Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2015., 17:07   #21
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Evo jedan:
http://www.moj-posao.net/Savjet/6101...cenost-zena/2/

Misliš li da šire teorije zavjera ili možda ipak ne?
Pitao sam za konkretni primjer, gdje ti poslodavac može dati veću plaću zbog spola, ovo su propagande.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 17:23   #22
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pitao sam za konkretni primjer, gdje ti poslodavac može dati veću plaću zbog spola, ovo su propagande.
Plaća se dogovara na individualnoj razini i u većini firmi u hrvatskoj je poslovna tajna. Pogledaj malo oglase za zapošljavanje, koliko ih ima definiranu plaću.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 17:32   #23
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Ovo što ti predlažeš je anarhija.
Nije anarhija već sloboda govora, kamen temeljac zapadne civilizacije.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 17:37   #24
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Plaća se dogovara na individualnoj razini i u većini firmi u hrvatskoj je poslovna tajna. Pogledaj malo oglase za zapošljavanje, koliko ih ima definiranu plaću.
Vjerojatno bi ženskica u salonu auta bila bolje plaćena, nego kad bi ja morao tamo biti seksualni objekt

vjerojatno bi i neka muška sirovina bila bolje plaćena negdje u žungli di treba krčiti šumu od mene

Ja razlikujem plaću, od socijalne pomoći.

Poslodavac te plati onoliko koliko si koristan, a socijala ti je opet u visini onog koliko si hendikepu...

Problem kod feminizma je sljedeći:

Ne žele imati stranku, pa da od žesnkih pokupe glasove, jer znaju, dobro znaju, da one ne predstavljaju većinu žena!

Pretvaraju žene u muškarce, mnoge žene žele biti žene, i majke i ja takve smatram za društvo korisnije.

Ako bi ja bio na vlasti, ja bi rađe ženu nagrađivao po broju djeteta, nego po nečemu drugom, ne smtaram da žene treba zvat u vojsku ili na platformu.

Ako ćemo baš o nepravdi, onda treba reći da žene statistički dulje žive i to pet godina, pet godina manje rade do penzije, dakle 10 godina su u prednosti, plus što smo i vojsku služili godinu dana, a nije nam se računao radni staž. Dakle 11 godina žena je u zakonskoj prednosti od mene, a zdravlje mi je takvo da ni ja nisam u mogućnosti koristiti te muške "prednosti" rada na oceanima ili džunglama.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 17:39   #25
Prije bih rekao da su muškarci danas diskriminirani. Koliko žena radi opasne poslove? Uglavnom su takva radna mjesta rezervirana za muškarce jer su kao "jači". Aha, toliko o ravnopravnosti. Nezaposlena žena, daj joj ponudu da ide raditi u rudnik, da ide zavarivati cijevi,... koliko žena radi te "prljave" i opasne poslove ? Da ne govorim kako recimo za prijam u vojsci ili policiji imaju puno niže kriterije za žene, al zar ne bi oba spola jednako trebala biti spremna?
Ravnopravnost Da, samo tamo gdje ženama odgovara, tamo gdje ne odgovara, tu se ne traži ravnopravnost.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 17:39   #26
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Evo jedan:
http://www.moj-posao.net/Savjet/6101...cenost-zena/2/

Misliš li da šire teorije zavjera ili možda ipak ne?
Jel ti znaš čitati?
Prangija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 18:02   #27
Quote:
Prangija77 kaže: Pogledaj post
Jel ti znaš čitati?
U čemu je problem? U datumu članka?
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 18:05   #28
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Prije bih rekao da su muškarci danas diskriminirani. Koliko žena radi opasne poslove? Uglavnom su takva radna mjesta rezervirana za muškarce jer su kao "jači". Aha, toliko o ravnopravnosti. Nezaposlena žena, daj joj ponudu da ide raditi u rudnik, da ide zavarivati cijevi,... koliko žena radi te "prljave" i opasne poslove ? Da ne govorim kako recimo za prijam u vojsci ili policiji imaju puno niže kriterije za žene, al zar ne bi oba spola jednako trebala biti spremna?
Ravnopravnost Da, samo tamo gdje ženama odgovara, tamo gdje ne odgovara, tu se ne traži ravnopravnost.
Koliko muškaraca danas radi opasne poslove? Sigurno više nego žena, ali 5% ukupno zaposlenih muškaraca možda radi opasan posao, ostali baš i ne.

