Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2006., 16:29   #61
Quote:
Mystikal kaže:
ovo se odnosi na Rijeku i okolicu

99.2 Radio Maximum
96.5 Primorski Radio
96.9 Radio Istra
98.4 Svid Radio
99.3 HR 1
101.3 Radio Pula
101.9 Narodni Radio
103.6 Otvoreni Radio
104.7 Radio Rijeka
105.3 HR 2

Ovo nazalost znam napamet
Koliko sam ih puta samo morao memorirati....
Jedan mali ispravak i pokoji dodatak za Rijeku i riječko područje:
Radio Maximum emitira na frekvenciji 90.3 MHz, a ne 99.2 kako ste vi napisali.

Evo vam moje liste za Rijeku pa si dopunite što fali na tabeli:

http://i2.tinypic.com/sbo9aw.jpg
http://i2.tinypic.com/sbo9eg.jpg

I frekvencije koje se čuju samo u nekim dijelovima grada:

http://i2.tinypic.com/sboahk.jpg

Napomena: Odašiljač Mirkovica se čuje samo na području Liburnije (Opatija, Lovran, M.Draga....).

Zadnje uređivanje D.I. : 26.03.2006. at 20:02.
D.I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 17:45   #62
Još nešto; morat ćeš razdvojit tabelu Rijeka i okolica i tabelu Pula i okolica tj. Istra jer se Arena Radio i R. Maestral čuju samo u Puli i okolici, nikako u Rijeci.
BTW. RDS za Arena Radio je, ako se dobro sjećam:
ARENA RADIO PULA - 95,0 MHz - BR.TEL. - još nešto???
a za Maestral:
ON THE AIR - 95,4 FM - MAESTRAL

Popis za Pulu nemam, ali sam siguran da se tamo, kao i u većem dijelu zapadne Istre "lovi" popriličan broj talijanskih stanica.
D.I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 08:39   #63
Mala dopuna za Rijeku. Kad se već tu spominju talijanske postaje onda i one koje se čuju tijekom cijele godine:
89,0 Kisskiss Network (RDS KISSKISS) ili RAI Radio2 (RADIO2) - ovisno o vremenu
93,5 i 106,2 Radio Subasio (SUBASIO)
91,1 Radio Metro (METRO')
92,8 Radio Studio Delta (ST.DELTA a kad je nogomet rezultati
94,2 Radio Bella & Monella (BELLA E MONELLA)
88,1 RAI Radio1 (RADIO1)
95,5 Radio Studio+ (STUDIO+ ili RADIO S+)
90,8 Radio Linea (LINEA)
103,9 Radio Padova (R-PADOVA)

Napomenabična glazbena linija i originalna antena - sa pojačalom još i bolje.
Po ljetu još i bolje. Lani sam krajem kolovoza u autu (kazetar Grundig iz Elipsa - 400 Kn) izbrojao ukupno 43 talijanske stanice s RDS-om
noćni recepcioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 10:46   #64
Da, imaš pravo. Ima puno talijana, ali dosta ovisi o vremenskim prilikama. Nisam bio siguran za neke, pa nisam htio ni stavljat.
D.I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 14:23   #65
RADIO IMOTSKI 107.4
vokaj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 00:41   #66
Radio postaje u Splitu

