Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2005., 16:48   #21
malo bi se ukljucio jer se bavim i mma i samoobranom , zastitom ljudi..i mislim da aikido nije gubljenje vremena.. na kraju krajeva ni jedna vjestina nije gubljenje vremena, bitno je ono sto ti zelis dobit s treninzima.. i koji ti je cilj u zivotu!



i mislim da ove rasprave idu unedogled..i nemaju smisla.. svatko voli svoje.. i ne vidim zasto bi trebalo se sukobljavat u tome!
__________________
ZG Streetracing
www.hraweb.com
www.hrquartermile.com

IBSSA
www.ibssa.org
beetleman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 20:59   #22
Quote:
beetleman kaže:
i mislim da ove rasprave idu unedogled..i nemaju smisla..
I ja kažem....
Quote:
beetleman kaže:
svatko voli svoje.. i ne vidim zasto bi trebalo se sukobljavat u tome!
Ni ja ne vidim razlog za ta prepucavanja...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2005., 14:24   #23
OHOHO gle moja tema proradila. Ma gle Toco nitko tu ne kaže da se mora ić tuć i da ako dođe do sukoba da trebaš svojom vještinom razbit nekom zube. Pa svako normalan, treniro on šta ili ne treniro će pokušat izbjeć sukob. Neovisno jel treniro ili nije treniro ili trenira aikido ili MMA ili kako god oš. Ali u sitaciji da dođe do sukoba bilo u ringu bilo gdje, valjda je red ako treniraš borilačku vještinu da ju možeš primijenit. (nemoj sad spike bolje izbjeć sukob, recimo da je ovo zamišljena situacija gdje ga ne možeš izbjeć).
Kako sam rekao neki japanac zato što ima sijedu bradu i 63. dan u nekoj vještini može značit da je on dobar u tome, ali za tim se povlači lda bi on trebao (ili da je bio u mlađium danima) dobar borac općenito. E S TIM DIJELOM SE NE SLAŽEM. (pričitaj prvi post.) Stoga, kod mene nema autoritet borca ili bivšeg borca pa da mi može pametovat kako će ova ili ona tehnika radit kako bi trebala radit.
Prvi koji mi pada na pamet od autoriteta
i koji je star i ćelav i majstor je recimo Helio Gracie. Za njega znam da je bio fajter i uvjetno rečeno je izmislio vještinu.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2005., 22:14   #24
Trenirala sam kick boxing dvije godine i to dok sam se bavila plesom. Onako, paralelno.

Uglavnom, mogu samo pohvaliti taj sport jer meni je to bilo i više nego idealno. Šteta što sam zbog određenih razloga prestala, al valjda bude opet prilike

__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2005., 23:59   #25
Quote:
Elektra kaže:
Trenirala sam kick boxing
__________________
...jer dok budale uče na svojim, a pametni ljudi na tuđim greškama totalni kreteni kao što smo mi (Hrvati) ne učimo niti na svojim greškama… (Predrag Raos)
BlackStallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 10:34   #26
Quote:
Afrofeet kaže:
...

Prvi koji mi pada na pamet od autoriteta
i koji je star i ćelav i majstor je recimo Helio Gracie. Za njega znam da je bio fajter i uvjetno rečeno je izmislio vještinu.
Gracie može biti autoritet za BJJ, isto kao što je Kano bio za Judo, Ueshiba za Aikido, Gichin Funakoshi za karate ili Myamoto Musashi za kenjutsu.

Uostalom, što bi to bio autoritet za borbu? Onaj koji ima najviše pobjeda u ringu ili onaj koji se svojom vještinom može obraniti ak ga netko na cesti napadne ili možda nešto treće...? Jer ako bi se to pobjeđivanje stavljalo kao pitanje i kriterij autoriteta, znači li to možda da netko tko jednom izgubi borbu više nije autoritet?
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 11:55   #27
Vrhunski trener često nije i bivši vrhunski sportaš.
Mislim da se isto odnosi i na učitelje borilačkih vještina.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 16:47   #28
Quote:
Toco1980 kaže:
Gracie može biti autoritet za BJJ, isto kao što je Kano bio za Judo, Ueshiba za Aikido, Gichin Funakoshi za karate ili Myamoto Musashi za kenjutsu.

