Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2014., 13:35   #321
Quote:
ludibosanac kaže: Pogledaj post
Ja znam sanjati cesto zivotinje.Recimo upoznao sam jednu djevojku,svidjala mi se.Tu noc sanjam macku.Negdje sam citao da macka predstavlja zlu zenu.I na kraju se ispostavilo da ta djevojka je bas losa osoba bila za mene.Jednom sam sanjao kako setam i odjednom oko mene na stotine zmija.Taj san mi prekida poziv,zove me drugarica ,nakon cega smo se bas zestoko zakacili.Nije zbog toga sto me probudila :-) vec jedan drugi razlog.I na kraju je bas ispala zmija prema meni

Sanjam jednog druga ,nas dvojica negdje setamo.Odjednom on ode ispred mene,ja za njim,ali ne mogu ga stici nikako i na kraju se skroz izgubio.Nedugo nakon(u stvarnosti naravno) toga bas se neke stvari izdesavale da jest i bio u tome bas daleko ispred mene.Nije bitno sta se desilo.

U ratu sanjam moj grad kako trese zemljotres.Nedavno nakon toga bio je bombardovan.

Ili prije par dana,u jednom snu ganjali su me neki ljudi,hoce da me ubiju.Prosle godine sam sanjao da sam umro.

I jos nesto ,bas morbidno.Sanjao sam da mi neko u snu govori da cu umrijeti u 47.godini.I kad se sad sjetim tog sna,ne bude mi nikako dobro.
I 40 i 7 su negativni brojevi u snovima. To što si sanjao samo ti podsvjest govori da se dogodila neizbježna velika promjena u tvome životu.
Kada sanjaš da te love, a pobjegneš, znači da ćeš nadići svoje neprijatelje ili probleme.
Damon Rewel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 12:51   #322
Quote:
Astralica kaže: Pogledaj post
Hehe, imala sam zanimljivu raspravu s jednim poznanikom na tu temu. On je rekao da već samim time što gledaš u budućnost, ti ju mijenjaš.

Ali evo što sam uspjela doznati iz osobnih iskustava.

Onoga trenutka kada dobijemo viziju/san/saznanje "niotkuda" o nekom budućem događaju, to predviđanje je došlo u skladu s nečijom namjerom o navedenom događaju. Kako da to jednostavnije objasnim... Prije nego što se išta manifestira na fizičkoj razini, postoji kao mogućnost u obliku energetskog zapisa. A mogućnosti su bezgranične. Ono što određuje koja će se mogućnost manifestirati, je nečija namjera. Dakle, kada predviđamo, ono što vidimo je prikaz stvari kako će se one odvijati ukoliko subjekt ne promijeni svoju namjeru. To je prikaz onoga što će se dogoditi ako stvari nastave ići u smjeru u kojem trenutno idu. No, kvaka je sljedeća... Vizije su ponekad simbolične, i sve dok se ne dogode, ne možemo znati na što su se odnosile.

Ukoliko netko ima sreće da vidi viziju u doslovnom smislu, još i može utjecati na razvoj stvari. U protivnom, to je jako, jako teško.
Što bi u ovom slučaju bila "promjena namjere"?
Jedan od takvih mojih snova bio je san u kojem sam tri noći zaredom sanjala jednog poznanika kako izvodi onaj mađioničarski trik, u onom staklenom "kavezu" punom vode, zavezan lancima i ne može se osloboditi...I četvrtu noć je čovjek poginuo, na način da je sletio autom u more.
Bio je vezan i nije mogao izaći...
Zapravo ne vjerujem da se takvi značajni događaji poput smrti mogu izbjeći. Pa čak i da sam mu to rekla, mislim da bi se na neki drugi način to ostvarilo.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 04:03   #323
Ako si u pravu, onda si to sanjala samo zbog sebe. Da se uvjeriš da možeš predvidjeti neke stvari. Možda ćeš jednog dana moći utjecati na nešto bitnog.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 15:11   #324
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Ako si u pravu, onda si to sanjala samo zbog sebe. Da se uvjeriš da možeš predvidjeti neke stvari. Možda ćeš jednog dana moći utjecati na nešto bitnog.
Zar je to ikome uspjelo?
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 20:04   #325
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Što bi u ovom slučaju bila "promjena namjere"?
Jedan od takvih mojih snova bio je san u kojem sam tri noći zaredom sanjala jednog poznanika kako izvodi onaj mađioničarski trik, u onom staklenom "kavezu" punom vode, zavezan lancima i ne može se osloboditi...I četvrtu noć je čovjek poginuo, na način da je sletio autom u more.
Bio je vezan i nije mogao izaći...
Zapravo ne vjerujem da se takvi značajni događaji poput smrti mogu izbjeći. Pa čak i da sam mu to rekla, mislim da bi se na neki drugi način to ostvarilo.
Promjena namjere znači sljedeće...
Ti si sanjala smrt tog poznanika, jer je on donio odluku da će autom proći tim određenim mjestom u to određeno vrijeme, što je rezultiralo njegovom smrću. Dakle, tvoj san vrijedi dok god je on imao namjeru učiniti to što je učinio. Da je odlučio drugačije, automatski se mijenja ishod, jer se mijenja i uzrok.

