Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2020., 15:00   #1
Koalicija političkog centra - Pametno / Fokus / Stranka sa imenom i prezimenom

Osnovan "liberalni Most": Mi želimo ukinuti porez na plaće! Predsjednik nove stranke Fokus je Davor Nađi koji je nedavno napustio HNS iako su ga vidjeli kao novog predsjednika te stranke. U njoj su i drugi nezavisni, liberalni lokalni čelnici, redom političari mlade generacije

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/news/osnovan-l...a-place-679831 - 24sata.hr
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2020., 15:02   #2
DAVOR NAĐI: “Još uvijek ne postoji stranka koja zastupa privatni sektor, poduzetnike i njihove zaposlenike”
https://www.nacional.hr/davor-nadi-j...e-zaposlenike/
----------

Bilo je i vrijeme da se osnuje nova liberalna stranka bez starih HNS/HSLS podrepaša.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2020., 15:32   #3
zanimljivo kako su spoznali da su klasični liberali baš kad je mandat vlade pri kraju i kada je i pticama na grani postalo jasno da je hns mrtav. tri godine su uredno bili vojnici klijentelističko-neliberalne koalicije. meni ovo više baca na oportunizam, nego na liberalizam.
Billy Piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2020., 21:30   #4
Bilo bi fer od njega da vrati original svom prezimenu..
Piše se Nagy.

I nije bilo potrebno napustiti HNS.
Zaista nije.

FOKUS je zvučno, ali taština nije dovoljna da zamijeni postojeće stanje.

Ponavljam...Nagy nije trebao napustiti HNS.
Nipošto !
Ira Tegern is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2020., 00:54   #5
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Bilo je i vrijeme da se osnuje nova liberalna stranka bez starih HNS/HSLS podrepaša.
Iz tvog posta: "Predsjednik nove stranke Fokus je Davor Nađi koji je nedavno napustio HNS iako su ga vidjeli kao novog predsjednika te stranke."

Laporta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2020., 18:29   #6
Quote:
Billy Piton kaže: Pogledaj post
zanimljivo kako su spoznali da su klasični liberali baš kad je mandat vlade pri kraju i kada je i pticama na grani postalo jasno da je hns mrtav. tri godine su uredno bili vojnici klijentelističko-neliberalne koalicije. meni ovo više baca na oportunizam, nego na liberalizam.
Pa osnova neoliberalizma je egoizam... pardon, "individualizam"... ... i "sloboda" (..da što više radiš što hoćeš i ne obazireš se na druge).

Ekonomski liberal, neoliberal, osoba je koja se ponosi nebrigom za ljude oko sebe, te sposobnošću da sam sebi ispuni što više egoizama.

Ovaj Nagy, Nađi... ili kako se već zove... genijalan je "reformator" - gradonačelnik je grada-parazita (grada koji parazitira na resursima drugog grada). Izmislio je "revolucionarnu" metodu - u svojem gradu-parazitu će smanjiti poreze na nulu, a "njegovi" građani će raditi, zabavljati se, liječiti se i sve ostalo u susjednom gradu... tamo gdje domicilni građani plaćaju veliki prirez za sve te resurse.

Kad građanin Svete Nedelje odlazi na posao ili u bolnicu u Zagreb (jer mu Nađi ni jedno ni drugo bez poreza ne može priuštiti), do tog posla ili bolnice u Zagrebu vozi se po zagrebačkim prometnicama koje su asfaltirane novcem iz prireza Zagrepčanima.

Jako je "uspješan" taj Nađi... ...skoro da je sposoban riještiti koronavoirus...

Kad osvoji vlast u Hrvatskoj, ukinut će sve poreze. A ondda će se građani prometnicama koje su plaćene iz mađarskog poreza voziti u Mađarsku na posao i u bolnicu.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2020., 08:44   #7
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Pa osnova neoliberalizma je egoizam... pardon, "individualizam"... ... i "sloboda" (..da što više radiš što hoćeš i ne obazireš se na druge).

Ekonomski liberal, neoliberal, osoba je koja se ponosi nebrigom za ljude oko sebe, te sposobnošću da sam sebi ispuni što više egoizama.

