Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2011., 16:44   #41
Usprkos mom mišljenju o srbima moram priznati kako me oni znaju nasmijati.Najbolje je što oni to rade nenamjerno.

Ovaj tekst bi svugdje u svijetu bio samo loša satira, ali ono što daje tu višu dimenziju humora je činjenica da je neki srbin sjeo i ovo napisao bez ikakve primisli da bude duhovit.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 17:00   #42
Quote:
iprodano kaže: Pogledaj post
Zna se jako dobro čije je krivica za rat prije 20 godina, a to je velikosrpski program i genocid na cijelom nesrpskom stanovništvu bivše države. Što se tiče Hrvatske kazna za srbe je ta što su se ili iselili, a oni koji su ostali ti su ili asimilirani ili će se to postati u budućnosti. To vam je i najveća kazna, bili ste gospodari u hrvatskoj i činili oko 15% stanovništva, sad ste došli do toga da ćete jednostavno nestati tj. djeca će postati hrvati. Niste bolje ni zaslužili.

Pozdrav.
Kakav sam ja to tebi gospodar bio u Hrvatskoj ?

Jeli cirilica bila pismo u HR ?

Je li jezik bio srpski ?

Navedi mi jedan primjer srpske dominacije u HR.

Kad je Hajduk ispao od Hamburga, plakao sam tri dana, i sad ja sam srpski nacionalist. Po cemu ?


Pa zasto je ne mogu biti ponosan na to sto sam Srbin, sto mi je Hrvatska domovina, a Jugoslavija drzava.

Sto je u tome toliko zlo ?

Objasni mi to !


Kakav je to zlocin voliti HR (u uzem, regionalnom smislu) ali takodje voliti Jugoslaviju kao svoju drzavu.

Da smo svi tako odgojeni do rata ne bi ni doslo, ali druga prica.


Samo se pitam sto su onda tu nesretnu drzavu i stvarali, kad je nisu htjeli.
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 17:15   #43
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Kakav sam ja to tebi gospodar bio u Hrvatskoj ?

Jeli cirilica bila pismo u HR ?

Je li jezik bio srpski ?

Navedi mi jedan primjer srpske dominacije u HR.

Kad je Hajduk ispao od Hamburga, plakao sam tri dana, i sad ja sam srpski nacionalist. Po cemu ?


Pa zasto je ne mogu biti ponosan na to sto sam Srbin, sto mi je Hrvatska domovina, a Jugoslavija drzava.

Sto je u tome toliko zlo ?

Objasni mi to !


Kakav je to zlocin voliti HR (u uzem, regionalnom smislu) ali takodje voliti Jugoslaviju kao svoju drzavu.

Da smo svi tako odgojeni do rata ne bi ni doslo, ali druga prica.


Samo se pitam sto su onda tu nesretnu drzavu i stvarali, kad je nisu htjeli.
Ne seri bez veze, vladali ste od 1918. nad svim narodima bivše države. To svoje bratsvo i jedinstvo ostavi za sebe, pod tom krinkom samo se krila velikosrpska hegemonija i zločin.
iprodano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 17:26   #44
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Kakav sam ja to tebi gospodar bio u Hrvatskoj ?

Jeli cirilica bila pismo u HR ?

Je li jezik bio srpski ?

Navedi mi jedan primjer srpske dominacije u HR.

Kad je Hajduk ispao od Hamburga, plakao sam tri dana, i sad ja sam srpski nacionalist. Po cemu ?


Pa zasto je ne mogu biti ponosan na to sto sam Srbin, sto mi je Hrvatska domovina, a Jugoslavija drzava.

Sto je u tome toliko zlo ?

Objasni mi to !


Kakav je to zlocin voliti HR (u uzem, regionalnom smislu) ali takodje voliti Jugoslaviju kao svoju drzavu.

Da smo svi tako odgojeni do rata ne bi ni doslo, ali druga prica.


Samo se pitam sto su onda tu nesretnu drzavu i stvarali, kad je nisu htjeli.
Nisi odgovorio na svoju glupost koju si prije napisao: od kada su Dubrovnik,Konavle...miješane sredine gdje je po tebi jedino bilo rata.

Problem svake Jugoslavije je taj što Srbi smatraju da im je ona nagrada iz 1. sv. rata i tako se ponašaju cijelo vrijeme njenog postojanja.

