upotrijebiti mozak drugačije od nas koji nemožemo.
Možda je krivo reći ne koristimo 100% mozga. Možda neki od nas nemaju te mogućnosti a mozak im radi na 100%.

I na kraju krajeva, kako se uopće došlo do te računice koliko % mozga koristimo. Mislim da znanost još nije dosegla tu razinu da to može odrediti.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 01:56   #49
Quote:
I na kraju krajeva, kako se uopće došlo do te računice koliko % mozga koristimo. Mislim da znanost još nije dosegla tu razinu da to može odrediti.
Pa vejerojanto je to rezultat nekog dogovora, samo kakvog
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 02:03   #50
Kakvog dogovora? To je netko izvalio i zdravo. Ali opet bi bila i izvala da netko kaže da 100% koristimo jer se nezna.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 02:23   #51
pa došlo se promatranjem mozga, a kako bi se drukčije došlo nemože neko samo bubnut neki broj
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 02:24   #52
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
pa došlo se promatranjem mozga, a kako bi se drukčije došlo nemože neko samo bubnut neki broj
Da pa su odredili da koristimo 13% mozga ??
Mislim da je netko bubnuo
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 02:29   #53
Pa dogovora, nisi nikad cuo npr. za dogovorne mjerne jedinice. Kolko ja kuzim ima dosta sitnica u znanosti koje su stvar dogovora jer se drugacije ne moze, a potrebno je da se nesto dogovori.

A ni ovu mogucnost da je to netko izvalio ne otklanjam - ne znam uostalo mnogo o ovoj temi, iao mi se cini da je to nelogicno (to da je netko to eto samo tak izvalio, izmislio) Prije bi t bio produkt neke zablude, neg da je to netko samo izmislio.

Uostalom evo vam nakon minute googlanja odgovor

Quote:
This misconception most likely arose from a misunderstanding (or misrepresentation in an advertisement) of neurological research in the late 1800s or early 1900s when researchers either discovered that only about 10% of the neurons in the brain are firing at any given time or announced that they had only mapped the functions of 10% of the brain up to that time (accounts differ on this point).
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_b...misconceptions

Mene bi recimo bilo mnogo zanimljivije pitanje, npr, sadrzi li mozak informacije. Citao (da citao!) sam neku knjigu gdje ima dosta pokusa koj ukazuju na to da NE sadrzi. I onda bi bio zanimljiv odgovor na pitanje zasto je to tako. Itd itd
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 02:32   #54
pa nekužim se ja baš tako dobro, ali znaš kad ti stave ona sranjepo glavi pa prate neke moždane aktivnosti, valjda tako, neznam
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 02:33   #55
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
pa nekužim se ja baš tako dobro, ali znaš kad ti stave ona sranjepo glavi pa prate neke moždane aktivnosti, valjda tako, neznam
Gledaju te kroz ogromno povečalo, možda tako
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 10:14   #56
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Mene bi recimo bilo mnogo zanimljivije pitanje, npr, sadrzi li mozak informacije. Citao (da citao!) sam neku knjigu gdje ima dosta pokusa koj ukazuju na to da NE sadrzi. I onda bi bio zanimljiv odgovor na pitanje zasto je to tako. Itd itd
Naravno da sadrži. Kad učiš, stvaraš i poboljšavaš postojeće neuronske puteve. Recimo znaš upravljati shuttleom. I dogodi ti se nezgoda, trauma mozga gdje je taj sustav naučenog prekinut i mozak ga ne može dozvati. Rezultat - više se ne sjećaš što treba raditi u shuttleu. Onda odeš na terapiju, nije sad važno kakvu, srede ti mozak, on ponovno uspostavi veze s tim naučenim i imaš opet znanje o upravljanju tom letjelicom.
Donekle je sve što smo ikad učili u našoj glavi, samo nije sve tako lako dostupno i nije u uporabljivom obliku. Rana sjećanja recimo nisu, ali su imala svoj utjecaj na razvoj psihe.
__________________
And the thing that freaks me out
Is I'll always be in doubt
Talidomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 19:29   #57
jel se tu računaju i svi živci kojima mozak upravlja?
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 19:30   #58
ne
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 19:38   #59
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
ne
ne - onda bi živci otišli u kuratz
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 20:09   #60
goranbou

Dobiješ moždani udar, dijelovi mozga su oštećeni, svjestan si, a ne kužiš kako pomaknuti lijevu ruku npr.
To je zanimljivo jelda

Koji dio tijela ili duše onda upravlja s tom lijevom rukom i zašto se ne može pokrenuti, ako ne upravlja mozak?
__________________
Čistoća postaje važnija kada je pobožnost daleko !
Ševa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.