Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2005., 15:03   #61
Quote:
plavva kaže:
fino i ja sam, hocemo se sad nadjebavat tko ima vecu jezicinu?
Ne treba, vjerujem da je tvoja jezicina veca. Biti cu jos malo bezobrazan, pa cu pustiti neka slika govori za sebe.
Hvala norvezanima za dobar history u Operi i Bil Gejtsu sto je stavio PrtSc opciju u Windowsima.

Ako laze koza, ne laze rog:
http://img50.exs.cx/img50/5593/24sata1gr.jpg

__________________
Nemoj da bacaš betonske table sa vrha svoje zgrade!
Nemoj da bacaš betonske table, polupaćeš auta, a možda i ljude!
Dylan Dop is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 15:07   #62
okej, znaci ne radi kako treba u operi, tako si odmah mogao reci. sto ne znaci da su posrijedi lektorske greske, nego tehnicki problemi. al kad treba pljuvat, nije bitan razlog, jel tako dd?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 15:20   #63
Quote:
plavva kaže:
inace, ja ne tvrdim da su novine dobre
Nije ti dobar ovaj prvi broj ili ti cijela koncepcija nije dobra?
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 15:23   #64
Quote:
plavva kaže:
okej, znaci ne radi kako treba u operi, tako si odmah mogao reci. sto ne znaci da su posrijedi lektorske greske, nego tehnicki problemi. al kad treba pljuvat, nije bitan razlog, jel tako dd?
nema to veze s browserom nego lektorima, osim ako opera nema obicaj dodavati slova po vlastitoj želji u naslove.

dizajn novina je los, stvarno je nepregledan i kaotican, bez reda i smisla.

što se novina tiče, ja definitivno nisam ciljana publika, a da su novine loše, složili su se i moji prijatelj od kojih neki kao urednici novinari rade i više od dvadeset godina. ne vidim razlog da se podcjenjuje inteligencija mlade publike, koja kao i mi kad smo bili mladi, želi čitati pametne i ozbiljne tekstove.

a možda se i varam, možda u državi starno živi gomila kretena kojoj je krajnji domet pročitati nešto više o pijanoj ann nicole smith.
 
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 15:36   #65
Quote:
LadyInRed kaže:
fenomenalno mi je kad ljudi nabijaju na kolac novine čiji je tek 2.broj izašao sve novinarski kritičari Timesa i sl
draga, u prvi broj se obično stavlja krema svih krema.
dakle, sigurno na trziste nece izaci s izdanjem losijim nego sto ce to biti sutra, jer je prvo izdanje itekako ogledni primjerak i treba privuci ljude.

Trebao bi matija odustat od tiskanog izdanja i ostat na online izdanju koje ima jedno 500 članaka više
i tuđih fotki naravno
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 15:42   #66
Quote:
anonimac kaže:
a da su novine loše, složili su se i moji prijatelj od kojih neki kao urednici novinari rade i više od dvadeset godina.
Nemoj se ljutiti, ali mislim da to i nije neki kriterij ili argument jer, sviđale se meni "24 sata" ili ne (ne sviđaju mi se, ali mislim da itekako imaju potencijala), i više je nego jasno da je ekipa htjela napraviti novine potpuno drukčije od onih kakve rade oni koji kao urednici novinari rade i više od dvadeset godina. Sasvim je, dakle, logično da se takve novine neće svidjeti ljudima koji već preko 20 godina rade nešto drugo i dobrim novinama smatraju nešto skoro pa dijametralno suprotno. Sad, to kaj je uredništvu "24 sata" glavna fora bit drukčiji od takvih novina isto je problem za sebe, ali o tome kasnije.

Osim toga, bilo bi zgodno čuti zašto ih ti iskusni novinari i urednici smatraju lošima. Samo njihovo iskustvo, s obzirom na kvalitetu drugih novina u RH, i nije mi neko jamstvo da znaju o čemu govore.

No, sve to rečeno i nakon još jednog listanja "24 sata", skužila sam što me još ondje smeta (osim same činjenice da nema teksta).

Prvo, smeta me patetičan i pretenciozan Babićev nastup u uvodniku. Kao, oni se neće prodavati, nego će prodavati priče. Osim kaj mi je i inače super antipatično promovirati nekaj svoje na način da sve koji rade nekaj drugo nazivaš prodanim dušama (al to je, doduše, Babiću i više nego svojstveno), fakat se čovjek zapita - a koje to priče? Mislim, u ovom prvom broju ima možda jedna polupriča (ona o onom tipu sa slikama golih komada, gdje bi i ta priča puno bolje pristajala nekom tjednom dodatku ili tjednom časopisu jer ovdje - jednostavno nema dovoljno teksta), a drugo je... ne znam kako bih to nazvala. Možda i jesu vijesti u klasičnom 5W obliku, ali nisam još naišla ni na jednu koja bi mi odgovorila na pitanje: "Zašto da to čitam ovdje, a ne na Hininom sajtu?"

