Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2011., 23:46   #421
Na lavoj kosi me ne fermaju baš previše pa ću i ovdje postaviti pitanje. Trenutno mi je kosa tamno smeđa, jako tamno smeđa, a dio je blahajn i preko toga tamno crvena, ali bi je posvjetilila do neke tamno plave jer sam prirodno svijetla i ne da mi se farbati svaka 2 tjedna zbog izrasta. Mislila sam kupiti subtil color out pa na to staviti neku plavu, ali hladnog podtona da ne ispadnem bas skroz narancasta, ali sam sada pocela razmisljati i o blajh kupki. Što bi bilo bolje da dobijem nešto ovakvo http://i46.tinypic.com/20adobs.jpg , a da pritom ne oštetim previše kosu? Ne bi bas i jedno i drugo odmah jer mi nije toliko bitno da sto prije postanem pepeljasto/tamno plava, nego više da mi se kosa totalno ne uništi.
franzferdinand is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 02:52   #422
Quote:
franzferdinand kaže: Pogledaj post
Na lavoj kosi me ne fermaju baš previše pa ću i ovdje postaviti pitanje. Trenutno mi je kosa tamno smeđa, jako tamno smeđa, a dio je blahajn i preko toga tamno crvena, ali bi je posvjetilila do neke tamno plave jer sam prirodno svijetla i ne da mi se farbati svaka 2 tjedna zbog izrasta. Mislila sam kupiti subtil color out pa na to staviti neku plavu, ali hladnog podtona da ne ispadnem bas skroz narancasta, ali sam sada pocela razmisljati i o blajh kupki. Što bi bilo bolje da dobijem nešto ovakvo http://i46.tinypic.com/20adobs.jpg , a da pritom ne oštetim previše kosu? Ne bi bas i jedno i drugo odmah jer mi nije toliko bitno da sto prije postanem pepeljasto/tamno plava, nego više da mi se kosa totalno ne uništi.
Možda bolje prvo probaj s tim za skidanje boje vjerojatno će ti manje oštetit kosu nego blajh. Osobno to nisam nikad koristila jer imam jako jaku kosu pa se mogu blajhat malo malo
Sretno
__________________
we have a new age fun with a vintage feel.
anitasaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 12:06   #423
[QUOTE=anitasaur;31400311]Mislim da nece izbijati, barem meni nije. Iz tamno smeđe izbija samo plava i to kad se ispire, znači s vremenom.


ja znam da crvena izbija jako... sad neznam dali je isti slučaj i sa ljubičastom...
mlada.mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 13:00   #424
Quote:
anitasaur kaže: Pogledaj post
Možda bolje prvo probaj s tim za skidanje boje vjerojatno će ti manje oštetit kosu nego blajh. Osobno to nisam nikad koristila jer imam jako jaku kosu pa se mogu blajhat malo malo
Sretno
Ma da, tako sam i prvo mislila napraviti, samo citam da nakon toga cure uglavnom blajhaju pa ako je tako, nema mi bas smisla stavljat tolike kemikalije na kosu. Mozda ipak napravim blajh kupku, kosa mi je dosta izdrzljiva, trebala bi to izdrzati
Hvala!
franzferdinand is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 00:39   #425
Bok ljudi može pomoć?



Prva slika lijevo,crvena je moja trenutačna boja. Već sam tri godine crvena,i nemogu ju više održavati..
i sad želim u smeđe,ne smeta mi da bude crveni odsjaj,zapravo želim ga.ali bojim se da ako se ofarbam u tamno smeđe da ću biti crna,a to nikako ne želim.
kojom bojom da se ofarbam da bude dosta tamnije smeđe tj da boja ispadne kao na prvoj ili drugoj desno slici i može bit crvenkasto al da nikako ne vuče. na crno?

Druge dvije slike sam obojala si kosu u adobe CS3 photoshopu.
__________________
Bleached bones <3
missvikernes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 11:29   #426
Hitan savjet..

Please cure recite mi jel koja probala Excell Loreal boje za kosu,jel ispadnu isto kao na kuitji želim 7.13,najtamnije 7.0?Helpajte
__________________
.....................
Angor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 14:27   #427
Quote:
missvikernes kaže: Pogledaj post
Bok ljudi može pomoć?



Prva slika lijevo,crvena je moja trenutačna boja. Već sam tri godine crvena,i nemogu ju više održavati..
i sad želim u smeđe,ne smeta mi da bude crveni odsjaj,zapravo želim ga.ali bojim se da ako se ofarbam u tamno smeđe da ću biti crna,a to nikako ne želim.
kojom bojom da se ofarbam da bude dosta tamnije smeđe tj da boja ispadne kao na prvoj ili drugoj desno slici i može bit crvenkasto al da nikako ne vuče. na crno?

Druge dvije slike sam obojala si kosu u adobe CS3 photoshopu.
JUa sam isša iz tamnoplave u smeđu i nakon par godina iz svijetlo smeđe u tamniju smeđu... i uvijek sam pazila na to da ne ispadnem pretamna

prvi puta sam se obojala sa lorealovim castingom i nije mi ispalo tamnije nego što je bila oznaka ... uvijek su mi ispadale baš onako kako su trebale

dok sad kada sam se drugi put bojala u još malo tamniju smeđu sam uzela dvije garnierove boje i pomiješala ih.. također su ispale baš onako kako su i trebale
eto , u mom slucaju garnier color naturals i loreal casting nisu ispadale tamnije nego što su bile označene... iako, nije ti loše uzeti dvije različite nijanse i pomiješati ih , rezulatat je gotovo uvijek bolji nego sa jednom bojom, pogotovo ako želiš baš nešto između Ja sam npr htjela hladno smeđu pa sam pomiješala tamnoplavu ( koja je zapravo više smeđa) i pepeljasto plavu i dobila to što sam htjela...nadam se da sam barem malo pomogla
Panda_W is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 00:57   #428
Bok! Molim pomoć.

