Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2008., 14:58   #21
@ Veliki vladar
Po tvome postu znači da je bosna razvijenija od rumunjske????rumunjska je po svim ekonomskim pokazateljima pored nas a bosna je daleko iza.a misim da je usporedba nekih hrvatskih mjesta (ne mora biti kostajnica) s nekim rumunjskim manjim gradovima dobra jer mislim da smo mi tu negdje
__________________
I won't say no how could I?
revolution909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 15:26   #22
Mislin da nije naprednija,ali je imala sricu da bude u EU...
ciao miei amici is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 13:05   #23
Quote:
revolution909 kaže: Pogledaj post
Zanima me kakvo je mišljenje forumaša o Rumunjskoj,da li je naprednija od nas,koliko smo informirani,da li ulažemo u Rumunjsku i bili nam ona bila dobar gospodarski partner?
Da, fakat je naprednija,evo uskoro ulaze u 19.stoljeće...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 19:56   #24
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Da, fakat je naprednija,evo uskoro ulaze u 19.stoljeće...
Ajde mi daj neke dokaze....ili reci mi po čem su drastično lošiji od nas (osim cestogradnje,tu smo stvarno svjetski za njih)
__________________
I won't say no how could I?
revolution909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 05:59   #25
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Nemoj molim te s tim bajkama. Bukurešt je golema socijalistička rupetina s onim diniosaurom od parlamenta- odvratan komugrad, prljav i sa zahodima (prijatelj je i njih uslikao mobitelom) iz srednjega vijeka. Dronjasti ljudi i otužne droce, uz nešto baharih turista, valjaju se ulicama te postkomunističke bijede.

Ostali dio zemlje, u manji uzuzetak Transilvanije (a i ona je bijeda) katastrofalan je- neki odžaci iz budžaka iz kojih izbauljaju u krpe umotani domorodci, te izmoždene i hripave prostitutke. Prodaja djece, ubijanje putnika-namjernika (klepe te i izvade organe za presađivanje) u "medicinske svrhe"...Kad su došli preko Đerdapa u oronulu Srbiju, imali su dojam da su se našli u gastronomskom raju.

Kakva Rumunjska, kakvi bakrači.
samo se ti rugaj i potcjenjuj. isto podsmijavanje je bilo i sa ceskom, slovackom, madjarskom, ...
psi laju a karavani prolaze.
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 13:18   #26
oni su siromasi za nas ali eto,od nas su prije u EU i NATO.....ali to je sve politika
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 20:34   #27
Uhitili su nogometnog izbornika,prije toga pola premijerovih ljudi,nekoliko ministara,hrpu policajaca i sudaca-sve radi korupcije.
Po ovome su oni daleki zapad za nas
__________________
I won't say no how could I?
revolution909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 22:01   #28
Cool

Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Oni od nas neće biti napredniji bar 100 godina. Prijatelj mi je bio u Rumunjskoj pred koji mjesec, 10 dana, obišao ju cijelu.