Vidi tko je stvara državu i kako.
Tvoj sunarodnik Svetozar Pribičević pod starost progleda,te se jada Meštroviću.Iz Meštrovićevih memoara

http://img412.imageshack.us/img412/1804/metrovi003.jpg

http://img408.imageshack.us/img408/3042/metrovi004.jpg
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 17:44   #45
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Nisi odgovorio na svoju glupost koju si prije napisao: od kada su Dubrovnik,Konavle...miješane sredine gdje je po tebi jedino bilo rata.

Problem svake Jugoslavije je taj što Srbi smatraju da im je ona nagrada iz 1. sv. rata i tako se ponašaju cijelo vrijeme njenog postojanja.

Vidi tko je stvara državu i kako.
Tvoj sunarodnik Svetozar Pribičević pod starost progleda,te se jada Meštroviću.Iz Meštrovićevih memoara

http://img412.imageshack.us/img412/1804/metrovi003.jpg

http://img408.imageshack.us/img408/3042/metrovi004.jpg

Sjore,

Je li bi garnizon JNA na Visu sve do ljeta 1992, pa nikom dlaka sa glave tamo falila nije.

Nista se Srbin nikad pitao nije, niti je on oducivao o cemu. Zna se gdje se politika vodila. Nije li se radikal Pasic (koji i nije bio Srbin ,vec Cincar, Bugarin) zalio Anti Pavelic sto njegovi Hrvati inzisitiraju na jugoslavenstvu.

Jugoslavija je hrvatska, a ne srpska ideja.

Ono sto ja Hrvatima priznam od srca, a to je da su kulturniji, obrazovaniji i vredniji narod od nas Srba.

Kad pogledam srpske zene srednjih godina po Srbiji i Bosni, pa ne zna se koja je zapustenija od koje, niti kad su zadnji put na frizuri bile, a da ne govorimo o pedikuri ili manikuri, svejedno.

Ali, druga tema.
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 17:51   #46
Quote:
SATARAS kaže: Pogledaj post
ti si sudija ovde neki, pa ces da odredjujes krivicu neciju u ratu daj klinac idi igraj fudbal i nemoj da se kloniras, tacno znam kom si
Srbi su krivi, i to svi. Zašto? Jer nekog velikog otpora protiv Miloševićeve politike nije bilo, znači odobravali su je.
Tvrd0linijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 17:52   #47
Quote:
iprodano kaže: Pogledaj post
Ne seri bez veze, vladali ste od 1918. nad svim narodima bivše države. To svoje bratsvo i jedinstvo ostavi za sebe, pod tom krinkom samo se krila velikosrpska hegemonija i zločin.
I, sta je falilo ?

Slusaj me, za prvu Jugoslaviju ne znam, vjerovatno si u pravu za srpsku hegemoniju i da je Kralj to vidio kao produzenu Srbiji (ali nije li Srbija platila najvecu cijenu), ALI

za drugu Jugovinu ja ti tvrdim da takve slobode nije bilo negdje. Mogao si biti sto si htio, ali nisi mogao zastupati separatizam i nacionalizam, i to s pravom.

Jer to je vodilo ka ratu.
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 18:01   #48
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Sjore,

Je li bi garnizon JNA na Visu sve do ljeta 1992, pa nikom dlaka sa glave tamo falila nije.

.
Niste uspili doć do Visa,inače bi bilo kao i u ostatku RH di ste ugazili.Krš i lom.

Kao i danas demagogija da su Srbi Gorskog Kotara bili lojalni RH.
Srića njihova šta se rat nije pribacia priko planine pa sad za razliku od drugih Srba žive u svojim kućama.A naoružanje dobiveno od JNA su nakon akcije hrvatske policije vratili 1991.

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...XDi-Dw&cad=rja
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 18:19   #49
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Niste uspili doć do Visa,inače bi bilo kao i u ostatku RH di ste ugazili.Krš i lom.

Kao i danas demagogija da su Srbi Gorskog Kotara bili lojalni RH.
Srića njihova šta se rat nije pribacia priko planine pa sad za razliku od drugih Srba žive u svojim kućama.A naoružanje dobiveno od JNA su nakon akcije hrvatske policije vratili 1991.

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...XDi-Dw&cad=rja

Ne znam niti za jednog Srbina iz HR koji nema svoju kucu ili stan. Svako je, barem od onih koje je poznajem stvorio nesto tamo gdje je izbjego, ostisao, svejedno.

Uglavnom smo opstali. Meni nista na fali, sluzim se sa tri jezika, imam odlicno placen posao, obisao sam taki reci cijelu Evropu i SAD i dalje i ne fali mi nista.

