Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2009., 13:37   #121
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Izvini Dubravka ali tvoj način nije ispravan Zakon jasno kaže svi ulazni računi moraju biti knjiženi u knjigu ulaznih računa sa datumom izdavanja a u knjigu primitaka i izdataka sa datumom plačanja a to sve se mora provest u knjige 20 dana od događaja
Ma znam,ja nisam imala primjedbi na taj način knjiženja ulaznog računa od banke od strane nadležnih.A ima i logike,PDV-a nema,a mogla sam i kroz URU na dobavljača i cto naknada banaka pa označiti" ne dobija se" i onda kroz izvod zatvoriti banku kao dobavljača.Sve ok,eto to bi bilo ispravno.
Ma to ti je greška 0,0000..% od grešaka što se događaju.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 12:38   #122
Ipos knjigovodstvo

Bok!
Da li itko može reći nešto više o Ipos knjigovodstvu, programu za knjiženje?
Ako ga netko koristi,da li je zadovoljan sa njime??
Planiram ga kupiti,pa bilo kakav savjet je poželjan!
svpetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 09:41   #123
Quote:
svpetar kaže: Pogledaj post
Bok!
Da li itko može reći nešto više o Ipos knjigovodstvu, programu za knjiženje?
Ako ga netko koristi,da li je zadovoljan sa njime??
Planiram ga kupiti,pa bilo kakav savjet je poželjan!
Ne znam za što ti treba? Ako je za učenje onda je OK, za ozbiljan rad ga treba izbjeći u širokom luku.
kokoroko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 09:52   #124
Quote:
kokoroko kaže: Pogledaj post
Ne znam za što ti treba? Ako je za učenje onda je OK, za ozbiljan rad ga treba izbjeći u širokom luku.
Da ne treba nasjedati na reklame po časopisima,najbolja reklama je računovođa koji je zadovoljan nekim programom
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 19:56   #125
Hvala puno MORE.
music3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 20:10   #126
Pozdrav, eto ja ponovno sa pitanjem.

Imam od Korp program PLACE, pa sam sad u malom problemu oko obracuna. Obrtnik sam i ne isplacjem si placu nego samo standardno doprinose, dali netko zna i ako je voljan da pomogne neznam kako obracunati u ovom programu te doprinose? I jos nesto u Poreznu upravu koje to tocno papire moram predavati i kad nesto polovicno znam ali to nije dovoljno. (Mislim na PDV, ID i te obrazce koji vec idu). Hvala Vam puno.
music3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 21:14   #127
pozz svima

ja imam sinesis kod mene u firmi od 2002, bilo je nekakvih muha ali uglavnom je ok program, možda da neke stvari radi automatski bi bilo i bolje ali uglavnom je ok, isto tako skup je totalno, također jedino kaj mi se ne sviđa kaj su ljudi tam koji rade totalno nekorektni, mislim ako nešto nazoveš i zatreba ti stalno ti govori gledaj help i čitaj, mislim umjesto da ti u 5 minuta objasni ti trebaš čamiti tamo 3 sata da najdeš kaj ti treba
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 21:29   #128
Quote:
testdriver kaže: Pogledaj post
pozz svima

ja imam sinesis kod mene u firmi od 2002, bilo je nekakvih muha ali uglavnom je ok program, možda da neke stvari radi automatski bi bilo i bolje ali uglavnom je ok, isto tako skup je totalno, također jedino kaj mi se ne sviđa kaj su ljudi tam koji rade totalno nekorektni, mislim ako nešto nazoveš i zatreba ti stalno ti govori gledaj help i čitaj, mislim umjesto da ti u 5 minuta objasni ti trebaš čamiti tamo 3 sata da najdeš kaj ti treba
[I]Da čula sam to,naime imaju korisnika čitavo čudo pa vjerojatno je i u tom problem,a ja sam se snašla pa našla u časopisu njihovu reklamnu stranicu,okrenula broj firme u Vinkovcima čiji su oni valjda zastupnici,dečko je prva liga kako je sve pojasnio.Naime rekla sam da u Zg ne mogu nikoga dobiti pa ga molim za uslugu i nikakvih problema.
Ja sam super zadovoljna i ne bih ga mijenjala.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 08:08   #129
Quote:
kokoroko kaže: Pogledaj post
Ne znam za što ti treba? Ako je za učenje onda je OK, za ozbiljan rad ga treba izbjeći u širokom luku.
Zasto ga treba izbjeci za ozbiljan rad.
Imas program ili si cuo od nekoga?

