Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2014., 07:32   #81
Može i neki drugi fotić u tom razredu od 2500 do 3200 kuna.
volimplivati is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 15:00   #82
Neznam koliko kosta, ali svakako pogledaj i Panasonic FZ200 koji ima konstantnu f/2.8 blendu na cijelom rasponu zooma sto gotovo nijedan aparat nema...kada novac nebi bio problem rekao bi ti da pogledas i Olympus Stylus 1 i Sony RX10, ali oni dobrano premasuju budjet...mislim da ti se ovaj Panasonic FZ200 uklapa.

Edit:

Sad sam pogledao...nesto malo je skuplji od tvoga limita, ali mislim da vrijedi dodati 400 Kn ako bas taj tip aparata zelis.

http://www.photographyblog.com/revie...sample_images/

Po meni odlican IQ za takav tip aparata jer tim aparatima to nije najjaca strana.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 05:52   #83
Quote:
ocean77 kaže: Pogledaj post
Neznam koliko kosta, ali svakako pogledaj i Panasonic FZ200 koji ima konstantnu f/2.8 blendu na cijelom rasponu zooma sto gotovo nijedan aparat nema...kada novac nebi bio problem rekao bi ti da pogledas i Olympus Stylus 1 i Sony RX10, ali oni dobrano premasuju budjet...mislim da ti se ovaj Panasonic FZ200 uklapa.

Edit:

Sad sam pogledao...nesto malo je skuplji od tvoga limita, ali mislim da vrijedi dodati 400 Kn ako bas taj tip aparata zelis.

http://www.photographyblog.com/revie...sample_images/

Po meni odlican IQ za takav tip aparata jer tim aparatima to nije najjaca strana.
Hvala na trudu i prijedlozima. Još jedno pitanje, gdje kupujete fotoaparat, tj. da li se fotić nabavlja preko neke internet trgovine i koje? Da li se plaća carina?
volimplivati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 10:04   #84
Pozdrav, kupujem neki kompaktni fotoaparat, cijena max 1600 kn.
Ja sam jos pocetnik i ono sto zelim je da imam kvalitetne fotografije sa nekim jednostavnik postavkama, ili jos bolje automatskim postavkama, dobar macro rezim, opticki zoom minimalno 16x, i da mi fotke budu zadovoljavajuce i zatvorenom prostoru i mracnijim mjestima bez dnevne svjetlosti i sunca.

Eh, sad na sto da gledam prilikom kupnje, sta da izbjegavam?

Usput, zasto na SLR aparatima ne vidim koliki je opticki zoom? Da li je bolje uzeti obicni kompakttni fotoaparat ili SLR jer vidim da se recimo za 2800 kn moze uzeti SLR, a postoje i kompaktni za te novce,,,?

Zadnje uređivanje grocky : 02.06.2014. at 10:12.
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 10:14   #85
Quote:
grocky kaže: Pogledaj post
Pozdrav, kupujem neki kompaktni fotoaparat, cijena max 1600 kn.
Ja sam jos pocetnik i ono sto zelim je da imam kvalitetne fotografije sa nekim jednostavnik postavkama, ili jos bolje automatskim postavkama, dobar macro rezim, opticki zoom minimalno 20x, i da mi fotke budu zadovoljavajuce i zatvorenom prostoru i mracnijim mjestima bez dnevne svjetlosti i sunca.
Kad bi postojao tako dobar fotić za te pare, onda skuplji aparati ne bi niti postojali



Quote:
grocky kaže: Pogledaj post
Usput, zasto na SLR aparatima ne vidim koliki je opticki zoom? Da li je bolje uzeti obicni kompakttni fotoaparat ili SLR jer vidim da se recimo za 2800 kn moze uzeti SLR, a postoje i kompaktni za te novce,,,?
Zato jer na tim apartima mijenjaš objektive, pa raspon zuma zavisi koji objektiv staviš. Postoje i objektivi koji uopće ne mogu zumirati (možeš 3 puta pogađati zašto ih ljudi uopće kupuju), a do 20x zuma na dSLRovima još nisu došli - mislim da je 16x najveći
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 10:19   #86
Quote:
mislavf kaže: Pogledaj post
Kad bi postojao tako dobar fotić za te pare, onda skuplji aparati ne bi niti postojali
Ja samo trazim ono najbolje do ove cijene sto se moze naci