Rad u trgovini je težak fizički rad, a plaće su mizerija. Većina zaposlenih u trgovini su žene.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 18:27   #29
Gems to ti je elementarna ekonomska računica, rdnici su plaćeni prema vrijednosti koju stvaraju.

Žene su manje plaćenje u globalu jer imaju različite preferencije i biološku su drugačije od muškaraca. Osim ovih opasnih poslova koji zahtijevaju tjelesnu snagu i dobro su plaćeni, žene manje traže povišice, češće izaberu društvene beskorisne studije, manje ih zanimaju tvrde znanosti koje su uglavnom bolje plaćene bolje, među npr. doktorima su sklonije manje plaćenim specijalizacijama, rijeđe rade prekovremeno, rijeđe rade noćne, uveliko stavljaju obitelj ispred karijere itd. itd..kad se ovi faktori uračunaju gender pay gap nestane.

Femistice naprosto ignoriraju ove gole činjenice i samo se pozivaju na ishod. Manipulacija i glumatanje žrtve s ciljem da se zakonom i državnom prisilom "ispravljaju" biološke i preferencijalne razlike među spolovima. Kao što sam rekao, još jedna hrpa kulturnih marksista. Fuj.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 19:43   #30
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
U čemu je problem? U datumu članka?
Pa ne piše nigdje da za isti posao muškarac dobije više samo zato što je muškarac. Kaže da u prosjeku, kad zbrojiš sve plaće, sumarno žene zarade manje, jer se mahom odlučuju za manje profitabilna zanimanja. To je njihov slobodni izbor.
Prangija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 09:12   #31
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Koliko muškaraca danas radi opasne poslove? Sigurno više nego žena, ali 5% ukupno zaposlenih muškaraca možda radi opasan posao, ostali baš i ne.

Rad u trgovini je težak fizički rad, a plaće su mizerija. Većina zaposlenih u trgovini su žene.
U dućanu. Poviri u skladišta tih istih trgovina.
To je toliko sivo područje za manipulaciju da su svi u pravu ako se tako želi.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 14:43   #32
[QUOTE=satnik;56064953]Gems to ti je elementarna ekonomska računica, rdnici su plaćeni prema vrijednosti koju stvaraju.

Quote:
Žene su manje plaćenje u globalu jer imaju različite preferencije i biološku su drugačije od muškaraca. Osim ovih opasnih poslova koji zahtijevaju tjelesnu snagu i dobro su plaćeni, žene manje traže povišice
zašto manje traže povišice?
Quote:
češće izaberu društvene beskorisne studije,
koja su to?
Quote:
manje ih zanimaju tvrde znanosti koje su uglavnom bolje plaćene bolje,
znanost (pri tom mislim na fiziku, kemiju, biologiju, matematiku) baš i ne spada u jako dobro plaćene poslove, ne znam na što si mislio

Quote:
uveliko stavljaju obitelj ispred karijere itd.

jel baš žene žele preuzet veći dio brige za obitelj ili je to zato što muškarci (bar neki) ne preuzimaju svoj dio?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 18:44   #33
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
zašto manje traže povišice?
To trebaš pitati žene, nisu sklone riziku i nisu sklone boriti se za povišice u globalu, postoje studije ovog fenomena. Manje žena su financijski analisti, manje njih su venture kapitalisti, manje ih se odluči na visoko stresne poslove koje zahtijevaju veiliki rizik. Ovo je prirodno i urođeno u ljudskoj naravi, ne možeš protiv prirode.
Quote:
koja su to?
Medicinske sestre, učiteljice, odgajateljice, ljudski resursi, administratorice, ekonomistice, ženske studije, psihologija, socijalne znanosti, povijest, jezici i literarura i ostali društveni smjerovi (koje Japan evo mahom ukida jer su beskorisne) i ostale mekane "znanosti".