Uostalom, što bi to bio autoritet za borbu? Onaj koji ima najviše pobjeda u ringu ili onaj koji se svojom vještinom može obraniti ak ga netko na cesti napadne ili možda nešto treće...? Jer ako bi se to pobjeđivanje stavljalo kao pitanje i kriterij autoriteta, znači li to možda da netko tko jednom izgubi borbu više nije autoritet?
Gracie je autoritet za BJJ, ne i za npr. Muay Thai, ali je takođe autoritet za borbu. Čovjek se borio protiv puno stilova i ostvario puno pobjeda, a i borci koje je on trenirao su uspješni (ili su bili --> Royce), a i po meni nekakva osnova free fajta i je BJJ.



Quote:
Vrhunski trener često nije i bivši vrhunski sportaš.
S ovim se slažem ali ne pričam o tome. Pričam o osnivanju kojekakvih stilova, i ne može neki lik koji nikad nije stupio u otvorenu borbu govorit šta je efikasno a šta nije. (otkud on to zna???)
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 17:53   #29
Quote:
Afrofeet kaže:
Gracie je autoritet za BJJ, ne i za npr. Muay Thai, ali je takođe autoritet za borbu. Čovjek se borio protiv puno stilova i ostvario puno pobjeda, a i borci koje je on trenirao su uspješni (ili su bili --> Royce), a i po meni nekakva osnova free fajta i je BJJ.
Free-fight je postojao i prije BJJ-a, jer u kategoriju free-fight spada i sukob na bojnom polju. Japanski Ju-jutsu je originalno komplilacija raznih tehnika koje su samuraji koristili da bi preživjeli na bojištu ako bi evcentualno ostali bez mača. BJJ je uvjetno rečeno "okljaštrena" verzija Japanskog ju-jutsua s nadodanim nekim principima iz Judoa i nekim vlastitim principima čovjeka koji ju je "izmislio". Koliko sam upućen, mislim da se u BJJ ne uče obrane od udaraca ili više napadača, niti ima velik repertoar raznih bacanja itd.... To je možda savršena vještina za ring (jedan na jedan) protiv nekog čistog udarača, ali ne i za situacije gdje ti recimo 5 ljudi želi promjeniti osobni opis.... Ili nekog tko se bavi recimo judom; jedan Gracie je jednom prilikom izgubio od jednog uglednog judaša. (ako nađem taj članak stavit ću link).

Takvo nekakvo veličanje BJJa (a i drugih vještina) nema apsolutno nikakvog smisla, jer se s tom težnjom da se bude "bolji" od drugog samo inicira sukob....
Quote:
Afrofeet kaže:
S ovim se slažem ali ne pričam o tome. Pričam o osnivanju kojekakvih stilova, i ne može neki lik koji nikad nije stupio u otvorenu borbu govorit šta je efikasno a šta nije. (otkud on to zna???)
Jel ti znaš kako nastaju određeni stilovi unutar neke vještine? Ako ne zneš, evo, reći ću ti za Aikido. Aikido danas ima mnogo stilova, ali u početku je to bila samo jedna vještina koju je vodio jedan čovjek - Ueshiba. On je imao svoje učenike, kojih nije bilo mnogo. Kada je svaki od tih učenika postao majstor, on je otvorio svoju školu u kojoj je podučavao Osnivačeve tehnike na svoj način. Tako je npr. Gozo Shioda smatrao da bi veći naglasak rebalo staviti na praktičnu primjenjivost pa je osnovao svoj stil (Yoshinkan). Morihiro Saito je smatrao da se treba kruto držati načina kako se aikido podučavao 50-tih godina 20 stuljeća a je osnova Iwama-ryu. Tohei je smatrao da bi trebalo principe Aikidoa moći osim u borbi primjeniti i u svakodnevnomživotu pa je nastao ki-aikido i da dalje ne nabrajam....

Pažljivo gledajući razne stilove iste vještine, vidjet ćeš mnoge sličnosti i eventualno neke sitne razlike (ako ih uspiješ uočiti)....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 18:00   #30
Quote:
Toco1980 kaže:
jedan Gracie je jednom prilikom izgubio od jednog uglednog judaša. (ako nađem taj članak stavit ću link).
Evo, našao sam link.... http://judoinfo.com/kimura3.htm
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 18:32   #31
znam ja dobro sve to što si ti rekao, ali hoću reć da je ON to sve što je radio podupro s argumentima u borbama. Ovi ostali (ima izuzetaka naravno) nisu.
A ove cake da ti 5 ljudi želi pormijeniti opis, nema tu neke vještine koja će ti pomoć da se obraniš od 5 stokilaša.

