Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2008., 16:33   #21
postoji formula po kojoj se brojka vodilja (36,50,58,..) pretvori u udaljenost na koju moze uredno osvijetlit objekt.. potrazi negdje na netu..[/QUOTE]




pronašao sam formulu:

domet=brojka vodilja/ F broj

tako da je za fl50 uz f broj2.8 daljina 17.8 metara, a za fl36 12.8 metara
papinijanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 03:38   #22
ISO 100

to se odnosi na ISO 100
emes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 16:46   #23
Quote:
emes kaže: Pogledaj post
to se odnosi na ISO 100

mislim da se odnosi na 100.
ta udaljenost je po meni sasvim ok. jer negdje sam pročitao da sve što je više od 10 metara ja super.

nego, dali možda proizvođači malo "nategnu" brojku vodilju? da nije u stvarnosti onolika kolko piše
papinijanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 08:46   #24
Blic "Sigma EF-530 DG Super" - vaše mišljenje

Već duže vrijeme sam u pregovorima sa samim sobom treba li mi ili ne dodatni blic. Razmišljao sam o kupovini nekog manualnog tipa Metz 36C-2 ili čak Metz 48-icu, pa Pentax 360-ku...
Sad, dobih ponudu za u naslovu navedenu Sigmu... Ponudu koju je jako teško odbiti... Skoro u pola cijene... Blic ima pa skoro sve... Ima i wireless kojeg vjerojatno nikad neću koristiti... O ostalim stvarima da i ne govorim...

Pitanje: Kakvi su uopće Sigmini blicevi, ima li tko kakvih iskustava s njima? Napominjem da nemam prevelikih potreba za externim blicem, ali ponekad zatreba (pa se snalazim s dizanjem ISO-a i čim manjim f-om)... Primamljiva mi je ponuda, naravno iz financijsklih razloga...
Pa ako ima tko kakvih iskustava, lijepo ga molim da podijeli iskustvo samnom

Unaprijed zahvalan svima na pomoći
__________________
Doktore, malo sam neodlučan... A možda i nisam...
Neznam...
gogo098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 14:08   #25
Quote:
gogo098 kaže: Pogledaj post
Već duže vrijeme sam u pregovorima sa samim sobom treba li mi ili ne dodatni blic. Razmišljao sam o kupovini nekog manualnog tipa Metz 36C-2 ili čak Metz 48-icu, pa Pentax 360-ku...
Sad, dobih ponudu za u naslovu navedenu Sigmu... Ponudu koju je jako teško odbiti... Skoro u pola cijene... Blic ima pa skoro sve... Ima i wireless kojeg vjerojatno nikad neću koristiti... O ostalim stvarima da i ne govorim...

Pitanje: Kakvi su uopće Sigmini blicevi, ima li tko kakvih iskustava s njima? Napominjem da nemam prevelikih potreba za externim blicem, ali ponekad zatreba (pa se snalazim s dizanjem ISO-a i čim manjim f-om)... Primamljiva mi je ponuda, naravno iz financijsklih razloga...
Pa ako ima tko kakvih iskustava, lijepo ga molim da podijeli iskustvo samnom

Unaprijed zahvalan svima na pomoći
A da ga (jeftino) kupiš pa nam sam ispričaš kakav je i kakvi su dojmovi?
mpix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 14:17   #26
Kako svi vi isto razmišljate...

Tak bu i nekak bilo...
__________________
Doktore, malo sam neodlučan... A možda i nisam...
Neznam...
gogo098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 17:00   #27
Quote:
gogo098 kaže: Pogledaj post
Kako svi vi isto razmišljate...

Tak bu i nekak bilo...
Znamo kako neopisivo voliš biti pokusni kunić...
mpix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 23:33   #28
Je je, neopisivo... Ko i svi ostali...
__________________
Doktore, malo sam neodlučan... A možda i nisam...
Neznam...
gogo098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 17:49   #29
Question koji flash/bljeskalicu?

imam canon eos 350d vec duze vrijeme i planiram kupiti bljeskalicu za njega, jer mi je u zadnje vrijeme potrebna.

kako ju ne bi kupovala u HR, vec vani, a cijene su tamo znatno nize nego ovdje (koliko sam vidjela) novac mi ubiti i nije toliki problem.

isprobala sam speedlite 430ex, naravno da su slike bolje s njim, nego bez njega, ali nije me odusevio bas

od jacih bljeskalica u ponudi je 580ex, pa me zanima isplati li mi se to kupiti (s obzirom na fotoaparat koji imam) i kolika je razlika u samim bljeskalicama tj. fotkama?
__________________
...ne znam za mashtanje i za sanjanje...
chupawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 18:15   #30
Quote:
chupawa kaže: Pogledaj post
isprobala sam speedlite 430ex, naravno da su slike bolje s njim, nego bez njega, ali nije me odusevio bas
U kojem smislu nije oduševio?

Obično ljudi tak pišu kada ne shvaćaju da bilo kakava bljeskalica služi za osvjetilti ljude neposredno pred fotoaparatom, a ne npr. dabra na drugom kraju šume...

580EX je veći i jači, ali i košta.... Pa ti odluči ipak su tvoji novci.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 18:26   #31
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
U kojem smislu nije oduševio?

Obično ljudi tak pišu kada ne shvaćaju da bilo kakava bljeskalica služi za osvjetilti ljude neposredno pred fotoaparatom, a ne npr. dabra na drugom kraju šume...

580EX je veći i jači, ali i košta.... Pa ti odluči ipak su tvoji novci.
znam cemu sluzi bljeskalica i nisam ni pokusavala s njom nesto "nemoguce" (kao npr. tog dabra ) i onda se cudila i pricala kako meni to nista ne valja.

