Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2011., 19:29   #561
Cure, stvarno vam nije lako. Želim vam što prije, ako je moguće, da vam bude dobro i kao da niste trudne. Ja stvarno imam sreću da ništa od toga nisam probala, nadam se da će vam se nekako situacija popraviti.
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 19:42   #562
prijavljujem se!
prvi trimestar mislila sam da ću umrijeti od bolova u donjem dijelu kičme... lumbalni išijas kojeg sam zaradila već ranije, ubijao me... rekli su mi, gin i doc, da to u trudnoći postane još gore... nisam mogla sjediti duže od sat vremena da se ne dignem i prošetam... zatim kad bi nešto radila sagnuta znalo bi mi se desiti da ostanem uklještena i nema ni natrag ni naprijed... to je uglavnom početkom drugog trimestra nestalo.. cijeli drugi i većina trećeg trimestra bili su mi odlični, bez bolova.. bila sam pokretna... al sad mjesec dana pred porod sam ko stara baba... ujutro kad se probudim jave mi se bolovi u zglobovima...
__________________
little passenger
bblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 20:07   #563
smijem i ja u klub?
ja sam punih 6 tjedana, a od jučer imam osjećaj da... a, 'em ti, ne mogu to ni opisati... jednostavno me rastura zdjelica, bole me kukovi i bole me križa. jako. i onda sam čangrizava i cendrava. i ne sviđam se sama sebi. ni malo.
MadnessInMethod is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 17:26   #564
Djevojke i žene,
evo i mene. Nova.
U 34. sam tjednu trudnoće i izgleda da sam zaradila išijas. Barem mi se tako čini po simptomima. Traje već oko 10 dana i prilično je žestoko, sve gore. Napor mi je napraviti i nekoliko koraka. Još je gore kada mirujem pa ustanem. Da ne govorim da do rodiljnog dopusta moram raditi još oko 2 tjedna.
Zanima me ima li pomoći i hoće li se povući.
Nancy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 13:45   #565
Quote:
Nancy77 kaže: Pogledaj post
Djevojke i žene,
evo i mene. Nova.
U 34. sam tjednu trudnoće i izgleda da sam zaradila išijas. Barem mi se tako čini po simptomima. Traje već oko 10 dana i prilično je žestoko, sve gore. Napor mi je napraviti i nekoliko koraka. Još je gore kada mirujem pa ustanem. Da ne govorim da do rodiljnog dopusta moram raditi još oko 2 tjedna.
Zanima me ima li pomoći i hoće li se povući.
...zašto ne bi uzela bolovanje? ..vjerojatno je problem u dugom sjedenju i nepravilnom spavanju, no ako se problem već javio bilo bi dobro da što više razgibaš taj dio, a ako radiš pretpostavljam da to i nije previše moguće...
Zrinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 22:43   #566
Problem traje već oko 12 dana, isprva je to bila samo neugoda,a sada već jedva hodam. Nisam imala nikakvih komplikacija u trudnoći, nisam se mnogo udebljala i ne daju mi na bolovanje još 17 dana, do onih 28 dana prije termina. Cijelo vrijeme trudnoće sam se nastavila baviti tjelovježbom, umjereno naravno, pa mi zbilja nije jasno. Vidjela sam da se preporučuju različite opcije, jedni preporučuju strogo mirovanje, a drugi što više kretanja. Kada mi je najgore popijem lupocet, to je valjda jedino što smijem.
Nadam se samo da će se povući prije poroda.
Nancy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 19:26   #567
Quote:
Nancy77 kaže: Pogledaj post
Problem traje već oko 12 dana, isprva je to bila samo neugoda,a sada već jedva hodam. Nisam imala nikakvih komplikacija u trudnoći, nisam se mnogo udebljala i ne daju mi na bolovanje još 17 dana, do onih 28 dana prije termina. Cijelo vrijeme trudnoće sam se nastavila baviti tjelovježbom, umjereno naravno, pa mi zbilja nije jasno. Vidjela sam da se preporučuju različite opcije, jedni preporučuju strogo mirovanje, a drugi što više kretanja. Kada mi je najgore popijem lupocet, to je valjda jedino što smijem.
Nadam se samo da će se povući prije poroda.
ja sam imala išijas cili deveti misec trudnoće. nema pomoći, nego miruj što više možeš, proći će par dana prije poroda kad se beba počne spuštat, u najgorem slučaju, prolazi odmah nakon poroda. to ti je beba pritisnula živac u kičmi. nije ništa strašno, znam da boli, jedan dan će proći. ja nisam mogla ni koraka napravit... proći će, samo miruj, pokušaj se izvuć s posla jer obavezno moraš mirovat, doći ćeš u fazu kad se nećeš moć ni ustat ako nastaviš s kretanjem. i nikakvo istezanje ne pomaže. samo lezi
manuela.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 19:28   #568
i nema to veze s debljinom, i ja sam malo dobila u trudnoći, stalno sam bila aktivna... to nije do tebe, jednostavno je beba tako sila, tako mi je doktor objasnio. sve je to normalno. samo miruj
manuela.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 22:16   #569
Draga Manuela.st, hvala ti puno
Danas bila kod ginekologa. Kaže mi da slobodno popijem Analgin i odmah mi je bolje. Hvala Bogu, porod nije daleko, 3, 4 tjedna.
Nancy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 15:09   #570
Quote:
Nancy77 kaže: Pogledaj post
Draga Manuela.st, hvala ti puno
Danas bila kod ginekologa. Kaže mi da slobodno popijem Analgin i odmah mi je bolje. Hvala Bogu, porod nije daleko, 3, 4 tjedna.
nema na čemu, i ja sam se bila brinula. želim ti brz i lagan porod
manuela.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 23:11   #571
Question