Quote:
Gozo Shioda smatrao da bi veći naglasak rebalo staviti na praktičnu primjenjivost pa je osnovao svoj stil (Yoshinkan). Morihiro Saito je smatrao da se treba kruto držati načina kako se aikido podučavao 50-tih godina 20 stuljeća a je osnova Iwama-ryu. Tohei je smatrao da bi trebalo principe Aikidoa moći osim u borbi primjeniti i u svakodnevnomživotu pa je nastao ki-aikido i da dalje ne nabrajam....
Pa o tome i govorim. Svi su oni nešto smatrali.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 18:34   #32
Ovo sa ovog linka jako dobro znam, i napamet, to spada u povijes MMA. ništa novo.
To je Helio Grace, osnivač, koji je izgubio od Kimure koji je smatran najvećim Judoko m ikad. Po njemu je i nazvan zahvat "kimura".
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 19:31   #33
Quote:
Afrofeet kaže:
znam ja dobro sve to što si ti rekao, ali hoću reć da je ON to sve što je radio podupro s argumentima u borbama. Ovi ostali (ima izuzetaka naravno) nisu.
A koji su bili njegovi argumenti u borbama? To što je svojom tehnikom uspio nekoga pobjediti pa ga zato nazivaš autoritetom za borbu? Da ja savršeno izvježbam kako nekog ubost prstom u oko i na taj način pobjedim nekoliko protivnika ili čak njega (jer oni takav zahvat ne očekuju), da li bi ja zbog toga bio autoritet za borbu? Možeš biti autoritet za neku vještinu, ali borbu ne, jer je borba relativan pojam. Ona može podrazumijevati borbu protiv protivnika u ringu, na bojnom polju ili u mračnoj ulici protiv ili borbu protiv samog sebe i vlastitog ega.....

Osim toga, ovakve rasprave po sistemu (tko je bolji jer se bori i pobjeđuje) mi već doista idu na živce jer jednu te istu temu prežvakavamo mali milijon puta manje-više istim argumentima....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 19:44   #34
ajd pomozite neupućenoj
spada li tajlandski boks u borilačke vještine?
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 19:58   #35
Da. tailandski boks je naš naziv, original je Muay-Thai.
Inače ovo danas što se radi je sportski thai box. Obično izbacuju udarce laktovima da ne bude brutala.
Toco - kad bi pobjeđivo bilo kojom tehnikom i posto cijenjen ko on vjerovatno bi bio.
Ma pod borbu mislim borbu 1 na 1.
Ovo za bojno polje ću ostavit vojnicima i puškama.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 20:00   #36
Quote:
Afrofeet kaže:
Da. tailandski boks je naš naziv, original je Muay-Thai.
Inače ovo danas što se radi je sportski thai box. Obično izbacuju udarce laktovima da ne bude brutala.
tnx. je li zna gdje se to u zg može pogledat?
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 20:32   #37
Thumbs down

Quote:
Toco1980 kaže:


Osim toga, ovakve rasprave po sistemu (tko je bolji jer se bori i pobjeđuje) mi već doista idu na živce jer jednu te istu temu prežvakavamo mali milijon puta manje-više istim argumentima....


Mali već si dosadan! Stalno plačeš kao neko derište kak ti ovakve rasprave idu na živce a stalno se ko baba natežeš. Pa tko te tjera_? Još nisma vidio ni jedan tvoj upis koji izlazi iz nekog borilačkog iskustva već samo neka «filozofija».


Mali_cico is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 20:33   #38
Quote:
tilla kaže:
tnx. je li zna gdje se to u zg može pogledat?
aksi zgodna 8šalim se) dođi u Tigar
Mali_cico is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 20:34   #39
a pogle mi avatar.

aj bez zezanacije; je li znaš gdje?
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 20:37   #40
Quote:
tilla kaže:
a pogle mi avatar.

aj bez zezanacije; je li znaš gdje?
kako ne bi zna. kad tamo treniram Jarunska 5 btw. vidi ćemo kak zgledaš
Mali_cico is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.