Evo malo da se napise kaj se moze cuti kod mene u Splitu i na kojim frekvencijama:
1. Radio Split na 101 MHz sa Labisnice i na 102 MHz sa Biokova i na 104.5 MHz sa Vidove Gore na Bracu. A ima i na 100.7 MHz za Hvar i na 88.4 Mhz za Visko podrucje. RDS je R-SPLIT
2. Radio Dalmacija na 106.9 MHz sa Labistice a ima i na 87.8 MHz sa Vidove gore na Bracu i na 107.3 Mhz sa Visa. RDS funkcija DALMATIA
3. Radio Kl-Eurodom na 104.1 Mhz sa Doma Mladezi u Splitu.
4. Radio Trogir na 95.6 MHZ sa odasiljaca u Segetu gornjem
5. Radio Zagreb prvi program ima na 91.3 MHz sa Labistice pa onda ga ima i na 95.1 MHz sa Celavca pa ga onda opet ima na 89.7 MHz sa Biokova i na jos par mjesta ali trebam pogledati kao i na 99.8 MHz sa Vidove gore i ima ga jos na ovim frekvencijama 88.05 mhz, 90.30 MHz, 92.10 MHz, 93.70 MHz itd
6. Radio Zagreb drugi program ima na Labistici na 96.1 MHz pa ga ima sa 98.9 MHz sa Biokova pa ga opet ima na 100.6 MHz i na 98.15 MHz sa Celavca
7. Radio Zagreb treci porgram ima samo sa Vidove Gore na 88.8 MHz
8. Radio Marija na 105.5 MHz sa Labistice
9. Hrvatski katolicki radio /RDS mu je HRK/ je na 97.9 MHz /a imam podatke da je odasiljac na Marjanu ili na Visokoj/ pa ga imamo i na 107.9 mhz sa Biokova a dosla je jos jedna na 100 Mhz a odakle je nemam pojma
10. NArodni radio je na 103.5 MHz sa LAbistice ali se slabo cuje i sa 92.05 MHz
11. Otvoreni radio /RDS mu je OTVORENI/ je na 106.5 MHz sa Labistice ali ga ima sa jacim signalom i na 99.3 MHz /mislim da je odasiljac na Kozjaku i da je zajednicki i za radio KAstela/ Isto tako Otvoreni se cuje i na 98.4 MHz /mislim da je to za sinjsko podrucje/
12. Radio KAstela /RDS mu je KASTELA/ je na 94.1 MHz a odasiljac na Kozjaku
13. Radio Mir /Medjugorje/ je na 101.5 MHz a odasiljac je Bikovo a RDS je MEDJUGORJE
14. Hrvatski radio Herceg Bosne je na 103.9 MHz a odasiljac je Bikokovo uz napomenu da se program emitira u mono tehnici i bez RDS funkcije
15. RAdio Makarska rivijera je na 97.6 Mhz sa odasiljaca na Hvaru
16. Radio VIs /nautic radio/ je na 90.5 i 93.4 MHz sa odasiljaca na Visu ima da je ovaj prvi mnogo jaci jer je na Humu
17. Radio Hvar /megamix radio/ je na 94.7 i na 95.3 MHz s time da je ovaj na 94.7 puno jaci
18. Radio Brac je na 91.8 i 102.7 i po novome mi se nasao i na 106 MHz prve 2 frekvencije su sa Braca
19. Radio Drnis je na 89.05 Mhz sa Promine
20. Radio Sibenik sa Krtolina je dobar na 104.9 Mhz a slabiji na 88.6 MHz RDS je SIBENIK
21. Radio ZAdar je sa Celavca bio dobar na 103 MHz a sada se pokvario
22. Ali je zato Knin na 94.4 postao dobar sa Promine
23. Radio Solin je najnoviji radio na 88.2 MHZ RDS mu je SALONA odasiljac ne znam
24. Radio Riva je na 93.6 i na 96.8 MHZ RDS joj je RIVA a ne znam gdje su odasiljaci
25. Novi Radio /iz Zadra/ je na 89.3 MHz ali se slabije cuje
26. Prije je bio radio federacije BiH na 89.3 MHz
27. A prije je bio i na 88.2 MHz radio Livno ali je dosao Solin
28. PA samo imali i 92.5 hrvatski radio Tomislav grad pa ga nema vise a dobro se cuo
29. I kao govore da je ostalo Posusje sa Biokova na 102.9 Mhz
30. A mogao se cuti i Dubrovnik na 88.25 MHz sa odasiljaca Rota na Peljescu ali je dosao Solin

E sada malo o talijanskim radio postajama koje imaju prejake signale pa se mogu cuti u Splitu

01. NA 106.1 Mhz je KETCHUP
02. NA 88.6 i 93.9 i 97.5 Mhz je Delta UNO
03. NA 90.3 MHz je SAUND
04. NA 99.5 i 105 MHZ je Kapitale
05. NA 91.65 MHz je UNO
06. NA 102.8 MHz je DUE
07. NA 106.65 MHz je MARMONO TUCI
08. NA 100.05 i 1004.7 i 102.2 i 92.4 je DJ
09. NA 93.3 i 105.25 MHz je Četo Činkve
10. NA 92.6 i 92.8 i 93 MHz je STUDIO 5
11. NA 92.5 i 98.5 i 103 MHZ je Lateniene
12. NA 94.5 i 97.5 MHz je Silver Radio
13. NA 89.5 MHz je Tomba
14. NA 107.6 MHz je TURA
15. NA 94.9 MHz je Domani
16. NA 101.6 MHz je radio Madre
17. NA 88.7 i 107.75 MHZ je talijanski radio Marija
18. NA 102.7 i 102.5 MHz je RTL
19. NA 95.8 MHZ je RIN ili Radio Italian Network
20. NA 96.9 MHz je RDS