580ex je skuplji (cca. 400$ dodje) dok je 430ex 250$. dok je kod nas 580ex negdje oko 3800, a 430ex 1500kn.
__________________
...ne znam za mashtanje i za sanjanje...
chupawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 18:29   #32
Quote:
chupawa kaže: Pogledaj post
znam cemu sluzi bljeskalica i nisam ni pokusavala s njom nesto "nemoguce" (kao npr. tog dabra ) i onda se cudila i pricala kako meni to nista ne valja.
Ma znam.... kažem to samo zbog toga jer sam par puta naletio na slučajeve da su ljudi kupili bljeskalicu i onda s telcem od 300 mm fotkali nešto udaljeno 50-ak metara pa se čudili zakaj im je slika tamna, a imaju bljeskalicu.

Quote:
chupawa kaže: Pogledaj post
580ex je skuplji (cca. 400$ dodje) dok je 430ex 250$. dok je kod nas 580ex negdje oko 3800, a 430ex 1500kn.
Kako rekoh, tvoji novci... da sam na tvojem mjestu, ako novac nije problem, ja bih radije uzeo jaču.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 21:17   #33
jab uzo 430EX ak nisi tak zahtjevna...a ostalo ulozio u nekaj drugo..mozda koji prime...ili filtere, torbu, kebab...svasta mi sad pada na pamet
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 23:57   #34
Quote:
chupawa kaže: Pogledaj post
znam cemu sluzi bljeskalica i nisam ni pokusavala s njom nesto "nemoguce" (kao npr. tog dabra ) i onda se cudila i pricala kako meni to nista ne valja.

580ex je skuplji (cca. 400$ dodje) dok je 430ex 250$. dok je kod nas 580ex negdje oko 3800, a 430ex 1500kn.
kad kupuješ pazi da kupiš 580exII ili ako je 'stara' 580ex da dobiješ dooobar popust...
mpix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 06:51   #35
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
....kebab...
... .... hm, vi'š nije loša ideja.....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 15:23   #36
Ako ti nije lova problem, uzmi jaču (580ex)... Nisam canon user, ne znam koja je razlika između 430 i 580 (jedino znam da je 580 puno jača), ali tu nema neke polemike (naglašavam, ako ti lova nije u pitanju)... Nikad ne znaš za što će ti blic sve služit... Tijelo možeš promijenit, ali blic nećeš tako skoro...
Ako uzimaš slabiju, može se desiti da ti u dogledno vrijeme neće biti dostatna i kaj onda? Prodaj nju (u pol cijene, teško da ćeš dobiti više) i dodavaj lovu za skuplju... Trošak veći nego odmah kupovina 580-ke...
Naravno, postoji i druga varijanta, kupiš 580-ku i nikad ne iskoristiš njen sav potencijal, pa skužiš da bi ti i 430-ka bila sasvim dovoljna... bad luck...

Prouči detaljno specifikacije i jedne i druge, vidi koliko ti odgovara jedna koliko druga (ponajviše po max "bacanju" snopa u dalj), pa odlući...

Eto otkrih toplu vodu...
__________________
Doktore, malo sam neodlučan... A možda i nisam...
Neznam...
gogo098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 09:36   #37
Quote:
flomasteric kaže: Pogledaj post
ako razmisljas tako onda odmah bjezi sa olympusa jer jedino on nece raditi aparate sa crop faktorom manjim od 2, svi ostali proizvođaci su najavili FF tijela, jer kupnom FL50(R) za cca 3500kn samo se jos vise ukopavas.. tesko ces ikad preci na neku drugu marku aparata ako ulozis u objektive i bliceve.
princip je da se odlucis za jednu marku i guras je do kraja.. srecom danasnji aparati su svi jako slicni po karakteristikama, pa kojeg god proizvođača odabrao neces puno pogrijesiti.

jednom kad uđeš u dslr vode 11 000 kn nije puno.. toliko dođe osrednji 70-200 objektiv.

uostalom zasto ne bi kupio e-3?
cisto usporedba:
400d vs E3
E3 ima veci fps 5 vs 3
stabilizaciju u tijelu
zadihtan je protiv kise i prasine
bolji autofokus
vise megapixela
liveview
razlika je nebo zemlja.
jedino u cemu je 400d bolji je malo manje suma pri vecim osjetljivostima.
jos ako mu padne cijena..
Prodam ti ja osrednjeg za 11 000 kn, jel moze?
A sebi kupim najbolji trenutno ja mislim...........
I.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 11:40   #38
o cemu ti!?
flomasteric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 18:33   #39
430ex je sasvim ok za fill flash po suncanom danu (u sjeni)
te kao garancija autofokusa u mraku s isljucenim flashom (ima AF lamp)

---
PS
uvijek mozes kupiti jaci flash, a 430ex moze s njim ''komunicirati'' i tako imas mali speedlite setup
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 21:38   #40
Quote:
gogo098 kaže: Pogledaj post
Razmišljao sam o kupovini nekog manualnog tipa Metz 36C-2 ili čak Metz 48-icu, pa Pentax 360-ku...:

ovaj metz 36c2 imam ja. za svoju cijenu od 500 kuna sasvim je ok. može u "tele" modu osvijetliti na 10 - 12 metara uz 100 asa a meni više i ne treba. na ovim kraćim udaljenostima, na kojih 4 - 5 - 6 metara automatika mu sasvim dobro radi i jednom se postavi određena blenda i o njoj se više ne razmišlja (blic sam dozira svjetlo koliko ga treba).
crna ptica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.