I da, jos ovo, vidim kompaktne aparate koji podsjecaju na dSLR, veci su, i ove manje, obicne "stare" aparate. E sad, da li znaci da je u istom cjenovnom rangu bolji ovaj koji podsjeca na dSLR? Ili pak ovaj mali moze biti puno bolji od ovog sto lici na dSLR
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 20:12   #87
trebala bi neku preporuku za fotić, prvenstveno želi neki najmanje 16x optički zum i da slike nisu užasne, cijena do 1500 kn, može i malo više ako stvarno dobro za tu cijenu
prvo sam pikirala canon sx270hs/sx280hs ali vidjela sam da oni znaju imati problem s pokazivanje napunjenosti baterije pogotovo kada se ide snimiti video
e sada se dvoumim fujifilm s4800 a to vidim da ima ccd senzore, što opet nije najidealnije
vidim da se i spominjalo samsung nx2000 ali ga u sancti nema više u pola cijena,ili ja možda krivo vidim?
i što više gledam to veću dilemu imam, i sve više sam praktički na početku sa traženjem nekog dobrog fotića za tu cijenu, pa ako može neke preporuke, vidla sam još i da se spominje canon sx510 ali on već malo prelazi cijenu, jedino ako je stvarno toliko dobar za tu cijenu?
nestostvarno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 22:31   #88
Kao i ovaj gornji post..trazim preporuku foto aparata za nezahtjevnog korisnika a koji ne zeli vise slikati mobitelom.
Cijena: obrocno do 1300 nesto poput ovog Olympusa

http://www.edigital.hr/Kompaktni_fot...ni-p29376.html

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk
__________________
podržimo UDRUGU FRANAK!
nansale is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 08:51   #89
Quote:
nestostvarno kaže: Pogledaj post
trebala bi neku preporuku za fotić, prvenstveno želi neki najmanje 16x optički zum i da slike nisu užasne, cijena do 1500 kn, može i malo više ako stvarno dobro za tu cijenu
prvo sam pikirala canon sx270hs/sx280hs ali vidjela sam da oni znaju imati problem s pokazivanje napunjenosti baterije pogotovo kada se ide snimiti video
Stvarno velik problem.
Pa kupujes fotoaparat a ne pokazivac napunjenosti baterije. Ako te to muči, s ebaja kupi jeftino rezervnu bateriju pa ti je indikator nepotreban. Kad se baterija isprazni, stavis rezervnu.
kaplan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 10:20   #90
Quote:
grocky kaže: Pogledaj post

I da, jos ovo, vidim kompaktne aparate koji podsjecaju na dSLR, veci su, i ove manje, obicne "stare" aparate. E sad, da li znaci da je u istom cjenovnom rangu bolji ovaj koji podsjeca na dSLR? Ili pak ovaj mali moze biti puno bolji od ovog sto lici na dSLR
Moze li komentar od nekog ga ko se razumije u ovo?

I neki konkretan prijedlog fotica, ili sta posebno da pazim od performansu ;-)



Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 10:57   #91
Quote:
grocky kaže: Pogledaj post
Moze li komentar od nekog ga ko se razumije u ovo?

I neki konkretan prijedlog fotica, ili sta posebno da pazim od performansu ;-)



Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
DSLR-like kompakti liče na DSLR ne samo veličinom i izgledom nego i po rasporedu komandi, što znači da imaju manualne komande i namjenske gumbe za pristup važnim fotografskim funkcijama. I imaju jak zoom, redovito preko 15x. Ali imaju mali senzor.

Za kvalitetu fotografije ključna je veličina senzora. Jak zoom na fotiću s velikom senzoru mora biti velik. Zbog toga većina superzoom fotoaparata ima male senzore.

Zbog toga ima kompakta koji imaju bolju sliku od ovih velikih, DSLR-like kompakta. Npr. Canon S120. Ta klasa fotića nema superzoom, nego maksimalno do oko 5x. Ali radi bolje slike od svih malo-senzornih fotića, naročito kod lošeg svijetla.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 11:52   #92
Veliko hvala za ovo pojašnjenje, koristiti ce mi ;-) Ali ja moram jos ispitivati?

Nadam se da sam dobro skuzio, dslr kompakti obicno imaju veci zoom, a manji senzor? A veci senzor daje bolju sliku.

Je li veci senzor npr. 1/2,3" ili 1/1,7"? Ide li se logikom vise inča - veci senzor ili ima neka caka?

Kakvu ulogu igra otvor blende? Sta je za njega bitno? Vidim neku oznaku npr f/3,2 - f/5,6..sts se tu gleda?

Na koje karakteristike jos da gledam?