Ovaj Nagy, Nađi... ili kako se već zove... genijalan je "reformator" - gradonačelnik je grada-parazita (grada koji parazitira na resursima drugog grada). Izmislio je "revolucionarnu" metodu - u svojem gradu-parazitu će smanjiti poreze na nulu, a "njegovi" građani će raditi, zabavljati se, liječiti se i sve ostalo u susjednom gradu... tamo gdje domicilni građani plaćaju veliki prirez za sve te resurse.

Kad građanin Svete Nedelje odlazi na posao ili u bolnicu u Zagreb (jer mu Nađi ni jedno ni drugo bez poreza ne može priuštiti), do tog posla ili bolnice u Zagrebu vozi se po zagrebačkim prometnicama koje su asfaltirane novcem iz prireza Zagrepčanima.

Jako je "uspješan" taj Nađi... ...skoro da je sposoban riještiti koronavoirus...

Kad osvoji vlast u Hrvatskoj, ukinut će sve poreze. A ondda će se građani prometnicama koje su plaćene iz mađarskog poreza voziti u Mađarsku na posao i u bolnicu.
Zurovac je gradonačelnik a kao drugo ljudi iz Svete Nedelje su isto plaćali samodoprinose za izgradnju bolnice a sad plaćaju poreze/mirovinsko/zdravstveno tak da imaju pravo koristit usluge istih.

Inače stranka ko stranka s hrpom uhljeba i boraca za fotelje...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2020., 09:55   #8
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Zurovac je gradonačelnik a kao drugo ljudi iz Svete Nedelje su isto plaćali samodoprinose za izgradnju bolnice a sad plaćaju poreze/mirovinsko/zdravstveno tak da imaju pravo koristit usluge istih.
Znaš da ne govorim o porezu, niti o tome "što je bilo nekad".

"Grad" Sveta Nedelja osim što nema bolnicu, kazalište, i mnoge druge stvari, nema ni srednju školu. Pa ju ne mora, kao osnivač, niti sufinancirati, brinuti se ima li u njoj toalet papira ili nema. Jednostavno, djeca građana "grada" Svete Nedelje odlaze u srednje škole grada Zagreba, koje iz prireza sufinanciraju građani Zagreba. Do škola se voze po cestama grada Zagreba, koje iz prireza sufinanciraju građani grada Zagreba.

Sveta Nedelja je "prigradsko naselje -porezna oaza" za nešto bogatije ljude koji zapravo sve bitno ostvaruju u Zagrebu. Mnoge od tih stvari i njima iz prireza sufinanciraju građani grada Zagreba.

Hau vajs, hau klever.

Volio bih da takvi gradonačelnici-pametnjakovići odu biti gradonačelnici u Gospić, Novsku ili Vukovar, te tamo smanje porez na nulu. I izbore se da im ni država ne dostavlja taj odvratni (fuj, fuj, fuj) novac poreznih obveznika. Pa da onda ostanu "kapitalističke zvijezde" portala Index.hr., u gradovima koje "jako razvijaju" bez poreza.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2020., 13:01   #9
Isto tak su vodocrpilista iz kojih zg i smb piju vodu na podrucju svn pa evo moze se to kompenzirati s koristenjem ostalih usluga
Ak svn ima dobru poziciju glupo je da se ne koristi ista.
Vezano za bolnicu vec desetljecima cekamo da se zavrsi ona u Blatu pa nis...

Slazem se da sve to moze puno bolje al tu nikak da na vlas dodje neki dalekovidni politicar pa ispada da ekipa koja dobije vlas s vremenom samo sranja napravi...

Pogledaj samo ukidanje vlaka ko nerentabilnog a danas je skroz druga situacija i svn i smb su prometno odsjeceni jer bus nema alternative a uzasno je skup...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2020., 13:49   #10
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Isto tak su vodocrpilista iz kojih zg i smb piju vodu na podrucju svn pa evo moze se to kompenzirati s koristenjem ostalih usluga
Ak svn ima dobru poziciju glupo je da se ne koristi ista.
Da, ali onda se ne treba praviti "pametan" pa trubiti o smanjenju poreza.

