Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2013., 19:51   #1
Book depository/Libristo

Pošto ne znam na koju temu bi ovo napisala, otvaram novu temu (ako postoji bolje mjesto neka se premjesti).

Dakle, knjigoljupci klasičnih i elektronskih knjiga, odsada možete jeftino kupovati knjige na Internetu! Naravno, nije to nikakva novost, Amazon postoji godinama, Barnes & Noble, e-bay te mnoge hrvatske stranice, koje prodaju knjige.

Ono što je "novo" na bookdepository je da možete kupiti omiljene knjige za svega par eura (ili funti, ovisno koju valutu odaberete)! Bez shipinga! Dostava je worldwide uglavnom, dostavljaju unutar granica EU, te se osim određenim karticama može platiti i PayPalom. Jedan posjet stranici, i totalno oduševljenje. Eto, moja misija prenošenja informacije je završena.
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 20:11   #2
Book depository se ovdje često spominje...
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 20:25   #3
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Book depository se ovdje često spominje...
Nisam znala, danas sam prvi put čula za njega. Sigurno nisam jedina
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 21:24   #4
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Book depository se ovdje često spominje...
Dapače, čak nam je drago kad ga i drugi otkriju.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 21:34   #5
To je jedini webshop koji redovito posjecujem i s kojeg kupujem....da se tu svasta lijepoga ulovit....
Radije tu cekam kupon s popustom ili njihove akcije nego da u algoritmu kupujem
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 00:16   #6
Ne znam kako je sada, no jedinu zamjerku imam što šalju svaku knjigu zasebno ukoliko se naruči više knjiga. Inače, vrlo dobra online knjižara.
__________________
'Time is like a forest fire.' This was the motto of the Adonis Syndicate.
Acid303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 10:45   #7
Ja već odavno samo tamo kupujem. Dostava je brza, knjige jeftine i korektni su. Jednom sam duplo naručila knjigu i već platila-vratili su mi lovu na Pay Pal, mislim da je bilo u roku 24 sata. Dio su Amazona, btw.
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 14:29   #8
Quote:
Acid303 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je sada, no jedinu zamjerku imam što šalju svaku knjigu zasebno ukoliko se naruči više knjiga. Inače, vrlo dobra online knjižara.
Mom frendu, koji mi je otkrio site se sviđa što je posebno, a kad malo razmislim i meni, ne gužva se više njih u jednoj omotnici.

Quote:
Guns of Brixton kaže: Pogledaj post
Ja već odavno samo tamo kupujem. Dostava je brza, knjige jeftine i korektni su. Jednom sam duplo naručila knjigu i već platila-vratili su mi lovu na Pay Pal, mislim da je bilo u roku 24 sata. Dio su Amazona, btw.
Amazon sve posjeduje
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 19:54   #9
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Mom frendu, koji mi je otkrio site se sviđa što je posebno, a kad malo razmislim i meni, ne gužva se više njih u jednoj omotnici.
I ne samo to...tu je i ona caka o vrijednosti posiljke sto carina carini...doduse sad kad smo eu,to je manje bitno al opet bilo je korisno
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 19:59   #10
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Mom frendu, koji mi je otkrio site se sviđa što je posebno, a kad malo razmislim i meni, ne gužva se više njih u jednoj omotnici.
Ukoliko te ne zapadne situacija kao mene da ti prvo stignu druga i treća knjiga pa 3 tjedna nakon toga prva knjiga iz serijala.
__________________
'Time is like a forest fire.' This was the motto of the Adonis Syndicate.
Acid303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 23:22   #11
Quote:
axal kaže: Pogledaj post
I ne samo to...tu je i ona caka o vrijednosti posiljke sto carina carini...doduse sad kad smo eu,to je manje bitno al opet bilo je korisno
Možda im je tako lakše/jeftinije jer je shipping free?

Quote:
Acid303 kaže: Pogledaj post
Ukoliko te ne zapadne situacija kao mene da ti prvo stignu druga i treća knjiga pa 3 tjedna nakon toga prva knjiga iz serijala.
E to je zajeb. Ja prvo pročitam na Kindle-u, tek onda kupim
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 22:34   #12
Narucujete li s Book Depository .com ili .co.uk ?!... cijene nisu iste za sve artikle (nisu sad niti neke velike razlike, znaju biti i nekoliko centi, ali i po euro/dva ...mozda i vise, ne znam, ovo navedeno sam skuzila po random odabiru naslova)...

