Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2023., 15:14   #1
Stambeni kontejner - dozvola

Postavio bi na poljoprivredno zeljište modularne stambene kontejnere. Znači, mogu se spojiti, tako da doboješ 30tak m2.

Znam da je izolacija urac, i da tu ima posla da se to uredi za stanovanje, tako da molim preskočite me sa savjetima u vezi toga.

Koliko sam na brzinu vidio, za sve što nije na točkovima a postavlja se na zemljište treba kompletna papirologija kao i za kuću od betona i cigle. Da li je to točno?

Zemljište će biti na Žumberku i tamo ima više vukova nego ljudi, o građevinskim inspektorima da ne govorim. S te strane bi to vjerovatno prošlo bez problema, dugoročno.
Isto tako, koliko znam, na poljoprivredno zemljište se ne mogu stavljati objekti koji nisu u namjeni za poljoprivređivanje
Osim "spremišta za voće" što završi kao neka klet-vikendica.

Tako da je pitanje; koliko se tolerira stavljanje nekog manjeg objekta, bez papira, na polj. zemljište; pogotovo u teškim zabitima?
Koje bi papire trebalo dobiti da se legalno postavi "spremište za voće"?
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2023., 15:23   #2
Pa cijela Hr stavlja te kontejnere i sumnjam da svi imaju dozvole
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2023., 16:56   #3
A to si i ja kontam. Pogotovo s obzirom da bi to bilo na Žumberku, usred ničega. Tamo sve zajedno ima 3-4000 ljudi na nekih 400tinjak km2.

Al dovoljna je jedna budala...

Osim toga, lijepo bi objasnio gosn inspektoru da ću početi poštovati taj dio zakona kad odjebu sa 2500 eur za m2 stana u ZG ili 3000 u ST.

Samo što mi se ne objašnjava nikom ništa.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2024., 21:19   #4
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Postavio bi na poljoprivredno zeljište modularne stambene kontejnere. Znači, mogu se spojiti, tako da doboješ 30tak m2.

Znam da je izolacija urac, i da tu ima posla da se to uredi za stanovanje, tako da molim preskočite me sa savjetima u vezi toga.

Koliko sam na brzinu vidio, za sve što nije na točkovima a postavlja se na zemljište treba kompletna papirologija kao i za kuću od betona i cigle. Da li je to točno?

Zemljište će biti na Žumberku i tamo ima više vukova nego ljudi, o građevinskim inspektorima da ne govorim. S te strane bi to vjerovatno prošlo bez problema, dugoročno.
Isto tako, koliko znam, na poljoprivredno zemljište se ne mogu stavljati objekti koji nisu u namjeni za poljoprivređivanje
Osim "spremišta za voće" što završi kao neka klet-vikendica.

Tako da je pitanje; koliko se tolerira stavljanje nekog manjeg objekta, bez papira, na polj. zemljište; pogotovo u teškim zabitima?
Koje bi papire trebalo dobiti da se legalno postavi "spremište za voće"?
Ne znam za tvoju zupaniju, ali za zadarsku je u prostornom planu po općinama dozvoljeno na poljoprivrednom zemljjištu izgraditi samostojeću građevinu do 30m2 tlocrtne površine kao pomoćna građevina u svojstvu poljoprivredne proizvodnje
icares is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2024., 05:45   #5
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
A to si i ja kontam. Pogotovo s obzirom da bi to bilo na Žumberku, usred ničega. Tamo sve zajedno ima 3-4000 ljudi na nekih 400tinjak km2.
Prvo - zašto postavljati išta u nekoj divljini bez puta, kad tamo ima zaseoka sa starim kućama i imanjima koje se mogu kupiti za čik. Takve stare kuće ipak imaju neku cestu, struju, bunar , septičku, ... sve što ti ionako treba a košta za napraviti iznova...

Kontejner je 'privremeni' objekt, nije povezan sa tlom.
Postaviti kontejner u dvorište vlastite kuće nije isto kao postaviti ga u šumu.


Quote:
Osim toga, lijepo bi objasnio gosn inspektoru da ću početi poštovati taj dio zakona kad odjebu sa 2500 eur za m2 stana u ZG ili 3000 u ST.
To ti nije baš nikakav argument za bilo što. Potpuno krivi način razgovora sa inspektorom.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.