Naravno, ako većinu resursa crpiš iz susjednog Zagreba (u kojem građani Zagreba plaćaju najveći prirez, i za to što ti koristiš), onda nisi nikakv "genije".

Ako Zagrepčani koriste mali dio vode iz Svete Nedelje (za što ne znam) - fajn. nek se naplati. No građanima Svete Nedelje naplaćivati vožnju po zagrebačkim promenticama (prirez 18%), odlazak u subvebncionirana zagrebačka kazališta (prirez 18%), školovanje u školama kojim aje osnivač Zagreb (prirez 18%).. i još 100 drugih stvari koje skupim prirezim financiraju građani Zagreba, a uredno koriste "građani Svete Nedelje".

Spavaš u Svetoj Nedelji, a sve resurse crpiš iz Zagreba. No ti ne plaćaš zagrebački porez, a Zagrepčani ga (i za tebe) plaćaju. Super fora, genijalan "gradonačelnik Svete Nedelje koji smanjuje poreze"...

Nek se, recimo, Dugave proglase "gradom". I nek "gradonačelnik Dugava" smanji poreze na nulu. A "građani Dugava" se lijepo lječe u zagrebačkim bolnicama, idu u zagrebačka kazališta i na zagrebačka klizališta, idu u zagrebačke škole, voze se zagrebačkim javnim prijevozom, po zagrebačkim mostovima... svemu što sufinancira prirez 18% kojeg plaćaju Zagrepčani izvan Dugava...

Samo čekam nekog "mudrog neoliberala" da se proglasi gradonačelnikom Dugava...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2020., 14:46   #11
Imal si Malnara pa ti nije valjal

Glupi su argumenti tak da nema smisla raspravljati o tome...
Fokusiraj se na drzavne stvari jer uskoro bude fokus pomeo tvojeg bandica i uveo reg u zgu!
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2020., 17:21   #12
Protiv dečki nemam ništa, jedina realna zamjerka je da su populisti*, a takozvani grad Sv. Nedelju može voditi baš svako tko je imalo pošten i ima dobre namjere.

To je grad u kojem je HDZ na prošlim izborima imao realno 3 kandidata i to top 3 kandidata (ex HDZ, HDZ i ex HDZ-HNS), dok je na kraju pobijedio ovaj ex HDZ-HNS.

*pazi mjere: Prodali su gotovo novi Mitsubishi Outlander hibrid kojeg je nabavio bivši gradonačelnik (to je ovaj ex HDZ od gore) koji je bio star 2.5 godine i imao malo preko 40 000km. To je vozilo koje je novo koštalo oko 350 000kn, ovisno o opremi (ajmo reć 280k kn+PDV), a oni su ga prodali na natječaju za 14x 000kn ("+PDV"; nisu u sustavu) i onda za 90k kn kupili Suzukija Swifta.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2020., 19:35   #13
Stranka sa imenom i prezimenom - nova stranka centra

OKUPLJANJE JAKIH POJEDINACA

Hrvatska dobiva Stranku s imenom i prezimenom: U timu Relković i Malešević

https://m.vecernji.hr/vijesti/hrvats...imenom-1384599
--------

Ovo bi moglo uspjeti.

Još samo da Marijana Puljak i Matija Posavec uđe u tu ekipu.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2020., 19:51   #14
Kao što će "DOP Miško" (Škoro) otkinuti dio HDZ birača i ovi bi mogli otkinuti dio SDP-ovih birača.
Škoro će koalirati s HDZ-om a s kim će koalirati ova raznolika i sujetna grupa?
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2020., 20:07   #15
Hrvatski je fenomen (iako ne znam je li ekskluzivno hrvatski) da se nikad "istaknuti" pojedinci ne priključuju postojećim strankama, iako ih ima puno manje-više relevantnih, nego svaki malo jači pojedinac ili grupica osniva neku svoju. Ne mogu se dogovoriti da više njih bude u jednoj jačoj stranci, u kojoj postoji unutarnja demokracija i sloboda frakcija kakoj je uobičajeno u zemljama s parlamentarnom tradicijom. A onda bi vodili tako kompleksnu organizaciju kao što je država.