Evo jedan banalan primjer koji sam imala u posljednje vrijeme... Doduše, ne radi se o proricanju kroz snove, nego uobičajena intuicija, ali ipak.
Bila sam u posjetu bliskog prijatelja koji je strašno zimogrozan. Otišao se istuširati, a ja sam za to vrijeme otvorila prozor u sobi i zaboravila ga zatvoriti. Par minuta prije nego će izaći iz kupaone, ja sam ga vidjela kako dolazi u sobu, provjerava prozor i ljuti se na mene jer mu je hladno. Znači, vidjela sam posljedicu svoje trenutne namjere da neću zatvoriti prozor. I, točno to se dogodilo - on je izašao i odmah dobio po živcima zbog prozora. Da sam promijenila namjeru, tj da sam odlučila zatvoriti prozor, ishod bi bio drugačiji.
Astralica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 04:31   #326
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Zar je to ikome uspjelo?
Svakodnevno, ali često nismo niti svjesni svog utjecaja.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 14:43   #327
Imala sam dva takva sna,oba su bila o smrti o oba su se ostvarila.
Prvi kada sam sanjala da mi otac umire i jest,umro je nakon mjesec dana od sna.
Drugi san kada sam sanjala da tadašnji dečko kupuje motor i doživi nesreću. Šest mjeseci nakon toga,san je postao grozna java.
Sjećam se da sam sanjala i sprovod i njegovu majku koju do tada nisam upoznala.

Nakon ta dva sna,nisam imala više tako upečatljive proročanske snove u negativnom kontekstu.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 13:27   #328
na žalost i ja kad sanjam, obično to budu loše stvari koje se obistine.. mada sjećam se i upozorenja kojih sam se kasnije držala....

ali primjetila sam da mi smirivanje uma prije spavanja znatno pomaže, čini mi se da intenzivnije sanjam...
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 02:11   #329
ja smatram da mi mozemo prividno utjecati na buducnost..kad sa snovima vidimo dio buducnosti to moze biti upozorenje na nacin da se pripremimo mozda na to.. jer je da ce se stvari odvijati ovisno o nasim odlukama,ali opet na kraju smo odlucili sta smo trebali i opet ce biti sve kako je trebalo biti.. za sve postoji razlog i sudbina

ja sam kroz zivot imala stvarno dosta snova koji su su se ostvarili, npr.jedan od neobicnijih je bilo kad sam sanjala da sam u banci i svadam se nesto na salteru i nemogu pricati s zenom na saleru pa trazim nadredene jer su mi nesto krivo izracunali itd... i dan nakon popodne mi mama prica u stilu neces vjerovati sta je bilo ujutro.. bila sam na banci i krivo su mi izracunali (nesto) i onda su rekli da sam ja u krivu,htjeli mi naplatitim zenska za salterom se pravila ludom kao ne razumije me bla bla ugl.sve doslovno kao sta sam ja sanjala,samo sta sam ja bila ona u snu bilo je i da sanjam neke ljude koji jaaako dugo nisu bili prisutni u zivotu pa nakon sta ih sanjam se jave ili ih sretnem.. ali inace vise sanjam neke sitnice.. ali opet slatko zanimljivi su ti snovi.. koliko se toga moze doziviti i proziviti
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 01:09   #330
Evo zanimljivost od prije koji dan.


