Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2013., 13:29   #101
Quote:
hrvoje_fila kaže: Pogledaj post
da nije onaj psihijatrijski slučaj Kukac?
Kaj misliš?
__________________
vedranfalica.com
ermallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 08:27   #102
Quote:
ermallion kaže: Pogledaj post
A dok ima fizičkih galerija i kolekcionara umjetnina, bit će i analogne fotografije - pogotovo ulične fotografije. Ove digitalne pizdarije su zvijezde Internet-fotografije, forumskih natječaja, društvenomrežnih prodrkavanja, ali ručno rađeno povećanje na barit će uvijek biti jedini 'real deal'.
kaj god... dagerotipija je jedina autentična fotografska tehnika, sve ostalo je čisti jad i bijeda - vrijedno prezira!
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 15:41   #103
Quote:
ferdinandmax kaže: Pogledaj post
kaj god... dagerotipija je jedina autentična fotografska tehnika, sve ostalo je čisti jad i bijeda - vrijedno prezira!
Ima nešto i u tome. :P

Da se razumije, ja fotkam i digitalno.
__________________
vedranfalica.com
ermallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 21:18   #104
Pozdrav ne razumijem se u fotoaparate i fotografiju pa bi vas zamolio za pomoć.
Naime došao sam u posjed LEICAFLEX MOTOR. Otprilike znam što je, neznam jel ispravno, ako je koliko bi mogao dobiti za to.
Ispričavam se na upadu i oglasu
http://www.njuskalo.hr/fotooprema/le...oglas-12685291
vuletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 07:01   #105
Quote:
vuletina kaže: Pogledaj post
Pozdrav ne razumijem se u fotoaparate i fotografiju pa bi vas zamolio za pomoć.
Naime došao sam u posjed LEICAFLEX MOTOR. Otprilike znam što je, neznam jel ispravno, ako je koliko bi mogao dobiti za to.
Ispričavam se na upadu i oglasu
http://www.njuskalo.hr/fotooprema/le...oglas-12685291
Kod nas za tak nes tesko nac kupca. taj sa njuskala i nezgleda u bas ispravnom stanju.
U ebay sa oksidiranim kontaktima, neispitan stoga prodan ko defekt
http://www.ebay.de/itm/Leitz-Leica-L...p2047675.l2557
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 21:13   #106
Hvala na odgovoru.

Inače ovaj moj nije oksidirao, ali neznam je li ispravan.
Koliko je čest taj fotoaparat u Hrvatskoj, kako bi ga uopće mogao isprobati ?
vuletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 18:42   #107
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
Laica M7je savršenstvo za 35 mm, još ako slikate portrete pa stavite 90mm/ f 2 dođe da plačeš, nemam je osobno ali sam je imao priliku malo koristit , tko se s time ne slaže???

Generalno sam misljenja da ime jedne kompanije i njen produkat te ne cine boljim fotografom ako u glavi nemas mastu. Ovo su za mene sto pricas samo detalji. Imao sam brdo Leica kamera, po nekoliko komada, i vecinom su samo skupljale prasinu. Jednom je jedna pala s regala i rasula se u nekoliko komada. Mene M modeli Leice nikada nisu privlacili niti sam ih htjeo imati a imao sam ih samo zato sto ih nisam htjeo imati, tako to obicno bude. Dobar dio cijene ide samo na raun imena kompanije. Da su slike pomocu nje bolje od drugih kamera ne, da su losije takodje ne.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 18:58   #108
Quote:
ermallion kaže: Pogledaj post
Naravno, street se može fotkati, kao i sve drugo, sa bilo kojim aparatom - sve je samo pitanje osobnog stila, općih konvencija, koncepta i sličnog. Ja samo kažem da je ova Leica još uvijek itekako dobar alat ako se koristi na pravi način, ne ulazim u to da li je lakše raditi s nekim drugim aparatom, i vrijedi određenu količinu novaca. Osobno, street (i srodno) fotkam LTM rangefinderom i to zbog puno razloga. S druge strane, prijatelj koji fotka zaista vrhunski street koristi samo SLR-ove, često bez ikakve prizme - RF mu nikad nije sjeo. Doduše, treba napomenuti da su Barnack Leice MILJAMA bolje od FSU FED-ova, Zorkija i sličnog. Volim ja Zorkije, ali viewfinder, a onda i izrada i drugo, se zaista ne mogu uspoređivati s Leicom IIIx. To je razlog zašto nema puno street fotografa sa FSU fotićima. Ali ima još uvijek itekako puno fotografa sa LTM Leicama.

Što se tiče korištenja svjetlomera, s njim na ulici treba biti oprezan i ne vjerovati mu previše. Osobno sam prestao koristiti svjetlomjer za svaku fotku jer je često izmjerio nešto što nisam htio. Savršeno eksponirana ulična fotografija je često nezanimljiva.