zdravo svim korisnicima foruma..imam problem. trudna sam skoro dva tijedna i imam malih problema..puno sam čitala o tome al me je sve zastrašilo zato od vas iskusnih tražim pomoć..imam konstantne bolove u doljnjem dijelu trbuga i povremeno me zna presjeć. dal mi možete reć što je to i dal bi trebala imat razloga za paniku..Pozdrav svim mama i onima koji će to tek postat.. hvala unaprijed
*ibica** is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 10:32   #572
sve je bilo dobro do 7 mjeseca trudnoće...sad nemogu sjediti, ležati, stajati, hodati grrrrrrrrrrrrr a moram sjediti i učiti!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
dolazi - LAVICA
ZMAJ XY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 08:42   #573
Od prije 10-ak dana me ubijaju bolovi u donjem dijelu leđa (kao i cijela zdjelica) i ne sjećam se da mi je ijedna trudnica spominjala te bolove pred kraj trudnoće. Pretpostavljam da je to normalno, ali ide na živce jer se osjećam nepokretnom.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 09:04   #574
Meni se isto počeli javljat bolovi, i to najviše u kukovima da ponekad jedva ustanem...brrr...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 11:08   #575
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Od prije 10-ak dana me ubijaju bolovi u donjem dijelu leđa (kao i cijela zdjelica) i ne sjećam se da mi je ijedna trudnica spominjala te bolove pred kraj trudnoće. Pretpostavljam da je to normalno, ali ide na živce jer se osjećam nepokretnom.
vveć znaš da i ja imam takve bolove u zdjelici, u prvoj trudnoći nisam imala nikakve bolove u zdjelici ali je klinka dva dana prije poroda još bila jako jako visoko, pa sad mislim da je to to famozno spuštanje. Orleanska ali ti si u terminu a ja ?
__________________
MOJA SREĆA 04.08.2006., DRUGA SREĆA 25.07.2011.
linakina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 13:06   #576
.....i ja sam također u 27 tjednu trudnoće...i katastrofa mi je...nemogu izdržati boloveee u zdjelici i kičmi pogotovo sa desne straneee.........luda sam nočima ne spavam...nzm što više da radim...trpim jer se bojim popiti neke tablete protiv bolova.............pomoććć što da radim...................
mišić mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 23:34   #577
Prijavljujem se i ja u klub!

Bolovi u donjem dijelu leđa su mi počeli u 7.t.. daaaa u 7.t...
sam u 13.t i daaaalek je put pred nama. Kaže mi dr. da moram plivati, da baš.. luda sam još da da neke bakterije pokupim na bazenima...