Kakve "greenfield", tamo još žive u potleušicama sa zemljanim podom.
Rumunjska je vukojebina, pogotovo onaj dio koji je bio pod Turcima do 1878g....
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 23:22   #29
Quote:
revolution909 kaže: Pogledaj post
Zanima me kakvo je mišljenje forumaša o Rumunjskoj,da li je naprednija od nas,koliko smo informirani,da li ulažemo u Rumunjsku i bili nam ona bila dobar gospodarski partner?
drzava u kojoj mozes kupit osobu za 40dollara, sta vise reci...
horus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 00:10   #30
Samo vi podcjenjujte Rumune, kao sto ste podcjenjivali Cehe, Madjare i ostale istocnjake, a danas su oni zapad a HR je europska vukojebina sa ostalim Drzavama zapadnog Balkana, i dok se vi smijuljite zaostalim Rumunjima, kod njih se grade tvornice od Forda,Renault-a, Nokia...itd. i imaju 4,5% nezaposlenosti
Tipicno hrvatska malogradjanstina...
Mr-yes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 08:24   #31
Quote:
Mr-yes kaže: Pogledaj post
Samo vi podcjenjujte Rumune, kao sto ste podcjenjivali Cehe, Madjare i ostale istocnjake, a danas su oni zapad a HR je europska vukojebina sa ostalim Drzavama zapadnog Balkana, i dok se vi smijuljite zaostalim Rumunjima, kod njih se grade tvornice od Forda,Renault-a, Nokia...itd. i imaju 4,5% nezaposlenosti
Tipicno hrvatska malogradjanstina...
Upravo to....kod njih se sve gradi,kod nas sve stoji.
Nisam u zadnje vrijeme čuo za neku veliku tvornicu a mislim da bi nam trebala bar jedna.
__________________
I won't say no how could I?
revolution909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 13:02   #32
Quote:
revolution909 kaže: Pogledaj post
Upravo to....kod njih se sve gradi,kod nas sve stoji.
Nisam u zadnje vrijeme čuo za neku veliku tvornicu a mislim da bi nam trebala bar jedna.
Pa kad poželiš raditi za 100-150 eura mjesečno počet će i kod nas dolazit te velebne tvornice.
Nokiu radnik u Rumunjskoj košta 12 puta manje nego jedan u Njemačkoj.

Velika tvornica .... ROCKWOOL
Dragon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 13:24   #33
Quote:
Dragon3 kaže: Pogledaj post
Pa kad poželiš raditi za 100-150 eura mjesečno počet će i kod nas dolazit te velebne tvornice.
Nokiu radnik u Rumunjskoj košta 12 puta manje nego jedan u Njemačkoj.

Velika tvornica .... ROCKWOOL
Velika tvornica je trebala biti Hankook ali znamo koje kriv zato šta ta investicija nije provedena
__________________
I won't say no how could I?
revolution909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 19:11   #34
Moj prijatelj koji plovi na dunavskim i savskim lađama rekao mi je kako je par puta posjetio grad Arad u Rumunjskoj.

Kaže da je grad veličine Zagreba, ali da su ceste neasfaltirane, da klimavi tramvaji voze samo jednim malim dijelom grada, da e siromaštvo užasno, pa neznam zašto mu ne bih vjerovao.

U Slavoniji gdje živim, (barem u dijelu gdje sam) za prosjakinju su prije 90-tih znali govoriti romunja. Što sigurno vuče od rumunjskog porijekla tih starih žena.

Stoga, zašto bi neko išao npr. iz Rumunjske prosjačiti u Slavoniju ako bi mu u Rumunjskoj bilo sjajno i bajno. Opet neznam ni kako i na koju foru su prelazili tako dugačak put, ali eto... ne znam.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 05:55   #35
Quote:
Dragon3 kaže: Pogledaj post
Pa kad poželiš raditi za 100-150 eura mjesečno počet će i kod nas dolazit te velebne tvornice.
Nokiu radnik u Rumunjskoj košta 12 puta manje nego jedan u Njemačkoj.

Velika tvornica .... ROCKWOOL
Zato ce Drzava imati 100 mill. € poreza godisnje...
Mr-yes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 09:52   #36
Bio sam u Rumunjskoj. Zemlja napreduje, ali ni blizu Hrvatskoj.
zivik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 10:58   #37
Quote:
Mr-yes kaže: Pogledaj post
Zato ce Drzava imati 100 mill. € poreza godisnje...

Da i ?
100 mill. € na 22,5 miliona stanovnika. Kad se malo podigne standard i plaće ta ista Nokia će odlepršat u neku zemlju kamo je radna snaga još jeftinija (Afrika je dosta neotkriveni kontinent a plaće ispod 20 dolara na mjesec samo njih koče druge stvari)

Po toj logici za istu tvornicu Njemačka bi imala 1.200 mil € pa sad ti vidi uštedu Nokie u Rumunjskoj.

