Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2009., 15:09   #121
Možeš HEP zamoliti obročnu otplatu i biti sretan ako ne pokrenu kazneni postupak protiv tebe i tvog prijatelja. Također, mogao si, ako si bio u problemima, zamoliti dok je bilo vrijeme obročnu otplatu duga - u pravilu ne prave velike probleme.

Ovako ti se računa maksimalna energija koji su mogao potrošiti, to uredno stoji u općim uvjetima HEP-a.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 14:00   #122
Vojki ti je sve napisao. Mogao si rješti to legalno na drugi način koji ti ovdje pravnici mogu bolje objasniti , od suda zatražiti privremenu mjeru ponovnog uključenja opskrbe električnom energijom.Da si se za to obratio odvjetniku prošao bi jeftinije!
za uništenje plombe može se i kazneno odgovarati.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 15:04   #123
Uklanjanje limitatora

Prije nekih 10ak godina moji doma ugradili limitator. I sada bi ga htjeli ukloniti ali HEP veli da se to ne može. Imaju li oni kakvu pravnu osnovu ili im se neda zamarat s time?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 20:56   #124
također, kod nas na vikendici na moru ej ugrađen limitator. rekli su da je samo privremeno i da će ga skinuti kada mi izrazimo želju. sada nakon 23 godine štp je kuća tamo, tražili smo da skinu i ne žele.
šta sad!?
Borna88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 21:47   #125
*Mislim* da je za sve nove priključke na električnu mrežu limitator obavezan (barem za kupce koji imaju priključnu snagu manju od 30 kW; ovi s većom snagom moraju imati maksigraf) (vidi Narodne novine br. 14 od 08.02.2006., članak 13). Uostalom, kod zahtjeva za priključak, svaki novi potrošač plaća zakupljenu snagu, a ona se ograničava upravo limitatorom (koji "štiti" da ne "vučeš" snagu veću od one koju si zakupio).

Stari potrošači nisu dužni ugrađivati limitator (mada, ako izraze želju, to se može napraviti). Međutim, u slučaju izvođenja zahvata na električnoj instalaciji, postoji šansa da radnici Elektre ugrade limitator. Stvarno ne znam koji su uvjeti (tj. kakva vrsta "zahvata" je u pitanju) da se to desi, tako da - nemojte me držati za riječ.

Što se pak skidanja limitatora tiče, mislim da za to nema šanse. Elektra je osjetljiva na ostvarenje snage, tako da je ograničava kad god može. Istina, snaga više nije element za obračun potrošnje električne energije (osim kod potrošača na visokom i srednjem naponu, te onih na niskom koji su u crvenom tarifnom modelu), al' tko zna; možda se jednom opet pojavi (kao prije 2002. kad smo plaćali po snazi limitatora, a oni koji ga nisu imali prema formulama (kvadratne jednadžbe) koje su ovisile o godišnjoj potrošnji kWh. Eh, dobra stara vremena.)
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 22:10   #126
mi onda imamo ozbiljan problem, budući da vagamo o ugradnji klime, al očito ta klima neće moć radit budući da uz standardne potrošače (frižideri, mašine, kompjuter, televizija) nema dovoljno snage za klimu. tragedija
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 09:09   #127
Nije tragedija. Odeš u Elektru i zatražiš povećanje snage (koje se nadoplaćuje, trenutno 1350 kn + PDV po kW).

Usput, ona "vrsta zahvata" kod koje se ugrađuje limitator je upravo ova, malo prije navedena: ako potrošač zatraži povećanje snage, može - uz nadoplatu, naravno, a usput se ugradi i limitator.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 10:11   #128
Littlefoot je sve točno rekao, samo sa nadodam sitnicu: nemoj ići u HEP na dokupljivanje snage dok god ne postaviš klimu i ne vidiš kako će se ponašati limitator. Uz navedene potrošače - gotovo sigurno imaš dovoljno snage. Veće potrošače se može iskombinirati tako da ne rade svi istovremeno.

Ako bi ti ipak bacao, nadokupiš potrebne kilovate po navedenoj cijeni.

Da, limitatori se ugrađuju, prema Općim uvjetima, svim potrošačima koji traže povećanje snage i koji izvode bilo zahvat na obračunskom mjernom mjestu, gdje treba rasplombirati brojilo i sl.
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 11:44   #129
najfriškije informacije iz adaptacije...