S toliko stranki, nedostaje mogućnosti za nova imena. Ovo je donekle vickasto, da je to sprdnja kao Juričanove bilo bi cool, ali ovako je ipak uglavnom… hm, jadno. Ono, mi smo svi "jaki pojedinci", a za program ćemo lako.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2020., 23:48   #16
O Zurovcu i Nađiju, po dosad pročitanom, imam uglavnom pozitivan dojam, međutim, kod ovoga mi smetaju 2 stvari:

1) dodatno cjepkanje liberalne scene stvaranjem nove stranke, umjesto priključenja već postojećem HSLS-u ili Pametno

2) sindrom ranog Mosta - nadao sam se da će se oduprijeti tome, međutim, vidim da su im se priključila bar dvojica koji mi djeluju pomalo sumnjivo: Nenad Panian iz Dugog Sela, o kojem sam uspio naći da je namještao posao ženi, a i na Facebook objavi o njegovom pridruživanju stranci se ubrzo pojavio komentar u kojem se navodi niz problema koje nije riješio, odnosno propusta koje je njegova vlast napravila; i Marko Magdić iz Križa, kojem je ovo treća stranka u zadnje tri godine - prethodno je bio u Laburistima (dakle, strankom koja je daleko od klasičnog liberalizma, kojeg bi ova stranka trebala zastupati) te BM 365 (članstvo u kojem je već poprilično dobar razlog za zatvaranje vrata u bilo kojoj opciji koja ozbiljno namjerava stati na kraj korupciji i uhljebljivanju).
Za Gulama, Vrbasliju, i ostale ne znam, nek se javi netko upućeniji pa kaže valjaju li šta.

Eno vidim sad da se osniva još jedna varijacija na temu Mosta, SIP, pa me baš zanima hoće li se Fokus kako povezati s njima..Nađi je nedavno povezivan s tim nezavisnima koji bi se trebali okupiti oko Pranića i ekipe.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2020., 00:08   #17
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Pa osnova neoliberalizma je egoizam... pardon, "individualizam"... ... i "sloboda" (..da što više radiš što hoćeš i ne obazireš se na druge).

Ekonomski liberal, neoliberal, osoba je koja se ponosi nebrigom za ljude oko sebe, te sposobnošću da sam sebi ispuni što više egoizama.

Ovaj Nagy, Nađi... ili kako se već zove... genijalan je "reformator" - gradonačelnik je grada-parazita (grada koji parazitira na resursima drugog grada). Izmislio je "revolucionarnu" metodu - u svojem gradu-parazitu će smanjiti poreze na nulu, a "njegovi" građani će raditi, zabavljati se, liječiti se i sve ostalo u susjednom gradu... tamo gdje domicilni građani plaćaju veliki prirez za sve te resurse.

Kad građanin Svete Nedelje odlazi na posao ili u bolnicu u Zagreb (jer mu Nađi ni jedno ni drugo bez poreza ne može priuštiti), do tog posla ili bolnice u Zagrebu vozi se po zagrebačkim prometnicama koje su asfaltirane novcem iz prireza Zagrepčanima.

Jako je "uspješan" taj Nađi... ...skoro da je sposoban riještiti koronavoirus...

Kad osvoji vlast u Hrvatskoj, ukinut će sve poreze. A ondda će se građani prometnicama koje su plaćene iz mađarskog poreza voziti u Mađarsku na posao i u bolnicu.
ajde molim te još malo o tome kako se novac od prireza grada zagreba troši u pametne svrhe... koliko se bolnica otvorilo u 20 godina bandićeva mandata s prirezom od 18% i 2 milijarde eura kombiniranom godišnjem proračunu grada i holdinga? ali ti se i dalje zalaži za visoke poreze i veliku državnu i lokalnu birokraciju, bandić i bandić wannabes takve najviše vole šišat.

ali da ne širimo s bandićem, hrvatskoj treba više liberalizma samo nađi i ekipa mi ne ulijevaju povjerenje.
Billy Piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2020., 00:41   #18
Prije nego sam otvorio temu, ja mislio da se to Pernar ide rebrendirati lol.