Sve je dobro dok su plaće niske i ima tko raditi za te plaće , problem nastane kad više nitko neće radit za te plaće (vidi tekstilna industrija u Hrvatskoj (mali pogoni ) koja je pretežno bila u vlasništvu stranih osoba . Kod nas su to bili Talijani koji su sve svoje pogone preselili u Rumunjsku , Srbiju , Bugarsku )
Dragon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 12:12   #38
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Moj prijatelj koji plovi na dunavskim i savskim lađama rekao mi je kako je par puta posjetio grad Arad u Rumunjskoj.

Kaže da je grad veličine Zagreba, ali da su ceste neasfaltirane, da klimavi tramvaji voze samo jednim malim dijelom grada, da e siromaštvo užasno, pa neznam zašto mu ne bih vjerovao.

U Slavoniji gdje živim, (barem u dijelu gdje sam) za prosjakinju su prije 90-tih znali govoriti romunja. Što sigurno vuče od rumunjskog porijekla tih starih žena.

Stoga, zašto bi neko išao npr. iz Rumunjske prosjačiti u Slavoniju ako bi mu u Rumunjskoj bilo sjajno i bajno. Opet neznam ni kako i na koju foru su prelazili tako dugačak put, ali eto... ne znam.
Arad je grad veličine Splita na Morišu pritoku Tise. Okolicu je zahvatila depopulacija i emigracija u zapadnu Europu, poglavito njemačke i mađarske manjine, ali u zadnjih 10-ak godina biži i sve više Rumunja... grad se još nekako drži...
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 14:34   #39
Quote:
Dragon3 kaže: Pogledaj post
Da i ?
100 mill. € na 22,5 miliona stanovnika. Kad se malo podigne standard i plaće ta ista Nokia će odlepršat u neku zemlju kamo je radna snaga još jeftinija (Afrika je dosta neotkriveni kontinent a plaće ispod 20 dolara na mjesec samo njih koče druge stvari)

Po toj logici za istu tvornicu Njemačka bi imala 1.200 mil € pa sad ti vidi uštedu Nokie u Rumunjskoj.

Sve je dobro dok su plaće niske i ima tko raditi za te plaće , problem nastane kad više nitko neće radit za te plaće (vidi tekstilna industrija u Hrvatskoj (mali pogoni ) koja je pretežno bila u vlasništvu stranih osoba . Kod nas su to bili Talijani koji su sve svoje pogone preselili u Rumunjsku , Srbiju , Bugarsku )
Khm...to jedna tvrtka/tvornica...imaju ih barem 50 takvih i još 20 duplo većih...
Zanimalo me što ljudi misle o rumunjskoj kao zemlji jer imam osjećaj da se njih dosta podcjenjuje,da su nerazvijeni i da su 3rd will country a po svim pokazateljima,ubrzano nas stižu.Ne znam,prijatelj je bio tamo,pozitivni dojmovi,uopće ne izgleda kao što se priča....
__________________
I won't say no how could I?
revolution909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 05:19   #40
Quote:
Dragon3 kaže: Pogledaj post
Da i ?
100 mill. € na 22,5 miliona stanovnika. Kad se malo podigne standard i plaće ta ista Nokia će odlepršat u neku zemlju kamo je radna snaga još jeftinija (Afrika je dosta neotkriveni kontinent a plaće ispod 20 dolara na mjesec samo njih koče druge stvari)
Naravno da ce nokia odleprsati u neku jeftiniju zemlju kad Rumunjske plate budu na nivou EU-a (to je Kapitalizam), ali u tom trenutku ce Rumunija biti daleko ispred HR, kao sto su sada vec Cesi i ostali istocnjaci, kojima smo se smijali, a za 15-20 god. cemo biti zadnja rupa u cijeloj Europi, samo zbog te malogradjanstine, nije ni cudo sto nas SVE velike kompanije obilaze u velikom luku.
Mr-yes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.