Minimum zakupljene snage da bi uopće imao priključak je 4,6 kW. Cijena kupnje jednog kilovata je ona gore 1350kn + PDV, na nju dodaj još PEES i EES (prethodnu elektroenergetsku suglasnost i elektroenergetsku suglasnost) u iznosu od 440 kn.

Maksimum zakupljene snage na monofaznom priključku je 7,68kW.

Limitatori snage se ugrađuju na svaki novi priključak. Na postojećim priključcima se ugrađuju u slučaju rasplombiranja brojila.
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 13:49   #130
kada će ući drugi igrači na tržište struje u nas? ne pada mi napamet plaćati ovim nesposobnjakovićima preko 2000kn!!
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 14:34   #131
Kad im postane isplativo. Cijena koju ima HEP je, za sada, preniska i drugi opsrbljivači ne mogu ponuditi tako nisku cijenu, a da bi "živjeli" od prodaje svog proizvoda (struje). Kad, jednog dana, Deutsche HEP kupi Kroatische HEP, tada ćeš plakati za danom kad kW nisi platio 1350 kn + PDV jer će biti, avaj, 1350 EUR + MWST.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 14:53   #132
Quote:
Littlefoot kaže: Pogledaj post
Nije tragedija. Odeš u Elektru i zatražiš povećanje snage (koje se nadoplaćuje, trenutno 1350 kn + PDV po kW).

Usput, ona "vrsta zahvata" kod koje se ugrađuje limitator je upravo ova, malo prije navedena: ako potrošač zatraži povećanje snage, može - uz nadoplatu, naravno, a usput se ugradi i limitator.
ja sam prije četiri godine sam skinuo limitator i do sada mi nisu radili nikakve probleme...prvo sam bio zatražio povećanje snage, ali ni to nije puno pomoglo.. pa mi je pukno film kada sam u Wordu istipkao desetak stranica,a limitator lipo izbaci..
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 16:47   #133
Samo mala ispravka: minimum na 1f priljkučku je 4.60 kW, a maksimum 11.50. Za snage iznad toga uzima se 3f priključak.

Skidanje limitatora ide pod neovlaštenu potrošnju i podložno je sankcijama.

Malo off: baš kao što je littlefoot napisao, HEP prodaje električnu energiju po preniskim cijenama. Tržište je otvoreno, dakle slobodno je registrirati tvrtku za opskrbu el.energijom i upustiti se u tržišnu utakmicu. Iz vrlo očitog razloga još nitko to nije napravio, i možemo biti sretni dok god je tako.
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 19:28   #134
jel zna netko koliko košta ponovno uključenje struje?
sonja05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 14:01   #135
Quote:
sonja05 kaže: Pogledaj post
jel zna netko koliko košta ponovno uključenje struje?
Posljednji put kad sam ja to plaćao bilo je oko 150 kn.
an-arhos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 20:06   #136
HEP-plinsko brojilo

Bok,

imam jedno pitanje vezano uz očitavanje plinskog brojila. Ako je brojilo neispravno, tko je dužan prijaviti kvar? HEPov djelatnik koji očitava brojilo ili kupac plina, tj korisnik?
može, može is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 20:20   #137
HEP je Hrvatska Elektroprivreda, dakle "struja", a ne plin.

Ako primjetiš da je neispravno, prijavi.
Naravno, ako očitava manje, nisi dužan prijaviti - nisi dužan niti gledati brojilo.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 20:32   #138
ima i HEP PLIN d.o.o, malo sam se krivo izrazila

ok, tnx, samo me zanimalo postoji li kakva obaveza kupca prijaviti kvar jer sam na stranicama HEP-a("struje") tj. HEP ODS našla sljedeće:
Quote:
Kupac je dužan, bez odgađanja, o neispravnosti mjerne opreme obavijestiti operatora mreže.
pa nisam bila sigurna jel vrijedi to i kod plina i kakva je praksa.
može, može is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:50   #139
U zagrebu je GPZ > http://www.plinara-zagreb.hr/
Pa nazovi i pitaj ih, vrlo jednostavno
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 10:56   #140
Korisnik je dužan prijaviti svaki kvar na brojilu,ukoliko ga primjeti,a primjeti naravno....a oni što očitavaju su uglavnom studensti koji neznaju kak se zovu a ne da skuže kvar
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.