Drugo, furaju nekakvo autorstvo (kraj svakog teksta koji netko potpisuje je i slika da bi se, kao, dalo lice ljudima koji stoje iza toga što su napisali), a ono kaj u tim fotografijama ovjenčanim tekstovima piše - nije nimalo autorski. Nastoje se razlikovati od Jutarnjeg i Večernjeg po suštinskoj filozofiji, a ti tekstovi ne izgledaju kao da se od JL i VL razlikuju po suštinskoj filozofiji, nego kao tekstovi isti kao i u JL i VL, samo skraćeni. A skraćeni su tako da u njima nema ničeg autorskog i kao da je jedini cilj tog kraćenja bilo - da bude kratko. Ne znam kog vraga onda trebaju te fotke i zašto itko uopće išta potpisuje.

Treće, oni se neće prodavat, a imaš tekstove o Massimu i onoj bezveznjači iz Elementala, kao naručene za promocije novih albuma, turneja itd. Mislim, ne znam, možda griješim...

Ja još uvijek vjerujem da su to dječje bolesti i da će "24 sata" nekak pronać svoju "filozofiju novina" u hodu, ali osim kaj sve više vjerujem da ni tada to ne buju novine za mene, malo me iritira taj marketing babble u kojem tvrde da već imaju ideju vodilju, iako je očito da im je jedina ideja vodilja "NE KAO JUTARNJI/VEČERNJI" i niš drugo.

Mene, recimo, zanima kak su si oni zamislili nekog "prosječnog čitatelja". Ono, komu oni sve to pišu?
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 15:44   #67
Quote:
anonimac kaže:
nema to veze s browserom nego lektorima, osim ako opera nema obicaj dodavati slova po vlastitoj želji u naslove.

dizajn novina je los, stvarno je nepregledan i kaotican, bez reda i smisla.

što se novina tiče, ja definitivno nisam ciljana publika, a da su novine loše, složili su se i moji prijatelj od kojih neki kao urednici novinari rade i više od dvadeset godina. ne vidim razlog da se podcjenjuje inteligencija mlade publike, koja kao i mi kad smo bili mladi, želi čitati pametne i ozbiljne tekstove.

a možda se i varam, možda u državi starno živi gomila kretena kojoj je krajnji domet pročitati nešto više o pijanoj ann nicole smith.
jebemu mater da mu jebem tehnicki nepismenu, ako nesto radi u IE i MOzilli, a ne radi u operi, odnosno samo u jednom browseru ne prepoznaje space - onda je to lektorska greska? jesi ti mozak donirao znanosti?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 15:45   #68
Quote:
goldberry kaže:
Jedina dobra priča je ova o ovom tipu s 1000 fotki žena...e, takve priče bi trebale nositi te novine,
Mene jedino zanima tko je kome maznuo tu priču. Naime, o istom tom tipu veliku reportažu ima i današnji Globus...

__________________
"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen." (Ludwig Wittgenstein)
Bernard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 15:50   #69
Quote:
Cyn kaže:
Mene, recimo, zanima kak su si oni zamislili nekog "prosječnog čitatelja". Ono, komu oni sve to pišu?
Pa upravo to. Možda se Babić druži samo s kretenima pa misli da je čitava Hrvatska puna kretena, ali...

razmišlja...

Ma okej, kužim na koga cilja.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 15:53   #70
Quote:
plavva kaže:
okej, znaci ne radi kako treba u operi, tako si odmah mogao reci. sto ne znaci da su posrijedi lektorske greske, nego tehnicki problemi. al kad treba pljuvat, nije bitan razlog, jel tako dd?
Ne znam ni ne zanima me u cemu je problem, niti imam namjeru svaku stranicu provjeravati u 3 browsera ne bih li ustanovio je li rijec o lektorskom propustu ili tehnickim problemima.