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
grocky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 12:01   #93
Quote:
grocky kaže: Pogledaj post
Je li veci senzor npr. 1/2,3" ili 1/1,7"? Ide li se logikom vise inča - veci senzor ili ima neka caka?
Da - što više inča, to veći senzor. Zapravo je površina bitna, al okej, može i ovak.

1/3" su senzori u većini mobitela, 1/2.3" su senzori u superzoom kompaktima i dobrom dijelu običnih kompakata.
1/1.7" senzore imaju uglavnom high-end kompakti (npr. Panasonic LX7, Samsung EX2F, Olympus XZ-2...).
1" senzor ima Sony RX100, te Samsung NX mini i Nikon 1 sustavi - s izmjenjivim objektivima.

Preko toga, po veličini uzlazno imaš microFourThirds, Canon APS-C, svi ostali APS-C, APS-H, "full-frame", i srednjeformatne senzore.

Uostalom, eto usporedba:


Quote:
grocky kaže: Pogledaj post
Kakvu ulogu igra otvor blende? Sta je za njega bitno? Vidim neku oznaku npr f/3,2 - f/5,6..sts se tu gleda?
Što manji broj, to je objektiv svjetlosno moćniji, može propustiti više svjetla, to manje svjetla ti treba za ufotkati fotku.
Zoom objektivi imaju obično dvije vrijednosti - maksimalni mogući otvor blende na širem i na užem kraju. Ako imaju samo jednu brojku - maksimalni otvor blende se ne mijenja kroz raspon zooma.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 12:07   #94
Quote:
grocky kaže: Pogledaj post
I neki konkretan prijedlog fotica
Olympus XZ-2?

Ovako, na blef predlažem - XZ-2 je kvalitetan fotić, ima dobar 1/1.7" senzor, kvalitetnu optiku, ima hot-shoe za eksterne bliceve/radio triggere, dovoljno je mali da nije premali, dovoljno je velik da mu je ergonomija poprilično dobra, ima hrpu fičra tak da ga nije baš tak lako "prerasti". Generalno, trebao bi biti jako dobar, zaokruženi izbor. Kak se kreću cijene - nemam blagog pojma, zadnji put kad sam gledao, bio je oko 2000-2300 kn.

Imam par DSLRova, par mirrorless fotića, 40ak objektiva, pred par godina sam kupio Samsunga EX1 (Samsungov odgovor na Olympusa XZ-1, isti senzor, slični objektiv, slična ergonomija), i mogu reć da sam jako zadovoljan, u većini slučajeva nosim sa sobom upravo taj fotić, a DSLR ostaje doma.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 13:46   #95
Quote:
kaplan kaže: Pogledaj post
Stvarno velik problem.
Pa kupujes fotoaparat a ne pokazivac napunjenosti baterije. Ako te to muči, s ebaja kupi jeftino rezervnu bateriju pa ti je indikator nepotreban. Kad se baterija isprazni, stavis rezervnu.
nije problem kupiti dodatnu bateriju nego je problem kada snimas i nakon minutu ti se ugasi jer pokazuje da je prazna baterija akad upalis pokaze da je puna
nestostvarno is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 20:55   #96
Je l' se isplati uzeti canon 600d sa 18-55, 70-300 i 50 1.8 za 5600 kuna nov?
Ili koliko je validan stari nikon d90?
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 22:52   #97
Quote:
Nebulos kaže: Pogledaj post
Je l' se isplati uzeti canon 600d sa 18-55, 70-300 i 50 1.8 za 5600 kuna nov?
Ili koliko je validan stari nikon d90?
Dali ti trebaju ti objektivi ??? Mislim, večina kupe takve objektive u ponudi a skoro da ih ne koriste, nego čuvaju u torbici. Isprva su im ti objektivi kull jer mogu dosta uvečati no to raspolozenje s vremenom ispari.
Pa pitanje za tebe, što točno želis, volis slikati. Ako planiras slikati pejzaž onda bi ti odgovarao širokokutni a ne teleobjektiv. Uglavnom objektive kupujes po namjeni. A za dslr postoje razne vrsta objektiva.

