Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2012., 11:06   #601
Trebam savjet vezano uz bolove u leđima. naime, prvi puta su se javili u cca 11. tjednu u donjem dijelu leđa i trajalo je nekoliko dana, odgovaralo mi je samo ležanje na boku, sve ostalo (ležanje na leđima, trbuhu, okretanje, dizanje, sjedenje, hodanje) je strašno boljelo. najgore mi je bilo to što nisam mogla biti dugo u jednom položaju i morala sam često mijenjati položaj, a to je ono što najviše boli..., u međuvremenu sam malo vježbala, ali nisam se toga prihvatila kako je trebalo, imam otprije problema s kralježnicom (prorekli su mi još davno da ću u trudnoći imati problema) i nemam puno kila.

sad sam 18. tjedan i od jučer me je opet počelo boljeti isto područje, a danas je još i gore, tako da predviđam da se sutra neću moći ni pomaknuti. trebam savjet što mogu napraviti da smanjim bolove dok još nisu zasjali u punom sjaju - ležati i mirovati što više ili šetati dok još mogu?

s obzirom da mi je i sada već teško sjediti, ne mogu čitati stare odgovore, ispričavam se ako se ponavljam...
aannjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 11:24   #602
A to ti je nažalost posljedica trudnoće.
Svi smo to prošli, netko sa jačim a netko sa blažim bolovima. A i svako žensko tijelo se razlikuje i drugačije podnosi trudnoću.
Moja sestra se u prvoj trudnoći uopće nije mogla kretati jer joj je beba priklještila živac i moš ga slikat dok se one pomakne.
Tebi preostaje naći si položaj koji ti najviše paše i trpiti.

Ja sam imala problema sa lijevim kukom, bilo je isto dana kad nisam mogla stati na nogu. Tad si primoran na ležanje. Al ja to nisam mogla, pa sam se natjeravala na kretanje. Koliko sam mogla, par koraka je opet bolje nego ležati non stop. I stavljala sam si obloge ne bi li pomoglo. S vremenom su se bolovi smanjili, pa se vratili, pa opet nestali, i sad su neke druge boljke...
Tako ti je to...

Jedino ako je tebi to već nesnosna bol, a i kažeš da si imala problema s kralježnicom, onda odi kod svog liječnika po savjet. Možda ti da neku kremu ili vježbe kako bi ti se ublažili bolovi.
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 12:43   #603
Mislim da ovi moji bolovi nemaju veze s položajem bebe jer se postupno pojačavaju i postepeno smanjuju, a i počeli su tako rano. znam da je to nešto uobičajeno, ali me svejedno izluđuje. ovaj tjedan bi trebala ići na trudnički tečaj, ali ako se pogorša kao prvi put, ništa od toga. osim toga, moram raditi pa si i ne mogu priuštiti da budem doma...
Mislila sam da netko ima možda ideju kako probati utjecati na to da me ovaj put ne boli toliko. ležim skoro cijelo jutro na boku, šetala sam malo s pesicom i to je to. znam kako mi je zadnji put bilo i ovo čekanje najgoreg me izluđuje
aannjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 08:45   #604
od jučer ne mogu hodati...
tj nakon duljeg mirovanja mogu, ali svega par koraka,
pa opet ne mogu stati na nogu - prepona me ubijaaaa, kao da me ukliještilo....
jel neka od vas to prošla?
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 08:49   #605
da,ja prošlo je nakon tjedan, dva.. toliko me boljelo da sam završila na hitnom pregledu, ali gin je rekao da nema veze s djetetom..
samo sam odležala, nije bilo druge nažalost
__________________
don`t worry, be happy, štrumf stigao :D
ana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 08:54   #606
Quote:
ana55 kaže: Pogledaj post
da,ja prošlo je nakon tjedan, dva.. toliko me boljelo da sam završila na hitnom pregledu, ali gin je rekao da nema veze s djetetom..
samo sam odležala, nije bilo druge nažalost
daj ne zezaj!
ajme, cijelo vrijeme si mislim - sad je prošlo, pa se ustanem i odmah padnem koliko me boli.
s nogom mogu sve, ali ne mogu stati na nju tj. ispružiti ju.
sad sam 35 tt, kad se to tebi dogodilo tj događalo?
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 08:58   #607
da,tako ni ja nisam mogla stati. mm me nosio do wc-a.
a bila sam 22 tt tad
__________________
don`t worry, be happy, štrumf stigao :D
ana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 09:04   #608
Quote:
ana55 kaže: Pogledaj post
da,tako ni ja nisam mogla stati. mm me nosio do wc-a.
a bila sam 22 tt tad
ok, takav sam jučer ja imala dan... sad trpim, jer on spava...
pf, ne piše mi se dobro...

