Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li legalizaciju marihuane?
Da 119 78.81%
Samo u medicinske svrhe 17 11.26%
Ne 13 8.61%
Ne znam 2 1.32%
Glasovatelji: 151. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 16:44   #101
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
A sto im smetaju drugi ako je sve to lijepo i krasno?
To je kao da Hrvati zabrane restorane jer privlace previse turista...
Ali nije samo rijec o travi....nizozemci su i druge stvari poceli taracati..tipa skvotove.


Inace, ja ne pusim te price o medicinskoj marihuani i ostala sranja , ali sam za liberalizaciju.
Koliko sam upoznat postrozili su regulaciju sto se tice uzgoja, pa sad coffe shopovi vise kupuju od kriminalaca. No mislim da je to samo glup birokratski potez konzervativne vlade. Cisto sumnjam da ce ista ozbiljnije od toga ispasti. Amsterdam jednostavno predobro zaraduje od toga da bi se vratio u status jos jednog dosadnog grada.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:51   #102
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
A sto im smetaju drugi ako je sve to lijepo i krasno?
To je kao da Hrvati zabrane restorane jer privlace previse turista...
Ali nije samo rijec o travi....nizozemci su i druge stvari poceli taracati..tipa skvotove.


Inace, ja ne pusim te price o medicinskoj marihuani i ostala sranja , ali sam za liberalizaciju.
Priča ti je ista s Amsterdamom kao i sa svakim drugim gradom izloženim prevelikom broju turista koji se kratko zadržavaju.

Ja sam za liberalizaciju i legalizaciju uzgoja za osobne potrebe. Uzgajam čili papričice i izazov mi je dobiti što ljući plod. Trava bi bila još veća fora za uzgoj jer traži specifične uvjete. A i možeš si postaviti cilj - što veći udio THC-a

Ali opet kad bi mi dolazile mase srednjoškolaca napušavati se, lokati rigati i zapišavati ili bih sam odselio ili bih zabranio cijelu stvar.

A koliko pratim upravo je to problem Amsterdama. Ne građani nego došljaci alternativci privučeni slobodarskim duhom grada.

S druge strane u Portugalu je sve legalno. I trava i kokain i heroin. I postižu bolje rezultate u smanjivanju zlouporabe nego zemlje u kojima je kažnjivo i zabranjeno.

Što su kazne veće, veći je rizik i profit. Legalizacijom bi se riješili dilera i preprodavača, albanske mafije i korumpirane carine i policije.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 12:30   #103
Naleteo sam upravo na ovaj tekst:

Quote:
Rat protiv trave u Amsterdamu

Amsterdam je već decenijama poznat kao grad u kom vlada najliberalnija politika prema korišćenju marihuane. Ipak, vlada Holandije je odlučila da okrene leđa industriji marihuane. Policija sve češće sprovodi racije, uvode se propusnice za kupovinu vutre da bi se sprečio "marihuana turizam" i smanjio broj "kofi šopova" u kojima je dozvoljena prodaja marihuane.

VICE News ekipa je otišla u Amsterdam da bi smo videli kakve će efekte ovakva nova državna politika imati na ljude koji žive od marihuane. Razgovarali su sa vlasnikom kofi šopa koji će morati da ga zatvori jer je preblizu škole i posetili Festival vutre, kao i dom Doeda de Jonga, jednog od retkih uzgajivača kanabisa u Holandiji koji javno govori o tome.
https://www.vice.com/rs/article/78vy...u-u-amsterdamu

Tekst je međutim stariji od 2 godine, pa me zanima da li neko zna šta se desilo u međuvremenu.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:43   #104
jos ova tema traje