Kad god me pitaj odakle sam, uvijek to Hrvatska. Sto je je.

Zalio sam za visom SFRJ, priznajem, ali kad to nije moglo, nije moglo, ALI

u meni mrznje prema hrvatskom narodu nema, niti jednog jedinog miligrama

vjerovao ti meni ili nevjerovao


Nije je bilo 1990, a nema je ni sad niti ce je ikad biti,
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 18:55   #50
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Niste uspili doć do Visa,inače bi bilo kao i u ostatku RH di ste ugazili.Krš i lom.

Kao i danas demagogija da su Srbi Gorskog Kotara bili lojalni RH.
Srića njihova šta se rat nije pribacia priko planine pa sad za razliku od drugih Srba žive u svojim kućama.A naoružanje dobiveno od JNA su nakon akcije hrvatske policije vratili 1991.

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...XDi-Dw&cad=rja
Bili su lojalni... demagogija je to negirati... da se to područje između Vrbovskog i Ogulina diglo, kao i oni u Drežnici i Jasenku uz već one četnike u Plaškom stvari bi se komplicirale...

Kod nas u gradu se priča o lojalnoj Šibuljini... e sad da ljudi znaju kako je Šibuljina a prošla ljudi bi se začudili...
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 21:33   #51
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Bili su lojalni... demagogija je to negirati... da se to područje između Vrbovskog i Ogulina diglo, kao i oni u Drežnici i Jasenku uz već one četnike u Plaškom stvari bi se komplicirale...

Kod nas u gradu se priča o lojalnoj Šibuljini... e sad da ljudi znaju kako je Šibuljina a prošla ljudi bi se začudili...
Zašto pišeš neistine kad postoje dokumenti,ljudi,svjedoci,izviješća,oficiri,oružje, diverzanti,straže,vraćanje 20% oružja...

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...3qbdbw&cad=rja

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...rEEdzw&cad=rja

Zadnje uređivanje sidrun : 19.11.2011. at 21:43.
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 21:35   #52
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Ne znam niti za jednog Srbina iz HR koji nema svoju kucu ili stan. Svako je, barem od onih koje je poznajem stvorio nesto tamo gdje je izbjego, ostisao, svejedno.

Uglavnom smo opstali. Meni nista na fali, sluzim se sa tri jezika, imam odlicno placen posao, obisao sam taki reci cijelu Evropu i SAD i dalje i ne fali mi nista.

Kad god me pitaj odakle sam, uvijek to Hrvatska. Sto je je.

Zalio sam za visom SFRJ, priznajem, ali kad to nije moglo, nije moglo, ALI

u meni mrznje prema hrvatskom narodu nema, niti jednog jedinog miligrama

vjerovao ti meni ili nevjerovao


Nije je bilo 1990, a nema je ni sad niti ce je ikad biti,
Zašto ti ne bi vjerovao,pa nijednom ratu nisu uzrok mržnja,nego ekonomski interesi.
Zbog mržnje se dešavaju pojedinačni ekscesi,a rat je nešto drugo.
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 22:08   #53
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Zašto pišeš neistine kad postoje dokumenti,ljudi,svjedoci,izviješća,oficiri,oružje, diverzanti,straže,vraćanje 20% oružja...

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...3qbdbw&cad=rja

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...rEEdzw&cad=rja
Pišem neistine? Kao npr.? Kažem da su bili lojalni. Na čemu to baziram, na tome da nisu digli barikade, popalili susjedna Hrvatska sela te se pohrlili spojiti sa subraćom u Plaškom.

Što mi na to sve ti kažeš? Imali su oružje, dala im ga JNA i predali su ga dijelom.

Sve možemo sažeti u imali su oružje ali se nisu digli na ustanak. Dakle ko je demagog? Recimo ovi naši Srbi u zaleđu su se digli na oružje i bez i sa JNA... postavljali barikade, napadali policiju i prije toga...

Ili si možda mislio na Šibuljinu?
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 23:23   #54
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Pišem neistine? Kao npr.? Kažem da su bili lojalni. Na čemu to baziram, na tome da nisu digli barikade, popalili susjedna Hrvatska sela te se pohrlili spojiti sa subraćom u Plaškom.

Što mi na to sve ti kažeš? Imali su oružje, dala im ga JNA i predali su ga dijelom.