I to bi bilo koliko ja znam za područje Splita gdje zivim. Uz napomenu da imam jako puno spiskova frekvencija radio i TV i po zupanijama i odasiljacima ali mi nije nesto u redu sa diskom pa se izvlace podaci sa njega pa bi to trebalo biti gotovo za koji mjesec ili dva dana pa kome sta treba neka me upita na mail pa cu mu poslati kompletne popise i liste kojih ima jako puno
Moram naglasiti da nemam neku jako dobru liniju nego staru Samsung liniju sa komadom zice na prozoru. I ona nema RDS pa sam ove neke RDS nazive pisao po sjecanju.
Inace imam na liniji jos jako puno talijanskih radio stanica ali ne razumijem talijanski pa ne znam kako se zovu a nemem ni RDS funkciju da mi napise.
Za kraj neke frekvencije srednjeg vala koji moze biti AM ili MW ovisno o izvedbi prijamnika a imace to je jedno te isto
RADIO BEOGRAD JE NA 1107 i na 684 kHZ
RADIO SARAJEVO JE NA 612 kHZ ali vise nije Sarajevo nego BH radio 1
RADIO SLOVENIJA PRVI PROGRAM JE NA 918 kHZ
RADIO CRNA GORA PRVI PROGRAM JE NA 882 i NA 1503 kHZ
RADIO VAL 202 /MAKEDONIJA/ JE NA 810 KHZ
RADIO GLAS HRVATSKE /BIVŠI ZAGREB/ SADA ZA SLUŠATELJE U INOZEMSTVU JE NA 774 I 1134 kHZ /ODASILJaCI NA HVARU I ZADRU/
RADIO PORUKA NADE BAČKI PETROVAC 1395 kHZ OD 20 H I 25 MIN DO 20 H I 40 MIN SUBOTOM I PETKOM A NEDJELJOM OD 20 H I 10 MIN DO 20 H I 40 MIN
RADIO UNO TALIJANSKI 657 I 1116 kHZ

prijem ovih radio postaja je najbolji u vecernjim satima i to kasnim a treba imati jako dugacku antenu ili prijemnik analogni koji je starije generacije uz napomenu da je na srednjem valu nemoguca RDS funkcija!!
R-radio
D-data
S-system
mogucnost prikaza na displayu korisnih informacija koje salje ili emitira odredjena radio postaja kao naziv radio postaje, ime pjesme ili izvodjaca trenutne pjesme sto ima jedino radio Dalmacija, sat ili tocno vrijeme, brojeve telefona, pozdravne poruke kao Vas prijatelj u eteru i slično.
Nemaju sve hi-fi linije istu mogucnost prijema RDS signala a niti sve radio postaje ne emitoraju taj signal jer je za to potrebnma skupa i nova oprema i digitalna. A odasiljaci nam imaju jako male snage ali ih zato ima veci broj za razliku od Italije ciji zakon o jakosti odasiljaca omogucuje da odasiljaci njihovih radio stanica rade i po puno jacoj snazi nego nasi a opet u skladu sa zakonom pa je i to razlog sta se u Splitu jako cisto cuju talijanske radio stanice i gledaju talijanske radio postaje. Za razliku od sjeverne Hrvatske gdje se cuju slovenske i bosanke /konkretno kad sam bio u Karlovcu/
Eto toliko od mene!!!
Nurto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 00:49   #67
Najslusanija

Quote:
doondo kaže:
Karlovačka žup
Radio Karlovac 106,9
Radio Mrežnica 95,4
Radio Ogulin 96,6
u biti je najslušanija več gore spomenuta radio Jaska (bar kod mene doma)
Kod mene je Banovina /Glina/ NA 99.1
Nurto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 00:51   #68
Brac 91.8 i 102.7 i 106 MHz
Vis 90.5 i 93.4
Hvar 94.7
Nurto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 00:54   #69
Oksigen (BIH) 98,3 ovo sam nekad slusao u karlovcu al to nije iz Banja Luke koliko se sjecam??
Nurto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 00:57   #70
Question

Quote:
doondo kaže:
Karlovačka žup
Radio Karlovac 106,9
Radio Mrežnica 95,4
Radio Ogulin 96,6
u biti je najslušanija več gore spomenuta radio Jaska (bar kod mene doma)
Kak je ne morem slusat vise Karlovac ne 106.9 sa Martinscaka nego samo na 90.1 Mhz otkad je to tako??? Jer to oni samo jednu frekvenciju sad??
A kaj je sa onim prije frekvencijama?
Nurto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 20:23   #71
D.I. Primjetio sam 2 greškice u tvojoj tabeli.