samo još nešto, ima li pomoći ili jendostavno dok samo ne prođe? išla si ginekologu radi toga?
hvlaa ti!
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 09:09   #609
ma išla sam ginekologu jer sam se prepala ... 1. trudnoća šta ćeš
a savjet je bio da idem na pregled, možda radi kakvih vježbi.. jer snimanje nije moguće naravno...no hvala Bogu prošlo je samo od sebe, ne ponovilo se!
nadam se da će i tebi brzo
__________________
don`t worry, be happy, štrumf stigao :D
ana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 09:12   #610
Quote:
ana55 kaže: Pogledaj post
ma išla sam ginekologu jer sam se prepala ... 1. trudnoća šta ćeš
a savjet je bio da idem na pregled, možda radi kakvih vježbi.. jer snimanje nije moguće naravno...no hvala Bogu prošlo je samo od sebe, ne ponovilo se!
nadam se da će i tebi brzo
ma, meni je druga trudnoća... prva nije završila dobro, pa sve slušam, pratim, pa sad ovo :/
ništa, hvala ti puno, nisam jedina, sutra ionako imam pregled...
sretno!
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 16:36   #611
u prvoj trudnoći bolovi od početka: prepone, križa, kukovi ... u name it!
uklještilo me u 16/17tj tako da sam nogu vukla

sada: još gore! bolovi jači, sve jače boli... nek prohodam dulje od 1h - taj dan sam gotova: sve me reže, probada, boli...

sve to ide u trudnički staž
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 18:28   #612
druga trudnoća,ogromna sam ,27 tjedan,plus 15 kg
nisam toliko debela već imam veliki trbuh
kićma me ubija od bolova a i kukovi koji me u prvoj trudnoći nisu boljeli uopće
teško mi je ležat,pa nikako ne spavam,teško je sjedit,noge bole ako duže stojim,al sve je to normalno-ne zabrinjavam se,nekad nagovorim muža da me izmasira .Znam da je sve to prolazno i normalno.Malo jaučem ali ne ležim po cijele dane.Još ja čućnem i perem veš na ruke,kleknem,obujem se sama,obrijem se nekako dolje,usisavam i sve redom...dokle god mogu raditi ću sve kao i inaće.
Pa i u prvoj sam trudnoći u zadnjem tjednu pljevila i okopavala po malo cvijeće-ko mi je kriv kad me pikalo u oči
Bitno da svrkrvu i šogoricu nije Al to je već druga priča...
sandraalex is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 16:12   #613
Mene boli cijela zdjelica pa praktički od početka trudnoće, isto je bilo i u drugoj. Kako koji dan, nekad je podnošljivo, a nekad stvarno ne znam da li više boli dok ležim, sjedim, hodam...Običnoboli straga, a zadnjih dana i naprijed. Blaženi jastuk za dojenje, stisnem se uz njega i samo tako mogu spavat, bez njega-nema šanse.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 22:47   #614
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
od jučer ne mogu hodati...
tj nakon duljeg mirovanja mogu, ali svega par koraka,
pa opet ne mogu stati na nogu - prepona me ubijaaaa, kao da me ukliještilo....
jel neka od vas to prošla?
i mene muči isti problem, kad me stvarno čopi ne mogu ustati iz kreveta.