Osim umjeća komponiranja i kadriranja, naravno, Cartier-Bresson je poznat i po brzini. Više manje svi tekstovi koji se bave njegovom fotografijom anegdotalno spominju i činjenicu da je imao mačje reflekse i brzinu. Nisi ni skužio da je nešto ufotkao. To je, između ostaloga, zato jer je koristio LTM Leicu - koja je mala, čiji finder nema viška informacija. Jednostavno, kad bi zaključio da bi se mogao odviti zanimljivi kadar, u glavi bi kadrirao, procijenio udaljenost i zaključio kakva ekspozicija mu treba, prenio to na fotić i u trenu kad bi se odvila zanimljiva situacija, samo bi pislonio aparat na oko i pritisnuo zatvarač. Da je imao moderni SLR i koristio ga na način na koji mnogi koriste moderni SLR, stavio bi ga na lice, mjerio svjetlo, prtljao po kompenzaciji ekspozicije i slične pizdarije i nikad ne bi bio Henri Cartier-Bresson. Naravno, Henri Cartier-Bresson je Henri Cartier-Bresson i vjerujem da bi ubrzo skužio da se tako ne fotka ono što on želi.

A dok ima fizičkih galerija i kolekcionara umjetnina, bit će i analogne fotografije - pogotovo ulične fotografije. Ove digitalne pizdarije su zvijezde Internet-fotografije, forumskih natječaja, društvenomrežnih prodrkavanja, ali ručno rađeno povećanje na barit će uvijek biti jedini 'real deal'.
Za uspjesnu ulicnu fotografiju vi prvo morate biti puni kao brod. Kamera svaka moze fotografirati, vi mozete imati i mastu za isto ali cinjenica je da ulicna fotogafija kakva god bila vise vrijedi paznje iz New York-a nego neka iz Zagreba ili Bratislave. Znaci presudna je lokacija kao garat samom kvalitetu onog sto ce biti u kadru. Da li je sama kompozicija fotografije po onoj ili ovoj teoriji o fotografiji i samoj kompoziciji je detalj samo. Znaci; prvo lokacija onda naravno masta i onaj trenutak a tek na 1001 mjestu su kompozicije prema knjigi, koja je kamera u pitanju, koji film itd. Takodje i samo vrijeme igra ulogu. Ako danas fotografirate po ulicama New York-a vi necete isto satviti u glaeriju te prezentovati javnosti vec naredni dan, nego tek za 10, 20 ili cak 30 godina.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 00:59   #109
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Generalno sam misljenja da ime jedne kompanije i njen produkat te ne cine boljim fotografom ako u glavi nemas mastu. Ovo su za mene sto pricas samo detalji. Imao sam brdo Leica kamera, po nekoliko komada, i vecinom su samo skupljale prasinu. Jednom je jedna pala s regala i rasula se u nekoliko komada. Mene M modeli Leice nikada nisu privlacili niti sam ih htjeo imati a imao sam ih samo zato sto ih nisam htjeo imati, tako to obicno bude. Dobar dio cijene ide samo na raun imena kompanije. Da su slike pomocu nje bolje od drugih kamera ne, da su losije takodje ne.
Bok. Kaj kažeš na Leicu X, jesi i taj imao?
emanuel shiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 14:27   #110
Leice su anomalija i cudo (super stakla, vjecni dizajn, jebena cijena - a tek komentari na netu vezano uz to hihihihi). Volio bi imati 262 m-d ali su ga skartirali ): Ali pocekati ce... dok novci ne budu problem i dok se rijesim stambeno pitanje
shulak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2019., 12:09   #111
Hej ekipa, ima li itko iskustva s popravkom Leice u ZG? Imam Minilux koji je počeo izbacivati onaj zloglasni E02 i rado bih ga popravio. Našao sam dvije opcije za popravak - jednu u Portugalu, drugu u Ukrajini - ali radije bih to obavio lokalno ako mogu. Hvala na pomoći!
__________________
Hello Tiger, thank you for helping sustain the S.J.'s. I wish you could have taken some italian rain.
Maybe Petra will find the words to describe to you what a fun night it was.
How far we have travelled just for this. To be here. Meet you someday, friend. ¡DCB!
oktopod is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2020., 19:59   #112
Leica M10 Monochrom

Zašto crno-bijela kamera? Zato jer umjesto polja RGB pixela s filterima, svaki pixel je kompletno posvećen bilježenju svjetlosne informacije zbog čega je slika bolja, bolja je gradacija, nema filtera pa je bolja osjetljivost itd. Tako otprilike piše u opisu. Zvuči odlično. Jedini problem je cijena, kod B$H $8300.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2020., 23:21   #113
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Zašto crno-bijela kamera? Zato jer umjesto polja RGB pixela s filterima, svaki pixel je kompletno posvećen bilježenju svjetlosne informacije zbog čega je slika bolja, bolja je gradacija, nema filtera pa je bolja osjetljivost itd. Tako otprilike piše u opisu. Zvuči odlično. Jedini problem je cijena, kod B$H $8300.
Hipsterština na kvadrat...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.