Ja i suprug putujemo negdje, u nekoj zgradi tražimo stan ljudi kod kojih trebamo odsjesti. Radi se ili o Italiji ili o nekom talijanskom govornom području jer u snu govorim talijanski dok tražim stan tih ljudi.

Na kraju ga nađem; tu je mlađa žena, cca 35-40 godina, zgodna, crnka, kraće kose. Ima i malu kćer, cca 5 godina. Tako ja pričam nešto sa ženom, o putovanju, kako smo našli njen stan itd., a usput pričam i nešto s malenom. Rekla mi je i ime ali sam zaboravila.

U jednom trenutku priča se skrene na mog supruga.
I tako kaže meni ta žena da moj suprug ne samo da je poznati odvjetnik, nego i uvaženi profesor. I kaže glasno njegovo ime.

Dok ona to govori, nekako se on pojavi tu negdje, iz druge prostorije.
On je više latino, i jasno mu vidim lice.

I tad se probudim.


I pošto se sjećam imena iz sna, idem ja guglati odvjetnike tog imena i prezimena. I na kraju nađem čovjeka pod tim imenom i prezimenom, inače Kolumbijac, koji je diplomirao i doktorirao pravo, poznati odvjetnik u sporovima međunarodne arbitraže i ima svoj odvjetnički ured, a uz to radi i kao profesor na nekom fakultetu u Parizu. I da, sličan je fizički kao moja slika njegovog lica iz sna.


Nađem ga na fejsu, i čak sam mu poslala request, ali evo, ništa.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 04:33   #331
Veoma zanimljivo Meadow
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 15:28   #332
Hm, da se i ja uključim... sanjam kako nekakav nepoznati čovjek u bijeloj košulji i crnim hlačama u mojoj firmi dobiva otkaz nakon 6mj rada, priča da kaj je tu je, život ide dalje. Između ostalog.

Par mjeseci nakon toga taj čovjek dolazi na razgovor za posao, ja se sjetim tog sna i velim curama u uredu "Taj frajer neće dugo ovdje, čeka ga otkaz nakon 6mj". Čovjek je dobio otkaz nakon 6mj.

Inače sanjam te mini snove koje većinom ne zapamtim i kad mi se desi deja vu, nekad uspijem povezati da sam to u biti sanjao i da se dogodilo baš kao i u tom snu. Samo nemam dovoljan mentalni kapacitet (ili što već) kako bi mogao te snove pamtiti, povezivati i sklapati u neki veći smisao... A volio bi to imati, jer zbilja često sanjam takve stvari. Ovakav priglup čovjek poput mene
ubojica mekog tuljca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 04:17   #333
Zapiši snove čim se probudiš. Ne samo da ćeš ih lako moći pregledati, već ćeš se početi sjećati više snova iz jedne noći.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 08:21   #334
Sanjam štošta već podosta godina. Nekada manje zanimljivo, nekada više. Recimo da sam prosječni sanjač sa prosječnim temama svojih snova. Najviše u proljeće, uvijek u boji. Međutim tek sam nedavno otkrio jednu novu dimenziju sna, a noćas mi se takav san ponovo dogodio. Prvo ću opisati radnju, a nakon toga ono što me iznenadilo u vezi načina na koji san funkcionira.
Lutam po nekom mallu tipa Bauhaus ili Pevec i znam da tražim nisku drvenu sklopivu stolicu (šamlicu, reklo bi se nekada). Dođem do odjela sa sličnim drvenarijama, tražim to što želim, međutim takve stoličice ili nema ili je ja ne mogu pronaći. Nađem prodavačicu koja tamo nešto radi i upitam za takvu stolicu. I ona mi veli "naći ćemo nešto". I ona negdje krene i ja za njom. Malo smo hodali po trgovini i nađosmo se na vratima prema skladištu. Ja ne znam kamo idemo i pitam ju trebam li i ja ići s njom, a ona odgovori da mogu ako hoću. Isprva sam mislio da idemo prema mjestu gdje su izložene takve stolice. (hoću reći da u trenutku sanjanja uopće nisam imao pojma kamo mi to idemo). Skočili smo oboje sa nekakvog zelenog podesta sa oko metar visine dolje na razinu otvorenog dvorišta. Tada sam primijetio sa lijeve strane široki dostavni ulaz u skladište sa naslaganom raznom robom (sve do sada ništa neobično). Ona ode do tog skladišta uzme nekakav poveći paket u oker ambalažnom kartonu i stavi ga na viličar i kaže nešto vozaču viličara. Tada se vrati k meni i veli "odite do drvenarije, stolica će vam biti tamo". Usput mi kaže kako večeras ima maturalnu zabavu.
E sad, što mi je u ovom snu iznenađujuće? To što ja (koji sanjam) uopće gotovo cijeli san NE ZNAM kamo prodavačica mene vodi, a ona (koju ustvari ja sanjam) je očito od samog našeg susreta i mog pitanja znala što će napraviti kako bi me uslužila. Želim reći da je njezin postupak, obzirom da je apsolutno smislen i opravdan, bio već režiran u mojoj glavi odmah na početku sna, a da ja (koji to sanjam) na početku sna toga uopće nisam bio svjestan. Kao da ja sanjam isključivo kupca i toga sam svjestan, a neki sasvim drugi dio mog mozga konstruira drugi dio priče bez moga znanja i ja to otkrijem tek na kraju.
Ne znam jesam li uspio dočarati to što mi je zbunjujuće u ovom snu. Ima li netko sličnih iskustava?
__________________
Sreća se na licu blista
LuckyDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 14:08   #335
Ja sam nedavno imala jako čudno iskustvo.

