Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2013., 16:37   #1
Rush 2013

Film o dvojici F1 vozača,Niki Lauda i James Hunt,koji prikazuje njihovu borbu za osvajanje svjetskog prvenstva u F1 1976 godine.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rush_%282013_film%29

Službena stranica filma:
http://www.rushmovie.com/

Trailer za film:
http://www.youtube.com/watch?v=lzNbGH1oZJc

Izlazi 27.9.2013 u svim kinima.
v.w is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 17:09   #2
Prejako otvaranje teme.

Inače, vidio trailer u kinu, izgleda zanimljivo, Thor kao vozač Formule 1.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 19:53   #3


Ne djeluje loše, zanimljivo čak.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 16:14   #4
Film ima iznenađujuće izvrsne kritike:

97%, 8.1/10 - Rottentomatoes
84/100 - Metacritic
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 14:42   #5
pogledao sam ga dok sam bio prijeko vikenda u Londonu. ugodno iznenađen jer me racing ni F1 ni automobili uopče ne zamnimaju ali film mi je bio baš odličan. super postava, odlična gluma, sve u svemu thumbs up!
__________________
Gwen: "What'll you do when I'm gone?"
Jack: "The usual. Pizza, Ianto, save the world a couple of times."
roqui is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 15:44   #6
po svemu što čitam, rush je odličan film. a formula 1 kao tema je zanimljiva, jer je formula ekstremni sport u kome se lako gine, sa dugotrajnim rivalstvima i sa učesnicima koji moraju biti i inteligentni, a ne samo vešti. tu višedimenzionalnost filmovi najčešće nisu prikazivali, pre svega zbog rediteljske lenjosti, oslanjajući se samo na efekte i jeftinu psihologiju.
očekivanja su visoka, moguće je da ću se razočarati
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 16:14   #7
Čini mi se da sam konačno dočekao film koji će biti bolji nego što ga najavljuje trailer (mada ni on nije loš, nemojte me krivo razumijeti).

No, jedna mala digresija oko opasnosti formule - ona danas ni izdaleka ne spada u najopasnije sportove i rijetko gdje će se rijetko naći u prvih 20 do 30 opasnih sportova (liste se razlikuju). Zato mi je nekako i drago da se film odigrava prijet 40-ak godina, u ono vrijeme je to bilo daleko daleko opasnije...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 16:22   #8
čini mi se da su dans vozači ujednačeniji i više toga zavisi od ekipe, pa tako imamo nekoliko vozača u vrhu, ali nema više rizičnog trkanja i "pitanja časti" za nekoga da pobedi po svaku cenu. sećam se senne i prosta, schumi i hill su možda poslednji veliki rivali. dobro, 70-te su posebna priča i prilika za igrarije sa stilom i estetikom, a hunt-lauda je moćno rivalstvo.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 21:27   #9
Nisam gledao film, ali kažu da Daniel Brühl rastura u ulozi Laude, spominju se i Oskari...
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 22:03   #10
Ne sjećam se kad sam zadnji put išćekivao neki film kao ovaj.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 23:44   #11
Film je zaista odličan. Super kadrovi motora, utrki....dobro odglumljeno...volim formulu, a bome i ovaj film....nisam znala da je James Hunt umro...
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 11:53   #12
Quote:
Franem kaže: Pogledaj post
Nisam gledao film, ali kažu da Daniel Brühl rastura u ulozi Laude, spominju se i Oskari...
kažu da će cijeli film konkurirati za nekoliko oskara,među kojima i za najbolji film.
Traileri su odlični, Ron Howard je dobar redatelj i mogao bi ovo biti lagano film godine
RAY777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 14:21   #13
Fenomenalan film, jedan od boljih koje sam pogledao. Zvuk, gluma, način snimanja, sve je odlično.
Nadam se da će barem Daniel Brühl dobiti Oscara.
Cirflexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 23:34   #14
Odličan film, toliko dobar da se ne možeš odlučiti koji lik ti je bolji: Hunt ili Lauda
Još jednom, naklon do poda
lpz is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 00:11   #15
Sjajan film, čak i za mene koji sam daleko od nekog zaljubljenika brzine.
Pinball Wizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 14:50   #16
Izuzetan film!