Od ozbiljne firme ocekujem i ozbiljne i funkcionalne stranice, a ovakve stranice kakve su prikazane na screenshotu nisu bas zavrijedile neku pohvalu, tako da su popljuvane s razlogom.
__________________
Nemoj da bacaš betonske table sa vrha svoje zgrade!
Nemoj da bacaš betonske table, polupaćeš auta, a možda i ljude!
Dylan Dop is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 15:55   #71
Quote:
Dylan Dop kaže:
Ne znam ni ne zanima me u cemu je problem, niti imam namjeru svaku stranicu provjeravati u 3 browsera ne bih li ustanovio je li rijec o lektorskom propustu ili tehnickim problemima.

Od ozbiljne firme ocekujem i ozbiljne i funkcionalne stranice, a ovakve stranice kakve su prikazane na screenshotu nisu bas zavrijedile neku pohvalu, tako da su popljuvane s razlogom.
Gle, ti si picajla koja nema ni znanja ni argumenata. Odi plesat balet ili svirat klavir ili štogod već gejevi rade.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:01   #72
Quote:
Dylan Dop kaže:
Ne znam ni ne zanima me u cemu je problem, niti imam namjeru svaku stranicu provjeravati u 3 browsera ne bih li ustanovio je li rijec o lektorskom propustu ili tehnickim problemima.

Od ozbiljne firme ocekujem i ozbiljne i funkcionalne stranice, a ovakve stranice kakve su prikazane na screenshotu nisu bas zavrijedile neku pohvalu, tako da su popljuvane s razlogom.
ti bi nasao nesto za pljuvat i da sve savrseno funkcionira.


stvar je okej na dva browsera, na trecem povremeno jebe space. jebote, greska skoro pa za haag.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:03   #73
Quote:
plavva kaže:
ti bi nasao nesto za pljuvat i da sve savrseno funkcionira.


stvar je okej na dva browsera, na trecem povremeno jebe space. jebote, greska skoro pa za haag.
On je vjerojatno jedan od onih tipova kojima film nije dobar zato kaj se u svemiru ne bi trebale čut eksplozije ili zato kaj se u jednoj sceni negdje u lijevom kutku vidi mikrofon
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:04   #74
tek sam ih sad vidjela na papiru...

za tekstove - nisam kompetentna suditi o necijoj kvaliteti pisanja... ali temama mi nisu nimalo privlacni (nisu niti jedne novine, da se razmemo) i ne namjeravam ih kupovati, niti pratiti...

grafika - nepregledna i opterecujuca
s obzirom na veliku kolicinu fotografija koje su same po sebi jake, ostatak vizualnih elemenata samo radi kaos na stranicama...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:06   #75
Quote:
walter kaže:
Gle, ti si picajla koja nema ni znanja ni argumenata. Odi plesat balet ili svirat klavir ili štogod već gejevi rade.
Ne znam sto rade, provjeri kod ekipe s onog popisa, pa mi javi.
__________________
Nemoj da bacaš betonske table sa vrha svoje zgrade!
Nemoj da bacaš betonske table, polupaćeš auta, a možda i ljude!
Dylan Dop is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:07   #76
Quote:
atlantis kaže:
grafika - nepregledna i opterecujuca
s obzirom na veliku kolicinu fotografija koje su same po sebi jake, ostatak vizualnih elemenata samo radi kaos na stranicama...
Slažem se sa svojom Najvećom Neprijateljicom.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:10   #77
Quote:
Cyn kaže:
Nemoj se ljutiti, ali mislim da to i nije neki kriterij ili argument jer, sviđale se meni "24 sata" ili ne (ne sviđaju mi se), i više je nego jasno da je ekipa htjela napraviti novine potpuno drukčije od onih kakve rade oni kao urednici novinari rade i više od dvadeset godina. Sasvim je, dakle, logično da se takve novine neće svidjeti ljudima koji već preko 20 godina rade nešto drugo i dobrim novinama smatraju nešto skoro pa dijametralno suprotno.


a sto bi se ljutio, pa razgovaramo, uvijek ostavljam prostor da nisam u pravu. i mislio sam da ce netko reagirati na tih 20 godina. Istina je, može biti logično da se tim ljudima novine neće svidjati, ali njih ne treba zamišljati kao neke starce koji misle da su najpametniji nego ljude koji imaju iskustva u tom poslu i iza sebe imaju uspješne projekte, ne samo u dnevnim novinama.