sutra je legalizirajte, nista se promjenit nece. za godinu danas nitko vise nece pricati i tom. da napravite anketu koliko turista koju su u hrvatskoj bi to podrzali dobili bi pozitivne rezultate.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 00:18   #105
ljudi ne nasedajte na priče o tome kako je marihujana zdrava i kako lječi rak i slična sranja koja se plasiraju u medijima. možda ta biljka i ima neka ljekovita svojstva , ali oni koji bi htjeli legalizaciju te biljke oni koriste to samo kao izgovor. marihuana izaziva oštećenja mozga čiji simptomi nalikuju na AUTIZAM i ŠIZOFRENIJU. eto to je cilj onih koji promiču tu biljku - pretvoriti što više ljudi , a posebno mladih u teške psihičke bolesnike , a u tome i uspjevaju , jer i sa zabranama , većina narkomana i dalje bez većih problema dolazi do svoje droge , a to bi se moglo i moralo sprječiti.
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 17:20   #106
Iako u životu dima nisam povukao - ZA
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 08:16   #107
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
ljudi ne nasedajte na priče o tome kako je marihujana zdrava i kako lječi rak i slična sranja koja se plasiraju u medijima. možda ta biljka i ima neka ljekovita svojstva , ali oni koji bi htjeli legalizaciju te biljke oni koriste to samo kao izgovor. marihuana izaziva oštećenja mozga čiji simptomi nalikuju na AUTIZAM i ŠIZOFRENIJU. eto to je cilj onih koji promiču tu biljku - pretvoriti što više ljudi , a posebno mladih u teške psihičke bolesnike , a u tome i uspjevaju , jer i sa zabranama , većina narkomana i dalje bez većih problema dolazi do svoje droge , a to bi se moglo i moralo sprječiti.
1. Ulje, pravilno proizvedeno, liječi rak.
2. Samo kod onih koji su već prirodno skloni šizofreniji, a to je jako mali broj ljudi, ako ju konzumiraju učestalo i u tinejdžerskoj dobi, mogu razviti simptome autizma. Ostali ne. Neusporedivo s posljedicama legalne teške droge alkohola i duhana.
3. Ljudi puše travu jer im se puši, a ne zato jer im mi koji nešto znamo govorimo da oni koji ih plaše babarogama pričaju pizdarije, a vjerojatno su i psihički bolesni.
Canis Felix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 08:27   #108
Da, neka se legalizira, ali isto kao alkohol - na predviđenim mjestima. I da možeš doma biljkicu uzgajati

E sad, priče o ljekovitosti to neznam - ali da marihuana potiče neznam pamčenje itd, to su čiste laži ljudi koji ju nisu pušili duže vrijeme.

Jednostavno od previše pušenja postaješ "tup", glup, senilan.

Ja sam se znao nadimiti sa kolegom, i drugi dan se probudiš naravno bez mamurluka, san je super.
Ali na poslu katastrofa, točno ti oduzme dio memorije u glavi.

Jedina prednost koju sam skuzio:

1.) kad pušiš sa nekime tko se voli zajebavat, imate bolesno dobre priče, romane čuda, za pišat od smjeha

2.) sex je puno bolji nego bez trave

3.) 2-3 dima prije spavanja pomogu za bolji san i ujutro se probudiš odmoren

Vožnju nebih prakticirao, koliko god netko može pričati da se bolje vozi - laž, motoričke sposobnosti su malo u kurcu, iako ti sebi u glavi misliš da je super.

Čuješ valjda rad svakog ventila, svaki šum, pogotovo u pjesmama skuzis neke banalne zvukove pozadi, od instrumenata itd
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 21:25   #109
da
vozired is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 22:44   #110
Pušio 1 god,ne bi preporučio nikome. Depresija,paranoja,losa društvena reputacija (vise zbog kulture),totalni idiotizam koji ti se čini super no alkoholizam je isto problem imamo smrti zbog ciroze jetre, smrt zbog raka pluća konzumacijom duhana. Ako je to dozvoljeno treba biti i ovo ali oprez , marihuana se puši i koristit će se kao duhan svakodnevno sto će vas jako zatupiti. Jedina pametna stvar je zaraditi na prodaji pa da se sadi u vrtu isto kao sto je jedina korisna stvar u pijančevanju zarada na pijancima.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 22:46   #111
Za, ali u HR ni konvencija za zastitu zena od nasilja ne moze proci, a kamoli ovo, mozda 2118.
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 23:59   #112
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
ljudi ne nasedajte na priče o tome kako je marihujana zdrava i kako lječi rak i ...
Posjedujeś nepobitne dokaze da ne lijeći?

Jer da pomaże postoje desetine naućnih/doktorskih radova/ispitivanja, koji to dokazuju.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 10:27   #113
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
ljudi ne nasedajte na priče o tome kako je marihujana zdrava i kako lječi rak i slična sranja koja se plasiraju u medijima. možda ta biljka i ima neka ljekovita svojstva , ali oni koji bi htjeli legalizaciju te biljke oni koriste to samo kao izgovor. marihuana izaziva oštećenja mozga čiji simptomi nalikuju na AUTIZAM i ŠIZOFRENIJU. eto to je cilj onih koji promiču tu biljku - pretvoriti što više ljudi , a posebno mladih u teške psihičke bolesnike , a u tome i uspjevaju , jer i sa zabranama , većina narkomana i dalje bez većih problema dolazi do svoje droge , a to bi se moglo i moralo sprječiti.
Zanimljivo. Makar je desetljecima vladala potpuna histerija po pitanju droga i mnoge drzave su placale opake novce za sirenje propagande, nitko nikada nije uspio dokazati da marihuana izaziva ikakve trajne posljedice. No Samoobrana nam ima dokaz ne samo da trajne posljedice postoje, nego da izaziva teske psihicke bolesti. Pa bas bi me zanimao dokaz. Nekako imam osjecaj da taj dokaz pocinje s "od strinine poznanice malom su podvalili joint u sok i onda...".
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 10:54   #114
meni samo nije jasno kako to čudo zatupi čovjeka - znači da nešto oštečuje mozak, tj neki dio mozga.