Inače, jaka imena, Relković jedan od organizatora, pa gdje li sam to već ono vidio, hmmm

Nekidan je Davor Nađi osnovao Fokus, novu liberalnu stranku sastavljenu uglavnom od bivših HNS-ovaca i nekih dosad nezavisnih političara na lokalnoj razini, baš me zanima hoće li se i oni priključiti, sjećam se da su nedavno i Nađija povezivali s najavljenim okupljanjem nezavisnih pojedinaca.

Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Hrvatski je fenomen (iako ne znam je li ekskluzivno hrvatski) da se nikad "istaknuti" pojedinci ne priključuju postojećim strankama, iako ih ima puno manje-više relevantnih, nego svaki malo jači pojedinac ili grupica osniva neku svoju. Ne mogu se dogovoriti da više njih bude u jednoj jačoj stranci, u kojoj postoji unutarnja demokracija i sloboda frakcija kakoj je uobičajeno u zemljama s parlamentarnom tradicijom. A onda bi vodili tako kompleksnu organizaciju kao što je država.

S toliko stranki, nedostaje mogućnosti za nova imena. Ovo je donekle vickasto, da je to sprdnja kao Juričanove bilo bi cool, ali ovako je ipak uglavnom… hm, jadno. Ono, mi smo svi "jaki pojedinci", a za program ćemo lako.
Pa zapravo i nije sasvim nova stranka - uključena je Dalija Orešković, znači, START, kao i Ante Pranić, znači, Nezavisna lista mladih - koja odnedavno skupa s Akcijom mladih čini Pokret za mlade. Dakle, u biti je riječ o spajanju tri stranke, kojima se priključuje još niz nezavisnih i nestranačkih političara.

Mogući bi bili još i gorespomenuti Posavec i Puljak (odnosno Pametno; nedavno je Pranić na Fejsu objavio sliku s jednim njihovim vijećnikom), pa gorespomenuti Fokus, kako sam već napisao, a i nedavno je Pranić objavio i sliku s Juričanom, pa moguće da se priključi čak i Možemo!, ali to je onda već značajan korak prema ljevici (koji je, pak, u neku ruku već učinjen ulaskom Dalije u stranku); ostali koji padaju na pamet su Petrina, Alternativa 101, Slobodna Hrvatska, Nova politika, HSLS...Al to bi onda tek bio pravi bućkuriš stranaka i ideologija, miks liberala, centrista, socijaldemokrata, ljevičara i populista.

Ovo za "mi smo jaki pojedinci, za program ćemo lako" si dobro rekao - to je bio rani Most in a nutshell; a možda je još gore i "treba maknut HDZ, za ostalo ćemo lako"
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2020., 10:23   #19
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
pomalo sumnjivo: Nenad Panian iz Dugog Sela, o kojem sam uspio naći da je namještao posao ženi, a i na Facebook objavi o njegovom pridruživanju stranci se ubrzo pojavio komentar u kojem se navodi niz problema koje nije riješio, odnosno propusta koje je njegova vlast napravila;
Za ovo ti mogu samo reći da je Panian gradonačelnik koji nema većinu u gradskom vijeću nego je većina u tom vijeću hdz-mb365 ekipa. Ta ekipa uredno opstruira sve pomake i aktivnosti koje poduzimaju Panian i njegova ekipa. Njegova žena je već dugi niz godina voditeljica doma zdravlja u Dugom Selu i vrlo ugledni i cijenjeni radiolog te joj sigurno ne treba namještati posao :-) Članak u jutarnjem u kojem su isplivale te patke o namještanju napisao je velecijenjeni novinar Cigoj koji je sad isplivao u centar pažnje s pričom oko masona pa o vjerodostojnosti toga članka može se samo nagađati :-) 30 000 000 kn dobivenih u zadnjih dvije godine iz raznoraznih fondova za gradske investicije nije vrijedno spomena, to se ne računa pod uspjeh gradonačelnika? I da, čovjek je stomatolog sa svojom ordinacijom koji u politiku nije ušao da bi se okoristio nego da bi izvukao rodni kraj iz letargije i stagnacije u koju su ga uvukla dva prethodna gradonačelnika u prethodnih 10 godina.
Pepermina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2020., 11:48   #20
Smile

Jedno od gorih imena koje sam čuo.
AlenZ4met is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.