Ja ga isto namjeravam kupiti pa me zanima.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 10:49   #130
Unhappy

Quote:
kokoroko kaže: Pogledaj post
Ne znam za što ti treba? Ako je za učenje onda je OK, za ozbiljan rad ga treba izbjeći u širokom luku.
Nije za učenje!
Potreban mi je program za vođenje knjigovodstva društva sa ogranićenom odgovornošću,koje je proizvodno-trgovačko orijentirano.
Imam već nekakv program Rama softvare,i nisam nešto ekstra zadovoljna i htjela bi ga zamijeniti.
Savjeti?
svpetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 12:17   #131
svpetar,
predpostavljam da imaš poznanike koji se bave sličnom djelatnošću zato savjetujem da odeš, vidiš, kako kod njih funkcionira software.
Tebi treba knjigovodstveno praćenje proizvodnje ?

eto, i ja koristim synesis i zadovoljan sam i nikada nisam imao problema sa njima, jesu tete malo oštre, ali mene to .... , .... poštujem snagu osobnosti
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 12:22   #132
mi koristimo GATH program kao program je dobar, imamo dva koštalo je oko 12 000 k, jedino sto su smradovi pa to ne uključuje odrzavanje nego bi trebao još 30 € mjesečno plaćati onak da sam to znala nema teorije da bi uzeli i ovako smo nasli dečka koji nam odrzava po punooooo jeftinoj tarifi..
kyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 12:42   #133
Quote:
kyb kaže: Pogledaj post
mi koristimo GATH program kao program je dobar, imamo dva koštalo je oko 12 000 k, jedino sto su smradovi pa to ne uključuje odrzavanje nego bi trebao još 30 € mjesečno plaćati onak da sam to znala nema teorije da bi uzeli i ovako smo nasli dečka koji nam odrzava po punooooo jeftinoj tarifi..
To ti je kod većine njih,pomisli koliko korisnika imaju po 30 eur...
U Synesisu nema nikakvog održavanja,ali moje mišljenje je da su ga stvarno dobro napravili,svatko se može snaći sa F1,ja primjedbi nemam.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 12:54   #134
Quote:
Jessica kaže: Pogledaj post
Zasto ga treba izbjeci za ozbiljan rad.
Imas program ili si cuo od nekoga?

Ja ga isto namjeravam kupiti pa me zanima.
Nisam radio ali sam preuzimao jedno poduzeće blizu srednje veličine i plakao kad sam trebao prenijeti neusklađena salda-konti. Naime, koliko sam shvatio, tamo se salda-konti vuku iz knjige URA/IRA a ne iz financijskog pa ako stalno ne kontroliraš i nadzireš ove dvije odvojene stvari vrlo lako stvari izmaknu kontroli jer u knjizi URA pratiš analitiku salda kontija a ne u glavnoj knjizi.
kokoroko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 17:18   #135
Pozdrav,