Ok, znamo svi u teškim mamurlucima od alkohola biti tupi, zaboravni, usporeno kretanje, ali kad kreneš razmišljati sjetiš se što moraš.

No eto, što se tiće te zatupljenosti od marihuane - baš me zanima što točno to uzrokuje?

Jedino mi je zanimljivo što kad nešto pričaš dok si napušen, ili imaš priče, ideje - toga se jedino sjetiš dok si opet napušen.

Frend mi je rekao da se boji doći sebi, tj otrijezniti od marihuane -da neće znati tko je.

Napušen je već godinama, tako radi i sve, on ne pozna stanje trijeznosti.

Mislim da ga i ja vidim takvoga da ga nebi prepoznao
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 13:38   #115
slažem se za vožnju.

mene su jednom davno zaustavili zbog "ugrožavanja sigurnosti na cesti". jer sam od silne panike vozila presporo .
petak navečer, dionica ceste na kojoj nema pretjecanja, dozvoljena brzina 90km a ja na 40 km, iza mene red auta u nedogled.

nikad zaboravila.
od tad, ako smotam, ne vozim.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 09:32   #116
jel su te skuzili?

ja sam par puta drajvao na kraće relacije, kako ti kažeš - neka te panika uhvati, prvo voziš sporo, drugo ja si odmah doma pripremim prometnu i vozačku kod ručne, jer si uvijek mislim ak me zaustave - sav se budem zbunio

Nije za hvaliti, malo se sprdamo sami sa sobom ali šta češ, koliko sam puta vozio pijan i tvrdim da je opasnije voziti pijan nego pod vutrom, ali svejedno treba samo trijezan voziti i amen.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 09:38   #117
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
jel su te skuzili?

ja sam par puta drajvao na kraće relacije, kako ti kažeš - neka te panika uhvati, prvo voziš sporo, drugo ja si odmah doma pripremim prometnu i vozačku kod ručne, jer si uvijek mislim ak me zaustave - sav se budem zbunio

Nije za hvaliti, malo se sprdamo sami sa sobom ali šta češ, koliko sam puta vozio pijan i tvrdim da je opasnije voziti pijan nego pod vutrom, ali svejedno treba samo trijezan voziti i amen.
Uvijek sam mrzio voziti napusene ljude doma. Vozim 40, ovi cvile da usporim malo da kam mi se zuri...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 13:06   #118
Quote:
hmxhmx1 kaže: Pogledaj post
Ima li koja stranka u programu legalizaciju marihuane?
ja mislin živi zid

@ Tislav
kolega , bilo bi lipo da te neko onda vozi ili spavaj tu di jesi. sutra je također dan. pa neka svane i tebi i drugom. bez ljutnje, ali znan da je previše ljudi stradalo zbog kapljice i opuštanja. ostavi ključe, ajde sutra. svi sretni i svi veseli i svima dobro. triba i ostarit.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 13:13   #119
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Makar je desetljecima vladala potpuna histerija po pitanju droga i mnoge drzave su placale opake novce za sirenje propagande, nitko nikada nije uspio dokazati da marihuana izaziva ikakve trajne posljedice. No Samoobrana nam ima dokaz ne samo da trajne posljedice postoje, nego da izaziva teske psihicke bolesti. Pa bas bi me zanimao dokaz. Nekako imam osjecaj da taj dokaz pocinje s "od strinine poznanice malom su podvalili joint u sok i onda...".


alkohol je gora stvar od trave. dim ne tuče agresiju,ili bar ja nisan naletija na tako nešto. alkos svaki drugi.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2018., 10:54   #120
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Uvijek sam mrzio voziti napusene ljude doma. Vozim 40, ovi cvile da usporim malo da kam mi se zuri...

Bit će da si Uberovac.

Da si taksist vozio bi ti i 17,6 km/h.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.