Bila sam s prijateljicama na nekom izletu, gdje nas je stotinjak spavalo u dvorani u vrećama za spavanje. Moje frendice i ja smo se držale onako skupa, jedna do druge. Tu večer sam imala neobičan san. Sanjala sam da me netko zove. Recimo da se zovem "Ivana". Dakle san počinje sa: "Ivana!", međutim nisam se osijećala kao da sanjam nego kao da sam u nekom polusnu i da slušam kako neko zaziva moje ime. Svjesna sam sebe i svjesna sam da spavam, ja onako pomislim u sebi "Ko me zove, kako znate kako se zovem" i opet začujem "Ivana!" od strane nekog muškog glasa. Tada su me prošli trnci i pomislila sam da trebam otvoriti oči da vidim jel neko stvarno do mene. Otvorim oči i budna sam ali je mrak, iako vidim neku siluetu ali sam u tom momentu pomislila da je zbog mraka.

U tom trenutku prijateljica koja se spavala do mene ustane i zavrišti. Prvo sam se prepala ko sam vrag Pitam što je bilo, kaže ona da je imala noćnu moru. Obe smo nastavile spavat. Ujutro mi priča kako ona ipak nije iza mogla spavati jer joj se san činio tako realističan.
Njen san je išao ovako: Dakle i ona je bila u nekakvom polusnu, ali je sanjala siluetu nekog muškarca koji stoji do nas, točnije do mene. Kaže da je stao do nas gledao nas prema dolje, i da se ona prepala ali da nije mogla ništa reći da nas upozori.

Uglavnom, naši snovi su se preklopili, jer je ona vidjela siluetu u snu tamo gdje sam je i ja vidila. Samo što je u snu taj muškarac mene zazivao.

Nije mi bilo svejedno
Ludasedamdeseta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 00:12   #336
Imao sam i imam još uvijek puno takvih snova,ovo je jedan od prije 2-3god.Dakle vozim se na posao popodne oko 6h i blizu mjesta gdje sam radio odjednom se sjetim sna od noci prije.Sanjao sam nekakvu festu od jedne poznanice koju nisam dugo vidio,a na toj festi me upoznala sa jednom njezinom frendicom koja je imala jako loše zube,ono bas lagano groblje.Kako sam i rekao tog sna sam se sjetio tik do mjesta gdje sam radio u ugostiteljstvu,parkirao sam auto i usao na posao.Nakon pola sata sat vidim u objektu za stolom sjedi ta frendica okrenuta prema meni,a sa njom jos jedna ženska osoba okrenuta meni leđima.Mahne ona meni i ja idem do njih pozdravit i to i kazem joj da sam je bas noc prije sanjao.Kada me predstavila frendici i upoznala nas ta frendica se nasmijala i imala je onu protezu za zube sa ne bas bajnim zubima.Daljni tjek sna im nisam ispricao da mogu pojesti u miru.
st.kilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 00:29   #337
Quote:
LuckyDay kaže: Pogledaj post
Sanjam štošta već podosta godina. Nekada manje zanimljivo, nekada više....
Tako inače snovi funkcioniraju...
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.