Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2014., 13:15   #41
Quote:
milken kaže: Pogledaj post
ispravi me ako griješim a ne griješim. njemačka rukometna liga je poslije nba najgledaniji loptački sport u dvorani ,a rukomet je prestigao košarku u europi.
Rukomet nikada neće biti ispred košarke ako gledaš cijelu Europu. A i svijet.

Košarkaška Euroliga ima prosjek ove sezone skoro 8.000, a rukometna se vrti oko 5.000

Pa samo u Njemačkoj prosječni broj gledatelja po utakmici je veći na DEL-u (hokej na ledu) od HBL-a.
Ok, nije lopta već pak, ali je u dvorani. Ali i BBL (košarka) je sve bliže rukometu zahvaljujući Bayernu.

U Europi su od dvoranskih sportova posjećeniji KHL (hokej), NLA (hokej Švicarska) i Eliteserien (hokej, Švedska). Od loptačkih je sigurno ACB (košarka, Španjolska) ispred njemačke rukometne lige.
__________________
Lijevo mi je desno, desno mi je lijevo
golfHRinfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 22:05   #42
Po meni su sportske novosti uvijek bile loše koncipirane.

Previše prostora dobiva prva nogometna liga. Mislim da i najveći ljubitelji nogometa ne smatraju našu ligu toliko vrijednom.

Premalo općenitih sportskih sadržaja. Svaki dan mogu staviti vijesti iz svakog mogućeg sporta.
Dakle malo mi je komično da na dan utrke Formule 1 stave trećinu stranice teksta i to je to.
Svaki dan se može napuniti barem jedna stranica sa vijestima iz formule 1.

Svaki sport mi trebao dobiti svoj stalni prostor. Pošto je nogomet najpopularniji za očekivati je da treba dobiti najviše prostora, ali ponavljam to nije domaća liga.

Naslovne stranice su u većini slučajeva promašene. Sjećam se dana kada se Šumaher 2006. opraštao od F1. Bio sam siguran da će to idući dan biti na naslovnoj stranici jer se ipak radilo o ponajvećem sportašu koji se oprašta nakon legendarne karijere.-- Idući dan na naslovnici (izmišljam) "Osijek pobijedio Cibaliju u slavonskom derbiju" ili "Blanka osvojila 3. mjesto na mitingu u Njemačkoj". Što su milijun puta manje sportske vijesti.

Nemojte me krivo shvatiti, ali malo je komično da nešto što je na CNNu, ESPNu ili Skysportu glavna (breaking) svijetska sportska vijest u ovim novinama dobije usputnu rečenicu ili dvije, a na 10 stranica vijesti iz 7. kola 1. nogometne lige.

Sažetak:
-naslovna stranica treba pratiti glavne vijesti dana (ne samo naše državice)
-manje domaće nogometne lige
-više prostora za ostale sportove - pokušati da svaka stranica dobije uhodanu ligu ili sport.
(primjerice F1 na stranici 18., Košarka na stranici 20 i 21:NBA, Euroliga, domaća itd.)
korny87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 10:21   #43
Jel zna netko od koje godine su sportske počele izlaziti i nedjeljom.
Te na koliko su strana izlazile 1995/96.
vuletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 01:05   #44
Počele su izlazit nedjeljom 92. ili 93., mislim da već 92., odnosno s prvom sezonom Hrvatske nogometne lige.

Ovo za stranice ne znam.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 21:07   #45
jel čitao netko SN povodom 70. obljetnice (prošle subote)? vrijedi li to procitati ili je bezveze?
__________________
The only luxury I really care about is freedom.
nkdz1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 21:19   #46
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Počele su izlazit nedjeljom 92. ili 93., mislim da već 92., odnosno s prvom sezonom Hrvatske nogometne lige.

Ovo za stranice ne znam.
i to samo kad je bila liga, kad nije bilo lige nije izlazila

negdje krajem 90tih je počelo redovno izlaziti i nedjeljom
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 23:12   #47
ima netko online pretplatu? trebam jednu maaalu uslugu...
__________________
Jebeš potpis na kojem ništa ne piše.
deni-15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 19:14   #48
Tko je novi urednik SN-a?
Insider 69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 09:25   #49
Quote:
Insider 69 kaže: Pogledaj post
Tko je novi urednik SN-a?
Tip iz "super uspjesnog" max-a
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 20:46   #50
Zašto su ukinute u BiH?
__________________
Ako ne postaneš svjetski prvak ti, Hrvati će žaliti, oprostit ćemo ti, jer ipak znamo svi da najbolja si ti i nikad ti nećemo okrenut' leđa mi
ićogirlfun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 23:32   #51
Do kraja godine i onda se gase.
Insider2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 23:43   #52
Quote:
Insider2 kaže: Pogledaj post
Do kraja godine i onda se gase.
Slab si ti insider. Sn jedine imaju kakvu takvu stabilnu nakladu, kojoj se uprava cudi, za razliku od jl. Posto su s 150 ljudi spali na 30-40, a prodaju se cca 10000 dnevno, jos su i super profitabilni. Napokon su se rijesili i nepotrebnog direktora, tak da dok ima zivih penzica koji citaju sportske + kafici koji su pretplaceni, nema frke za sn, problem je jedino u tempu koji ovaj ostatak sljakera ne moze izgurati pa ljudi odlaze. Kad vecina pobjegne, tek onda, vise nece biti sn
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2018., 09:06   #53
Pitanje za dugogodišnje čitatelje Sportskih novosti. Jesu li Sportske novosti imale ikada nekakvu kolumnu o povijesti sporta, tipa da u svakom broju kontinuirane izađe neki članak o povijesti sporta?
markvite is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2022., 02:59   #54
12 kn kupujem ih od srednje skole sad je dosao kraj, samo ponediljkom i to je to, za novine nijedne nedam 12 kuna stao sam radi toga i slobodnu kupovat
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2023., 23:52   #55
Sportske čitam online, tiskano izdanje samo u kafićima. Sportske su mi odmor u usporedbi s ostalim tiskovinam koje me obično naživciraju.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2023., 14:32   #56
Sportske su sve veće smeće u printu i online:
"61. rođendan danas slavi Fernando Martin, prvi Španjolac u NBA"

Čovjek poginuo prije 34 godine.
__________________
Lijevo mi je desno, desno mi je lijevo
golfHRinfo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.