Sve možemo sažeti u imali su oružje ali se nisu digli na ustanak. Dakle ko je demagog? Recimo ovi naši Srbi u zaleđu su se digli na oružje i bez i sa JNA... postavljali barikade, napadali policiju i prije toga...

Ili si možda mislio na Šibuljinu?
Da se iti malo kužiš u vojnu doktrinu ne bi takve gluposti pisao.

Ne može se dignit na ustanak neko područje osuđeno na propast,to jest kad uvjeti nisu sazrijeli.A to je logistika i povezanost sa nekim prostorom koji te može pomagat.
Srbi Gorskog kotara su bili spremni i samo su čekali da linija fronte dođe do njih.

A i u ovakvim uvjetima imali su dobrovoljačku postrojbu u četničkim redovima.

A sad mi navedi gdje su se Srbi digli na pobunu gdje se nisu osjećali puno jači od Hrvata,bez podrške JNA ili neka enklava opkoljena hrvatskim selima.
Tek kad bi se ta hrvatska sela popalila,onda bi se srpsko selo priključilo pobuni.
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 00:14   #55
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Pišem neistine? Kao npr.? Kažem da su bili lojalni. Na čemu to baziram, na tome da nisu digli barikade, popalili susjedna Hrvatska sela te se pohrlili spojiti sa subraćom u Plaškom.

Što mi na to sve ti kažeš? Imali su oružje, dala im ga JNA i predali su ga dijelom.

Sve možemo sažeti u imali su oružje ali se nisu digli na ustanak. Dakle ko je demagog? Recimo ovi naši Srbi u zaleđu su se digli na oružje i bez i sa JNA... postavljali barikade, napadali policiju i prije toga...

Ili si možda mislio na Šibuljinu?
Što spominješ toliko Šibuljinu gdje ima stotinjak Srba i porediš je sa puno većim prostorom u Gorskom kotaru gdje su naoružani čekali trenutak i još uputili dragovoljce na okupiranu teritoriju?

U učenju povijesti, pogotovo djeci u osnovnoj školi se ne smije djeci davati konfuzne informacije.
Dakle naglasiti da je Domovinski rat bio obrana od agresije i oslobađanje okupiranih teritorija uz navođenje značajnih događaja i ličnosti.
Ako se spominju zločini koji s hrvatske strane mogu zauzeti jednu stranicu knjige, onda bi ostatak knjige pripao zločinima okupatora i njegovih pomagača.
Tko želi saznati više može dobiti informacija na pretek, a tko želi još više neka se bavi poviješću.
I ovako branitelji već godinama nisu u državi koju su stvarali poštovani. A zašto? Zbog suživota, Europe, dobrosusjedskih odnosa, boga Jokina ili neke treće k**čeve stvari.
**be mi se što uče u Srbiji.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 10:13   #56
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Da se iti malo kužiš u vojnu doktrinu ne bi takve gluposti pisao.

Ne može se dignit na ustanak neko područje osuđeno na propast,to jest kad uvjeti nisu sazrijeli.A to je logistika i povezanost sa nekim prostorom koji te može pomagat.
Srbi Gorskog kotara su bili spremni i samo su čekali da linija fronte dođe do njih.

A i u ovakvim uvjetima imali su dobrovoljačku postrojbu u četničkim redovima.

A sad mi navedi gdje su se Srbi digli na pobunu gdje se nisu osjećali puno jači od Hrvata,bez podrške JNA ili neka enklava opkoljena hrvatskim selima.
Tek kad bi se ta hrvatska sela popalila,onda bi se srpsko selo priključilo pobuni.

Otišić kod Vrlike, okružen hrvatskim selima, Negoslavci kod Vukovara, također otok, Smoković kod Zadra, okružen hrvatskim selima, oni su čak proširili neki poljski put prema Gornjem Zemuniku, tzv "Martićeva magistrala"... sve odreda sela naoružana do zuba gdje hrvatski policajci nisu ulazili i gdje su imali barikade... pola srpskih sela po Kotarim su bila razdvojena hrvatskim selima... Srbi su bili naoružani i organizirani, bez JNA... kad su hrvatska sela preko noći padala ljudi su tili ubiti Dragu Krpinu jer nije napravio ništa na organizaciji obrane... fucking Lišanje Tinjske su bile uporište, potpuno izolirano, pa sela od Kakme do Ceranja izolirana i do zuba naoružana od subraće pojasom hrvatskih sela... nisu čekali da do njih dođe vojska... oni su bili naoružani i opremljni od vojske i samo su krenuli na susjede...