http://libertyunyield.wpengine.netdn...-of-majors.jpg

Redom manje plaćene profesije. Među doktorima rijetko imaš žene neurokirurge npr. a puno više u općoj praksi.
Quote:
znanost (pri tom mislim na fiziku, kemiju, biologiju, matematiku) baš i ne spada u jako dobro plaćene poslove, ne znam na što si mislio
Nemaš žena inžinjera koliko muškaraca, nemaš pilota žena, nemaš ih na buštinama nafte u Atlantiku po 8 mjeseci koliko i muškaraca, nemaš ih na gradilištima ili u projekt menadžmentu, nemaš ženskih programera koliko muškaraca niti system administratora - sve redom odlično plaćeni poslovi. Znanosti ove vrste su jednostavno privlačnija muškarcima i statistika to potvrđuje. Preferencije i prirodni interesi su u pitanju.

Quote:
jel baš žene žele preuzet veći dio brige za obitelj ili je to zato što muškarci (bar neki) ne preuzimaju svoj dio?
Elementarna biologija, mi smo vrsta sisasavca koja odgaja i ulaže velike napore da bi odgojila potomke, žene su tu ključne. Borci za socijalnu pravdu negiraju i ignoriraju prirodu i bore se za državnu zaštitu od nekakve fantmske "patriarhije" koja navodno potiskuje žene i čini im različitima od muškaraca. Ali priroda je priroda, žene doista jesu različite i to je normalna evolucijska pojava.

Zapitaj se ovo, valjda priznaješ da postoje fizičke razlike i da su muškarci jači, brži, spretniji od žena, žene su prirodno emocionalno jače i to je također normalno. No postoje izrazite razlike između ženskog i muškog mozga također. Zapitaj se, šah je igra u kojoj ti ne treba fizička snaga već analitički proces - i žene se mogu s muškarcima u šahu takmičiti. Zašto ne? Postoji li neka prirodna razlika u mozgu koja čini jedan spol jačim od drugog u šahu na primjer?

Zadnje uređivanje satnik : 02.11.2015. at 19:24.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 19:05   #34
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Ovo što ti predlažeš je anarhija.
Uopće nije anarhija, niti najmanje.

Umjesto da subjetkivno, prema svom svjetonazoru, vjerovanju ili čemu već tumači što netko smije reći ili ne smije reći... što se definitivno kosi sa slobodom izražavanja, da, čak i onda kad se nekome ne sviđa (uvijek se nekome ne sviđa) ...

ako misliš da te nečija riječ vrijeđa onda to moraš i lijepo dokazati na sudu da ti je nanešena konretna šteta, emocionalna ili fizička.

Možda bi se u tom slučaju pokazalo da velika većina ovih vječno uvrijeđenih jednostavno moraju odrasti. Ili naučiti kao se mjenja kanal ili briše nečiji komentar.
Prangija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 20:39   #35
[QUOTE=satnik;56074607]
Quote:
To trebaš pitati žene, nisu sklone riziku i nisu sklone boriti se za povišice u globalu, postoje studije ovog fenomena. Manje žena su financijski analisti, manje njih su venture kapitalisti, manje ih se odluči na visoko stresne poslove koje zahtijevaju veiliki rizik. Ovo je prirodno i urođeno u ljudskoj naravi, ne možeš protiv prirode
.
Dio odgovora nije odgovor na pitanje koje sam postavila; pod tražiti povišicu mislila sam pod povišicu za isti posao. Ako žene doista nisu sklone izboriti se za povišicu u istim okolnostima, mislim da je sasvim u redu ukazati na to i dati im podršku da to probaju promijeniti.
Datti podršku grupi ljudi koja je u nečem slabija. Što ne znači da nemma područja u kojima su muškarci slabiji i u kojima njima treba dati podršku.