Rush (2013.) na FAK-u

charlie_63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 00:13   #17
Jel mogu dat ovom filmu ocjenu milijun/10?
To definitivno zasluzuje.
Napet od samog pocetka do kraja, zadnja utrka.. Nevjerojatno, osjecala sam se kao da sam ja James, kao da je moja pobjeda tu bitna, kao da sam ja dio te price. Mislim da je osoba pored mene u kinu vjerojatno pomislila da sam ludak kolko sam se uzivila u tu zadnju utrku.
Jako su lijepo razradili likove i pokazali cijelu pricu. Iako nisam do sad pojma imala tko su ti ljudi, osvojili su me odmah. Moram pohvalit i izvrstan izbot glumaca, jako jako jako slice pravim ljudima, gotovo nestvarno lice. Isla sam guglat poslije kako su izgledali i na nekim slikama razlike su neprepoznatljive. Najboljih 37 kn potrosenih ikad za kino.
Takoder, moram pohvalit nacin snimanja, jednostavno wow, sve su ukomponirali. Oni kadrovi unutar kacige su me jako dojmili, i to sto su prikazali Laudu poslije nesrece, sve zahvate. Nema rijeci kojima bih mogla opisati ovo savrsenstvo od filma. Nadam se iskreno da ce dobiti bar jednog Oscara, pomogucnosti onog za najbolji film ili bar najboljeg glavnog glumca. Ne znam koji mi je bolji od njih dvojice, iako sam se jako jako veselila Huntovoj pobjedi. Milijun/10.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 11:24   #18
Quote:
LadyMoonlight kaže: Pogledaj post
Jel mogu dat ovom filmu ocjenu milijun/10?
To definitivno zasluzuje.
Napet od samog pocetka do kraja, zadnja utrka.. Nevjerojatno, osjecala sam se kao da sam ja James, kao da je moja pobjeda tu bitna, kao da sam ja dio te price. Mislim da je osoba pored mene u kinu vjerojatno pomislila da sam ludak kolko sam se uzivila u tu zadnju utrku.
Jako su lijepo razradili likove i pokazali cijelu pricu. Iako nisam do sad pojma imala tko su ti ljudi, osvojili su me odmah. Moram pohvalit i izvrstan izbot glumaca, jako jako jako slice pravim ljudima, gotovo nestvarno lice. Isla sam guglat poslije kako su izgledali i na nekim slikama razlike su neprepoznatljive. Najboljih 37 kn potrosenih ikad za kino.
Takoder, moram pohvalit nacin snimanja, jednostavno wow, sve su ukomponirali. Oni kadrovi unutar kacige su me jako dojmili, i to sto su prikazali Laudu poslije nesrece, sve zahvate. Nema rijeci kojima bih mogla opisati ovo savrsenstvo od filma. Nadam se iskreno da ce dobiti bar jednog Oscara, pomogucnosti onog za najbolji film ili bar najboljeg glavnog glumca. Ne znam koji mi je bolji od njih dvojice, iako sam se jako jako veselila Huntovoj pobjedi. Milijun/10.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 16:41   #19
Pošto nisam baš neki pobornik formule i autića malo mi je film bil dosadan ali kaj da se dela. Očekival sam puno više nakon reakcija kritika i publike. Uljepšana istinita priča o dva šofera.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 18:14   #20
Zanimljivo da su uspjeli napravit film koji je izazvao hrpu pozitivnih reakcija i kod fanova formule i kod mnogih koji F1 uopće ne prate. Najbolji dokaz da je dobar.
Od mene 8/10.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.