Jesi li razmislio o Pentaxu, jer za njega mozes dobiti više a manje platis recimo imas K-500 za 3200kuna, ili imas nešto skupli onaj K-30 koji je u biti isti kao k-500 samo ima točke fokusa, i otporan je na vremenske uvjete kao kiša, pijesak .
Super je kod pentax to sto imas 100% tražilo, optičku stabilizaciju u tijelu, pentaprizmu (koja propusta najvise svijetla) dva kotačica (jedan napred i jedan iza ( ti kotačici su super ako planiras savladati manualno slikanje, jer se puno brže podesi nego kod dslr-a koji ima samo jedan). Ja sam imao priliku isprobavati manualno slikati Canona i dosao sam do zaklučka da je na canonu kompliciranije i dulje treba podešavati.
Ispričavam se ako vrijeđam canonoše, takvo je moje iskustvo mislim usporedva izmedu Pentaxa i Canona.

Ako si još uvjek nov u dslr-u ja bi ti preporucio da krenes isprva sa kit objektivom, a kasnije kupis objektive koji bi odgovarali tvojim uvjetima.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 00:05   #98
Quote:
Nebulos kaže: Pogledaj post
Je l' se isplati uzeti canon 600d sa 18-55, 70-300 i 50 1.8 za 5600 kuna nov?
Ili koliko je validan stari nikon d90?
D90 je prestar, pregazen vremenom.

Ovo je dobra kombinacija objektiva. Dobro je početi s kitovima, kasnije sam možeš donijeti odluku što ti treba.
Cijena? Na njuškalu se nudi rabljeno za 3200 i 4000kn još pod garancijom, ali s jednim objektivom manje.
Dodaj oko 500 kn za objektiv koji fali i to je vrijednost tvoje kombinacije kada je rabljena, dakle odmah nakon što kupiš. Znači u gornjoj cijeni daješ oko 1000 do 2000 kn za garanciju (novo). Sam procijeni da li se isplati.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 00:35   #99
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Dali ti trebaju ti objektivi ??? Mislim, večina kupe takve objektive u ponudi a skoro da ih ne koriste, nego čuvaju u torbici. Isprva su im ti objektivi kull jer mogu dosta uvečati no to raspolozenje s vremenom ispari.
Pa pitanje za tebe, što točno želis, volis slikati. Ako planiras slikati pejzaž onda bi ti odgovarao širokokutni a ne teleobjektiv. Uglavnom objektive kupujes po namjeni. A za dslr postoje razne vrsta objektiva.

Jesi li razmislio o Pentaxu, jer za njega mozes dobiti više a manje platis recimo imas K-500 za 3200kuna, ili imas nešto skupli onaj K-30 koji je u biti isti kao k-500 samo ima točke fokusa, i otporan je na vremenske uvjete kao kiša, pijesak .
Super je kod pentax to sto imas 100% tražilo, optičku stabilizaciju u tijelu, pentaprizmu (koja propusta najvise svijetla) dva kotačica (jedan napred i jedan iza ( ti kotačici su super ako planiras savladati manualno slikanje, jer se puno brže podesi nego kod dslr-a koji ima samo jedan). Ja sam imao priliku isprobavati manualno slikati Canona i dosao sam do zaklučka da je na canonu kompliciranije i dulje treba podešavati.
Ispričavam se ako vrijeđam canonoše, takvo je moje iskustvo mislim usporedva izmedu Pentaxa i Canona.

Ako si još uvjek nov u dslr-u ja bi ti preporucio da krenes isprva sa kit objektivom, a kasnije kupis objektive koji bi odgovarali tvojim uvjetima.
Nisam takav noob
Nabavljam preko godinu dana novi fotić, bio sam bezbroj puta u dućanima i nikako da se odlučim. Pratim da iskrsne neka akcija sada...
Inače imam bridge objektiva 4.3-180mm i otkrio sam sve što se moglo na njemu. Pejzaže slikam na 14-28, portrete na 60-120, a ovo iznad i između je šrot. Ne znam baš koliko bi mi trebao 50mm1.8, ali privlači me blenda na toj duljini. Je l' bi se distorzije ublažile plitkim dofom?
Razmišljao sam i o pentaxu k5ii, pošto je pala cijena, no ne ostaje para za kakav objektif dodatni. Nekako mislim da ne bi bio zadovoljan kit objektivom, mislim nešto slično imam sad...
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 01:32   #100
Što kažete na Canon 1100d? Ono što ja želim je samo dobiti ovakve slike, znači kad slikam proizvod ili osobu da je pozadina "u magli"

http://1.bp.blogspot.com/-xgoKo85yJ9...0/IMG_2546.JPG

http://2.bp.blogspot.com/-6MhumsPpfK...0/IMG_6823.JPG
__________________
BLOG
i YOUTUBE kanal
StelaSD5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.