Imam od Korp program PLACE, pa sam sad u malom problemu oko obracuna. Obrtnik sam i ne isplacjem si placu nego samo standardno doprinose, dali netko zna i ako je voljan da pomogne neznam kako obracunati u ovom programu te doprinose? I jos nesto u Poreznu upravu koje to tocno papire moram predavati i kad nesto polovicno znam ali to nije dovoljno. (Mislim na PDV, ID i te obrazce koji vec idu). Hvala Vam puno.
music3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 17:43   #136
Quote:
music3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam od Korp program PLACE, pa sam sad u malom problemu oko obracuna. Obrtnik sam i ne isplacjem si placu nego samo standardno doprinose, dali netko zna i ako je voljan da pomogne neznam kako obracunati u ovom programu te doprinose? I jos nesto u Poreznu upravu koje to tocno papire moram predavati i kad nesto polovicno znam ali to nije dovoljno. (Mislim na PDV, ID i te obrazce koji vec idu). Hvala Vam puno.
Ovo što ću ti napisati nema veze sa programima:
Obrtnik koji plaća samo doprinose(osim obrtnika koji isplaćuju poduzetničku plaću-obrtnici dobitaši,ili na propisanu osnovicu plaćaju samo doprinose)ne trebaju nikakav ID za svoje doprinose.Platiš i po tom datumu knjižiš po izvodu u izdatke u Knjigu primitaka i izdataka.
Ako si obveznik mjesečni onda PDV obrazac predaješ mjesečno a ako si kvartalni onda do kraja mjeseca za prethodno tromjesečno razdoblje.
Tvoj program što se tiče PDV-a nije ništa drugačiji od drugih,što znači ukucaš ulazne i izlazne račune-plaćene i za taj period povučeš PDV obrazac.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 17:54   #137
Ok, Hvala Vam jos jednom puno. Da dobila sam ja rjesenje u kojem pise: OBRT-POSLOVNE KNJIGE, utvrdjuje se za 2009. godinu, s pocetkom od 01,01,2009 i prema mjesecnoj osnovici za obracun doprinosa od 4.849,00 kn, obveza doprinosa u mjesecnim iznosima.
Pa me ovo zbunilo i pomislila da moram nesto obracunavati.
music3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 23:29   #138
Quote:
music3 kaže: Pogledaj post
Ok, Hvala Vam jos jednom puno. Da dobila sam ja rjesenje u kojem pise: OBRT-POSLOVNE KNJIGE, utvrdjuje se za 2009. godinu, s pocetkom od 01,01,2009 i prema mjesecnoj osnovici za obracun doprinosa od 4.849,00 kn, obveza doprinosa u mjesecnim iznosima.
Pa me ovo zbunilo i pomislila da moram nesto obracunavati.
Proram Plače šta si kupila češ koristit kada zaposliš radnike i njihovu plaču obračunavat kroz program
Za tvoju osnovicu doprinosa zdrastvenog,miroviskog i ozljeda ljepo odeš do svog referenta u poreznoj i pitaš koja je tvoja mjesećna obveza po kojoj stavki i na koji račun.ako nisi uplatila na vrijeme nema žurbe i panike,ljepo kod referenta zamoli da ti isprinta porezni dug i kad imaš para uplati sve sa kamatma.Moj ti je savjet da sama ne tumačiš porezna riješenja ako ti nešto nije jasno slobodno pitaj poreznog referenta za to je i plačen
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 13:27   #139
A jel itko zna išta o programu OSKAR? Poduzeće koje ga zastupa je iz Bjelovara.
svpetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 13:29   #140
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
svpetar,
predpostavljam da imaš poznanike koji se bave sličnom djelatnošću zato savjetujem da odeš, vidiš, kako kod njih funkcionira software.
Tebi treba knjigovodstveno praćenje proizvodnje ?

eto, i ja koristim synesis i zadovoljan sam i nikada nisam imao problema sa njima, jesu tete malo oštre, ali mene to .... , .... poštujem snagu osobnosti
Ma i meni je synesis izgleda ok,ali opet imam par kolega koji se žale na njega.
Moram ih detaljnije ispitati u čemu je točno problem.
Da, treba mi knjig. praćenje proizvodnje.
svpetar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.