Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2013., 09:04   #1
moderne teorije o funkcioniranju svemira- pomoć

Jučer sam gledao neku emisiju na NatGeo o svemiru i o tome kako je on uređen...
na kraju me je zaintigirala jedna teorija koja govori o tome da je svemir zapravo jedna hologramska projekcija tj 3D projekcija koja koja kako oni to rekoše otprilike dolazi sa 2D ploče na kojima je pohranjena informacija...

e sad meni je jasno da je ta emisjija na NatGeo science for dummies... ali molio bih ako ovdje ima neko ko je upoznat sa ovom teorijom da me uputi na mjesto gdje bih mogao pročitati više o tome...
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 12:58   #2
Evo možeš za početak odgledati i ovo predavanje.
http://www.youtube.com/watch?v=2DIl3Hfh9tY

Nemam pri ruci neke dodatne linkove ali već će netko uletiti. =)
__________________
Comprehension would blow your mind!
r1chard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 22:05   #3
zasto jednostavno ne bi prihvatili ono sto vidite? nema crnih rupa, nema boga keatora, nema sazimanja prostora, nema putovanja brzinom svjetlosti i slicnih ne stvarnih stvari...

mozda ovaj eter koji vidimo i u kojem jesmo je jedina osnova svemira. mjehur s vodom i ono sto je unutra. mi o ovom slucaju. moguce da je taj mjehur opet u nekom mjehuru, ali to je to. osove su iste. od kaoticnog u slozenog. a kombinacija ima bezbroj

od nule se nesto formira, pa pukne, pa se dobije neki scenario... dok se ne ugasi i opet. crna rupa je u sredistu galaksije. glaksija je tornado u svemiru. tornado je nastao slicnim pricipima kao i na zemlji. ono sto samelje baca iza sebe u eter usitnjeno...

ako postoji jos dimenzija, inteligencija, ne vjerujem u njihovu velicanstvenost. jer smatram da je covjek svjestan svega oko sebe, kao i nemoguceg. i da dalje od ove tocke nema di ici? zelite li bit visoki s puno kilograma? zelite biti nevidljivi? Zelite li znati svakoja znanje? da postoji vece znanje od ovog vec bi se znalo za njega. zelite li putovati? pa vec putujete zamisljenim mislima

random dogadanja u mislima ili u zivo koja je razlika?

Zadnje uređivanje MillionMan : 02.05.2013. at 22:11.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.