Quote:
Osim toga, bilo bi zgodno čuti zašto ih ti iskusni novinari i urednici smatraju lošima. Samo njihovo iskustvo, s obzirom na kvalitetu drugih novina u RH, i nije mi neko jamstvo da znaju o čemu govore.
loše je zato što je:

dizajn nepregledan i razbacan. meni osobno, to je nečitko. previše istih boja, loš prijelom, loš papir. dakle s produkcijske strane, izgleda kao kakav tvornički list.

ciljana publika su mlađi čitatelji koji sve te informacije ionako mogu naći na internetu, a 24 im ne garantira da će o tome više saznati iz njihovih novina, naprotiv, dobit će još manje informacija, pa sve više liči na newsletter negoli na novine.

txtovi su prekratki, a do toga sam došao i provodeći malu anketu među ljudima koji su novine kupili. opet kažem, to je osobni dojam, ja kad kupim novine tražim unutra više od par rečenica o nekoj temi. Njihove vijesti su kao podnaslovi bez daljnjeg txta.

usred txta o jarnjaku - bioprognoza. neki red mora postojati a ovdje ga nema.

od svega toga, meni je zapravo najviše žao što matija propušta priliku da napravi novine koje će biti relevantne i imati kredibilitet i kojima će ljudi vjerovati. Ovaj tračersko zabavni stil pomiješan s "ozbiljnim" temama mi jednostavno ne stoji.

teme su loše (ako se to može nazvati temama) i sve zajedno djeluje konfuzno.

mogu i dalje to rezimirati stranicu po stranicu.

Quote:
No, sve to rečeno i nakon još jednog listanja "24 sata", skužila sam što me još ondje smeta (osim same činjenice da nema teksta).

Prvo, smeta me patetičan i pretenciozan Babićev nastup u uvodniku. Kao, oni se neće prodavati, nego će prodavati priče. Osim kaj mi je i inače super antipatično promovirati nekaj svoje na način da sve koji rade nekaj drugo nazivaš prodanim dušama (al to je, doduše, Babiću i više nego svojstveno), fakat se čovjek zapita - a koje to priče? Mislim, u ovom prvom broju ima možda jedna polupriča (ona o onom tipu sa slikama golih komada, gdje bi i ta priča puno bolje pristajala nekom tjednom dodatku ili tjednom časopisu jer ovdje - jednostavno nema dovoljno teksta), a drugo je... ne znam kako bih to nazvala. Možda i jesu vijesti u klasičnom 5W obliku, ali nisam još naišla ni na jednu koja bi mi odgovorila na pitanje: "Zašto da to čitam ovdje, a ne na Hininom sajtu?"Mene, recimo, zanima kak su si oni zamislili nekog "prosječnog čitatelja". Ono, komu oni sve to pišu? [/B]
evo, s ovim se slažem, a tko je njihova publika ne mogu ni zamisliti. ako budu i imali neku jaču temu, koncept im ne dozvoljava da je detaljno obrade. ne znam, možda sam ja starija generacija kojoj to ne može sjesti (iako sam na netu zadnjih deset godina), možda stvarno postoji publika za ovako nešto.

mislim da ima i dobrih stvari, a to je praktičan format i jer je konceptulano nov (iako se meni koncept ne sviđa). kako će se dalje razvijati, teško mi je reći, ali tak koncept super kratkih txtova ne ostavlja puno prostora.

treba vidjeti što će sad vjesnik napraviti i kakao će izgledati.
 
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:10   #78
Quote:
Dylan Dop kaže:
Ne znam sto rade, provjeri kod ekipe s onog popisa, pa mi javi.
Ponekad ne postoji razmak između dvije riječi na besplatnom web-izdanju dnevnika 24 sata. Na osnovu toga ti si zaključio da su te novine loše. Jel ti pušiš cigaretu s muštiklom čovječe, jel si briješ noge, ono, pereš ruke svaki put kad iz dnevnog boravka uđeš u kuhinju i te stvari, garniraš ručak tako da razrezeš rotkvicu i pičneš ju u pire. Pa ti si mister bin momak!

Ali ne ćetajmo više.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:14   #79
Quote:
atlantis kaže:
grafika - nepregledna i opterecujuca
s obzirom na veliku kolicinu fotografija koje su same po sebi jake, ostatak vizualnih elemenata samo radi kaos na stranicama...
ne znam, meni vizualno okej izgledaju.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:15   #80
Quote:
plavva kaže:
jebemu mater da mu jebem tehnicki nepismenu, ako nesto radi u IE i MOzilli, a ne radi u operi, odnosno samo u jednom browseru ne prepoznaje space - onda je to lektorska greska? jesi ti mozak donirao znanosti?
nisam jos u pravu si, opera je problem, prenaglio sam s donosenjem zakljucaka, isprika lektorima.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.