da li to može biti potencijalni uzrok teškom porodu i komplikacijama, i koliko se mogu nadati epiduralnoj?
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 10:55   #615
Curke mene svako jutro članci na prstima kad se tek probudim, dok ih ne razgibam.. jel neko to ima?
dulca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 15:38   #616
Evo i mene sa sličnim boljkama, prošli petak me ukliještilo u leđima, skroz nisko s desne strane i od tad sam u problemima, zbog toga ne mogu uopće stati na desnu nogu, okrenut se normalno u krevetu, hodam na štakama...
Svi mi govore da je to normalno u trudnoći ali meni baš i nije normalno da ta bol uopće ne popušta nego je sve gora. Nadam se samo da će proći poslije poroda,jedino me strah kak ću uopće rađati u tom stanju...Jel ima netko sa sličnim problemom pred kraj trudnoće?
brežanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 09:32   #617
U ovo je karastrofa, ušla u 23 t, druga trudnoća i jučer prvi put ukljuštenje navečer, sad je ok (vidjet ćemo kako će proći dan :P ), ali u prvoj me nakon poroda tek znalo užasno uklještit tako da sam ostala npr. Stajati nasred ceste dok mi netko nebi pomogao (ni naprijed ni nazad)... Nadam se da će sad biti obrnuto pa da bar poslije neće toga biti!!!!
simple_14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 10:54   #618
Quote:
brežanka kaže: Pogledaj post
Evo i mene sa sličnim boljkama, prošli petak me ukliještilo u leđima, skroz nisko s desne strane i od tad sam u problemima, zbog toga ne mogu uopće stati na desnu nogu, okrenut se normalno u krevetu, hodam na štakama...
Svi mi govore da je to normalno u trudnoći ali meni baš i nije normalno da ta bol uopće ne popušta nego je sve gora. Nadam se samo da će proći poslije poroda,jedino me strah kak ću uopće rađati u tom stanju...Jel ima netko sa sličnim problemom pred kraj trudnoće?
Isto mi je samo je meni lijeva strana u pitanju.
I najviše me brine kako ću rađati u tom stanju, jer sam ko invalid sad sam u 39-om tjednu, a ovo traje najmanje već 3mj.
Prošli tjedan kad sam bila na CTG-u nisam se nikako mogla okrenuti na bok, jedva, pa me još i med.sestra izvrijeđala ka' da ja to izmišljam
mistace is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 11:28   #619
Od bolova, neznam šta me više boli

E a one sestre, koje onako u čudu i podsmjehu, gledaju kako se pokušavaš otkotrljati sa stola....ugl imaju jako puno sreće što se nakon poroda bavim pametnijim i ljepšim poslom, jerbo bin im došla jednom da kažem šta im ide.
gaja28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 08:52   #620
Quote:
brežanka kaže: Pogledaj post
Evo i mene sa sličnim boljkama, prošli petak me ukliještilo u leđima, skroz nisko s desne strane i od tad sam u problemima, zbog toga ne mogu uopće stati na desnu nogu, okrenut se normalno u krevetu, hodam na štakama...
Svi mi govore da je to normalno u trudnoći ali meni baš i nije normalno da ta bol uopće ne popušta nego je sve gora. Nadam se samo da će proći poslije poroda,jedino me strah kak ću uopće rađati u tom stanju...Jel ima netko sa sličnim problemom pred kraj trudnoće?
ja sam takvu bol imala sa drugom trudnoćom, a i sada sa trećom isto, identično, pogotovo, ako recimo čistim kuću i preforsiram se, na večer počme boliti ko vrag i tako iduča 2dana ali boli ono, ne mogu se dignuti iz kreveta, a i okretati u krevetu. Kada sam išla roditi, ta bol me pratila i na porodu, mene je jako boljelo, a sad... da li če i sada opet to isto na porodu boliti ne znam. Sada sam 34tjedan. Mene znaju po noči boliti noge, od prepona do koljena i jedva se okrenem na drugu stranu koliko boli. Pošto sam to prošla, ne paničarim, za doljnji dio leđa, kad sam rekla ginekologici, rekla je da se uklještio živac i to je posljedica trudnoće. Ja i kada hodam, ali to se ne javlja stalno, imam pritisak dole, ono osječaj ko da če vodenjak puknuti svaki tren.
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.