Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2008., 12:46   #1
strah

pozdrav
ne znam da li je ovo tema za ovdje, ali svejedno ide...
dakle ovako - imam neobjašnjivi strah od šume po noći i nije bitno da li se vozim autom kroz šumoviti krajolik ili samo gledam šumu kroz prozor. jednostavno me prolazi jeza kad vidim tu tamu.
i ne, nikada nisam zalutala u šumi pa se izgubila. čak me i muž par puta pitao što mi se to tako strašno dogodilo da se toliko bojim. po danu straha nema, ali po noći....
iskreno...ne vjerujem previše u babaroge, duhove i takve stvari, iako sam svjesna da nešto mora postojati. nikada nisam nikoga tražila da mi čita iz karata, graha ili čega već, nemam natalnu kartu izrađenu, a po prirodi sam preozbilja za svoje godine.
ponekad sanjam da letim, a ponekad da ljubim potpunos stranca, ali opet to je priča za neku novu temu....

što ja tu točno tražim?
zaprvno niti sama nisam sigurna, ali ako netko može pojasniti od kuda dolaze ovakvi neshvatljivi strahovi, bila bih mu zahvalna.

hvala!
nisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 16:18   #2
Mozda sjecanja iz proslog(proslih) zivota. Vjerojatno si u proslom zivotu poginula nasilnom smrcu negdje u sumi usred noci, pa je to ostalo i u ovom zivotu...
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 16:46   #3
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Mozda sjecanja iz proslog(proslih) zivota. Vjerojatno si u proslom zivotu poginula nasilnom smrcu negdje u sumi usred noci, pa je to ostalo i u ovom zivotu...
prosli zivoti ne postoje... to su gluposti... dusa je jedna i ne prolazi bezbroj bezveznih zivota i faza.... blablabla...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 17:46   #4
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
prosli zivoti ne postoje... to su gluposti... dusa je jedna i ne prolazi bezbroj bezveznih zivota i faza.... blablabla...
Ma nemoj? A ti so to dokazao ili? Postoje na tisuce primjera gdje su ljudi, prilikom vracanja u prosle zovote hipnotickom regresijom, otkrili uzroke svojih fobija u sadasnjem zivotu. Npr. ako se covjek panicno boji visine, ima primjera gdje je ista ta osoba u proslom zivotu pala s visine i tako umrla.
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 20:19   #5
Hm... pa zapravo svatko normalan ima neki strah...neki se boje visine, neki mraka, neki pak životinja... mene je pak najviše strah morskih dubina i kojekakvih špilja
__________________
Prvo skoči pa reci hop!
dj_harly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 20:22   #6
Može bit ali i ne mora bit vezano za prošle živote. Svi imaju neke strahove,možda preuveličavaš taj strah.
Laura_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 02:10   #7
Hmmmm, ja taj iracionalan strah u pravom smislu riječi osjećam prema ptičurinama. Osobito prema onima večima.

Mislim da me na njima najviše nekako plaše ta njihova krila, to perje na njima, općenito - čudna građa tijela. I imaju neki zločesti pogled koji govori da nisu dobre u duši.

Uglavnom, kad vidim veliku pticu (npr. sovu), smrznem se na mjestu.

Ne znam što bih napravila da se nađem negdje u blizini tako nečega. Uvijek me strah da mi ne uleti sluuuuučajno kroz otvoren prozor kakav golub ili nešto gore, jer bih u tom slučaju, čini mi se, izletila kroz zid.

A ni one manje mi nisu ništa draže, djeluju mi iznimno neurotično i najradije ih se klonim. Tu spadaju i kokoši.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 12:01   #8
ma kakvi prošli životi

strah iz djetinstva?
 
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 00:23   #9
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Ma nemoj? A ti so to dokazao ili? Postoje na tisuce primjera gdje su ljudi, prilikom vracanja u prosle zovote hipnotickom regresijom, otkrili uzroke svojih fobija u sadasnjem zivotu. Npr. ako se covjek panicno boji visine, ima primjera gdje je ista ta osoba u proslom zivotu pala s visine i tako umrla.
karac krasan postoje prosli zivoti. ajde ne trabunjaj. sta ja se bojim mraka, i sta, baba roga me otela u proslom zivotu.
xarkoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 19:24   #10
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Mozda sjecanja iz proslog(proslih) zivota. Vjerojatno si u proslom zivotu poginula nasilnom smrcu negdje u sumi usred noci, pa je to ostalo i u ovom zivotu...
Upravo tako.
__________________
Mirić i sinovi
somatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 19:35   #11
Možda se jednostavno bojiš... ne treba ti neko stručno objašnjenje... ja se bojim mravi, a nisu mi ništa napravili neko se boji psa... nije ni meni sve isto ići kroz pustu šumu usred noći
__________________
vrijeme je da se krene.
Ensi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 22:52   #12
U biti mrak povezuješ sa nekakvom drugom traumom. Najvjerovatnije iz djetinjstva.
Probaj istražiti čega se zaista bojiš kada vidiš mrak. Što to točno zamišljaš.
I onda analiziraj što to točno znači.
Recimo, hipotetski, ako te otac znao tući kad si bila mala, možda je to najčešće bilo po noći. (ovo samo kao primjer dajem, nemam pojma od kuda dolazi tvoji strah)
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:08.