(EDIT - nasla sam upravo razliku za jednu knjigu za punih 14 eura!!! (na .com je jeftinija ova, ali nije pravilo za sve... svi bibliografski podaci su isti prema opisima na obje stranice))

Takodjer, vidim da im je mjesto registracije drugacije, sto znaci da bi se na kupovinu s .com (Guernsey, channel islands) moglo cariniti/obracunavati pdv, a na onu s .co.uk. (Slough, UK) ne. Ima li netko iskustva u ovoj domeni - da li se nekome obracunavao pdv i/ili carinila posiljka s .com?

p.s. Moram ih inace pohvaliti da imaju odlican "customer service". Kad sam jednom narucivala knjigu za tecaj spanjolskog, nedostajo je neki registracijski kod u njoj (za web registraciju i koristenje materijala tamo), u obliku naljepnice - na moj email su reagirali brzo i brizno, poslali u dogovoru sa mnom novu zamjensku knjigu bez naknade, ali je i u njoj falio taj kod (ocito faulty serija) i na moj novi email o tome, su mi vratili izvorno placeni novac, bez potraznje da im vratim primljene knjige. I za kraj su i dalje bili vrlo ljubazni. Odlicna stranica/e opcenito i odlicna postkupovna usluga

Zadnje uređivanje AmarieZgb : 15.11.2013. at 23:10.
AmarieZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 21:45   #13
Quote:
AmarieZgb kaže: Pogledaj post
Narucujete li s Book Depository .com ili .co.uk ?!... cijene nisu iste za sve artikle
Da, da, to je vrlo važan podatak. Cijene nipošto nisu iste. Našla sam razlike i veće od 20 €. Koliko sam imala prilike primijetiti, .com je u pravilu jeftiniji od co.uk-a, ali nikad nije naodmet provjeriti.

Također sam primijetila da mogu naručiti s oba (premda sam se registrirala samo na jednom), ali su košarice odvojene.

I još nešto, kad dobijem kupon za popust (svakih par mjeseci), rubriku s mogućnošću upisa broja kupona za popust ima samo co.uk (onaj koji je gotovo uvijek skuplji), tako da treba paziti, jer je na taj način knjiga s "kuponom" s co.uk-a može biti i skuplja nego ista ta knjiga na .com-u, jer su ondje uobičajeni popusti ponekad veći nego oni s kuponskim popustom na co.uk-u. Dakle, najbitnije je uvijek provjeriti i .com i co.uk, pa vidjeti što je jeftinije.

Također treba provjeriti i razna izdanja knjige. U već 2 slučaja mi se dogodilo da je hardback s ovitkom jeftiniji za čak desetak eura od iste knjige u paperbacku.
Krystle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 01:34   #14
Da, sve kako si navela. Ja sam neki dan nasla za jednu strucnu knjigu da je 20 eura povoljnija na .com... nevjerojatno, a ranije nisam ni razmisljala o tome, jer sam mislila da su cijene iste ili najvise u 1-2 eura razlika...

Ova napomena za hardback vs. paperback mi je dobra, jer sam tu isto (naivno) pretpostavila da je paperback uvijek jeftiniji.
AmarieZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 19:14   #15
Ajme, ne mogu vjerovat da nisam skontala da postoje co.uk i com Mislim da sam uvijek do sad uzimala knjige s com-a.. Danas sam baš naručila nešto i sad idem gledat na co.uk i vidim da su sve knjige doista skuplje. Dobro da znam za ubuduće, da se ne zeznem slučajno, haha. Inače, oni su super stvarno... otkako sam saznala za njih ne pada mi na pamet da kupujem išta ovdje kod nas u knjižarama. Povoljni su i korektni, zaista Nadam se da će tako i ostati. Ništa me ne veseli više nego kad vidim knjigu u sandučiću
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 20:05   #16
Inače, ako kupujete više knjiga, usporedite i cijene na Amazonu. Zna se dogoditi da je Amazon povoljniji (bez obzira na trošak dostave).
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 21:44   #17
Amazon je vlasnik BD-a ako se ne varam...

btw meni je još uvijek zanimljivo da je njima isplativo (nadam se da jest) imat free shipping worldwide na sve narudžbe
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 20:43   #18
Quote:
axal kaže: Pogledaj post
btw meni je još uvijek zanimljivo da je njima isplativo (nadam se da jest) imat free shipping worldwide na sve narudžbe
Nije free, uračunat je u cijenu knjige
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 00:47   #19
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Nije free, uračunat je u cijenu knjige
Da, ali kad nađeš knjigu ispod dva eura (i to ne neki šrot) pitaš se kako im se isplati
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 08:19   #20
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Da, ali kad nađeš knjigu ispod dva eura (i to ne neki šrot) pitaš se kako im se isplati
Najskuplja roba ti je ona koja stoja u nekom skladištu.
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.