Quote:
Medicinske sestre, učiteljice, odgajateljice, ljudski resursi, administratorice, ekonomistice, ženske studije, psihologija, socijalne znanosti, povijest, jezici i literarura i ostali društveni smjerovi (koje Japan evo mahom ukida jer su beskorisne) i ostale mekane "znanosti".
to su sve po tebi beskorisna zanimanja?
mislim da neće, čitala sam malo onu temu, to je bio samo prijedlog

[
Quote:
Redom manje plaćene profesije. Među doktorima rijetko imaš žene neurokirurge npr. a puno više u općoj praksi.
zašto su slabije plaćena? da li rad jednog npr. kemičara ili fizičara u fundamentalnim istraživanjima vrijedi manje od rada odvjetnika ili managera
to što se netko može bolje prodati ne znači da njegov rad vrijedi više

Quote:
Nemaš žena inžinjera koliko muškaraca, nemaš pilota žena, nemaš ih na buštinama nafte u Atlantiku po 8 mjeseci koliko i muškaraca, nemaš ih na gradilištima ili u projekt menadžmentu, nemaš ženskih programera koliko muškaraca niti system administratora - sve redom odlično plaćeni poslovi. Znanosti ove vrste su jednostavno privlačnija muškarcima i statistika to potvrđuje. Preferencije i prirodni interesi su u pitanju.
ovo što si nabrojao nema veze sa znanosti, referirala sam se na tvoje spominjanje znanosti
Quote:
Elementarna biologija, mi smo vrsta sisasavca koja odgaja i ulaže velike napore da bi odgojila potomke, žene su tu ključne. Borci za socijalnu pravdu negiraju i ignoriraju prirodu i bore se za državnu zaštitu od nekakve fantmske "patriarhije" koja navodno potiskuje žene i čini im različitima od muškaraca. Ali priroda je priroda, žene doista jesu različite i to je normalna evolucijska pojava
.
moje pitanje je bilo da li misliš da žene žele preuzeti sve te obaveze - ja mislim da ne
danas nije uopće pitanje da li žena želi raditi - ona to mora, ali onda muškarci moraju preuzetii svoj dio obaveza oko obitelji

Quote:
Zapitaj se ovo, valjda priznaješ da postoje fizičke razlike i da su muškarci jači, brži, spretniji od žena, žene su prirodno emocionalno jače i to je također normalno. No postoje izrazite razlike između ženskog i muškog mozga također
.
slažem se da postoje, ali konkretno koliko su prirodne, koliko rezultat odgoja utjecaja okoline teško možemo razlučiti
a nisu ni sve žene, ni svi muškarci isti
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 21:52   #36
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
.
Dio odgovora nije odgovor na pitanje koje sam postavila; pod tražiti povišicu mislila sam pod povišicu za isti posao. Ako žene doista nisu sklone izboriti se za povišicu u istim okolnostima, mislim da je sasvim u redu ukazati na to i dati im podršku da to probaju promijeniti.
Datti podršku grupi ljudi koja je u nečem slabija. Što ne znači da nemma područja u kojima su muškarci slabiji i u kojima njima treba dati podršku.


to su sve po tebi beskorisna zanimanja?
mislim da neće, čitala sam malo onu temu, to je bio samo prijedlog

[
zašto su slabije plaćena? da li rad jednog npr. kemičara ili fizičara u fundamentalnim istraživanjima vrijedi manje od rada odvjetnika ili managera
to što se netko može bolje prodati ne znači da njegov rad vrijedi više


ovo što si nabrojao nema veze sa znanosti, referirala sam se na tvoje spominjanje znanosti
.
moje pitanje je bilo da li misliš da žene žele preuzeti sve te obaveze - ja mislim da ne
danas nije uopće pitanje da li žena želi raditi - ona to mora, ali onda muškarci moraju preuzetii svoj dio obaveza oko obitelji