Tako se ja odlučila za masaže.. kad dođem tamo, kažem teti što me mući.. pregledala ona meni kralješnicu onak prstićima i kaže.. jadna ja ti samo mogu malo olakšati a bolovi će biti tu cijelo vrijeme... što dalje to gore.. naime nešto skroz donji dio leđa, ta trt. kost mi je malo izbočena i da se tu neki živci uklješte, išijas i jbg-a.. trpi Mile...
Samo dolaze hladniji dani., znake kako to bude bolno.. i oblačenje hlača, kad morate stat na jednu nogu da navučete nogavicu... uuuuuu.... Kad je mm tu ne jaučem.. mogu ja to, ali kad ga nema jauknem kao da me neko maljem lupa... Spavanje.. nekad kad se upijem narediti, ne pomaknem se cijelu noć pa makar sva utrnula.. a nekad nema spavanja... ustajanje iz kreveta, sa kauča... ajme meni...
tak.. sad sam se izjadala....
ajs-krim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 09:53   #578
Wink

Quote:
ajs-krim kaže: Pogledaj post
Prijavljujem se i ja u klub!

Bolovi u donjem dijelu leđa su mi počeli u 7.t.. daaaa u 7.t...
sam u 13.t i daaaalek je put pred nama. Kaže mi dr. da moram plivati, da baš.. luda sam još da da neke bakterije pokupim na bazenima...

Tako se ja odlučila za masaže.. kad dođem tamo, kažem teti što me mući.. pregledala ona meni kralješnicu onak prstićima i kaže.. jadna ja ti samo mogu malo olakšati a bolovi će biti tu cijelo vrijeme... što dalje to gore.. naime nešto skroz donji dio leđa, ta trt. kost mi je malo izbočena i da se tu neki živci uklješte, išijas i jbg-a.. trpi Mile...
Samo dolaze hladniji dani., znake kako to bude bolno.. i oblačenje hlača, kad morate stat na jednu nogu da navučete nogavicu... uuuuuu.... Kad je mm tu ne jaučem.. mogu ja to, ali kad ga nema jauknem kao da me neko maljem lupa... Spavanje.. nekad kad se upijem narediti, ne pomaknem se cijelu noć pa makar sva utrnula.. a nekad nema spavanja... ustajanje iz kreveta, sa kauča... ajme meni...
tak.. sad sam se izjadala....
Evo da vas malo utješim...sve je to ništa šta vas čeka od 30.-tog tjedna na dalje!!!!!!Kad ćete zaista imat bušuuuuu,kilažu,težinu,pritisak i još ako ćete nisko nosit ....nema hodanja,pritisak na mjehur stalan,grčevi i prestrašni bolovi u preponama, kralježnici...Nema spavanja,sjedenja,hodanja hahahaha Al znam zašto mi je tako i izdržat ću još 2,3 tjedna.

Trudnice ne smiju baš na masaže!!!Pogotovo ne u ranoj trudnoći i ne leđa!!!
Dobro se raspitaj i savjetuj s ginekologom ako ti ima kog za preporučit,trudnice smiju masirat samo za to osposobljeni ljudi s papirom,dozvolom....I ja sam tako na početku htjela zbog ozljeđene kralježnice,ali sam na kraju odustala jer nisam naišla na pozitivne odgovore.U 5.mj.trudnoće sam si priuštila samo parcijalnu masažu ruku i nogu(čak ti i stopala neće masirat jer kao mogu poticat trudove).Uglavnom,oprezno s masažama i sretno!!!!!
malo čudo Lara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 10:04   #579
ooo, volim teme na kojima mogu kukat :klap: :klap:

dakle, inače sam zdrava, ne boli me ništa, ponekad samo križa od lošeg madraca

u prvom tromjesečju su me križa rasturala u bilo kojem položaju - sjedila ja, hodala ili ležala, stalno je bila prisutna ta tupa bol u križima. prestalo je oko 14 tt kad su se djeca povukla prema gore.

sad sam u 26 tt i već neko vrijeme me po noći bole kukovi, mogu spavati max sat - sat i pol na jednoj strani, odmah trnci i bolovi, pa okretanje
ujutro ne mogu stisnuti šake dok ih malo ne razgibam. u ranoj trudnoći su mi samo trnule, sad više ne trnu, sad naotiču (ne baš jako vidljivo, ali osjetno) i bole kad ih hoću stisnuti
u zadnjih dva-tri tjedna me boli i dio leđa kod lopatica ne znam od čega je pak to. al zna baš bit nezgodo.
križa me bole samo poveremeno, uglavnom kad hodam.
tko zna što me sve još čeka
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 12:06   #580
Meni je pod kraj trudnoće bilo za umrijet, sve me boljelo, zglobovi, ruke, noge...Sva sam bila puna vode... U rukama nisam imala uopće snage kako su me prsti boljeli...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.