Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2009., 01:51   #81
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Ja bih isto stavio 14kn sat bez ograničenja pa kome treba dulji parking nek plaća do recimo maksimalnih 8h parkinga, a nakon toga ima ostatak dana gratis.

A za stanare kvartova povlaštene mjesečne. I da vidiš kako će biti reda.
je, slažem se...
ak ja želim platiti 14 kn sat i ak moram ostati negdje nešto obaviti 3 ili 4 sata - zašto ne? pa naplatite mi i bok... a ne ovo sranje...

inače radim u cvjetnom naselju i tam su sad uveli 3. zonu - katastrofa...

ali najsmješnije od svega mi je 3. zona u Sesvetama...
onda mogu stavit cijeli grad i bok...

Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 10:13   #82
pa da bilo bi puno jednostavnije
ne ove zone i to,svugdje isto nek bude,a karte za parking se izdaju s imenomulice,pa da se čovjek može parkirati u toji ili nekoj susjednoj ulici,a ostali plate kad dođu tamo

i ova ideja s 8 sataa poslje besplatno je dobra
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 10:17   #83
Ima se para, vidim...

Samo ožeži Bandiću... raja sama želi plaćati harač
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 12:04   #84
Do kad se plaća parking u 2. zoni?
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 18:46   #85
Quote:
alveolina kaže: Pogledaj post
Do kad se plaća parking u 2. zoni?
od 7 do 21 sat se naplaćuje u svim zonama.
crovlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 18:49   #86
Od 7 do 21 je radnim danom... subotom od 7 do 15, nedjeljom i praznikom uopće ne.

Iznimka je Siget gdje se naplaćuje 7-22 bez obzira na dan, i ono parkiralište kraj velesajma gdje je naplata non-stop...
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 08:55   #87
Hvala!
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 15:36   #88
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Od 7 do 21 je radnim danom... subotom od 7 do 15, nedjeljom i praznikom uopće ne.

Iznimka je Siget gdje se naplaćuje 7-22 bez obzira na dan, i ono parkiralište kraj velesajma gdje je naplata non-stop...
Iznimka je i parking na sjevernoj strani Gradskog poglavarstva (parking između zgrade poglavarstva i službene garaže) gdje je od 7-19.
__________________
"Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu"
Predmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 09:55   #89
Ovi gadovi iz parkinga su mi naplatili kaznu jer sam zaboravio produziti pokaz iako sam pokaz nakon toga odmah obnovio na slijedecih 6 mjeseci.
Zadnji put nije bilo problema da se kazna oprosti a ovaj put nisu htjeli.
A cini se da im se puno vise isplati da tako naplacuju ljudima kazne umjesto da uvedu SMS sustav za slanje podsjetnika da uskoro istice pokaz te da bi se trebao obnoviti.
Takava sistem vec koriste kod kupnje karte preko SMS-a tako da definitivno misle da takvo sto ima smisla ali ne postoji za one koji imaju pokaz.
vori1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 21:04   #90
živim u Pavletićevoj ulici na Trešnjevci i od 1.10. moja ulica je uvedena u parking zonu. Označena mjesta za parking u Pavletićevoj ulici su napravljena samo ispred bivše tvornice Heruc, pa tako samo jedna četvrtina ulice je označeni parking koji se plaća, dok ostali dio ulice je bez plaćanja jer parkirna mjesta nisu označena.
Time sam doveden u situaciju da se ispred svog ulaza ne mogu nikako parkirati jer se taj parking ne plaća, pa svi koji to znaju prvo kruže Pavletićevom kako bi našli besplatan parking.
Zbog kojeg razloga cijela ulica nije označena kao parking zona?
I kako se mi stanari možemo zaštiti da imamo svoja parkirna mjesta ispred vlastitih zgrada kad ona već nisu u vlasništu Zagreb parkinga?
__________________
Znas sve, znas kako je, nisi mali......
Kalfaluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 09:30   #91
Quote:
Kalfaluk kaže: Pogledaj post
I kako se mi stanari možemo zaštiti da imamo svoja parkirna mjesta ispred vlastitih zgrada kad ona već nisu u vlasništu Zagreb parkinga?
Ako imate svoje dvorište sve 5, ako nemate onda nikako.
Prostor u vašoj ulici je u vlasništvu grada Zagreba, te kao takvom grad može s njim raditi što hoće.
Nitko ne može imati "svoja" parkirališna mjesta na javnoj površini. Ispravka, može, košta oko 500E mjesečno.
Raspitao sam se u gradu.
__________________
"Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu"
Predmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 11:54   #92
Quote:
Predmet kaže: Pogledaj post
Ako imate svoje dvorište sve 5, ako nemate onda nikako.
Prostor u vašoj ulici je u vlasništvu grada Zagreba, te kao takvom grad može s njim raditi što hoće.
Nitko ne može imati "svoja" parkirališna mjesta na javnoj površini. Ispravka, može, košta oko 500E mjesečno.
Raspitao sam se u gradu.
Mislim da to nije istina jer stanari u Jonkevoj ulici (ulica dalje od Pavletićeve) su ogradili parkirna mjesta ispred svoje zgrade lancima i samo se oni mogu parkirati na parkirnim mjestima. I to imaju vec duze vrijeme i ljudi se redovno parkiraju ispred svoje zgrade.
__________________
Znas sve, znas kako je, nisi mali......
Kalfaluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 14:17   #93
Iz razloga sto su ti u Jonkeovoj ulici umjesto onih vrtova ispred zgrada sebi napravili parking mjesta i zato su ih i ogradili. Frend mi zivi tamo pa mi je objasnio kad sam ga bas to pitao.
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 19:54   #94
Quote:
Kalfaluk kaže: Pogledaj post
Mislim da to nije istina jer stanari u Jonkevoj ulici (ulica dalje od Pavletićeve) su ogradili parkirna mjesta ispred svoje zgrade lancima i samo se oni mogu parkirati na parkirnim mjestima. I to imaju vec duze vrijeme i ljudi se redovno parkiraju ispred svoje zgrade.
Ako je to tako, onda su oni vlasnici tog zemljista. Najveci broj stanara u Zagrebu nije u vlasnistvu povrsina na kojima parkiraju i nemaju ovlasti ograditi to podrucje i sprijeciti druge vozace da tamo parkiraju.
bestraga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 15:44   #95


Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 22:03   #96
Kako treća? Prva frende, prva
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 10:21   #97
A kakve su tek parkinge "napravili" okolo velesajma u ovo vrijeme Interlibera.Šabački vašar na najjače.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 00:25   #98
pozdrav svima

eee ovako.. interesira me jedna stvar - naravno, našao sam zataknutu uplatnicu za brisače
situacija je ovakva: datuma 16.11. u 19:04 poslao sam poruku za naplatu parkinga na Botićevom trgu (prek puta autobusnog)... odgovor je pristigao isti čas, i sve super..
poslali oni meni poruku (19:58) da mi parking ističe u 20:08... isti čas sam poslao odgovor * za produljenje još sat vremena... dobio sam ovakav odgovor:
"zbog vremenskog ograničenja za Zagreb (zona 1) više ne možete produžiti parkiranje"
i onda sam pomislio, rekoh, sad je nešto više od 20 sati.. do 21 se naplaćuje.. možda ne mogu za sat vremena produžit.. i krenem ja napisat poruku da mi se produži za POLA sata...
ali ne.. dobio sam opet istu poruku (20:01) napisanu već iznad...

iiiii tako mene na kraju dočekala uplatnica sa 150 ćuna... zaljepio ju je u 20:21 (kako piše na uplatnici)

sad me interesira.. da li sam ja nekaj propustio? nekaj krivo napravio? il je to njihova greška i iz kojeg razloga nisam mogao produžiti parkiranje? ako ništa barem za pola sata
da li bi se isplatilo žalit?

hvala puno
unknown_UFO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 06:43   #99
Quote:
unknown_UFO kaže: Pogledaj post
pozdrav svima

eee ovako.. interesira me jedna stvar - naravno, našao sam zataknutu uplatnicu za brisače
situacija je ovakva: datuma 16.11. u 19:04 poslao sam poruku za naplatu parkinga na Botićevom trgu (prek puta autobusnog)... odgovor je pristigao isti čas, i sve super..
poslali oni meni poruku (19:58) da mi parking ističe u 20:08... isti čas sam poslao odgovor * za produljenje još sat vremena... dobio sam ovakav odgovor:
"zbog vremenskog ograničenja za Zagreb (zona 1) više ne možete produžiti parkiranje"
i onda sam pomislio, rekoh, sad je nešto više od 20 sati.. do 21 se naplaćuje.. možda ne mogu za sat vremena produžit.. i krenem ja napisat poruku da mi se produži za POLA sata...
ali ne.. dobio sam opet istu poruku (20:01) napisanu već iznad...

iiiii tako mene na kraju dočekala uplatnica sa 150 ćuna... zaljepio ju je u 20:21 (kako piše na uplatnici)

sad me interesira.. da li sam ja nekaj propustio? nekaj krivo napravio? il je to njihova greška i iz kojeg razloga nisam mogao produžiti parkiranje? ako ništa barem za pola sata
da li bi se isplatilo žalit?

hvala puno
Zato jer je ograničenje u 1. zoni 60 minuta. Mogao si/trebao si prošetati do automata i kupiti tamo kartu za sljedećih sat vremena.
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 12:18   #100
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
Zato jer je ograničenje u 1. zoni 60 minuta. Mogao si/trebao si prošetati do automata i kupiti tamo kartu za sljedećih sat vremena.
aaa jel to mogu na bilo kojem automatu iz prve zone il sam se trebao vratit skroz na Botićev trg?
jer bio sam na jelačićevom trgu sa dragom... pa di bi stigo se vratit do Botićevog bi mi trebalo 15-ak minuta, taman kaj mi je ovaj napisao kaznu
i ne razumijem? kakvo ograničenje? jel sam možda trebao poslat sms nakon isteka tih 60 minuta?

ispričavam se na glupim pitanjima, nisam iz zagreba, nedavno sam položio pa još ne kužim neke fore
unknown_UFO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.