Radio Zadar i dalje emitira s Ćelavca na 103,0

I HR2 s Mirkovice je na 93,3 a ne na 93,2
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 20:27   #72
Oksigen fm je prestao s emitiranjem i sada na njegovim frekvencijama emitira Radio MIR (Sarajevo). Sve što je dobro kratko traje
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 20:28   #73
Quote:
Nurto kaže:
Kod mene je Banovina /Glina/ NA 99.1
Narodnjaci,narodnjaci i još narodnjaka...Kao da se Krajina vratila
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 22:32   #74
Smile Radio Zadar

Quote:
Constatinopol kaže:
D.I. Primjetio sam 2 greškice u tvojoj tabeli.

Radio Zadar i dalje emitira s Ćelavca na 103,0

I HR2 s Mirkovice je na 93,3 a ne na 93,2
Istina je da radio Zadar i dalje emitira sa Ćelavca na 103 Mhz ali više se ne može dobro slušati u Splitu. Razlog tome je što odašiljač Ćelavac radi smanjenim kapacitetom. Odnosno ima neku grešku. Pa svi oni jako udaljeni predjeli lijepe naše u kojima se prije mogao čuti signal radio Zadra to više ne mogu. Kako su mi rekli iz radio Zadra da je odašiljač sada u nadležnosti Odašiljča i veza koji još neko vrijeme neće otloniti grešku na njemu. I to važi i za frekvenciju 95.1 na kojoj sam mogao slušati radio Zagreb prvi program. Sada jedino pomaže neka jača antena ali onda mi neke druge radio postaje imaju smetnje pa se nadam da će odašiljač proraditi kao i prije kad sam mogao sa običnim komadom žice slušati u Splitu radio Zadar sa dosta dobrom kvalitetom.
Nurto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 23:28   #75
Quote:
D.I. kaže:
Jedan mali ispravak i pokoji dodatak za Rijeku i riječko područje:
Radio Maximum emitira na frekvenciji 90.3 MHz, a ne 99.2 kako ste vi napisali.

Evo vam moje liste za Rijeku pa si dopunite što fali na tabeli:

http://i2.tinypic.com/sbo9aw.jpg
http://i2.tinypic.com/sbo9eg.jpg

I frekvencije koje se čuju samo u nekim dijelovima grada:

http://i2.tinypic.com/sboahk.jpg

Napomena: Odašiljač Mirkovica se čuje samo na području Liburnije (Opatija, Lovran, M.Draga....).

Eto mene iz Splita zanima kak to da vi u Rjeci možete slušati talijanski RTL radio na 102.5 kad ga i ja dosta dobro čujem u Splitu?

Da mi je samo znati gdje im se nalazi odašiljač?
Pa nemaju valjda tako jak jedan odašiljač da pokriva cijeli Jadran od Splita do Rijeke.
Još više me čudi da se preko ćelavca u Rijeci mogao slušati radio Zadar pa me zanima samo kolike je snage bio taj odašiljač?
Jer sam i ja sa njega slušao Zadar na 103 sa dobrim prijemom.
Ali više ga ne čujem dobro a kako vidim i u Rijeci se ne čuje više.
Trebalo bi napisati koju kritiku Odašiljačima i vezama
Nurto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 23:35   #76
Quote:
D.I. kaže:
Jedan mali ispravak i pokoji dodatak za Rijeku i riječko područje:
Radio Maximum emitira na frekvenciji 90.3 MHz, a ne 99.2 kako ste vi napisali.

Evo vam moje liste za Rijeku pa si dopunite što fali na tabeli:

http://i2.tinypic.com/sbo9aw.jpg
http://i2.tinypic.com/sbo9eg.jpg

I frekvencije koje se čuju samo u nekim dijelovima grada:

http://i2.tinypic.com/sboahk.jpg

Napomena: Odašiljač Mirkovica se čuje samo na području Liburnije (Opatija, Lovran, M.Draga....).
Koliko je meni poznato ja sam u Karlovcu sa Mirkovice slušao neke radio postaje i do dosta se dobro čuje a isto tako taj odašiljač emitira i TV kanale pa sam preko njega gledao TV. Bila je dosta dobra slika i Narodni se čuo OK kao i Zagreb. Pa me čisto onako zanima gdje se on nalazi??
A u Karlovcu se Rijeka čuje bez problema i to dobro ali i radio Osjek i Sljeme i mnogi drugi. Međugorje mi je bilo isto odlično na dvije frekvencije a najbolje na oko 107.6 jer nemam digitalac tamo. Mogao sam i slušati Herceg Bosnu i Federalni radio. Pa čak i Gračac. Ali Knin nisam mogao. Jedva čekam odnijeti gore neki digitalac koji ima RDS pa da vidim što sve se more gore slušati.
Ako tko ima spisak za Karlovac neka ga stavi.
Nurto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 13:53   #77
Radio Zadar je poboljšao prijem za područje Like,pa se sada u cijeloj Lici puno bolje čuje na 103.
Ne kužim da se zbog toga u Splitu slabije čuje. Probaj uhvatiti na 101,8 s Ugljana. Inače,to mi je doma u Lici jedna od najboljih,ako ne i najbolja stanica!