.
slažem se da postoje, ali konkretno koliko su prirodne, koliko rezultat odgoja utjecaja okoline teško možemo razlučiti
a nisu ni sve žene, ni svi muškarci isti
Ja ne bi imao ništa protiv zahtjeva, da žene poprave situaciju u ulozi majke i odgojiteljice, jer smatram, da je potomstvo, majčinstvo, odgoj... nešto što država/društvo treba prepoznati kao opće dobro i opći interes.

Feministkinje idu raditi nešto potpuno glupo, pokušava od žene napraviti muškarca i gura što više ženskih u muške poslove.

I ono što je zapravo najvažnije, žene ne podržavaju feminizam i to feministikinje znaju, zato ne idu na slobodne izbore, nego žele vladati preko kojekakvih pravobraniteljica.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 22:04   #37
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja ne bi imao ništa protiv zahtjeva, da žene poprave situaciju u ulozi majke i odgojiteljice, jer smatram, da je potomstvo, majčinstvo, odgoj... nešto što država/društvo treba prepoznati kao opće dobro i opći interes.

Feministkinje idu raditi nešto potpuno glupo, pokušava od žene napraviti muškarca i gura što više ženskih u muške poslove.
ne znam što rade, no mislim da treba ljude pustiti da izaberu što im odgovara
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 23:51   #38
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
moje pitanje je bilo da li misliš da žene žele preuzeti sve te obaveze - ja mislim da ne
danas nije uopće pitanje da li žena želi raditi - ona to mora, ali onda muškarci moraju preuzetii svoj dio obaveza oko obitelji.
Tko kaže da žena mora raditi? Bračni partneri sporazumno odlučuju hoće li oboje raditi ili će se jedno od njih posvetiti obitelji i domu.

Slažem se da većina žena ne želi držati sva tri kuta kuće, no i to je stvar bračnog sporazuma. O podjeli poslova se razgovara prije donošenja odluke o stupanju u brak, a ako je to već propušteno učiniti, onda pomaže naknadna odlučnost u ostvarivanju željenog cilja.

U svakom slučaju, to je osobni problem koji žena, kao odrasla i odgovorna osoba, rješava sa muškarcem kojega je izabrala za svog životnog partnera - ako ga ne želi ili ne zna riješiti, to je njezin izbor ili njezina odgovornost.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 00:30   #39
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Tko kaže da žena mora raditi? Bračni partneri sporazumno odlučuju hoće li oboje raditi ili će se jedno od njih posvetiti obitelji i domu.

Slažem se da većina žena ne želi držati sva tri kuta kuće, no i to je stvar bračnog sporazuma. O podjeli poslova se razgovara prije donošenja odluke o stupanju u brak, a ako je to već propušteno učiniti, onda pomaže naknadna odlučnost u ostvarivanju željenog cilja.

U svakom slučaju, to je osobni problem koji žena, kao odrasla i odgovorna osoba, rješava sa muškarcem kojega je izabrala za svog životnog partnera - ako ga ne želi ili ne zna riješiti, to je njezin izbor ili njezina odgovornost.
Osoba koja ne radi moze se naci u prilicno nezgodnoj situaciji ako dodje do razvoda.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 06:39   #40
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
ne znam što rade, no mislim da treba ljude pustiti da izaberu što im odgovara
Naravno, ali pritom ne pomažu manipulacije o neravnopravnosti plaće niti tvrdnje kako ta razlika potiče od nekakvih patrihahalnih predrasuda kao izgovor da bi se postavile nekakve kvote ili smanjili preudvjeti za jednu skupinu naspram druge. To je već diskriminacija temeljena na predrasudima i crkvom kulturnog marksizma. Razlike potiču od preferencija i sposobnosti koje su prirodne.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.