Imam jako tamnu smeđu kosu, isušenu prečestim peglanjem, a htjela bih promijeniti boju. Iako sam od peglanja odustala i kosu stalno njegujem i tretiram nečim, i dalje je dosta lomljiva pa ju ne bih htjela dodatno isušiti nekom agresivnom bojom.

Zanima me kako da najlakše i "najbezbolnije" dođem do ove boje



Znači neka smeđe-crvenkasta nijansa, ali da nije topla. Da nema zlatni odsjaj, nego da je baš nekako hladno crvenkasta (ako to ima smisla ). Kakva je to uopće boja, što da tražim?

Vidjela sam u Muelleru one boje 1. i 2. stupnja. Bi li to uspjelo na mojoj kosi ili je pretamna za to?

Dakle, molim da mi preporučite neku što nježniju bojicu.

Hvala
GammaRay is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 01:01   #429
Taj 1. i 2. stupanj ne označavaju svjetliju kose ili boju ili ton, nemaju veze s bojama. Označavaju trajnost boje. 1. stupanj su preljevi koji se ispiru praktički nakon par pranja, 2. stupanj su polutrajne boje, one bez amonijaka koje traju većinom 25-30 pranja, a 3. stupanj su trajne boje.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 01:16   #430
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Taj 1. i 2. stupanj ne označavaju svjetliju kose ili boju ili ton, nemaju veze s bojama. Označavaju trajnost boje. 1. stupanj su preljevi koji se ispiru praktički nakon par pranja, 2. stupanj su polutrajne boje, one bez amonijaka koje traju većinom 25-30 pranja, a 3. stupanj su trajne boje.
Aha, znam da je to oznaka za trajnost boje, ali mislila sam da su one kao nešto blaže pa da nemaju toliku, kak da kažem, pokrivnu moć. 3. stupanj kao promijeni boju kose na trajno, a ove ju na neko vrijeme malo zakrabulje , ali nisu toliko snažne i učinkovite na baš tamnoj kosi Ili ne baš?

Misliš da bi se to vidjelo na mojoj kosi?
GammaRay is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:27   #431
cure..

molim vas za savjet..

kosa mi je inace srednje smeđa ali su vrhovi svjetliji.. naranđastiji e sad koju boju da uzmem samo da to izjednacim? razmisljala sam o Natural&Easy srednje smeđoj.. nebi htjela da mi ispadne pretamno.. samo zelim da mi se izjednaci boja
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:37   #432
Quote:
GammaRay kaže: Pogledaj post
Aha, znam da je to oznaka za trajnost boje, ali mislila sam da su one kao nešto blaže pa da nemaju toliku, kak da kažem, pokrivnu moć. 3. stupanj kao promijeni boju kose na trajno, a ove ju na neko vrijeme malo zakrabulje , ali nisu toliko snažne i učinkovite na baš tamnoj kosi Ili ne baš?

Misliš da bi se to vidjelo na mojoj kosi?
Aha, ti bi da se ispere nakon nekog vremena? Pa da, te polutrajne boje io one bez amonijaka ne rade tolku promjenu na kosi, kad se ide iz tamnijeg u svijetlije, ko trajne i ispiru se nakon nekih 30ak pranja. Pa ako i fulaš boju, isprat će se. Probaj onda s tim za početak, casting creme gloss ili neku bez amonijaka, one neke naturals palette ili garnier ili kojih već ima...
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 15:55   #433
Pitanjce...
imam plave pramenove i smeđi izrast. Kako bi mi na to ispala Subrina saten boja 07 plava( ne mogu ubacit sliku) Pretpostavljam da bi mi pramenove malo potamnilo, ali me zanima kako bi mi na izrastu ispalo? Jel se treba pomješat sa hidrogenom ili? Nisam baš upućena u takve stvari...
Eto, ako netko zna neka pomogne. Tnx
muchacha0808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 12:09   #434
Ipak je 07 tamno plava, a ne plava. Jel se tko farbao s njom???
muchacha0808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 16:35   #435
Pa svaka boja se miješa s hidrogenom, to je onaj razvijač koji se dobije s njom.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 23:08   #436
Ok,sorry ono nisam se nikad farbala, nego samo pramenove pa ne znam.
muchacha0808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 00:10   #437
Eto, sad znaš.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 17:12   #438
Quote:
Angor kaže: Pogledaj post
Please cure recite mi jel koja probala Excell Loreal boje za kosu,jel ispadnu isto kao na kutiji?
ovo i mene zanima
dramaqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 17:22   #439
Da li je netko koristio Keune br.4 srednje smeđa? Zanima me kakvo vam je ispala?

Ja sam uzela 3% hidrogen i tu četvorku.. pa cu svaku minutu pratiti razvoj pred ogledalom Mislim da mi nebi trebala ispasti pretamno (kosa mi nije oštećena tako da ne vjerujem da ce vrhovi biti crni a i hidrogen sam uzela 3%).

Moja kosa je sad neka svijetlo do srednje smeđa, a ja bi ju htjela potamniti s tom bojom..
Kaj vi mislite?
miss pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 07:34   #440
Jel netko isprobao ovu boju? zanima me kakva ispadne na svijetlu podlogu (plavu)?
http://www.schwarzkopfpalette.com/ou...5-almond-glam/
Zapravo,htjela bi dobit neku lijepu boju meda/konjaka/štajaznam pa ako netko može preporučit dobru boju?
bebačica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.