Nurto,radio Gračac ne postoji,otkud ti to?
R-Knin,pa to se čuje samo u Kninu i okolici,eventualno Šibeniku. Ne kužim požudu za hvatanjem mjesnih kvazi staničica(takve kvalitete programa i glazbe da mi se za 10-ak minuta leti na wc sa nagomilanom sraćkom).

btw,R-Međugorje emitira s Ličke Plješevice,Korenica a program je loš do te mjere da je HKR u usporedbi s njima milozvuk za "nevjerničke" uši
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 14:11   #78
Quote:
Nurto kaže:
A odasiljaci nam imaju jako male snage ali ih zato ima veci broj za razliku od Italije ciji zakon o jakosti odasiljaca omogucuje da odasiljaci njihovih radio stanica rade i po puno jacoj snazi nego nasi a opet u skladu sa zakonom pa je i to razlog sta se u Splitu jako cisto cuju talijanske radio stanice i gledaju talijanske radio postaje. Za razliku od sjeverne Hrvatske gdje se cuju slovenske i bosanke /konkretno kad sam bio u Karlovcu/
Eto toliko od mene!!!
Stanice iz RH imaju puuuno jači signal od bosanskih. Primjer: u Bihaću u SZ Bosni,praktički ne možeš na svom auto radiju kvalitetno uhvatiti niti federalni radio a kamoli Unsko Sanski ili BH 1. Stalno krči,svaka bandera prekida. Jedine tri postaje sa kvalitetnim signalom u Bihaću i okolici su Hr1,Hr2 i Rijeka.
Kroz cijelu Sloveniju,do Italije iaustrije se hvata hrvatski radio,pa se ne slažem da naši imaju slabe odašiljače. Možda samo kod vas.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 21:18   #79
Nurto, Mirkovica se nalazi negdje u Gorskom Kotaru, mislim da je negdje blizu Bjelolasice. Signal dopire daleko u unutrašnjost, do Zg i dalje na istok, ali ja sam htio reći za Riječko područje da se zbog specifične konfiguracije terena signali s Mirkovice "love" na Opatijskom području (liburnija), ali ne i u gradu Rijeci.

Constatinopol,
jednako kao što hr postaje imaju jači i kvalitetniji signal od BiH postaja, tako kod nas talijani imaju puno jači i kvalitetniji signal od naših. To ti je tako, kako ideš na zapad, situacije je sve bolja.
Osim toga, talijanske postaje (kojih ima masu) je gušt slušati zbog odlično nabrijanog zvuka - melem za uši. Kod nas im je najbliži Otvoreni što se kvalitete zvuka tiče.
D.I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 21:31   #80
Quote:
Nurto kaže:
Eto mene iz Splita zanima kak to da vi u Rjeci možete slušati talijanski RTL radio na 102.5 kad ga i ja dosta dobro čujem u Splitu?

Da mi je samo znati gdje im se nalazi odašiljač?
Pa nemaju valjda tako jak jedan odašiljač da pokriva cijeli Jadran od Splita do Rijeke.
Još više me čudi da se preko ćelavca u Rijeci mogao slušati radio Zadar pa me zanima samo kolike je snage bio taj odašiljač?
Jer sam i ja sa njega slušao Zadar na 103 sa dobrim prijemom.
Ali više ga ne čujem dobro a kako vidim i u Rijeci se ne čuje više.
Trebalo bi napisati koju kritiku Odašiljačima i vezama
Talijanski RTL 102,5 je vrlo specifičan jer u gotovo cijeloj Italiji, na različitim odašiljačima emitira sa iste frekvencije, naravno na 102,5 MHz. Barem sa onih bitnijih odašiljača, premda ima i druge frekvencije. Tako ga na cijelom Jadranu možeš slušati na istoj frekv. a sa različitih odašiljača. Ne znam kako su to uspjeli!?
D.I. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.