Inače čitaš li ti ono što piše na tvojim linkovima? Tih dobrovoljaca je bilo 27, a sa pojčanjima se došlo do brojke od 220..., ali ovih domaćih je bilo 27... a tamo je bilo 6-7000 Srba... 27 od 6000 je 0.35%, kao da je Zapadna Hercegovina posla u Hrvatsku 1991. 500-600 dragovoljaca (naime tad je imala cca 180 000)... budi ozbiljan i kani se demagogije...

Uostalom imamo suprotan primjer... srpska sela u području između Našica i Osijeka... imala su oružje, bila naoružana i čekala su vojsku... kad su razoružana tad su se uglavnom iselili... ovi u Gorskom Kotaru se nisu iseljavali, bar ne koliko je meni poznato... a sad ga hebi ja nisam otamo, ali da im je bila toliko mrska Hrvatska vjerovatno bi većim dijelom zapalili preko...
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 10:25   #57
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Što spominješ toliko Šibuljinu gdje ima stotinjak Srba i porediš je sa puno većim prostorom u Gorskom kotaru gdje su naoružani čekali trenutak i još uputili dragovoljce na okupiranu teritoriju?

.
Šibuljina ja na magistrali, preko Velebita su im srpska sela (Čitluk, Počitelj, Divoselo)... nije mi poznato da su u Šibuljini dizali barikade...

No ono što mi je najjače ovakvim pričama i primjerima, tebe i Sidruna, vi indirektno opravdavate srpsko etničko čišćenje, krajeva oko Banja Luke gdje rata nije bilo, čak i hrvatskih sela oko Benkovca jer eto oni su isto imali oružje pa je srpska nejač morala preventivno potirati iste da bi spasili sebe... jer sto čim bi došli ovima pomoći izvana oni bi odmah krenuli na goloruku srpčad ne bi li ih izgenocidisali...
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 11:22   #58
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Jer to je vodilo ka ratu.
Samo Srbe je to navelo ka ratu,nije ni Ruse,ni Čehe ni ikoga, samo je Srbin taj ispao taj muž koji će zadaviti ženu ako ga ostavi...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 11:33   #59
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post

Ukoliko naravno, ne želiš da djeca u Srbiji uče o tome kako su u Vukovaru ustaške paramilicije ubijale Srbe po kućama i napadali JNA
Meni je posve svejedno što će oni učiti u svojoj državi
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 22:10   #60
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Otišić kod Vrlike, okružen hrvatskim selima, Negoslavci kod Vukovara, također otok, Smoković kod Zadra, okružen hrvatskim selima, oni su čak proširili neki poljski put prema Gornjem Zemuniku, tzv "Martićeva magistrala"... sve odreda sela naoružana do zuba gdje hrvatski policajci nisu ulazili i gdje su imali barikade... pola srpskih sela po Kotarim su bila razdvojena hrvatskim selima... Srbi su bili naoružani i organizirani, bez JNA... kad su hrvatska sela preko noći padala ljudi su tili ubiti Dragu Krpinu jer nije napravio ništa na organizaciji obrane... fucking Lišanje Tinjske su bile uporište, potpuno izolirano, pa sela od Kakme do Ceranja izolirana i do zuba naoružana od subraće pojasom hrvatskih sela... nisu čekali da do njih dođe vojska... oni su bili naoružani i opremljni od vojske i samo su krenuli na susjede...

Inače čitaš li ti ono što piše na tvojim linkovima? Tih dobrovoljaca je bilo 27, a sa pojčanjima se došlo do brojke od 220..., ali ovih domaćih je bilo 27... a tamo je bilo 6-7000 Srba... 27 od 6000 je 0.35%, kao da je Zapadna Hercegovina posla u Hrvatsku 1991. 500-600 dragovoljaca (naime tad je imala cca 180 000)... budi ozbiljan i kani se demagogije...

Uostalom imamo suprotan primjer... srpska sela u području između Našica i Osijeka... imala su oružje, bila naoružana i čekala su vojsku... kad su razoružana tad su se uglavnom iselili... ovi u Gorskom Kotaru se nisu iseljavali, bar ne koliko je meni poznato... a sad ga hebi ja nisam otamo, ali da im je bila toliko mrska Hrvatska vjerovatno bi većim dijelom zapalili preko...
Mozes li malo pojasniti ovo ''Negoslavci kod Vukovara, također otok'' ???
Samla1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.